برای کنکور چه کتاب هایی بخوانیم

موسسه حرف آخر

تا به حال با خودت فکر کردی اگر منبعی خوبی انتخاب نکنی چه بلایی ممکنه به سر نتیجه کنکورت بیاد؟ چجوری از میان همه گزینه‌های موجود، کتابی رو انتخاب ‌کنیم که بهترین باشه؟ در حالی که در بیشتر موارد، تجربه‌ی کمی در بهره گیری از اون کتابها داری یا حتی هیچ تجربه‌ای در مورد اون ها نداری! مطمئناً بهترین راهکار برای انتخاب بهترین منابع کنکور استفاده از نظرات و تجربه های مشاوران و کنکوری‌های سال‌ گذشته هست.

هدفم اینه که در این مقاله توسط رتبه برتری های موسسه حرف آخر بهترین منابع کنکور 1400 رو خدمتتون معرفی کنم. کتاب‌های معرفی شده در این مقاله نتیجه بررسی های متنوع بوده و لازم است بگویم خیلی از رتبه‌های برتر کنکور هم از همین منابع استفاده میکردن.

برای کنکور چه کتاب های را بخوانیم

با تغییرات موجود درمنابع سوالات کنکور 1400 با چه منابعی پیش برویم؟

این یکی از سوالات بسیار مهم می باشد!

هر داوطلبی برای رسیدن به موفقیت به سه فاکتور:

· منبع خوب

· برنامه خوب

· انگیزه و تلاش

احتیاج داره و ما در این مقاله قصد داریم یکی از سه فاکتور مهم، یعنی  منبع_خوب رو بررسی کنیم
کسب رتبه برتر حاصل سه فاکتور اساسی، تلاش و پشتکار، منابع خوب و برنامه ریزی است. که در این مقاله میخواهیم فاکتور دوم یعنی منابع خوب را براتون توضیح دهیم.

بهترین منابع کنکور تجربی 1400 از نگاه حرف آخر :  تعدد منابع، انتشارات و موسسات متنوع موجب شده است که خیلی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور برای انتخاب منبع مناسب برای کنکور دچار تشویش و اشتباه شوند. انتخاب نکردن منابع مناسب کنکوری به هر علتی، راه به ناکجا آباد است. زیرا موجب از دست رفتن انگیزه، انرژی و توان دانش آموزان و داوطلبان کنکور خواهد شد. و از همه مهمتر موجب اتلاف زمان (که مهمترین رکن کسب رتبه برتر است) می شود.

تعدسیار زیاد منابع مختلف و سیل تبلیغات گسترده در دنیای مجازی و در و دیوار شهرها موجب شده که دانش آموزان فقط از این شاخه به آن شاخه بپرند و در اخر اگر بعد مالی و هزینه آن را کنار بگذاریم، نتیجه آن خستگی طاقت فرسا و از دست رفتن انرژی و سرخوردگی آنها می شود.

بهترین منابع برای کنکور تجربی سال 1400:و نحوه برگزاری کنکور سراسری سال 1400

متاسفانه آگاهی نداشتن کامل خانواده ها و دانش آموزان و بعضا تقلیدهای دور از فکر کردن موجب میشود که داوطلبان کنکور 1400 در مهمترین و سرنوشت ساز ترین برهه زندگیشان راه را به اشتباه و به خطا بروند و تحت تاثیر این اشتباه به طور کلی موجب تغییر و دگرگونی زندگیشان شوند. کنکور 1400 مهمترین و سرنوشت سازترین مقطع زندگی یک دانش آموز می باشد. به جرات میتوان ذکر کرد که شخصیت کاری و زندگی دانش آموزان در زندگی آینده به شدت به کنکور گره خورده است. جاده دو طرف عبور و عدم عبور از سد کنکور خیلی متفاوت از یکدیگر است. پس تاکید ویژه ما این است که حتما با چشم باز و با آگاهی کامل منبع کنکورتان را انتخاب کنید.

بهترین منابع برای کنکور تجربی در کنار مشاورین ارشد و رتبه برتری

همگامی منابع موجود با سوالات مفهومی کنکور چطور است؟

بررسی سوالات کنکور بر طبق بررسی های انجام گرفته رتبه برتری های حرف آخر از سال 90 به بعد نشان میدهد که هر سال سوالات به نسبت مفهومی و ترکیبی مطرح خواهد شد و این تغییرات در گروه آزمایشی تجربی فوق العاده واضح است .(بهترین منابع کنکور 1400) اما متاسفانه خیلی از منابع کنکوری که امروزه به اسانی در اختیار دانش آموزان و داوطلبان کنکور قرار میگیرد این تغییرات را احساس نکرده اند و به همان متد و شیوه قبل راه خودشان را پیش گرفته اند. استفاده از شیوه های تشریحی و بدون کارایی دیگر پاسخگوی سوالات مفهومی کنکور نیست که موسسات و انتشارات کنکوری باید این مهم را درک کنند و این مساله را جدی بگیرند

با ارزش ترین انتشارات کتاب های کمک درسی کدام می باشد؟

الان چند موسسه فیلم و دی وی دی کنکور تولید می کنند و از جمله ای آن ها موسسه حرف آخر و انتشارات مختلفی هم هستند که منابع کمک درسی کنکوری منتشر میکنند ماند گاج، قلم چی، خیلی سبز، نشر الگو، نشر دریافت، مهر و ماه، مبتکران، فاگو، شبقره و …اما واقعیت اینه که بعضی منابع کمک درسی به عنوان نمونه در درس زیست شناسی صرفا برای آموزش و از نظر درسنامه ترکیبی خوبن، بعضی شان صرفا برای تست زدن خوب هستن، بعضی برا کسانی که سطحشون بالاست خوبه و بعضی برای مبتدی و متوسط به پایین بهتر هستن. بعضی از منابع کمک درسی خیلی وقت گیر هستن و ممکنه برا کسانی که امسال کنکور دارن خوب نباشن و بیشتر به درد دانش آموزهای دهم و یازدهم دبیرستان میخورن.

