نحوه تستی خواندن مطالب

موسسه حرف آخر

شاید به سختی بتوان به این سوال جواب داد اما رتبه برتری های حرف آخر سعی کرده اند در این مقاله آنچه را که برای دانش آموز لازم باشد در دست او قرار دهند، زیرا اگر در جستجوی جواب این سوال باشید، به پاسخ های مختلفی روبرو خواهید شد که هیچ یک ارتباط دقیق به این سوال ندارند.
اولین سوالی که در این حیطه مطرح می شود این است که آیا «تستی خواندن» خودش یک روش است؟ و اگر بله، شیوه خوبی است؟
پاسخ سوال بالا بستگی به این دارد که شما چقدر تا کنکور تایم دارید.اگر فاصله شما تا کنکور زیاد است و مثلا کمتر از ۸ ماه تا کنکور تایم دارید، بهتر است فعلا فکر تستی خواندن را از ذهن خود به صورت موقتی خارج کنید و سعی کنید عمق درس ها را به خوبی یاد بگیرید. زیرا واقعیت این است که بهترین راه برای موفقیت در کنکور فهمیدن عمقی دروس است. بنابراین وقتی زمان کافی برای مطالعه و فهم دروس دارید، حتما برای این کار تایم بگذارید و بعد به سراغ تست بروید.
نکته مهم این است که در تایم های نزدیک کنکور بهتر است درس هایی که هنوز در فهمیدن مفاهیم اولیه آنها مشکل دارید را کنار بگذارید و بیشتر به مرور و تست بپردازید.

نحوه تستی خواندن مطالب از نگاه موسسه حرف آخر

تکنیک های موثر تست زنی از زبان رتبه برتری های حرف آخر

معمولا زمانیکه اولین بارمان است که درباره مطلبی تست می زنیم با زدن هر تست جواب آن را نگاه می کنیم. این کار اشتباه نیست ولی به نکته زیر درباره آن دقت کنیم:

★ اگر حتی جواب های تست ها کمکی به پاسخ دادن به تست های بعدی نمی کند و در حل تست ها به شیوه شدیدی دچار مشکل شده اید دو حالت ممکن است اتفاق افتاده باشد:
1 – مباحث جزوه یا کتابی که خوانده اید را درست نفهمیده اید و فهم شما نسبت به مطلب به شکل عمقی نیست و یا در دروس حفظی آن را خوب حفظ نکرده اید. آن را دوباره بخوانید.
2 – پیش نیاز های حل تست آن موضوع را ندارید. مثلا اگر در زدن تست های یافتن دامنه توابع، مشکل دارید شاید اصول اصلی یافتن دامنه را می دانید ولی تعیین علامت را بدرستی بلد نیستید و در بیشتر تست ها این موضوع شما را آذیت می کند. در این شکل ابتدا مشکل پیش نیاز آن مبحث را رفع کنید.

★ اگر دفعه اولی نیست که برای مطلبی تست می زنیم این شیوه(یعنی دیدن جواب هر تست بعد از آن) کلا غلط است.

★ رتبه برتری های موسسه حرف آخر می گویند،اگر می خواهید برای مرور تعدادی از تست های تکراری که قبلا آن را زده اید را کار کنید(که این کار را برای موضوعات مهارتی توصیه می کنیم) بسته به زمانیکه برای آن در نظر گرفته اید تست ها را به شکل تصادفی بزنید. مثال زوج ها، فرد ها، مضارب 3 و … . زدن تست های سخت و یا آنهایی که قبلا به عنوان تست مشکل آنها را علامت دار کرده ایم، برای مرور کار خوبی نیست. چون که:
1 – همه مباحث را پوشش نمی دهند. به صورتیکه اگر تصادفی تست بزنید با توجه به روند آموزشی کتاب های کمک آموزشی، همه مباحث پوشش می یابند.
2 – زدن صرفا تست های مشکل این دیدگاه را در ما ایجاد می کند که همه تست های آزمون مشکل هستند. معمولا در این چنین مواردی تست های ساده را سرجلسه آزمون سخت می انگاریم و سادگی آنها را باور نمی کنیم و معمولا آنها را پاسخ نمی دهیم.

تکنیک ها و روش های موثر حرف آخر برای تست زنی

تست زنی حرفه ای به سبک موسسه حرف آخر

سوالات تستی فراتر از سوالات تشریحی؛

در کشور ما راه تحصیل در مقاطع بالا و ورود به دانشگاه شرکت در آزمون سراسری است. آزمونی که در آن سوالات چهار گزینه ای طرح می شود و داوطلب برخلاف سال های قبل که در امتحانات مدرسه روزی یک درس را به صورت تشریحی امتحان می دادند باید خود را برای این شرایط مهیا کنند که در یک تایم مشخص به سوالات همه درس ها جواب بدهند و بتوانند با ذهنی قدرتمند از همه مطالبی که آموخته اند بهره ببرند. از این رو مهم ترین تفاوت این آزمون با امتحانات مدرسه این است که در این آزمون شیوه نگارش سوالات فرق کرده است و جواب سوال به همراه سه گزینه دیگر در دست داوطلب قرار می گیرد و داوطلب باید به آن پاسخ دهد و از طرفی برخلاف امتحانات مدرسه داوطلب باید قدرت جواب دادن به سوال های همه دروسی را که در طول چهار سال خوانده است را داشته باشد.داوطلبان زیادی وجود داشتند که با اینکه در امتحانات مدرسه و امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان نتیجه خوبی را به دست آورده اند ولی از انجا که نتوانستند خود را با شرایط جدید سازگار کنند در آزمون سراسری با مشکل روبرو شدند و نتوانستند نتیجه دلخواه خود را کس کنند.

