تاثیر درصد ۱۰۰ در کنکور

موسسه حرف آخر

قبول شدن در رشته ی پزشکی با 100 زدن عمومی ها: یکی از بیشترین سوالات بچه های کنکوری این است که به دروس عمومی چقدر اهمیت بدهند و چقدر هم به دروس تخصصی.مشاور موسسه حرف آخر در اینجا از اهمیت زیاد دروس عمومی بر قبولی رشته های دندان پزشکی، پزشکی و داروسازی برای شما بیان کرده است.این موضوع رشته تا رشته فرق دارد مثلا در رشته ی هنر و زبان،اهمیت دروس عمومی از تخصصی ها بیشتره (بخاطر تراز نه بخاطر ضریب) ولی در رشته های تجربی و ریاضی و انسانی قطعا دروس تخصصی از تاثیر بیشتری برخوردارند.به طور کلی موضوعی که پیشنهاد میشه اینه که از اول سال تا اخر بهار اوایل بیشتر تخصصی بخونید و این نسبت رو تا کنکور کمتر و کمتر کنید تا اینکه در دوران جمعبندی و نزدیک به کنکور تقریبا به اندازه ی هم تخصصی و عمومی بخونید.مساله ی مهم دیگه دروس عمومی تکراری هستن،وقتی یک مبحث ریاضی رو بخونید و یاد بگیرید تقریبا تا همیشه تو ذهنتون خواهند موند ولی برعکس دروس عمومی ویژگی شون اینه که کاملا فرار هستند پس تکرار و مرور از اهمیت بالایی برخور دارند بعضیها به اشتباه دروس عمومی رو میذارن برای دوران بعد از عید بخونن ولی چون زمان کافی برای مرور و تکرار نخواهند داشت نمیتونن درصد های خوبی در این درس ها کسب کنند. این تمرین باعث میشه شما در نزدیکی کنکور و دوران جمع بندی خیلی راحت بتونید تورق کنید به طور مثال شما برای اولین بار وقتی درس ۳ دین و زندگی پیش رو مطالعه کردید مطمئنا زمان بیشتری لازم داشته تا بار پنجم. اگر شما در طول سال مرور و تکرار کافی داشته باشید به راحتی میتونید در دوران جمع بندی دروس عمومی رو تموم کنید.

زدن درصد 100 به کمک مشاور ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

چگونه درصد بالا به دست بیاوریم

در جواب آن عزیزانی که میپرسند چگونه درصد بالا داشته باشیم باید بگیم حتما منبع مناسبی را برای سطح دانش و برآورده کردن نیازهای خود تهیه کنید. برای اینکار می‌توانید از مشاورین موسسه حرف آخر استفاده کنید آنها شما را راهنمایی خواهند کرد. زیرا این بسیار مهم است تا در راه درس خواندن و نیمه ی سال تمرکز خود را بهم نزنید که این منبع مناسب نیست و تغییرش بدید. با منبع مناسب خواهید توانست با آرامش درس خواندن خود را ادامه دهید. از همه مهمتر زمان خوب و زیادی را برای تست زدن دارید. چون فقط با تست زدن است که می‌توانید به رتبه‌های عالی دست پیدا کنید.

سایت مرکزی موسسه حرف آخر

کسب درصد بالا در درس زیست

بهترین کار برای درصد بالا داشتن در درس زیست شناسی برنامه‌ی کنکوری متناسب می‌باشد. شما زمان کافی را با برنامه ریزی خواهید داشت و هیچ یک از موارد را از یاد نخواهید برد و می‌توانید به بهترین شکل تسلط روی دروس جهت شرکت در آزمون داشته باشید. نکته قابل توجه در هنگام مطالعه زیست این است که شما برای شروع بهتر است از کتاب‌های درسی خود استفاده کنید. بعد از مسلط بودن به مباحت درسی خود بهتر است به سراغ تست زدن و کتاب‌های آموزشی دیگر بروید. همچنین می‌توانید از پکیچ آموزشی زیست حرف آخر توسط استاد شعبانی که با شیوه‌های نوین بوده برای درک بهتر و یادگیری عمیقتر بهره برد.برای دست یافتن به بهترین رتبه های پزشکی درکنکور اگر پشت کنکوری سال‌های قبل هستید حتما در نظر داشته باشید که تغییراتی در کتاب‌های درسی انجام شده. باید آنها را بررسی و در نظر بگیرید که شما می‌توانید به جدیدترین سوال‌ها دست پیدا کنید و به آنچه در رویاها خود دارید خواهید رسید. نباید به هیچ وجه ناامید و خودتان را دست کم بگیرید.این رو هم فراموش نکنید که بهترین روش برای استفاده در خواندن کتاب‌های درسی خود،کار کردن سوالات کنکور سال‌های گذشته است. به این صورت می‌توانید به تست و حل آنها بپردازید. این گونه است که شما میتوانید به موفقیت کنکور دست پیدا کنید.

