حفظیات شیمی کنکور چند درصد است؟

حفظیات شیمی کنکور چند درصد است؟

در این مقاله به یکی از سوالات پر تکرار داوطلبان کنکور که می‌پرسند حفظیات شیمی کنکور چند درصد است؟ پاسخ داده ایم تا با برنامه ریزی اصولی بتوانید بهترین درصد دروس را در کنکور بزنید. در واقع درس شیمی یکی از مهم ترین دروس اختصاصی در کنکور سراسری است که درصد بالایی را نیز به خود اختصاص داده است. در ادامه تعداد مسائل شیمی در کنکور سال‌های اخیر و بودجه بندی حفظیات شیمی کنکور را در اختبارتان قرار داده ایم تا با کمک مشاوران حرف آخر بتوانید به کسب بهترین رتبه در کنکور سراسری دست پیدا کنید.

مباحث حفظی شیمی از نگاه حرف آخر

شیمی(Chemistry) یک درس مهم و کلیدی با ضریب بالا بعد از درس زیست در رشته تجربی و همچنین بعد از درس فیزیک در رشته ریاضی است که تاثیر زیادی بر رتبه کنکور داوطلب را دارد. درصد دانش آموزانی که شیمی را در کنکور بالای شست درصد می‌زنند، زیر ده درصد است.

پس اگر خیال موفقیت و بدست آوردن بهترین رتبه در کنکور پیش رو را دارید، نیاز است نسبت به مطالعه درس شیمی توجه بیشتری داشته باشید.حتما تا الان به گوشتان خورده که تعداد زیادی از داوطلبین و دانش آموزان کنکور ریاضی یا تجربی، شیمی خود را بالای شست درصد زده اند،  اما سوالی که برای دانش آموز پیش می‌آید این است که، چجوری می‌توانیم سه کتاب شیمی سال دهم، سال یازدهم و همچنین سال دوازدهم را با عالی ترین حالت ممکن مطالعه بکنیم که درصد بالایی از سوالات درس شیمی کنکور را پاسخ دهیم؟ ما در مقاله ای دیگر مباحث آسان شیمی کنکور تجربی نظام جدید را طبقه بندی نموده‌ایم تا کار شما را آسان تر کنیم!

در اینجا تنها چیزی که مهم است منابع مورد نیاز برای رسیدن به هدف مورد نظر است که موسسه حرف آخر با کمک اساتید نخبه ساز خود و رتبه برتری‌های خود پکیج‌های درس شیمی را برای بدست آوردن درصد بالای 85 برای داو طلبین تهیه و آماده کرده اند و در کنار آن برنامه ریزی قطاری و روز به روز و مشاوره تا روز کنکور را با رتبه برتری‌های موسسه را داشته باشید و این را بدانید درس شیمی از آن درس‌هایی است که با خواندن صحیح حفظیات آن یا به عبارت دیگر، خواندن مباحث بخش مفهومی آن، می‌توانید درصد خیلی قابل توجهی از سوالات درس شیمی کنکور را به خوبی پاسخ دهید و بهترین رتبه را بدست بیاورید.

بودجه بندی حفظیات شیمی کنکور

درصد سوالات حفظی شیمی دهم

بخش حفظیات شیمی دهم به نسبت دو سال دیگر از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که مطالب حفظی شیمی دهم مورد توجه طراحان سوال قرار می‌گیرند و و تکرار می‌شوند. در واقع مباحث شیمی دهم دارای مباحث مهم حفظی و مفهومی هستند که بیشترین درصد سوالات مربوط به فصل اول و ابتدای فصل دوم شیمی است.

درصد سوالات حفظی شیمی یازدهم

حدودا تا ۱۴ سوال از مباحث شیمی یازدهم طرح می‌شود که اغلب سوالات محاسباتی هستند و هم سوالات مفهومی و حفظی مهم هستند. مهم‌ترین مباحث شیمی یازدهم عبارتند از: درصد جرمی، مسائل محدود کننده و اضافه، مسائل شرایط STP، مسيله درصد خلوص و قانون هس، مسائل محاسبه دلتا به کمک انتالپی استاندارد و… .

درصد سوالات حفظی شیمی دوازدهم

در مقاله ای تاثیر ۱۰۰ زدن یک درس در کنکور را مورد بررسی قرار داده ایم که آیا ارزش تمرکز کردن روی یک درس وجود دارد یا نه؟ شیمی پایه دوازدهم در کنکور سراسری اهمیت بسیار زیادی دارد که معمولا تعداد سوالات طراحی شده در پایه دوازدهم بیشتر از سایر پایه‌ها است. معمولا ۲ الی ۳ سوال حفظی از فصل اول شیمی طراحی می‌شوند.

فصل های حفظی شیمی کنکور نظام جدید

چند درصد از سوالات شیمی  کنکور سراسری حفظی است؟

در کتاب شیمی هر سه سال،؛ مطالب نظریه‌ها، رنگ‌ها و خواص مواد، خواص عنصر‌ها، جایگاه اتم‌ها در جدول و گروه‌ها، مطالب حفظی در شیمی را شامل می‌شود و از هر کدام یک از فصل‌های کتاب درس شیمی در حد یک الی دو سوال قطعی به صورت حفظی و یا همان مفهومی مطرح خواهد شد.

برای داوطلبان و دانش آموزان گروه تجربی

پس از درس زیست شناسی، درس شیمی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین درس‌های رشته تجربیاست که مطالعه صحیح برای آن، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در بهبود شدن رتبه داوطلبین و دانش آموزان گروه تجربی را داشته باشد و از توصیه‌های مشاورین رتبه برتری حرف آخر برای دانش آموزان توجه بسیار زیاد به این درس است تا برگه برنده خود برای بالا بردن رتبه خود را به نحو احسنت استفاده بکنند.

