تاثیر ۱۰۰ زدن یک درس در کنکور

تاثیر 100 زدن یک درس در کنکور

مطلب قابل اتکایی درباره امتیاز ویژه به دروس با درصد ۱۰۰ وجود نداره به خصوص اینکه در متد جدید محاسبه رتبه در کنکورسراسری به دلیل تاثیر معدل و سوابق تحصیلی بر امتیاز نهایی این مطلب پیچیده تر هم خواهد شد. نظرها در این باره در حد شایعه است و اگر بحث شایعه نباشد منظورشون انحراف معیار زیاد اکثر درس ها در درصد هشتاد به بالا و در درجه بالا صد هست، پس دوستان دقت کنید درصدی که کسب می‌کنید ربطی به رتبه عوض شدن ندارد بیشتر باید دقت داشته باشین تو چه درسی با چه ضریبی درصدتون چقدره فرض کنید شما دو درس زبان انگلیسی و عربی در نظر بگیرید.

در زیر گروه ۱ هر دو ضریبشون ۲ هست حالا شما در نظر بگیرید میانگین درصد کل داوطلبان در درس زبان انگلیسی نود و عربی شصت است در این میان که بین زبان انگلیسی و عربی میاد درس عربی رو صد میزنه رتبش بهتر میشه در واقع رتبه شما ربطی به درصدتون ندارد بلکه درصد کل داوطلب و میانگین درصدها هم تاثیر گذار هست نتیجه گیری بهتری میشه کرد اینکه کلا این حرف که با زدن یک در  بصورت صد درصد رتبه خوب میشه غلط هست.

احتمالا درمورد انحراف معیار در آمار خوندید بسیاری از شما  متوجه حرف‌های من هستید، حالا مثلا این وسط درس عربی که ضریب ۲ داره انحراف معیار زیادی داره و درصد ۱۰۰ در این درس رتبه رو خیلی جابجا میکنه و درصد ۱۰۰ در دینی هم رتبه بعد رو داره.

تاثیر ۱۰۰ زدن یک درس در کنکور

شما برای ۱۰۰ زدن یک درس در کنکور باید به کمک مشاور رقابت کنکور را به خوبی بشناسید! در واقع یک مشاور باید بتواند شما را به بهترین نتیجه برساند. با شناخت محدوده تراز آزمون های سنجش خواهید توانست از الگوریتم افزایش تراز در کنکور استفاده کنید و رتبه خود را به جایگاه خوبی برسانید.

در واقع هر درصد از هر درسی برای شما عددی را به عنوان تراز میاره! در جدول زیر ذکر کرده‌ایم که با ۱۰۰ زدن در هر درس چقدر افزایش تراز خواهید داشت: (البته در نظر داشته باشید که این اعداد سالانه در حال تغییر هستند)

جهت مطالعه بیشتر: مزایای رتبه تک رقمی کنکور!

نام درس

میزان افزایش تراز

نام درس

میزان افزایش تراز

دینی

۵۰۰

شیمی

۸۰۰

ادبیات فارسی

۶۰۰

فیزیک

۹۰۰

عربی

۹۰۰

عربی اختصاصی انسانی

۱۰۰۰

زبان انگلیسی

۷۰۰

علوم و فنون ادبی

۱۰۰۰

زمین شناسی

برای دانش آموزان تجربی متقاضی رشته های زیرگروه ۱ و و ۵۰۰ برای دانش آموزان تجربی متقاضی زیرگروه ۲

اقتصاد انسانی

۷۰۰

ریاضی

۱۲۰۰

ریاضی انسانی

۷۰۰

زیست

۱۲۰۰

بقیه دروس علوم انسانی حدودا ۵۰۰

ریاضی و فیزیک و شیمی علوم ریاضی هم مثل علوم تجربیه

تسلط بر مباحث کتاب درسی، عامل موفقیت در کنکور!

همان طور که رتبه برتری های موسسه حرف آخر صحبت می‌کنند، ریز و عمیق مطالعه کنید و به دنبال ارتباط بین مباحث مختلف باشید. یقینا خیلی از تست های کنکور سبک و سیاق جدیدی خواهند داشت اما وقتی شما مفهومی درس خوانده باشید گیج نخواهید شد.

به کلمات کلیدی در هر سوال خیلی دقت کنید. نباید سبک و سیاق طرح سوال شما را گمراه کند. بسیاری از جملات کتاب استثنا های فراوانی دارند که در قسمت های دیگر کتاب یا حتی کتاب های سال های دیگر معلوم می‌شوند، به این استثناها دقت کافی داشته باشید هیچ تصویر، پاورقی، زیرنویس و جدولی را از قلم نیندازید. بر فعالیت دانشمندان تسلط کافی داشته باشید.

به رده بندی جانداران دقت زیادی کنید ؛ با دیدن اسم یک جاندار باید بفهمید که یوکاریوت یا پروکاریوت است؛ به شیوه ی ترکیبی درس بخوانید؛دیدگاه و نظر باز و آماده ای داشته باشید. در هنگام درس خواندن به کلمات و جملات خیلی خوب فکر کنید و ببینید چه ارتباطی با دیگر اطلاعاتی که به دست آورده اید دارد.

