شروع از اسفند برای کنکور

موسسه حرف آخر

شروع از اسفند برای کنکور نیاز به برنامه ای 4 ماهه ومنابع خوب و به همراه برنامه ریزی جمع بندی پیش از کنکور دارد. اگر نگران هستید و فکر می کنید از دسته افرادی که برای کنکور دیر شروع کرده اند ، هستید باید بگوییم که هنوز دیر نشده و داوطلبان بسیاری دیر شروع کردند و زود قبول شدند. در دوره های قبلی کنکور داوطلبان بسیاری توانستند با برنامه ریزی ومنابع قوی و استفاده از استراتژی های کنکور، موفق به کسب رتبه های برتر کنکور شوند. برای قبولی در کنکور نیاز به ماهها و سال ها پشت کنکور ماندن ندارید! اگر فکر می کنید برای کسب رتبه های برتر حتما باید از هوش و استعداد فوق العاده ای برخودار باشید ، باید بگوییم که چیزی که شما برای موفقیت در این ماراتن بزرگ نیاز دارید ، برنامه ریزی اصولی ، پایبندی به برنامه و هدف استفاده از منابع با کیفیت است.

شروع از اسفند برای کنکور با برنامه ای 4 ماهه به همراه منابع به قبولی داوطلبان برای رشته مورد علاقشان کمک خواهد کرد. احتمالا برنامه های مطالعاتی کنکوری آماده که برای استفاده عمومی داوطلبان کنکور منتشر می شود را دیده اید که در عمل بدون استفاده هستند ، چون شرایط تحصیلی، مطالعه و نحوه یادگیری و وضعیت تحصیلی هر داوطلب با داوطلبان دیگر متفاوت است ، هدف ، و دهها عامل دیگر در هر داوطلب با سایر داوطلبان متفاوت می باشد، پس برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر خودتان ، نیاز به برنامه ریزی اختصاصی و درکنار این برنامه ریزی منابعی که شما را در مسیر برنامه به خوبی پیش ببرد، خواهید داشت. پیشنهاد می کنیم برای استفاده بهینه زمانتان، از خدمات سایت رسمی موسسه حرف آخر که سال ها در این زمینه فعالیت داشته اند و به موفقیت داوطلبان در کنکور و کسب رتبه های برتر کمک کرده اند، استفاده کنید.

شروع از اسفند برای کنکور

اگر از الان برای کنکور شروع کنم میتوانم موفق شوم؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که دانش آموزان در انتهای کارگاه ها و همایش ها می پرسند، این است که اگر از الان برای کنکور شروع کنم می توانم موفق شوم؟ این سوال معمولا در اوایل تیرماه که برای کنکور شروع به درس خواندن کرده اند، پرسیده می شود. می گویند: نمرات امتحانات نهایی ام خوب نشده، آیا شانس موفقیت دارم؟ به آنها توضیح می دهم و بحث تمام می شود.

سه ماه بعد دوباره می گویند: نتوانستم از تابستان هم استفاده کنم. آیا می شود از الان برای کنکور شروع کنم؟ به آنها می گویم باید جدی تر درس بخوانید. برنامه تان را فشرده تر کنید و یکسری نکات خاص تری را در برنامه اجرا کنید تا در نهایت به هدفی که دلتان می خواهد برسید و تابستان را جبران کنید.

سه ماه دیگر می گذرد و به امتحانات ترم اول می رسیم. دوباره می گویند: شش ماه گذشت و درس نخواندم. اگر از الان شروع کنم فایده ای هم دارد؟ دیگر دارم از درس خواندن نا امید می شوم. می خواهم بگذارم برای سال بعد. به آنها می گویم شاید یکسری از رتبه ها را از دست داده باشید اما هنوز هم شانس موفقیت هست. کسی مثل نگار رحمانی توانست در دو کنکور، رتبه 1 شود. هم در کنکور تجربی و هم در کنکور زبان. او هم از بهمن ماه شروع کرده بود. نمی گویم رتبه یک بیاورید اما رتبه سه رقمی اصلا چیز عجیبی نیست. اگر به طور جدی شروع کنید و استراتژی برنامه را عوض کنید و یکسری آموزش های دیگر هم ببینید، می توانید یک نتیجه نسبتا خوب بدست بیاورید. پس نا امید نشوید و برای سال بعد پشت کنکور نمانید. دوباره قانع می شوند و می روند درس خواندنشان را شروع می کنند.

یک ماه بعد، نزدیک به عید، دوباره می گویند: ایشالا برای سال بعد! دوباره می گویم: درست است زمان را از دست دادید اما از الانتان استفاده کنید. حتی اگر می خواهید کنکور را برای سال بدهید، حیف است که این سه ماه را از دست بدهید. البته این را هم می گویم که اگر از الان برای کنکور شروع کنید و این سه ماه را جدی بخوانید رتبه زیر 200 بدست نمی آورید. اما باز هم می شود یک رتبه نسبتا خوب آورد. رتبه ای که شاید شانس قبولی در پزشکی هم داشته باشید. نه پزشکی دانشگاه تهران یا شهید بهشتی! اما می توانید پزشکی جای دیگری قبول شوید. پس بنابراین شانس خودتان را امتحان کنید و از این سه ماه استفاده کنید. حتی اگر برای سال بعد می خواهید دوباره کنکور دهید.

