معرفی رشته مامای از نگه حرف آخر

موسسه حرف آخر

سلام خدمت علاقمندان و دوستان به مطالب ،مباحث و مقالات موسسه حرف آخر به خصوص دانش آموزان و داوطلبان عزیز و دوست داشتنی کنکور، رشته مامایی یکی‌ از زیر مجموعه‌های‌ علوم‌ پزشکی‌ می باشد که‌ مسئولیت های بسیار گسترده‌ای‌ از جمله نقش‌ مشاوره‌ای‌ در قالب آموزشی‌، حمایتی‌،مراقبتی، درمانگری‌ و در حیطه تحقیقاتی‌ را دارد. البته‌ تمامی‌ این‌ نقشهای گفته شده در ارتباط‌ با کودک‌ و مادر وآموزش‌ به‌ دختران‌ در زمینه‌ بهداشت‌ دوران‌ بلوغ‌ و بیماری های قاعدگی و بعد از آن‌ را می‌پردازد. هدف‌ رشته‌ اصلی مامایی‌ تربیت‌ و آموزش کارشناسان‌ متعهد و با ایمان در زمینه‌ آموزش‌ و خدمات‌ با ارزش مامایی‌ می باشد. به‌ این معنا که‌ با کارآیی‌ و مهارت‌خود بتوانند به‌ ارائه‌ خدمات‌ بی عیب و نقض بهداشتی‌ و درمانی مامایی‌ با هدف تأمین‌ سلامت‌ مادران‌ ، دختران و کودکان‌ جامعه‌ سالم ایران‌ عزیز بپردازند.

رشته مامای

فلسفه رشته مامای از نگاه موسسه حرف آخر

ماما همان شخصی می باشد که دوره آموزشی خود مامائی را به صورت کامل گذرانده باشد و قادر به انجام نظارت و مراقبت کامل زن در دوره حاملگی، زایمان و همچنین بعد از زایمان را داشته و با مسئولیت پذیری خود و تکیه بر دانش خود هدایت زایمان را بعهده گرفته باشد و توانای مراقبت از نوزاد نارس و طفل مشکل دار، شناسائی و پیشگیری از شرایط و بیماری های غیرطبیعی در کودک و مادر ، مشاوره صفر تا صد و آموزش کامل در دوره حاملگی، تنظیم خانواده از لحاظ جمعیت و مراقبت از کودک باشد. تنظیم برنامه آموزشی جهت والدین برای تربیت فرزند سالم ، آموزش و مشاوره و هدایت در رابطه با اورژانسهای مامائی، داشتن مهارتهای ارتباطی سالم با کودک و والدین مراجعه کننده، آشنا کامل و لازم با چگونگی انجام پژوهش و تحقیق های علمی را داشته باشد چرا که یک زن در تمام سنین باروری وحاملگی وابسته به شخص (معمولاً زن دیگری) خواهد بود، که این شخص می تواند یک ماما دل سوز و کار بلد باشد که مهارت های او برپایه آمیزه ای از فن و علم بروز دنیا باشد.

هدف از قبولی در رشته مامایی:

بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان در هنگام ارتباط با مشاوران رتبه برتری خود در موسسه حرف آخر از اهداف رشته مامای می پرسند و کنجکاو آگاهی از اهداف آن می باشند.

در هر لحظه، نوزاد یا نوزادانی در گوشه و کنار کوره ای زمین به دنیا می آید و چشم به جهان باز می کند. اتفاقی که قدمت و پیشینه ای آن باعث شده است تا عظمت و بزرگی این معجزه خلقت بی عیب و نقض از چشم انسان ها پنهان بماند. بله درست فهمیدین! تولد بزرگترین اتفاق،بحرانی‌ترین و با شکوه‌ترین لحظه زندگی یک انسان و دیرینه ترین تجربه بشری بوده است که در میان مشاغل پزشکی و بیمارستانی نیز رشته مامایی( در شکل سنتی خود) یکی از قدیمی‌ترین مشاغلبه حساب می آید. چرا که از قدیم، تعدادی از زنان بودند که به دلیل تجربه کاری زیاد و همچنین اطلاع‌ از داروهای گیاهی در دسترس خود و تاثیرات آنها، به زنان حامله کمک می‌کردند تا وضع حمل راحت تر و بدون دردسر تر و ایمن‌تری داشته باشند.

