مباحث آسان شیمی کنکور تجربی نظام جدید

مباحث آسان شیمی کنکور تجربی نظام جدید

اینجا قسمت‌های آسان شیمی در کنکور یا مباحث مهم شیمی در کنکور یا همان مطالب مهم درس شیمی کنکور تجربی و ریاضی را به طور کامل برای هر سه پایه معرفی می‌کنیم که با خواندن آن‌ها در مدت زمان کم می‌توانید به هدف مورد نظر خود برسید. قسمت‌های مهم درس شیمی در کنکور را برای هر سه پایه معرفی می‌کنیم.در ضمن در صفحه تدریس شیمی استاد شیروانی در سایت رسمی موسسه حرف آخر (harfeakhr.org) کلی تدریس رایگان از عالی ترین مدرس شیمی کنکور برای شما قرار داده ایم، این آموزش‌ها را به هیچ وجه از دست ندهید.

ترتیب خواندن مباحث شیمی برای کنکور

در جدول زیر مباحث پایه‌ای شیمی کنکور قرار داده‌ایم که هر کدام از فصل‌های ذکر شده دسته‌ای از سوالات را به خود اختصاص داده‌اند. در سال‌های اخیر مباحث شیمی کنکور کاملا بی معنی شده‌اند و در واقع باید به مفاهیم و مسائل شیمی کنکور توجه داشته باشید.

مباحث شیمی دهم

مباحث شیمی یازدهم

مباحث شیمی یازدهم

کیهان

قدر هدایای زمینی را بدانیم

مولکول‌ها در خدمت تندرستی

زادگاه الفبای هستی

در پی غذایی سالم

آسایش و رفاه در سایه شیمی

رد پای گازها در زندگی

پوشاک

شیمی، جلوه‌ای از هنر

آب

نیازی پایان ناپذیر

زیبایی و ماندگاری

آهنگ زندگی

شیمی، راهی به سوی آینده‌ای روشن‌تر

مباحث مهم و کلیدی درس شیمی کنکور در سال دهم

شیمی سال دهم از سه فصل مهم تشکیل شده است که برای مطالب مهم شیمی کنکور از سال دهم فصل یک و دو را برای مطالعه به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما مقاله مهم‌ترین فصل‌های زیست شناسی کنکور را از همین سایت مطالعه کنید.

ترتیب خواندن مباحث شیمی برای کنکور

مباحث آسان و راحت درس شیمی در کنکور برای سال یازدهم

در شیمی سال یازدهم هم از سه فصل موجود باز هم فصل یک و دو را برای مطالعه به عنوان مطالب راحت شیمی در کنکور سال یازدهم پیشنهاد می‌کنم؛ البته در نظر داشته باشید داوطلبانی که حفظیات قوی دارند می‌توانند فصل سه را نیزبخوانند اما این فصل‌های راحت شیمی کنکور یازدهم که پیشنهاد دادم بر اساس نظر سنجی اکثریت انتخاب شده است و جزوه قسمت‌های پر تکرار شیمی حرف آخر نیز در نظر گرفته می‌شود. اگر می‌خواهید به صورت دقیق‌تر بدانید که حفظیات شیمی کنکور چند درصد است، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مباحث آسان شیمی کنکور در سال دوازدهم

از قسمت‌های راحت شیمی کنکور در سال دوازدهم هم فصل ۳ و ۴ برای خواندن پیشنهاد می‌شود. در رابطه با فصل یک و دو به دلیل سختی فصل الکتروشیمی و گستردگی آن و نیز ترکیب فصل اسید و باز با محلول و نا محلول خوانده و یادگیری این فصل‌های نیاز به تایم زیادی دارد و به همین علت پیشنهاد نمی‌شود.

 بهترین روش برای خواندن مباحث حفظی و آسان درس شیمی کنکور

 زمانی که از قسمت‌های حفظی شیمی کنکورحرف میزنیم، منظور این نیست که می‌توانید مباحث این درس را مثل درس‌های تاریخ یا جغرافیا حفظ کنید و انتظار داشته باشید که سوال‌های حفظی شیمی کنکور را درست جواب بدید.

افزایش فهم و درک مطالب شیمی، نیاز به خواندنی دائمی و پیوسته دارد.

یادگیری شیمی دهم، پیش نیاز یادگیری شیمی یازدهم است و فهم قسمت‌های شیمی دوازدهم نیز، نیازمند یادگیری شیمی یازدهم است. به همین علت است که داوطلبان با پایه قوی، توانایی بیشتری در جواب دادن به سوالات حفظی شیمی کنکور دارند.

شیوه‌ی خواندن مباحث مفهومی شیمی، دشوار نیست، کافی است با به کار بردن چند راهکار ساده که توسط استاد شیروانی درموسسه حرف آخر ، در زمینه یادگرفتن حفظیات شیمی، درصد بالایی از سوالات این درس در کنکور را جواب بدید.