اهمیت و جایگاه کتاب درسی در کنکور سراسری

یکی از جمله غلط رایج بین کنکوریها مخصوصا برای آن دسته از داوطلبانی که در سال آخر دبیرستان درس می خوانند این است که غافل از اهمیت کتاب درسی ، صرفا به منابع کمک آموزشی یا مطالب ارائه شده در پکیج های آموزشی رضایت می دهد و آن ها را می خوانند.

در صورتی که اهمیت کتاب درسی بر هیچکس پوشیده نمی باشد. کتاب درسی مهم ترین و اثرگذار ترین منبع چه در امتحانات پایان سال، و چه در کنکور محسوب می شود. اهمیت کتاب درسی در کنکور و مطالعه آن به شما اجازه می دهد تا توانایی و کیفیت یادگیری خود را افزایش دهید.

به یاد داشته باشید: اولین و مهم ترین منابع همان کتب درسی هستند .

همه مشاوران رتبه برتری موسسه حرف آخر به همه دانش آموزان اعلام می کنند که، اولین و مهم ترین منبع همان کتاب های درسی در دسترس شما هستند. بعضی وقت ها پیش می آید که بعضی سوالات داخل کنکور به آسانی از روی تمرینات یا دیگر قسمت های کتاب طراحی می شود. بنابراین توجه به تک تک جزئیات و متن های کتاب به شما اجازه می دهد تا بدون نقطه ابهامی سر جلسه کنکور حاضر بشوید.

اهمیت کتاب درسی در کنکور به شکل مفهومی می باشد

نکته اصلی توجه و میزان اهمیت کتب درسی در کنکور این است که ما دانش آموزان مختلفی را می یابیم که به فکر مطالعه N کتاب هستند اما از خود کتاب مرجع غافل می مانند. این موضوع بسیار غلط است و راه کار مناسبی در نظر گرفته می شود. درست است که سنجش داوطلبان کنکور براساس مفهوم و درک موضوع است اما این به آن معنا نیست که با حذف یک کتاب برای یک درس خاص بتوانیم به مفهوم و درک عمیق مبحث برسیم.

اهمیت و جایگاه کتب درسی در پشت کنکور ماندن

تغییر سبک مطالعاتی با توجه به اهمیت و جایگاه کتاب درسی در کنکور سال 1400

زمانی که به سراغ امتحانات دی ماه یا خرداد ماه می رویم آیا از خواندن کتاب درسی اصلی غافل می شویم؟ جواب این سوال منفی است. شما در این دو فصل مهم از امتحانات می توانید به قابلیت ها و درک بهتر سوالات و مباحث برسید. تا جایی که خیلی از داوطلبان تلاش می کنند این دو فصل مهم را امکانی برای تقویت توانایی و تسلط خود بر روی مباحث و موضوعات متنوع در کنکور نیز حساب کنند.

با تغییر روش مطالعه خود در این زمان ها می توانید به مطالعه عمیق و مفهومی بپردازید. پس اهمیت کتاب درسی حتی تا آخرین روزهای تحصیل در دوران مدرسه هم پنهان نخواهد شد. به همین دلیل حتی اگر دوران تحصیل شما هم تمام شده باشد و قصد داشته باشید تا در کنکور شرکت کنید باز هم نباید از اهمیت کتاب درسی کنکور غافل بمانید.

برای درک مطالب به هیچ وجه به جزوه اکتفا نکنید.

پیرو بحث اهمیت کتاب درسی در کنکور ۹۹ و سالهای قبل رو، باید این نکته را متذکر شد که حتی جزوه بهترین استادان هم کمک شایانی در مقایسه با کتاب درسی به شما نخواهد کرد. چونکه مهم ترین منبع در دسترس طراحان سوال صرفا همین کتاب های درسی است.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

جهت آمادگی در کنکور سراسری جواب دادن به سوالات تشریحی هم میتواند کمک کننده باشد؟

بسیار کاربردی است و میتوانید برای تثبیت مطالب خوانده شده سوالات تشریحی کار کنید و خیلی کمک کننده و موثر می باشد.

در طول روز چه تعداد تست برای زیست کار شود؟

نباید کمتر از 50 تست در طول ساعات مطالعه ی زیست کار شود.

در یک ماه پایانی مطلب جدیدی را بخوانیم یا نه صرفا مطالب خوانده شده ی گذشته را مرور کنیم؟

در یک ماه پایانی کنکور به هیچ وجه درس یا مباحث جدیدی را نخوانید چون استرستان را دو برابر میکند.صرفا مطالب خوانده شده ی قبلی را مرور کنید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.