چگونه فیزیک را در کنکور ۱۰۰ درصد بزنیم؟

موسسه حرف آخر

چگونه فیزیک را 100درصد بزنیم؟ نکاتی ساده اما کاربردی برای زدن درصد 100 در فیزیک کنکور تجربی به شیوه ی حرف آخر :

 • درس فیزیک جزو درسهای استدلالی و محاسباتی میباشد. برای موفقیت لازم است مفاهیم را بطور دقیق در کلاس درس یاد بگیرید و از حفظ کردن بی نتیجه ی آن خودداری کنید.
 • اگر می‌خواهید در این درس موفق شوید از دست به قلم شدن هراس نداشته باشید، حتماً مثال‌ها و تست‌های مختلفی را مورد بررسی قرار دهید.
 • از خلاصه برداری فرمول ها و نکات کلیدی این درس به هیچ وجه غافل نشوید.
 • برای حل مسائل حتما فرمولها را در ابتدا بنویسید و راه حل را تا آخر تکمیل کنید. به اهمیت کشیدن شکل برای حل مسائل این درس توجه ای ویژه داشته باشید.
 • هنگام تست زدن از ماشین حساب برای محاسبات استفاده نکنید، با انجام محاسبات ذهنی توانایی خود را در محاسبات کنکور بالا ببرید و از اتلاف وقت جلوگیری کنید. .
 • زدن  تست زمان دار سرعت عمل و دقت شما را بالا برده و توصیه می‌کنیم در طول هفته از زدن تست‌های تای دار در این درس غافل نشوید.
 • حتما کتاب درسی را مطالعه کنید و تنها به کتاب کمک آموزشی یا جزوه کفایت نکنید، تمامی مسائل و پرسش های کتاب درسی را مورد حل و بررسی قرار دهید.
 • در حدود 15 دقیقه به پیش خوانی مباحثی که استاد یا دبیر مربوطه قصد تدریس کردن آن را دارد تایم اختصاص دهید. در سر کلاس درس حتما به دقت به تدریس مباحث توسط استاد خود توجه ای ویژه کنید و به یادداشت برداری از گفته های استاد خود بپردازید. در منزل وقت خود را به تست زنی در حجم زیاد اختصاص داده و در انتها نکات و فرمول های مباحثی که کار کرده اید را خلاصه نویسی کنید.
مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

اهمیت و جایگاه درس فیزیک در کنکور سراسری از نگاه رتبه برتری های حرف آخر

درس فیزیک برای رشته‌های تجربی و ریاضی اهمیت فوق العاده ای دارد. دانش‌آموزانی که تراز خوبی در این درس به دیت میاورند شانس بیشتری برای قبولی در کنکور دارند. تراز درس فیزیک، رشته مهندسی یا رشته پزشکی دانش‌آموز را تشخیص میدهد. فیزیک در کنکور برای رشته تجربی ضریب ۲ دارد. دانش‌آموزان رشته ریاضی با ضریب ۳ این درس باید به فکر کسب رتبه های برتر در کنکورسراسری باشند.

دانش‌آموزان رشته ریاضی بعد از درس ریاضیات باید به سراغ درس فیزیک بروند. فیزیک مابین درس شیمی و ریاضی قرار گرفته است و دانش‌آموزان کمبود تایم را در آن زمان احساس نمی‌کنند. اما اگر دانش‌آموزان در دام‌های آموزشی چند سوال فیزیک گیر بیوفتند نه تنها بقیه سوالات فیزیک را از دست داده بلکه در درس مهم و سرنوشت‌سازی مانند شیمی نیز آسیب خواهند دید.

درس فیزیک در دفترچه رشته تجربی، چهارمین درس پس از زمین‌شناسی، ریاضیات و زیست‌شناسی است. دانش‌آموزان باید پس از درس سخت ریاضیات و زیست به سراغ فیزیک بروند. آیا دانش‌آموزی که با ذهن داغان شروع به حل سوالات مفهومی فیزیک می‌کند نتیجه خوبی خواهد گرفت؟ بله اما این موضوع بستگی به شرایط خاصی دارد. هیچ دانش‌آموزی بدون تسلط کافی به مطالب و مباحث پایه‌ای فیزیک، قادر به حل سوالات نخواهد بود.درنتیجه موسسه حرف آخر در آموز به متد انیمیشن سازی و الگوو سازی تمامی مطالب را به صورت ریشه ای و از پایه به دانش آموز آموزش می دهند.

مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر در کنار فیزیک برای 100 درصد زدن

ویژگی‌های درس فیزیک موسسه حرف آخر

استاد پیمان کامیار با استفاده از متدها و الگوهای خاص مسائل را به دانش‌آموزان یاد می‌دهد. به طور مثال استاد کامیار در مبحث توزیع بار و ولتاژ در خازن‌ها، بطور کامل فرمول‌های رایج و کلاسیک را حذف کرده است. فیزیک حرف آخر به طور کامل مفاهیم و مطالب را به صورت انیمیشن‌سازی و نقشه راه به دانش‌آموزان یاد می‌دهد.

