روش خواندن عربی از صفر برای کنکور

موسسه حرف آخر

درس شیرین زبان عربی در کنکور سراسری دارای ۲۵ تست می باشد که به نسبت مشکل هم نیست. ضریب این درس در همه گروه های آزمایشی ۲ است. درس عربی دارای چند قسمت است که در کنکور از آنها سوالهای مختلفی مطرح می شود.مطالعه درس زبان عربی برای خیلی از داوطلبان مطلوب نیست و از خواندن این درسفرار میکنند. داوطلبان باید بدانند که درس عربی تاثیر بسیار زیادی در کنکورسراسری دارد و نباید از مطالعه آن غافل شوند. به همین علت در حرف آخر هر آنچه که برای یک کنکور موفق با درصد بالا در درس عربی نیاز باشد را مهیا کرده است.

ترتیب تست های درس زبان عربی در کنکور سراسری به ترتیب عبارتند از:

۸ سوال از قسمت ترجمه پرسش می شود که ۵ سوال ترجمه عربی به فارسی است. ۲ سوال ترجمه فارسی به عربی و ۱ سوال هم سوال مفهومی است. بعد از سوالات بخش ترجمه یک متن آورده می شود و ۹ تست از آن مطرح می شود که ۴ تست آن مربوط به متن درک مطلب است ۲ تست از مبحث حرکت گذاری و ۳ تست از مبحث تجزیه و تحلیل پرسش می آید. در انتها نیز ۸ تست از قواعد عربی گذاشته میشود.

نحوه مطالعه عربی برای کنکور سراسری

بررسی تخصصی درس عربی در موسسه حرف آخر

پکیج عربی نظام جدید حرف آخر توسط بمب انرژی عربی استاد محمد واعظی آموزش داده شده است. در این پکیج فوق العاده برای اولین بار در کشور برای تست های ترجمۀ عربی دیگر هیچ لغتی را لازم نیست حفظ کنید و کل ترجمه ی عربی که در حدود ۳۲ درصد از بودجه بندی عربی کنکور بودجه بندی عربی کنکور را شامل می شود همراه با حل و بررسی تمام سوالات فقط در ۴ ساعت آموزش خواهید دید!! در ویدیو بالا با محمد واعظی و شاهکاری که با استفاده از آن می‌توانی در ۲۵ ساعت به ۱۰۰ عربی برسید را مشاهده کنید

پکیج عربی نظام جدید حرف آخر دارای ویژگی های منحصر به فرد است که شبیه آن را در هیچ یک از دیگر موسسات و منابع آموزشی پیدا نخواهید کرد.

اولین ویژگی پکیج عربی نظام جدید موسسه حرف آخر ، شهودی سازی و استفاده از تصویر سازی در آموزش است که با استفاده از این شیوه درک مباحث برای داوطلب و مخاطب خیلی آسان تر است.

دومین خصوصیت پکیج عربی حرف آخر الگو سازی است. منظور از الگو روشی است که میتواند کل سؤالات یک مبحث را حل کند ؛ یعنی به جای حفظ ده ها نکته که هرکدام برای یک تیپ تست قابل استفاده میباشد از یک روش برای کل تست های یک مبحث استفاده میشود.

سومین ویژگی عربی نظام جدید حرف آخر زمان کوتاه آموزش است و کم حجم ترین منبع جامع عربی در کل کشور عربی نظام جدید حرف آخر دارد صفر تا صد این مجموعه همراه با حل تمام تست های سراسری و تالیفی فقط در ۲۵ ساعت انجام شده است یعنی در ۲۵ ساعت پروندۀ آموزش و تست زنی عربی را برای همیشه خواهید بست.