برای داوطلبان و دانش آموزان گروه ریاضی

داوطلبین کنکور رشته ریاضی و فیزیک، به نسبت توجه خیلی کمتری را به درس شیمی می‌دهند، درواقع چون ضریب درس شیمی در کنکور رشته ریاضی نسبت به کنکور تجربی خیلی کمتر است و دقیقا همین امر باعث توجه کمتر دانش آموزان رشته ریاضی به مطالعه درس شیمی است. بر اساس این موضوع و یافته‌ها، در کنکور رشته ریاضی، دانش آموزانی که با خواندن فصل‌های بخش حفظی شیمی کنکور، درصد زیاد تری از سوالات درس شیمی را جواب می‌دهند، رتبه و تراز بالاتری نیز کسب خواهند کرد.

تعداد مسائل شیمی در کنکور

حتما می‌دانید و فهمیده اید که:

شیمی سال دهم از اهمیت و توجه بیشتری برخوردار است و همچنان تعداد سوالات بیشتری از ۳۵ سوال مختص درس شیمی کنکور را به خود اختصاص داده است. نکته قابل توجه این است که تمامی مطالب کتاب درس شیمی سال دهم ، کاملا حفظی و مفهومی است《فصل اول و فصل سوم، پس درصد سوالات مطرح شده از فصل‌های حفظی شیمی دهم بیشتر است.

بعد از آن، بالاترین درصد حفظیات درس شیمی را در کنکور سراسری مربوط به فصل اول و ابتدای فصل دوم شیمی سال دهم است که طبق آمار و ارزیابی‌های انجام شده درصد‌های داوطلبان و دانش آموزان در کنکور‌ سال‌های اخیر مطالب آسان شیمی کنکور مربوط به این دو فصل نیز است. تمامی مطالب دو فصل اول و دوم درس شیمی، کاملا حفظی هستند و در عین راحت بودن، اهمیت بسیار زیادی در کنکور تجربی و ریاضی را نیز دارا است.

و در آخر شیمی سال دوازدهم، که فصل اول آن، دارای مباحث حفظی است، و در حد سه الی چهار سوال از این فصل نیز مطرح می‌شود. و از آنجایی که تعداد سوالات کنکور درس شیمی، زیادتر از دروس سال دوازدهم مطرح خواهد شد، بهتر بوده شیمی سال دوازدهم را با دقت و ظرافت بیشتری مطالعه بکنید و برای موفقیت حتمی و 100 درصدی با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر که شماره آن‌ها در سایت است در تماس باشید.

مهم ترین فصل‌های شیمی اعم از مباحث حفظیاتی کنکور

شیمی درسی شیرین و همچنین در عین حال بسیار دشوار در کنکور پیش رو است، که در چند سال اخیر درصد پاسخگویی به آن خیلی کاهش داشته است؛وهمچنین از طرفی درس شیمی به شدت در گروه تجربی پر اهمیت و کلیدی است، به خصوص برای افرادی که عشق به رشته داروسازی را دارند و برخلاف دیگر نظریه ها در رشته ریاضی فیزیک هم اهمیت به سزایی دارند.

شاید در مرحله اول این اهمیتو کلیدی بودن خیلی به چشم نخورد اما دانش آموزان و داوطلبان باید بدانند که برای رشته‌هایی همچون مهندسی شیمی، مهندسی نفت، مهندسی پلیمر، مهندسی مکانیک و بسیاری دیگر از رشته‌ها تاپ و پر مخاطب رشته ریاضی فیزیک، درس شیمی درس اصلی است و دانش آموزی که از همین الان به خوبی آن را یاد نگیرد و آن را نفهمد در آینده بعد کنکور هم دچار مشکل می‌شود.

تعداد مسائل شیمی در کنکور

دسته بندی مباحث شیمی کنکور از نظر تک رقمی‌ها

امروز به دانش آموزان شیمی حرف آخر را با تدریس استاد شیروانی معرفی می‌کنیم که داوطلبانی همانند رتبه برتری‌های اللخصوص سروین سلیمان پور، و سجاد علیزاد با درصد ۹۰، و همچنین حسام مراد بیگی و محمدرضا پادویی با کسب درصد ۸3 و تعداد زیادی دیگر از داوطلبان به درصد‌‌های بالای 92 به کمک استاد شیروانی دست یافته اند.خیلی جالب است که بدانید در تدریس نخبه ساز حرف آخر استاد شیروانی تمامی مسائل شیمی را فقط و فقط در سه ساعت و تنها با ۳ الگو و بدون کمک هیچ فرمولی و حلیاتی یاد خواهید گرفت.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برنامه ریزی و مشاوره دانش اموزان و داوطلبان عزیز و تهیه محصولات و پکیج‌های کنکوری به روز دنیا.

 

سوالات متداول

آیا سهم سوالات بخش حفظیات شیمی کنکور بیشتر است یا قسمت مسائل آن؟

در پاسخ باید گفت قسمت حفظیات درس شیمی و قسمت مفهومی آن به مراتب بیشتر می باشد و در حدود 60 درصد سوالات را به خود نسبت می دهد.

آیا شیمی برای دانش آموزان تجربی مهم تر است یا ریاضی فیزیک؟

در پاسخ باید گفت شیمی برای دانش آموزان رشته تجربی دارای ضریب 3 بوده و به مراتب مهمتر و کلیدی تر می باشد.

از میان شیمی سال دهم،یازدهم و داوزدهم کدام به مراتب از نظر سوالات مفهومی مهم تر می باشند؟

شیمی سال دهم به دلیل نداشتن مطالب مسائل گونه از اهمیت بیشتر در طرح سوالات مفهومی نقش دارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.