عجیب ترین رتبه های برتر کنکور

توصیه ما با توجه به زمان محدود و باقی‌مانده برای صد‌ زدن درس‌ها

۱- حداقل ۴۰ تا ۴۵ درصد تایم درس خواندن خود را به دروس عمومی‌ اختصاص دهید.

۲- در دوران جمع‌بندی که یک ماه آخر اسن حداقل یک درس عمومی مثلا دینی را صفحه به صفحه مطالعه کنید، دقیقا مثل روژین یاری رتبه برترموسسه حرف آخر.

۳- اگر در درس‌های عربی، زبان و زبان ‌فارسی مشکل دارید و ضعیف هستنید با توجه به پیشینه ی خود در هر مطلب در نیم‌سال اول، نقاط قوت خود را بشناسید و بیش‌تر تایم خود را به تقویت آن مطالب اختصاص دهید.

۴- اگر هر چهار دروس عمومی برای شما یکسان می‌باشد با توجه به یکی از موارد زیر اولویت‌ها را تعیین کنید و به آن‌ها بپردازید:

الف) بودجه ‌بندی مطالب در کنکور سراسری

ب) مطالبی که فهم آن‌ها برای شما راحتتر و سریع‌تر است

ج) ضریب های دروس

چگونه درس زیست را صد درصد بزنیم؟

ابتدا در مقابل با پاسخ سوال شما که چطوری درصد بالایی را کسب کنید باید بگیم حتما منابع خوبی را برای سطح دانش و برآورده کردن نیازهاتون داشته باشید. برای اینکار می‌توانید از مشاوران برتر کنکور۹۹ ما راهنمایی بخواهید. زیرا این بسیار حائز اهمیت است تا در نیمه راه مطالعه کردن و تمرکز خودتان را تباه نکنید که این منبع مناسب نیست و باید عوض کنید. با منابع مناسب می‌توانید با اطمینان خاطر ادامه مطالعه ی خود را انجام دهید. از همه مهمتر تایم خوب و زیادی را برای تست زدن خواهید داشت. زیرا با تست زنی است که می‌توانید به رتبه‌های برتر دست پیدا کنید.

علاوه بر اینها بهتر است از بودجه بندی کنکور ۹۹ که موسسه حرف آخر در اسایت قرار داده است برای زیست استفاده کنید تا با استفاده از تسلط و دانسته‌های خود در مورد درس ها و زمانبندی خوبی را تعیین کرده و آماده برگزاری کنکور سراسری شوید. باید بدانید که برای داشتن رتبه بالا فهم مناسبی از سوالات داشته و تست های بیشتری را برای تسلط بزنید. زیرا از بیشترین مشکلات داوطلبان این است که سوال‌ها را به خوبی مطالعه نکرده و درک نمی‌کنند و از نکته کلیدی پنهانی در سوال غافل می‌مانند.

بهترین درصد های تاریخ کنکور

کتاب کمک آموزشی کنکور را درست انتخاب کنید!

بعضی از کتاب های بازار به قدری حجیم و بزرگ هستند که با دیدنشان آدم وحشت می‌کند و می‌ترسد! البته حجم زیادی از این کتاب ها را شوخی‌های بی معنی مؤلف اشغال کرده! بعضی از کتاب ها هم آنقدر به جاده خاکی زده اند که اصلا نمی‌شود روی نکات ر یزآن قسمت‌ها حساب کرد!

منبع کمک آموزشی خود را با دقت زیاد انتخاب کنید کتابی را مورد استفاده قرار دهید که در کمترین تایم بیشترین حجم اطلاعاتی مفید را به شما انتقال دهد که در این میان موسسه حرف آخر با معرفی کتابهای خود یک کتاب جمع و جور و کاربردی و عالی را در دست دانش آموز و داوطلبان قرار داده است. و یک راست سر اصل مطلب می‌رود،چرا که سال کنکورجای وقت تلف کردن با نکاتی که بی خود و بی جهت مطرح شده‌اند و حاصل تراوشات ذهن نویسنده هستند، نیست!

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و مشاوره داوطلبان کنکوری و تهیه محصولات مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره 09128929049 و 09128929049 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول دانش آموزان و داوطلبان

زدن درصد 100 در درس زبان چقدر میتواند کمک کنند باشد؟

چون در درس زبان 70 درصد داوطلبان مشکل دارند و درصد قابل قبولی کسب نمیکنند با 100 درصد زدن این درس میتوانید رتبه ی مورد نظرتان را کسب کنید.

در یک ماه پایانی مطلب جدیدی را بخوانیم یا نه فقط مطالب خوانده شدهی قبل را مرور کنیم؟

در یک ماه پایانی کنکور اصلا به هیچ وجه دروس یا مباحث جدیدی را نخوانید زیرا استرستان را دو چندان میکند.فقط مطالب خوانده شده ی قبلی را مرور کنید.

هر کدام از دروس عمومی را در روز چقدر مطالعه کنیم؟

هر کدام از درسهای عمومی را در روز از 40 دقیقه تا یک ساعت مطالعه کنید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.