التبه این را مد نظر داشته باشید که نباید این تصور داشت که آنچه امروزه به نام حرفه و دانش مامایی می شناسیم و از آن اطلاع داریم، ادامه و دنباله همان دانش و تجربه مامایی سنتی می باشد چرا که امروزه رشته مامایی دانشی می باشد که بر آموزش، پیشگیری، مشاهده،‌ تشخیص، تحقیق،و درمان بنا نهاده شده است

ارتباط با مشاورین ارشد موسسه حرف آخر در ارتباط با مامای

گرایشهای رشته مقدس مامای از نگاه موسسه حرف آخر:

رشته‌ مامای در مقاطع‌ کاردانی‌ و کارشناسی‌ دارای‌ گرایش‌ نمی باشد و به‌ صورت‌ کاملا عمومی‌ ارائه‌ می‌شود. ولی در مقطع‌ کارشناسی‌ ارشد دارای‌ دو گرایش‌ پر مخاطب از جمله بهداشت‌ مادر و کودک‌ و همچنین گرایش‌ آموزش‌ مامایی‌ خواهد بود.

توانایی‌های علمی، جسمی و روانی … مورد نیاز و قابل توصیه برای دانشجویان رشته مامای

بسیاری از دانش آموزان و داوطبان در هنگام مشاوره با رتبه برتری های موسسه حرف آخر از توانای های مورد نیاز برای موفق بودن در رشته مامای پرسش های دارند؛

باید گفت رشته‌های علوم پزشکی به ویژه سه رشته پر مخاطب از جمله رشته پزشکی، پرستاری و مامایی نیاز به علاقه و توانای و احساس مسوولیت بسیار بالای دارند. برای مثال یک ماما بدون عشق و علاقه و اشتیاق لازم نمی‌تواند فریادها و اه و ناله های ناشی از درد یک حامله را تحمل بکند و پاسخگوی نیازهای او در هر لحضه باشد.

حرف آخر و رشته مامای

رشته دانشگاهی مامایی و ضرایب دروس اختصاصی آن از نگاه رتبه برتری های موسسه حرف آخر

رشته مامای در کنکور سراسری : 

رشته پر مخاطب مامایی در کنکور سراسری در گروه علوم تجربی و در زیر گروه ۱ می باشد و ضرایب دروس تخصصی آن نیز به شرح زیر می باشد : 

زمین شناسی : با ضریب صفر

ریاضی : با ضریب دو

زیست شناسی : با ضریب چهار

فیزیک : با ضریب دو

شیمی : با ضریب سه

و این را نیز بدانید و مطلع باشید که رشته مامای به صورت استانی پذیرش دانشجو را خواهدداشت .

مشاور ارشد موسسه حرف آخر

بازار کار رشته پر مخاطب مامایی در ایران:

در رابطه با بازار کار رشته مامای در ایران انتقادات بسیار زیاد و متفاوتی است، اما می توان اینگونه توضیح داد که. عده ای زیادی بر این باورند که در حال حاضر فرصت های شغلی مامایی همانند بسیاری از رشته های علوم پزشکی محدود و بسیار کم است و به همین دلیل تعداد بسیار زیادی از فارغ التحصیلان رشته مامای بیکار می باشند یا در شغل های بی ربط با رشته تحصیلی خود مشغول به کارند. به همین خاطر بهتر است که رشته مامای محدود شده یا حتی می توان گفت حذف شده است و به جای آن همانند گذشته پرستار ماما تربیت گردد. پرستارهایی که دوره تخصصی رشته مامایی را نیز آموزش می بینند. به هر حال از مراکزی که یک متخصص ماما خواهد توانست در آنها مشغول به کار شود، می توان به زایشگاه ها،بیمارستان ها، درمانگاه ها و حتی مراکز بهداشتی اشاره کرد. همچنین ماما طبق قوانین علوم پزشکی حاضر ،در صورت داشتن مدرک کارشناسی خواهد توانست مطب دایر بکند و در آن به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مربوط به رشته مامای بپردازد.

برای اطلاعات بیشتر با شماره ی 09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید
منبع: تیم مشاوره ای رتبه برتر موسسه حرف آخر

با حرف آخر یک مامای حاذق شوید

آیا رشته مامای رشته پر مخاطبی می باشد؟

رتبه برتری های موسسه حرف آخر رشته مامای را از بهترین رشته های زیر مجموعه علوم پزشکی می دانند که نیاز به علاقه زیادی دارد.

هدف از قبولی در رشته مامای از نگاه دانش آموزان چیست؟

بهترین پاسخ به این سوال علاقه و شوق زیاد دانش آموزان به رشته مامای و کمک به تقویت علم رشته مامای در ایران است.

بازار کار رشته مامای خوب است؟

مشاوران موسسه حرف آخر در پاسخ به این سوال میزان علاقه دانش آموز را مبنا قرار می دهند چون در صورت نبود گزینش از طریق دولت می توانند اقدام به زدن مطب بکنند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.