 1. تبدیل تعداد زیادی از فرمول‌ها به یک الگو و نقشه راه
 2. تبدیل مبحث سینماتیک با بیش از ۵۰ فرمول به ۱ الگو  با عنوان الگوی v-t
 3. تدریس تمامی مفاهیم و مباحث درس فیزیک با بهره‌گیری از تصویرسازی ذهنی به منظور درک کامل مطالب
 4. آموزش متدهای سریع تست زنی فیزیک توسط دانش آموز درکمتر از ۴۰ ثانیه
 5. تدریس درس فیزیک با ایجاد درک پایه‌ای از مطالب
 6. بررسی نقشه راه و حل تست‌های هربحث در ابتدای آموزش
 7. آموزش فیزیک بطور تعاملی و پرسش دو نفره جهت رفع ابهامات احتمالی داوطلبان و دانش‌آموزان
 8. آموزش مبحث دشوار کشش نخ بدون ازبر کردن با استفاده از الگوی ابتکاری بچه بزرگ و بچه کوچک
 9. یادگیری فیزیک کنکور در کمترین زمان ممکن در عین جامع و کامل بودن پکیج فیزیک حرف آخر

رتبه های برتری مثل مهلا میرزایی چطوری فیزیک را 100 درصد زده اند؟

درس هر روز را همان روز می‌خواندم. در پیش‌دانشگاهی دروس 4 سال دبیرستان را مرور میکردم و من از این موضوع استفاده می‌کردم و هر روز که آموزش میدادند مرور می‌کردم. هم‌چنین کتاب درسی را حتما می‌خواندم چون از فیزیک هم سوالات حفظی در کنکور میاید و هم این‌که با مطالعه‌ی کتاب درسی، خیالم راحت می‌شود که به سوالات و تست‌هایی که از کتاب درسی مطرح شود تسلط کافی را دارم.

گاهی در برخی از مطالب مشکل‌های درسی من در فیزیک با پرسش از معلم هم حل نمی‌شد برای این کار به درسنامه رجوع میکردم.

اگر درس را متوجه نمی‌شدم درس‌نامه‌ی کتاب درسی بعد کتاب‌های کمک درسی دیگر را میخواندم وقتی یک نکته در دو کتاب تست مطرح می‌شود آن را مهم در نظر میگرفتم من فرمول‌های اصلی را فقط یاد می‌گرفتم و هیچ فرمولی را حفظ نمیکردم به همین دلیل وقتی یک فرمول در دو کتاب تست آورده شده بود یادداشت می‌کردم و آن را حفظ می‌کردم. بعد تست زدن پاسخ‌نامه را دوباره بازبینی می‌کردم و اگر راه‌ حل پاسخ‌نامه سریع‌تر از روش من بود یا تست‌هایی را غلط زده بودم یادداشت می‌کردم و در دوران جمع‌بندی مرور می‌کردم.

چگونه فیزیک را کنکور 100 درصد بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را بخوانیم و آن را 100 بزنیم؟ معرفی 5 راهکار ساده و کاربردی از نگاه موسسسه حرف آخر؛

1- کتاب درسی از هر کتاب کنکوری مهمتر است.

متن کتاب درسی بسیار حائز اهمیت است و بهتر است بر روی فصول و دروس مهم آن وقت صرف کنید. توصیه می کنیم قبل از اینکه به کتاب های کمک آموزشی فکر کنید، یکبار متن کتاب را به خوبی و با حوصله بخوانید.

2- سوالات کنکور فیزیک مفهومی شده اند.

پیشنهاد می کنیم به جای سطحی و حفظی خواندن مطالب حتما متن دروس را کاملا مفهومی مطالعه کنید. مثلا مبحث نیروی گریز از مرکز یکی از مباحث چالشی است که برای پاسخ دادن به سوالات آن باید مفاهیم را به نحو عالی یاد گرفته باشید. همچنین در تست زدن صرفا به پیداکردن جواب اکتفا نکنید. گزینه های دیگر را رد کنید و سوال را بصورت تشریحی حل کنید و برای خودتان توضیح دهید.

3- ماشین حساب سرعت شما را کم می کند.

اگر عادت به استفاده از ماشین حساب دارید باید به محاسبات ذهنی عادت کنید. برخی از داوطلبان در مباحث بسیار راحت نیز از ماشین حساب استفاده می کنند. اما در جلسه کنکور به دلیل تایم کم باید به سرعت سوالات را حل کنید. بنابراین پیشنهاد می کنیم به تدریج و به حل کردن سوالات متفاوت و زیاد ذهنتان را به محاسبات عددی عادت دهید.و رتبه برتری های موسسه حرف آخر شدیدا این کار را مورد نکوهش قرار داده اند .

4- تست های مختلفی را کار کنید.

فیزیک از جلمه درس هایی است که همیشه مورد توجه و دقت طراحان کنکور قرار گرفته است. در واقع با کمی نبوغ می توان حتی یک سوال قدیمی را به یک سوال جدید تبدیل کرد. برای اینکه در سر جلسه کنکور از مواجهه با این سوالات غافلگیر نشویم لازم است سوالات زیادی را حل کنیم. در واقع با حل سوالات در تیپ های مختلف ذهن و دست ما برای مواجه با هر سوالی آماده آماده خواهد شد.

ارتباط با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر به صورت 24 ساعته

منبع : حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و مشاوره دانش آموزان و داوطلبان کنکوری و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید.

سوالات متداول دانش آموزان و داوطلبان

برای رتبه ی خوب آوردن، درس فیزیک اهمیت دارد؟

بله صددرصد.درس فیزیک از درسهای حیاتی و مهم کنکور سراسری است که میتوانید با زدن درصد بالایی از آن بهترین رشته ها را قبول شوید.

فیزیک درسی مشکل و طاقت فرساست میخواهم آن را حذف کنم.نظرتون چیه؟

اگر فیزیک را حذ ف کنید فیزیک هم شما را از ماراتن کنکور حذف میکند.

چطوری درس سخت و تلخ شیرین را به درسی شیرین و قابل خواندن تبدیل کنیم؟

با مشاوره گرفتن از مشاوران حرف آخر درس فیزیک را به یکی از شیرین تر درسها تبدیل میکنند

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.