ضریب ۱۲ زیست در کنکور تجربی

موسسه حرف آخر

دوستان عزیز ضرایب دروس بسیار مهم است زیرا شما می توانید با توجه به ضرایب هر درس آن درس را بیشتر از بقیه خوانده و اهمیت بیشتری به آن درس بدیذد. دروس عمومی یکی از درس هایی است که حتی دانش آموزانی که اختصاصی را درصد بالایی زده اند و به درس های عمومی توجه نکردند رتبه ی آن ها اصلا خوب نشده بنابراین شما باید به دروس عمومی نیز توجه زیادی بکنید زیرا بسیار مهم است مخصوصا درسی مانند درس عربی و زبان که اکثر بچه ها در آن مشکل دارند و درصدهای بالیی نمیتوانند بزنند و می گویند که این درس ها ضرایب کمی دارد و آن را  نمی خوانیم در حالی که این دو درس رتبه ساز هستند.

در درس های عمومی در کنکور ریاضی تجربی انسانی هنر و کنکور زبان دارای ضرایب یکسانی میباشند، درس دین و زندگی با ضریب ۳ عربی با ضریب ۲ زبان با ضریب ۲ و ادبیات با ضریب ۴ می باشد که ادبیات در بین دروس عمومی دارای بالاترین ضریب و بعد از آن دین و زندگی دارای ضریب بالایی است.

تیم رتبه برتری و مشاورین ارشد موسسه حرف آخر

زیست شناسی کنکور

برای اینکه پاسخ مناسبی برای سوال چگونه زیست را برای کنکور بخوانیم داشته باشیم باید ماهیت درس زیست کنکور را به خوبی بشناسیم. زیست شناسی کنکور سومین درس در دفترچه تخصصی برای رشته تجربی است. زیست شناسی کنکور نظام جدید شامل 50 سوال است. که شامل سوالات 156 تا 205 دفترچه ی تخصصی میباشد . دانش‌آموزان رشته تجربی باید در ۳۶ دقیقه به این سوالات پاسخ دهند. دانش آموزان ۴۲ ثانیه برای پاسخگویی به سوالات زیست شناسی کنکور زمان دارد.

زیست شناسی کنکور نظام جدید بر اساس منابع پایه دهم، یازدهم و دوازدهم است. داوطلبان گروه تجربی باید بر اساس این دروس برای کنکور آماده شوند. زیست شناسی کنکور برای زیرگروه‌های مختلف دارای ضریب متفاوتی است دانش‌آموزان و داوطلبانی که برای زیر گروه 1 تجربی تلاش میکنند باید به این درس اهمیت زیادی بدهند:

 • زیرگروه ۱: ضریب ۴
 • زیرگروه ۲: ضریب ۴
 • زیرگروه ۳: ضریب ۲
 • زیرگروه ۴: ضریب ۲
 • زیرگروه ۵: ضریب ۲

داوطلبان در عرض 36 دقیقه باید به سوالات درس زیست پاسخ دهند. این بدین معنی است که باید بهترین بهره را از زمان ببرندو به درستی به 50 تا سوال پاسخ دهند.. برای اینکه بتوانید نتیجه خوبی در زیست شناسی کنکور کسب کنید و یک تراز ۱۰۰ درصدی به دست آورید باید بودجه بندی درس زیست شناسی کنکور نظام جدید را با دقت مورد مطالعه و بررسی قرار دهید.

مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر برای درس زیست

فصل‌های ترکیبی درس زیست شناسی در کنکورسراسری

زیست کنکور تفاوت مهمی با سایر دروس تخصصی در گروه تجربی دارد. این درس علاوه بر سوال‌های مستقل دارای سوالات ترکیبی نیز میباشد. زیست را چگونه بخوانیم؟! این سوال را میتوانید به کمک مشاوران حرف آخر به خوبی پاسخ دهید.زیست و فصل‌های ترکیبی آن را از یاد نبرید. فصل‌های ترکیبی از اهمیت زیادی در زیست کنکور برخوردار هستند. فصل‌های مهم زیست کنکور که با سایر فصل‌ها سوالات ترکیبی دارند به صورت زیر هستند که حتما به آنها دقت کرده و اصولی آنها را بخوانید:

