پر درآمد ترین و بهترین رشته های پیرا پزشکی

موسسه حرف آخر

شکی نیست که رشته های پیرا پزشکی جزء پر درآمد ترین رشته های تجربی می باشند. از آنجایی که یکی از اهداف ادامه تحصیل برای هر دانش آموز و داوطلبی می تواند یک شغل خوب با درآمد مناسب باشد. در نتیجه کسب درآمد یکی از اهداف ورود به دانشگاه خواهد بود. اگر شما پردرآمدترین رشته های دانشگاهی را بشناسید قطعا طرح و برنامه شما برای مطالعه کنکور هدفمند خواهد شد. اگر می خواهید در کنکور 1400 در گروه آزمایش علوم تجربی آزمون بدهید بهتر است بدانید پر درآمد ترین رشته های پیرا پزشکی کدامند؟ اگر با پر درآمد ترین رشته های پیرا پزشکی آشنا شوید شاید مثل بقیه داوطلبان دیگر فقط برای رشته پزشکی درس نخواهید خواند.

معرفی پر درآمدترین رشته های پیرا پزشکی

پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی ایران به تعداد اندک شماری تقسیم شده اند، عموما انتخاب یک رشته مناسب به انتخاب یک شغل پردرآمد می انجامد. چیزی که شما برای انتخاب یکی از رشته های پردرآمد پیراپزشکی ایران نیاز دارید مطالعه این مقاله و تماس با مشاورین ارشد سایت مرکزی حرف آخر می باشد تا بیشتر راهنمایی شوید. از بهترین و پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی ایران می توان به رشته های پرستاری، علوم آزمایشگاهی، اتاق عمل، مامایی و هوشبری اشاره کرد اما طبیعتا همین قدر اطلاعات برای مهم ترین بخش در زندگی و تحصیل شما یعنی انتخاب رشته طبیعتا کافی نخواهد بود پس با ما همراه باشید.

پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی ایران در سال 99

رشته های هوشبری، اتاق عمل، پرستاری، علوم آزمایشگاهی و مامایی از پردرآمدترین رشته های پیراپزشکی ایران هستند. از سایر رشته های پیراپزشکی می توان به رشته های بینایی سنجی ، شنوایی سنجی ، کار درمانی، گفتار درمانی، علوم تغذیه، اعضای مصنوعی، ساخت پروتز های دندانی ، تکنولوژی پرتوشناسی و تکنولوژی پرتودرمانی اشاره کرد. در ادامه پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی ایران بررسی می شوند.

تغییر هدف گذاری و برنامه ریزی کنکور 1400 با آشنایی با پر درآمد ترین رشته های پیرا پزشکی

دراین مطلب از سایت حرف آخر که مخاطب سخن ما داوطلبانی می باشد که قصد شرکت در گروه علوم تجربی در کنکور 1400 را دارند به بررسی پر درآمد ترین رشته هایپیرا پزشکی پرداختیم. تعدادی از پر درآمد ترین رشته های تجربی را معرفی و توضیحات کلی در خصوص آنها خواهیم داد. مسلم است در صورتی که شما با پر درامد ترین رشته های پیرا پزشکی آشنا شوید، اگر در کنکور 1400 رتبه لازم برای قبولی در رشته های پیراپزشکی که یکی از پر درآمد ترین رشته های تجربی می باشند را بدست نیاورید اصلا نگران نمی شوید. چه بسا از همین آلان هدف گذاری شما تغییر کند.

سایت مرکزی حرف آخر

پر درآمد ترین رشته های پیرا پزشکی کدامند ؟

برای اینکه پر درآمد ترین رشته های پیرا پزشکی را به شما معرفی کنیم ابتدا لازم است به شما بگوییم که برای داوطلبان گروه علوم تجربی چه رشته هایی در دانشگاه برای ادامه تحصیل وجود دارد سپس بگوییم از بین این رشته کدامیک جز پر درامد ترین رشته های پیرا پزشکی محسوب می شود. بنابراین ابتدا رشته های علوم تجربی در دانشگاه در زیرگروه های مختلف ۱ تا ۵ را به شما معرفی می نماییم.

