آموزش کامل تست زنی با کمترین معلومات

موسسه حرف آخر

روش طراحی هفت تست دام دار در کنکور سراسری ; با وجود اینکه برخی افراد ادعا دارند که روشهایی را ابداع کرده اند که بدون نیاز به حل کردن سوال و با توجه به قوانین احتمالات به پاسخ سوالات چهار گزینه ای می رسند ، اما عملا این ادعاها دروغ می باشد و نوعی فرصت طلبی در نظر گرفته می شود.

البته نکته هایی در مورد طراحی سوالات تستی وجود دارد که مربوط به آسانی و سختی و نوع قراردادن این دو نوع است که از آسان به سخت می باشد . در برخی موارد این کورد اصلا رعایت نمی شود ، مانند سوالات ادبیات سال 81 که از سخت به آسان قرار داده شده بودند.

پس منتظر هر نوع سوالی و هر وضعیتی درسر جلسه کنکور سراسری باشید و خود را برای آن آماده کنید. خواندن اصولی درس ها و حل کردن و تحلیل کردن تست های کنکورهای سالهای گذشته به نوعی لزومات تضمین موفقیت شماست.

هفتاد درصد سوالات کنکورهای متوسط هستند و سی درصد سوالاتی که نیاز به دقت و تایم بیشتری برای حل دارند و به نوعی سخت هستند.

تست های کمتری بصورت دام دار طرح می شوند که این تعدادمحدود در دو تیپ عمده تست هایی با پاسخ غلط به ظاهر درست و تست هایی با پاسخ درست به ظاهر غلط طرح خواهد شد ، که معمولا در تیپ اول گزینه های اول و دوم پاسخ های غلط هستند و در تیپ دوم گزینه های اول و دوم ، پاسخ های درست هستند.با خواندن این مقاله که توسط رتبه برتری های موسسه حرف آخر آماده شده تا به واقعیت تست های دام دار و حل تست های بدون معلومات برسید.

مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

عدم توجه به وقت در تست زنی بدون معلومات از نگاه حرف آخر

توصیه میکنیم که داوطلبان حرف آخر در تست زدن برای کاهش استرس و تقویت قدرت یادگیری در آغاز توجهی به زمان و تایم پاسخگویی به سوالات تستی نکند بلکه تمرکز اصلیش به پیداکردن پاسخ صحیح سوالات و فهمیدن درسهای عمومی و اختصاصی کنکور باشد . داوطلب در تست زدن کنکور بیشتر باید به دنبال افزایش مهارت در زدن تست، بالابردن اعتماد به نفس، شناخت نقاط ضعف و رفع ترس از کنکور میباشد. به همین دلیل زمان و مدت پاسخوگیی چندان حائز اهمیت نیست چون تایم در مراحل بعدی باید تمرین شود.

چطوری با معلومات کم تست بزنیم , در مرحله تست زنی آموزشی ، پیدا کردن پاسخ صحیح سوالات بسیار مهم است و برای جواب دادن می توانید به کتاب ها و جزوه های درسی رجوع کنید و در آخر به پاسخ نامه تست مراجعه کنید . چه بسا ممکن در زمان تست زنی به نکته اساسی یا با اهمیتی برخورد کنید لذا توصیه می شود تا آن را در دفترچه خلاصه نویسی یادداشت کنید . در اینجا ممکن است که پاسخ بسیاری از سوالات را ندانید و یا اشتباه پاسخ دهید که هیچ عیبی ندارد چون هدف صرفا آشنایی با تست زنی و افزایش آمادگی در کنکور است و این مشکلات طبیعی به نظر می رسد.

حل تست با کمترین معلومات و مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

هفت مورد از تله های رایج طراحان که باید دانش آموزان حرف آخری به آن توجه بکنند؛

تله اول: طراح سوالات با ترتیب گزینه ها ، می تواند شما را به دام بیندازد. همیشه بعد از مطالعه صورت سوال بدون تعلل هر 4 گزینه را به ترتیب با دقت مطالعه کنید.

حالت اول: گزینه های اشتباه به ظاهر درست به نظر میرسد. که معمولا در گزینه های یک و دو دیده می شوند و علت به دام افتادن داوطلبان عدم استخراج اطلاعات صورت سوال (داده ها و خواسته ها) و گزینه ها است.