 • فصل گوارش و جذب مواد
 • فصل تبادلات گازی
 • فصل گردش مواد در بدن
 • فصل تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد
 • فصل تنظیم عصبی
 • فصل تنظیم شیمیایی
 • فصل ایمنی
 • فصل تقسیم یاخته
 • فصل تولید مثل
 • فصل تولید مثل نهاندانگان
 • فصل جریان اطلاعات در یاخته
 • فصل انتقال اطلاعات در نسل‌ها
 • فصل تغییر در اطلاعات وراثتی
 • فصل از انرژی به ماده
شناخت فصل های ترکیبی با تیم رتبه برتری و مشاورین ارشد حرف آخر

چگونه درس زیست شناسی را در کنکورسراسری ۱۰۰ درصد بزنیم؟

اگر سوالات این درس را در ۱۰ سال اخیر بررسی کنید متوجه میشوید که از سال ۹۲ به بعد نوع تست‌های زیست شناسی در کنکور سراسری تفاوت عمده ای نسبت به سال‌های قبل پیدا کرده است. از سال ۹۲ به بعد تست‌های شمارشی پای ثابت کنکور سراسری میباشد و هر سال تعدای از سوالات را به خود اختصاص میدهد این نوع تست‌ها بسیاری از دانش‌آموزان را ازپاسخ دادن به سوالات عاجز کرده است. این تست‌ها موجب ترس و استرس دانش‌آموزان و داوطلبان شده است. اما دیگر نگران نباشید روش‌های بی نظیری توسط اساتید موسسه حرف آخر به شما ارائه میشود.تا این سوالات را نه تنها در درس زیست بلکه در سایر دروس هم پاسخ دهید!

مشاورین ارشد و رتبه برتری و برنامه های روزانه برای یادگیری زیست

ضریب ۱۲ زیست شناسی در کنکورسراسری

ضرایب دروس تخصصی تجربی برای قبولی در رشته های : پزشکی، داندانپزشکی، دامپزشکی، کار درمانی، بینایی سنجی، فیزیوتراپی، مامایی، پرستاری، گفتار درمانی، شنوایی شناسی، تغذیه، اعضای مصنوعی،رادیولوژی،رادیوتراپی،بهداشت محیط و حرفه ای،علوم آزمایشگاهی،هوشبری، اتاق عمل،فناوری اطلاعات سلامت،بهداشت عمومی (تمام گرایشها)،زیست شناسی (تمام گرایشها)، روانشناسی (گرایش بالینی)، علوم و صنایع غذایی،کودکیاری،دکتری پیوسته بیوتکنولوژی،

ضرایب دروس اختصاصی برای قبولی در این رشته ها به صورت زیر است :

ضریب زمین شناسی : ۰

ضریب ریاضی : ۶

ضریب زیست : ۱۲

ضریب فیزیک : ۶

ضریب شیمی : ۹

ضریب 12 زیست تجربی کنکور با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد موسسه حرف آخر

ضرایب دروس تخصصی رشته ی تجربی برای قبولی در رشته های :

داروسازی، دبیری شیمی، شیمی (محض و کاربردی)، کاردانی شیمی

ضرایب دروس اختصاصی برای قبولی در این رشته ها به شرح زیر است :

ضریب زمین شناسی : ۳

ضریب ریاضی : ۹

ضریب زیست : ۱۲

ضریب فیزیک : ۶

ضریب شیمی : ۱۲

منبع :حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و مشاوره دانش آموزان و داوطلبان کنکوری و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا.

برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید.

تماس با مشاورین ارشد و رتبه برتری حرف آخر تا روز کنکور

سوالات متداول

زیست شناسی کنکور از چند سوال تشکیل شده است؟

زیست کنکور شامل ۵۰ سوال است. شما باید از سوال ۱۵۶ تا ۲۰۵ به سوالات این درس در دفترچه شماره ۲ پاسخ دهید.

مدت زمان پاسخگویی به سوالات زیست کنکور چقدر است؟

دانش‌آموزان باید در مدت زمان ۳۶ دقیقه به سوالات زیست کنکور پاسخ دهند. این بدین معنی است که دانش‌آموز باید در ۴۲ ثانیه به هر سوال زیست پاسخ دهد.

ضرایب زیست شناسی کنکور برای زیرگروه‌های مختلف چگونه است؟

این درس برای زیرگروه‌های مختلف، ضرایب متفاوتی دارد. زیرگروه ۱ و ۲ ضریب ۴ دارد. زیرگروه ۳، ۴ و ۵ دارای ضریب ۲ هستند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.