برای داشتن درصد خوب و قابل توجه در درس زیست باید مواردی را رعایت کنید و به صورت دقیق و کلی مطالعه خود را انجام دهید تا زمان گرانبهای خود را از دست ندهید. اینگونه به موفقیت رسیده و بعدا با احساس گناه روبه رو نشوید.

  1. باید مطلب را کامل یاد بگیرید نه اینکه حفظ کنید.از هیچ مطلبی نگذرید و همه را با خودکار علامت بزنید
  2. از تصاویر کتاب ها و زیر نوسیها غافل نشید همه را با دقت بخوانید.
  3. اسامی حانداران مختلف را از گیاه تا جانور و قارچ را به طور دقیق یاد بگیرید.
  4. از نام دانشمدان و نتیجه تحقیقات آنها غافل نشوید و به خوبی مطالعه کنید.
  5. اول از کتابهابی درسی خود استفاده کنید،بعد جزوات و سوالات را دانلود کنید و در آخر به بررسی سوالات کنکورهای قبل بپردازید.
  6. از منابع جامع استفاده کنید و مطمئن شوید که در وسط راه و نیمه سال پشیمان نمی‌شوید. چرا که برخی از منابع هستند دارای حجم زیاد بوده و آدم با دیدنشان وحشت می‌کند.
  7. مطالب را چند بار بخوانید و به یک بار اکتفا نکنید که به نتیجه خوبی دست پیدا کنید بصورتی که بعد از خواندن یک درس کمی استراحت به مغز خود بدهید و مطالب خوانده شده را دوباره مرور کنید. همچنین می‌توانید بعد از شروع فصل جدید فصل قبلی را دوباره مرور کنید تا فراموش نشود.( خواندن باید مفهومی و دقیق باشد)
  8. کلمات کلیدی را پیدا و معنی دقیق آنها را در ذهن داشته باشید. نکات را دسته بندی و تفاوت و شباهتها را پیدا کنید.
  9. خود را به جای طراح سوال فرض کنید تا بدانید کدام موارد مهم هستند. به این صورت است که می‌دانید کتاب را به خوبی بررسی کرده و می‌دانید سوالات را به خوبی دربیارید.
  10. زیست در کنکور دارای ضریب ۱۲ است. پس بهتر است با برنامه‌ریزی و زمانبندی مناسب ساعات مطالعه این درس را بهتر مشخص کنید. برای مثال؛ شما می‌توانید روزانه ۲ ساعت را به مطالعه این کتاب اختصاص دهید نتیجه ای خوب خواهید گرفت.
مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

به جای افسوس واسه زمان گذشته ای که از دست دادی بلند شو بر روی درس خوندنت تمرکز کن تا نتیجه ای عالی به دست بیاری .

قوی باش و مطمئن باش که توهم میتونی و در رشته های خوب قبول میشوی.

پس به خودت ایمان داشته باش و به خدا توکل کن که بهترینها در انتظار توست.

با کمک مشاوران رتبه برتر موسسه حرف آخر به این ایمان و باور خواهی رسید که توهم میتوانی پزشک شوی و آینده ی خوبی رو برات رقم خواهیم زد.

منبع :حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و مشاوره دانش آموزان و داوطلبان کنکوری و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا.

برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید.

مشاورین ارشد و رتبه برتری حرف آخر برای زدن درصد 100 در درس زیست

سوالات متداول

آیا در زمان کم باقی انده به کنکور میتوان درصد قابل قبولی در زیست بدست بیارم؟

بله به کمک موسسه حرف آخر و مشاورین ارشد و رتبه برتری می توان در کمترین زمان ممکن به کمک محصولات و منابع مختلف و در اختیار به نتیجه دلخواه رسید.

آیا درصد بالای دروس عمومی در کنکور برای قبولی در رشته های تاپ اهمیت دارد؟

صدردصد. درسهایی مانند زبان انگلیسی و عربی که اکثر داوطلبان در آن مشکل دارند را اگر بتونی خودتو بکشی بالا و کمی بیشتر کار کنی قطعا خیلی کم کننده ست و میتونی رتبه ی عالی به دست بیاری. مشاوران حرف آخر راهکارهایی رو بهتون نشون میدن که میتونی به درصد بالا در دروس عمومی فکر کنی.

آیا درس زیست در کنکور از اهمیت بالای برخوردار است؟

بله قطعا. باتوجه به ضریب 12 این درس صد درصد از اهمیت بالایی برخوردار است و باید سخت کار کرد

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.