رشته های زیر گروه ۱ گروه آزمایشی علوم تجربی :

 1. بیوتکنولوژی، پزشکی
 2. دندانپزشکی
 3. دامپزشکی
 4. اتاق عمل
 5. بینایی سنجی
 6. دبیری زیست شناسی
 7. علوم آزمایشگاهی
 8. علوم تغذیه
 9. فیزیوتراپی از جمله پر درآمد ترین رشته های تجربی
 10. اعضای مصنوعی
 11. پرستاری
 12. شنوایی شناسی
 13. علوم و صنایع غذایی
 14. کاردرمانی
 15. گفتار درمانی
 16. مامایی
 17. تکنولوژی پرتوشناسی
 18. هوشبری
 19. زیست شناسی
 20. ساخت پروتزهای دندانی
 21. بهداشت مواد غذایی
 22. بهداشت و بازرسی گوشت
 23. زیست فناوری
 24. و برخی از رشته های دیگر.

رشته های زیر گروه ۲ گروه آزمایشی علوم تجربی :

 1. داروسازی از جمله پر درامد ترین رشته های تجربی
 2. دبیری شیمی
 3. مهندسی بهداشت محیط
 4. مهندسی بهداشت حرفه ای
 5. شیمی، بهداشت عمومی
 6. فناوری اطلاعات سلامت
 7. تکنولوژی پزشکی هسته ای
 8. و چند رشته دیگر.

رشته های زیر گروه ۳ گروه آزمایشی علوم تجربی:

 1. زمین شناسی
 2. اقیانوس شناسی.

رشته های زیر گروه ۴ گروه آزمایشی علوم تجربی:

 1. حسابداری
 2. مدیریت مالی از جمله پر درآمد ترین رشته های تجربی
 3. مدیریت صنعتی از حمله پر درآمد ترین رشته ها
 4. مدیریت کسب و کارهای کوچک
 5. مدیریت فرهنگی هنری
 6. الهیات، علوم قضایی
 7. اقتصاد اسلامی
 8. علوم اقتصادی
 9. علوم انتظامی
 10. و چند رشته دیگر.

رشته های زیر گروه ۵ گروه آزمایشی علوم تجربی:

 1. اقتصاد کشاورزی
 2. مددکاری اجتماعی
 3. آموزش تربیت بدنی
 4. امنیت اطلاعات
 5. کتابداری در شاخه پزشکی
 6. و چند رشته دیگر.

پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی – رشته هوشبری

کاردانی هوشبری از رشته های شاخه پیراپزشکی و از پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی ایران است . که در این بخش به بررسی مختصری از این رشته پر طرفدار و پردرآمد پیراپزشکی می پردازیم . مهم ترین وظیفه فارغ التحصیل و یا دانشجوی این رشته این است که در کنار یک متخصص بی هوشی به فعالیت بپردازد . فارغ التحصیلان این رشته پیراپزشکی پس از اتمام دوره تحصیلی خود توانایی شناسایی دستگاه های اندازه گیری گازهای خون را دارند. آن ها هم چنین توانایی استفاده و تنظیم تمامی دستگاه های مربوط به رشته هوشبری را دارند. آن ها همچنین وظیفه استریلیزه دستگاه های مختلف مربوط به هوشبری و همچنین انجام مراحل بیهوش کردن بیمار تحت نظر متخصص بیهوشی را به عهده دارند.

معرفی رشته های پولساز پیراپزشکی توسط مشاورین حرف آخر

با توجه به افزایش عمل های جراحی و اهمیت فرایند بیهوش کردن بیمار، وجود افرادی با تحصیلات کاردانی یا کارشناسی که در کنار یک متخصص هوشبری به انجام وضایف بپردازند، بیش از پیش حساس می شود. فارغ التحصیلان رشته هوشبری در مقاطع کاردانی و کارشناسی در مراکز درمانی و بیمارستان ها مشغول به فعالیت می شوند. در حال حاضر دانشجویان این رشته پس از اتمام دوره کاردانی می توانند در رشته کارشناسی نا پیوسته پرستاری ادامه تحصیل دهند. تمامی دروس این رشته به صورت عملی و تئوری در بیمارستان ها آموزش داده می شود. بنابراین افرادی که متقاضی تحصیل در این رشته هستند باید علاقه و توانایی تحصیل و کار در بیمارستان ها را داشته باشند. دوره کاردانی این رشته حدود 2 سال است . پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی ایران درادامه معرفی می شوند.