تست زنی آموزشی روشی برای یادگیری بهتر مطالب؛

بر همین شیوه داوطلبان کنکور در سال چهارم با این نوع سوالها که سوالات چهار گزینه است بیشتر آشنا می شوند و با شرایط جدید سر و کله می زنند. مشاوران تحصیلی حرف آخر معتقدند که پرسش های چهار گزینه ای سوالاتی هستند که در جهت یادگیری و تثبیت هر چه بیشتر مطالب به آن ها کمک می کند. این تست ها که برای یادگیری مباحث استفاده می شود تست های آموزشی نام دارند و زمان مشخصی برای جواب دادن آن ها در نظر گرفته نمی شود و فقط هدف از زدن این تست ها یادگیری هر چه بیشتر مطالب و تسلط به آن هاست.

اصول تست زنی حرفه ای به سبک موسسه حرف آخر

سه نکته طلایی و منحصر به فرد در تست زنی به سبک حرف آخر

در دروس عمومی دیگر نباید تست زنی را به روز های بعد از مطالعه ی تشریحی موکول کرد و باید بلافاصله بعد از مطالعه ی تشریحی، تست آموزشی یادگیری زده شود ودر اختصاصی ها هم به همین شیوه.تست های آموزشی را درطول هفته تقسیم کنید و بازم تاکید میکنیم که هیچوقت به یک باره نشینید و کلی تست رو بزنید! چونکه یادگیری فرایندی تدریجی و با گذشت زمان انجام خواهد شد و مغزنمیتواند در یک تایم مباحث زیادی را تحلیل و برای مدت زمان زیادی نگه دارد.توجه داشته باشید که این مرحله ی آموزش و یادگیری شماست و نیازی نیست که از تست زنی، تایم گرفته شود.

تقریبا بعد از سه هفته از تمام شدن مرحله اول  حالا باید تست ارزیابی سنجشی کاربشه.و تست زنی با رعایت زمان انجام شود.اگر دراین مرحله ضعیف بودید باید برگردید و مرحله قبل را اجرا و سپس مرحله ۲را انجام دهید تا اشکالات شما برطرف شوند. وقت و حوصله برای انجام این مراحل به اندازه ی کافی بذارید تا در دوران جمعبندی با خیالی آسوده مرور کنید.

این مرحله معمولا از فروردین به بعد شروع می شود که دراین مرحله حتما باید درمنزل به شیوه کنکور ازخودتون امتحان بگیرید. با رعایت زمان و درصدگیری ها.نکته های تستی را یادداشت برداری کنید واگه کتاب تست هایتان تمام شد احساس میکنید هنوز در برخی مباحث احتیاج دارید که بیشتر تمرین کنید،میتونید یک کتاب تست خوب تهیه کنید، البته در پکیج های آموزشی موسسه حرف آخر به اندازه کافی تست وجود داره که شما کم نیارید.انجام درست ودرست این مرحله به نوبه ی خود یک مرور دوباره خواهد بود.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

بهترین تایم درس خواندن و تست زنی برای کنکوری ها چه زمانی می باشد؟

بهترین ساعت مطالعه برای کنکوری ها بنا به روش یادگیری هر دانش آموز متفاوت است.

بهترین مکان برای درس خواندن و تست زنی برای کنکور کجاست؟

مشاوران بهترین مکان برای درس خواندن کنکور را مکانی می دانند که ساده و عاری از هر نوع اشیا جذاب تر از موضوع مطالعه باشد.

از کی تست سراسری بزنم و به شکل حرفه ای تست زنی را شروع کنم؟

از امروز تست سراسری بزنید.تست های سراسری استاندارترین و شبیه ترین تست ها هستند.تست های سراسری را آنقدر باید در طول این مدت کار کنید تا ملکه ی ذهن شما شوند.این روش تست زنی را بیشتر نفرات برتر کنکور اجرا کرده اند به شکلی که به قول خودشان ما کنکورهای سراسری را چندین بار مرور کرده ایم.

آیا با گرفتن تایم تست بزنم؟

در ابتدا تست زماندار کار نکنید چون در مرحله ی آموزشی هستید و سعی در تست زنی با پاسخ صحیح و در مقابل دیدن جوابهای اشتباه در ابتدی شروع مطالعه و تلاش برای موفقیت در کنکور باعث کاهش انگیزه در تست زنی های بعدی و نیز کاهش سرعت تست زنی میشود.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.