حالت دوم: گزینه های درست ولی به ظاهر غلط . این گزینه ها معمولا در دو گزینه آخر دیده می شوند. پیشنهاد می شود در تست هایی با ظاهر تکراری و آشنا حتما زیر داده های تست و دور خواسته های آن را هایلات کنید.

تله سوم : طراح سوال با استفاده از کلمات و عبارات گیج کننده داوطلب را گیج می کند. به مفاهیم نا آشنای برخی افعال و واژگان در تست های سالهایگذشته دقت کنید و به طور دقیق صورت خوانی را دنبال کنید. (مطلوب است : درست ترین گزینه کدام است)

تله چهارم: طراح با آوردن اطلاعات زیاد و بی فایده در تست، ذهن داوطلب را از سوال دور می کند. مطالعه نکردن کامل صورت تست و درک خواسته اصلی مساله، بیشترین سهم غلط را به خود اختصاص می دهد.

تله پنجم: بطور معمول نکات کوچک مورد بی توجهی قرار می گیرد. به صفات تفضیلی و برتر، حروف ربط، مفاهیم حاشیه ای و موضوعات اصلی تست بدون در نظر گرفتن موضوع تست بیشتر دقت کنید.

تله ششم: می توان از پیش زمینه ی ذهنی داوطلب برای به دام انداختنش استفاده کرد. پیش داوری در مورد بحثهای سخت با تست های آسان به نوعی تعریف دیگر این مطلب است.

تله هفتم: کلا داوطلبان کنکور اشخاصی خوش باور هستند . تست های تکرای با فعل های منفی یا مثبت جدید به آسانی شما را گمراه می کنند.

تله هشتم: کلمات و عبارات مشابه به راحتی با هم اشتباه گرفته می شوند. برترین و بدترن دو واژه کاملا جدا و متفاوت هستند.با دقت باشید. که راز موفقیت از نظر رتبه برتری های موسسه حرف آخر نیز دقت بالا در پاسخ دهی تست ها می باشد.

روش های تست زنی با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سخن پایانی حرف آخر اهمیت تست زنی برای کنکور سراسری می باشد؛

هدف ما از پرداختن به اهمیت تست زنی برای کنکور سراسری صرفا از بین بردن ترس و اضطراب داوطلبین است و برای این کار باید حتما تست بزنند و از تمرین و تکرار نهراسید. این باور غلط را باید کنار بگذارید که نمی توانید همه سوالات را پاسخ دهید حتی رتبه برتر کنکور هم نمی تواند تمام سوالات را جواب دهد. جواب دادن تند و سریع کار هر کسی نیست پس انقدر نا امید نباشید. کاملا طبیعی است هر انسانی در شروع کار با مشکل مواجه شده و به مرور مهارتهای لازم را کسب کند داوطلبان کنکور هم همینطور هستند و به مرور تجربه کسب می کنند.( مهارت تست زدن برای کنکور سراسری با روش های ابداعی نخبه ساز های حرف آخر)

قدم هایت را با اعتماد به نفس بردار و با توکل به خدا ، ضمن مطالعه زیاد و دائمی و برنامه ریزی شده همزمان تست زنی کنکور را تمرین کن و خودت را درگیر با تست و تست زنی کن تا موفقیت را به چشم ببینی پیشرفت برای کسانی است که از تمرین و تکرار نترسند.

ارتباط مستقیم با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر به صورت 24 ساعته

منبع : حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و مشاوره دانش آموزان و داوطلبان کنکوری و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید.

سوالات متداول دانش آموزان و داوطلبان کنکوری

بدون مطالعه ی کافی میتوان به پاسخ درست رسید؟

به ندرت.فقط برحسب شک و گمان است و زیاد قابل اعتماد نیست.

فواید تست زدن زیاد نیست؟

رفع استرس و اضطراب و آمادگی بیشتر داوطلب برای جلسه ی کنکور

آیا بیشتر تستهای کنکور متوسط و سخت هستند؟

خیر برعکس.70 درصد سوالات کنکور آسان و متوسط است

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.