پرستاری جزء پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی

یکی دیگر از پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی ایران، رشته پرستاری است. نام این رشته از یک کلمه لاتین به معنی تغذیه است. از وظایف مهم پرستاران می توان به مراقبت های بهداشتی و درمانی از بیمار، حمایت های جسمی و اجتماعی، اماده سازی بیمار برای مراحل درمانی اشاره کرد. افراد متقاضی این رشته باید از لحاظ جسمی و روانی آمادگی مواجه با هر نوع چالشی را داشته باشند. آن ها باید علاقه مند به فعالیت ها و مراقبت های درمانی، صبور، دقیق و مسئولیت پذیر باشند . چنین افرادی باید علاقه مند به فعالیت در بیمارستان ها باشند و توانایی کار تیمی مراقبت های درمانی را داشته باشند.

دانشجویان این رشته پس از گذراندن دوره کارشناسی میتوانند در دوره کارشناسی ارشد و دکتری نیز شرکت داشته باشند. عمده فعالیت فارغ التحصیلان دانشگاهی در بیمارستان ها، کلینیک های تخصصی و درمانگاه های دولتی و خصوصی خواهد بود اما ممکن است این افراد در ادارات، سازمان ها و به عناون مربی در دانشگاه ها مشغول به فعالیت شوند . اما فعالیت پرستاران در بیمارستان می تواند در بخش های خاصی باشد. مثلا یک پرستار ممکن است در بخش اورژانس فعالیت کند و یا در بخش ICU مشغول به فعالیت شود.

رشته اتاق عمل از برترین رشته ها در ایران و خارج

پذیرش در رشته اتاق عمل در مقطع کارشناسی پیوسته صورت می گیرد. رشته اتاق عمل از پرطرفدار ترین و پر درآمد ترین رشته های پیراپزشکی ایران است. رشته اتاق عمل ابتدا در مقطع کاردانی و سپس در مقطع کارشناسی پیوسته در ایران راه اندازی شد. فارغ التحصیلان این رشته پیراپزشکی به عناون بخشی از تیم اتاق عمل در جراحی های حساس باید دقیق و مسئولیت پذیر باشد. دانشجویان این رشته در طول این دوره کارشناسی باید 130 واحد را بگذرانند. دانشجویان این رشته می توانند در زمینه های مورد علاقه خود مانند جراحی قلب، ارتوپدی، دانش و تخصص خود را افزایش دهند.

رشته های دانشگاهی مامایی و علوم آزمایشگاهی از دیگر رشته های پردرآمد پیراپزشکی ایران هستند.

تماس با مشاورین ارشد موسسه حرف آخر
تماس با مشاورین ارشد موسسه حرف آخر

سخن پایانی

پیرا پزشکی رشته ای که دست کم گرفته می شود اما جز پر درآمد ترین رشته های تجربی می باشد.تا سال ۲۰۲۲ پیش بینی شده است جزو رشته های پردرآمد محسوب شود. همینطور پیش بینی شده که رشد ۳۷ درصدی داشته باشد. فارغ التحصیلان رشته پیراپزشکی محدودیت های پزشکی نظیر: ۱- هزینه کردن در دانشکده های پزشکی ۲- شرکت در طرح های پزشکی ۳- پرداخت هزینه بیمه تخلفات پزشکی احتمالی را ندارند.

شما دوستان عزیز کنکوری برای آشنایی بیشتر با پر درآمدترین رشته های پیرا پزشکی و مشاوره رایگان در این خصوص میتوانید با مشاورین ارشد سایت مرکزی موسسه حرف آخر با شماره های 09128929049_09128929049 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

اولین قدم برای قبولی در رشته های پر درآمد پیراپزشکی چیست؟

اولین قدم برای داوطلبی که میخواهد به رشته های پولساز پیرا پزشکی برسد، داشتن برنامه ریزی اصولی و منابع مناسب با برنامه می باشد که موسسه حرف آخر این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده است.

آیا می شود با خواندن بعضی از فصلها به رشته های پر طرفدار پیرا پزشکی رسید؟

برای موفقیت و رسیدن به هدف باید همه فصل ها و مباحث طبق برنامه ریزی انجام شده به طور منظم مورد مطالعه قرار گیرد.

آیا هر داوطلب شرکت کننده در کنکور میتواند در رشته های پر درآمد پیراپزشکی پذیرش شود؟

بدون شک پاسخ منفی است، داوطللبی میتواند در این رشته ها پذیرش شود که منابع و برنامه ریزی خوبی داشته و از همه مهمتر تلاش و پشتکارش قابل تحسین بوده، چون با توجه به رقابت شدید بر سر این رشته ها دانش آموزی موفق خواهد شد که منابع و برنامه ریزی و تلاش زیادی داشته باشد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.