روش مطالعه درس عربی به سبک موسسه حرف آخر

مفهومی شدن عربی و یاد گرفتن آن به صورت مفهومی برای کنکور سال 1400:

خیلی از دانش آموزان برای جبران درس عربی درس دین و زندگی را بالا می زنند تا درصد این درس جبران شود در حالی که نمی دانند برای به دست آوردن رتبه برتر باید هر درسی میانگین آن تقریباً ۵۰ تا ۶۰ باشد چه بسا که در درس های عمومی باید درصد ۷۰ تا ۹۰ باشد تا رتبه دلخواه خود را به دست آورد و در رشته های برتر قبول شوند.  نکته که باید به آن دقت کنید این است که اگر شما عربی را به شکل فهومی فرا بگیرید می توانید درصد بیشتری را در کنکور بزنید و سوال این است که چگونه درس را به شکل مفهومی یاد بگیرید بنابراین کاری که استاد واعظی انجام داده است این است که درس را به شکل نقشه ی راه، الگو سازی و انیمیشن سازی آموزش داده است و همه نکته های عربی را آشکار کردند تا دانش آموزان دیگر این مشکل مفهومی خواندن را نداشته باشند  و به داوطلبان این را نشان داده اند که نباید درس عربی را حفظ کرد چون درس عربی حفظ کردنی می باشد  بلکه باید آن را به شکل مفهومی فرا بگیرید. و این نکته را در نظر بگیرید که اگر شما بتوانید درس عربی را در کنکور درصد بیشتری را بزنید رتبه شما به صورت قابل توجهی زیاد می شود چون بیشتر دانش آموزان به این درس توجه نکرده و درصد خوبی نمی زنند این درس در درس های عمومی مانند درس ریاضی در درس های اختصاصی می باشد که تقریباً همه از آن فراری هستند شما اگر درس ریاضی را در درس های عمومی زیاد بزنید رتبه شما خیلی خوب می شود پس نقشه عربی هم مانند درس ریاضی در درس های اختصاصی می باشد پس با تهیه پکیج های استاد واعظی می توانید درصد زیادی را در این درس یزنید و علاوه بر آن عاشق این درس شوید.

عربی مفهومی از زبان استاد واعظی در حرف آخر

سبک مطالعه ترجمه ، تعریب ، درک مطلب و قواعد استاد واعظی در موسسه حرف آخر:

ترجمه و تعریب در کنکور شامل ۸ سال است که استاد واعظی با الگوها و نقشه ی راه ترجمه و تعریب را  به صورت کاملاً تصویری آموزش داده است و شیوه و تکنیک هایی که از فعل ها و فاعل ها و نیز جمع و مفرد معرفه و نکره ضمایر و فعل ها همه تکنیک ها را تدریس کرده که حتی دانش آموزی که در این درس در حد صفر بوده به درصد ۱۰۰ در کنکور فکر می‌کند. درک مطلب هم در کنکور شامل ۹ سال است که دو سوال مربوط به شکل ها و سه سوال از  تحلیل صرفی و اعراب و چهار سوال از متن می آید. قواعد نیز شامل ۸ سوال در کنکور می باشد.

برای خواندن عربی اول از ترجمه شروع کرده و سپس بقیه ی مطالب را بخوانید. بعد از تهیه پکیج های استاد واعظی در حرف آخر همه مطالب را به شکل الگوی یاد بگیرید و برای مرور از نقشه راه  استفاده نمایید البته در این پکیج ها علاوه بر این که تدریس شده و تستهای سالهای گذشته حل شده تا حدی تکرار و مرور شده که دیگر نیازی به مرور نخواهد بود زیرا مرور هر درسی درس قبلی را دوباره مرور کرده و نیازی به  خواندن کتاب درسی نیست.

برای خرید و مشاوره  با شماره ی 09128929049 تماس بگیرید.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

ضریب درس عربی در کنکور چقدر است؟

ضریب عربی در کنکور 2 است.

قسمت ترجمه ی عربی چند درصد سوالات را شامل می شود؟

50 درصد سوالات درس عربی در کنکور مربوط به بخش ترجمه است.

چجوری پکیج عربی حرف آخر را سفارش دهیم؟

برای سفارش این محصول با مشاورین ارشد و رتبه برتری از طریق شماره های 09128929049 و 09128929049 در تماس باشید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.