باز هم می گذرد و به شب کنکور می رسیم و همان کسانی که دائما دنبال این سوال بودند که اگر از الان برای کنکور شروع کنم می توانم موفق شوم، آیا وقت هست، و دنبال دلگرمی و تایید گرفتن بودند، می گویند: آقای مطلبی خیلی استرس داریم! چیزی بگویید تا آرام شویم!

تماس با مشاوران ارشد موسسه حرف آخر
تماس با مشاوران ارشد موسسه حرف آخر

یعنی تا به اینجا فقط دنبال تایید گرفتن بودند. معمولا دلایل این تایید طلبی ما و اینکه دائما دنبال این می گردند که آیا وقت هست، می تواند اینها باشد:

  1. ترس از شروع کردن دارید. می ترسید شروع کنید. نمی دانید چه اتفاقی قرار است بیافتد. ذهن از ناشناخه ها می ترسد. می گوید تا الان که شروع نکردی بگذار بعدا شروع کن. بگذار از شنبه. از اول ماه. چرا می خواهید زمان را رند کنید؟ یک ماه را از دست دادید و می خواهید یک ماه و نیم دیگر را هم از دست بدهید؟
  2. فکر می کنند درس ها حجم زیادی ندارند و سریع تمام می شوند.
  3. دنبال توجیهی برای شکست می گردند. می گویند درس نخوان که اگر شکست خوردی بگویی من تلاش نکردم اگر می خواندم قبول می شدم. یعنی دنبال یک دلیلی می گردند که اگر بعدا شکست خوردند دستشان پر باشد و بگویند من نخواندم. اگر می خواندم قبول می شدم!
  4. به دنبال حاشیه های کنکور هستند. دائما در اینترنت به دنبال تخمین رتبه و اینکه کجا می توانند قبول شوند، می گردند. مثلا آخرین نفری که در رشته پزشکی دانشگاه زاهدان قبول شد، چه رتبه ای آورده. چه درصدهایی زده! اینها را سرچ می کنند آنوقت به جای اینکه شروع به درس خواندن کنند می گویند: خب پس آن رتبه را دو ماهه می شود به دست آورد!
هیچ وقت برای شروع دیر نیست

سخن پایانی با عزیزانی که میخواهند از اسفند برای کنکور استارت بزنند

مهم نیست الان چه موقع از سال است. مهم این است آیا می خواهید شروع کنید یا نه؟ اگر به فکر پشت کنکور ماندن هستید، این زمانی که تا کنکور مانده را، استفاده کنید. اگر از الان برای کنکور شروع کنید می توانید رتبه نسبتا خوبی را بدست آورید. کسی که قدر 4 ماه تا کنکور را نمی داند، حتمالا قدر 12 ماه بعدی را نخواهد دانست! حتی کسی که قدر هزار تومان را نداند قدر 1 میلیون تومان را هم نمی داند. بعد از کنکور دوست دارید چه حسی را داشته باشید؟ به این فکر کنید که چه اتفاقی می افتد اگر الان درس خواندنتان را شروع کنید؟

شاید سخت باشد و احساس کنید بعضی مطالب را متوجه نمی شوید و نمی فهمید. اما اینها نباید دلیلی برای شروع نکردنتان باشد. هر زمان از سال که هستید، باید شروع کنید. دیکته ننوشته که غلط ندارد! شاید آینده برایتان مبهم باشد و برنامه دقیقی نداشته باشید اما بجای اینکه تردید کنید یک یا علی بگویید و شروع کنید.

ما در موسسه حرف آخر با تکیه بر سبک جدیدی از آموزش و با ایده های نو بهترین و جامع ترین منابع آموزشی را مطابق با برنامه ریزی که توسط خود اساتید طراحی و آماده شده در هر برهه زمانی باقی مانده تا کنکور در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

برای آگاهی از نحوه دریافت برنامه ریزی رایگان و منابع آموزشی با مشاوران ارشد حرف آخر تماس حاصل کنید که شماره های آنها در همین سایت موجود است،تا بهتر شما را راهنمایی کنند.

تماس با مشاور ارشد موسسه حرف آخر
تماس با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

آیا با برنامه ریزی و منابع کاربردی و کم حجم میتوان از اسفند شروع کرد و موفق شد؟

بله همانطور که سال های قبل رتبه برتر هایی داشتیم که از اسفند و بهمن با کمک برنامه 2 ماهه حرف آخر و همچنین تلاش و پشتکار خودشان شروع کردند و به هدفشان هم رسیدند.

اگر از اسفند برای کنکور شروع کنیم،باید چند ساعت در روز مطالعه داشته باشیم؟

ما در مجموعه حرف آخر با استفاده از برنامه دو ماهه که کلا 300 ساعت آموزش است، توصیه میکنیم حداکثر 7 یا 8 ساعت در روز باید مطالعه داشته باشید.

آیا استارت زدن از اسفند برای کنکور و رسیدن به هدف، دیر نیست؟

هر زمان از سال که هستید، باید شروع کنید، اگر از الان برای کنکور شروع کنید می توانید رتبه نسبتا خوبی را بدست آورید، کسی که قدر 4 ماه تا کنکور را نمی داند، احتمالا قدر 12 ماه بعدی را نخواهد دانست.

چگونه میتوان از مشاورین سایت برای راهنمایی و کمک در زمینه برنامه ریزی و منابع کمک گرفت؟

شماره مشاوران ارشد موسسه حرف آخر در همین سایت موجود می باشد و شما میتوانید تماس بگیرید تا بهتر شما را راهنمایی کنند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.