فصل های مستقل شیمی کنکور

مباحث آسان شیمی کنکور از نگاه حرف آخر

اگر نظرت اینه که درس شیمی در اصل درس مشکلیه، احتمالا نظرت به مسئله‌ها و قسمت‌های حل کردنی این درس برمیگرده. اما خب موارد حفظ کردنی چی؟ از خودت سوال کن: چرا باید مباحث حفظ کردنی شیمی کنکور رو از دست بدی؟ به هر حال بعضی از موارد حفظ کردنی شیمی هم مباحث فراری‌ هستن اما حتی این موراد فرار هم ارزش حفظ کردن و سرمایه‌گذاری کردن رو داره، در اصل چند‌تا تست می‌تونه تو رو از افراد زیادی از داوطلبان کنکور جلو بندازه. طبیعتا مطالب حفظ کردنی برای بیشتر دانش‌آموزا آسان‌تره.

  • پس توصیه ی ما اینه که به هیچ عنوان موارد حفظ کردنی رو از دست ندی، تا به درصد حداقلی در درس شیمی دست پیدا کنی.
  • خیلی از فصول درس شیمی دهم، یازدهم و دوازدهم بیشتر فصل‌های مشکلی هستن، و نمیشه از این فصل‌ها قسمت‌های راحتی رو جدا کرد.
  • تقریبا همه ی فصول شیمی هم شامل قسمت‌های ساده‌ و حفظی میشن. اما دو تا کلید میخوام بهتون معرفی کنم که میتونه درصد شیمی شما رو ارتقا بده، هر چند به طور مثال ۸ درصد برای کسی که شیمی رو ۷۰ درصد میزنه خیلی ارزشمند نباشه، اما برای کسی که شیمی رو منفی و صفر میزنه یک پیشرفت عالی و خوب به حساب میاد
  • و اون دو کلید فصل سوم شیمی یازدهم و فصل سوم شیمی دوازدهم هستند.
  • تقریبا همه ی این دو فصل، موارد حفظی هستند.
  • لازمه اشاره کنم همینطور که فصل سوم شیمی دوازدهم فصل ساده‌ای به نظر میاد فصل دوم مطالب شیمی دوزادهم فصل مشکلی به حساب میاد.

نکته: تعدادی از فصول شیمی شامل موارد پایه‌ای هستن، مانند فصل اول شیمی دهم که در مورد الکترون و آرایش الکترونی حرف میزنه. این فصول رو از دست نده چون پایه خیلی از موارد هستند.

فصل های مرتبط شیمی نظام جدید

مباحث آسان و راحت درس شیمی کنکور برای ماه پایانی

بدترین حالت ممکن برای یک داوطلب زمانی است که تقریبا یک ماه تا کنکور زمان دارد و نتوانسته عملکرد خوبی را از خود نشان دهد، اما اصلا جای نگرانی نیست ما امروز به شما مطالب آسان شیمی کنکور را که در ماه پایانی کنکور هم می‌توانید با تایم گذاشتن برای آن‌ها به یک درصد ایده آل کسب کنید به شما معرفی می‌کنیم تا به حداکثر بازدهی برسید.

  • فصل یک شیمی دهم ساختار لوییس با دو تست در بودجه بندی شیمی کنکور
  • جدول تناوبی و روند‌ها، مواد، خواص مواد، دسته بندی و رفتار عناصر در فصل یک شیمی یازدهم یازدهم با بودجه بندی دو تست در کنکور
  • انرژی، دما و ظرفیت گرمایی + سنتیک و مسایل سنتیک در فصل دو شیمی یازدهم با بودجه بندی چهار تست
  • مسائل استوکیومتری در فصل یک شیمی یازدهم با میانگین شش تست از بودجه بندی درس شیمی در کنکور

داوطلبان عزیز با قسمت‌های راحت شیمی کنکور که در بالا آن‌ها را ذکر کردیم شما در تایم کوتاه می‌توانید برروی ۴۰ درصد از بودجه بندی سوالات شیمی کنکورتسلط پیدا کنید.البته در این بازه زمانی هم استفاده از منابع موسسه حرف آخر که در غالب شیمی 6040 تدریس می‌شود می‌تواند بهترین راه حل برای جمع کردن مباحث در کمترین تایم ممکن باشد.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج‌های مطابق با به‌روز ترین ابزار‌های دنیا است.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری‌ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049 و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

 

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

ضریب درس شیمی در کنکور تجربی در زیر گروه 1 چقدر است؟

درس شیمی در زیر گروه 1 دارای ضریب 9 است که بعد از زیست از بیشترین ضریب برخوردار است.

صرفا با خواندن قسمت های حفظی شیمی حدودا چند درص می توانیم بزنیم؟

تیپ سوالات هر ساله فرق می کند ولی اگر بر اساس کنکورهای سالهای قبل پیش بینی کنیم می توانید به درصد بالای 30 در کنکور دست پیدا کیند.

جهت سفارش پک آموزشی شیمی چکاری باید بکینم؟

یا مشاور ارشد موسسه حرف آخر اقای نیما افروزی تماس گرفته و پک مورد نظرتان را سفارش دهید.09128929049 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.