درصد های لازم برای تراز ۷۰۰۰ رشته تجربی

موسسه حرف آخر

در ادامه درصدهای لازم برای 7000 و اینکه در صورت کسب تراز 7000 در چه رشته های قبول خواهید شد، رتبه برتری های موسسه حرف آخر اطلاعاتی را دراختیار شما قرار می دهند؛

درصدهای لازم برای تراز 7000

ادبیات : ۲۰.۵ درصد
عربی : ۱۳.۶ درصد
دین و زندگی : ۱۹.۲ درصد
زبان خارجی : ۱۰.۴ درصد
ریاضی : ۱۰ درصد
فیزیک : ۶.۱ درصد
شیمی : ۷.۸ درصد
زیست : ۸.۵ درصد

درصدهای لازم برای تراز 7000

ادبیات فارسی: ۱۱.۱ درصد
عربی : ۱۰.۶ درصد
دین و زندگی : ۹.۹ درصد
زبان خارجی : ۱۶.۹ درصد
ریاضی : ۱۴.۹ درصد
فیزیک : ۲۰.۱ درصد
شیمی : ۱۹.۹ درصد
زیست شناسی : ۲۶.۶

درصدهای لازم برای تراز 7000

ادبیات : ۷۲ درصد کل
عربی : ۸۵ درصد
دین و زندگی : ۷۶ درصد
زبان خارجی : ۸۶ درصد

درصد های لازم برای تراز 7000 رشته تجربی

در جلسات برگزاری آزمون های آزمایشی به صورت منطقی و روی اصول تست حل بکنیم؛

بارها شده است که در جلسات آزمون با سوالاتی روبرو شدیم که میتوانیم با اطلاعاتی که داریم دو گزینه را حذف کنیم و بین دو گزینه ی دیگر مردد می مانیم اما در نهایت شانس خود را امتحان میکنیم و یکی از گزینه ها را انتخاب میکنیم که در بیشتر مواقع گزینه ی انتخابی اشتباه است و موجب گرفتن نمره منفی میشود و از تراز اصلی ما می کاهد. رتبه برتری های موسسه کنکوری حرف آخر اینکه می گویند که اشکال کار ما اینجاست که روی مطالب درسی تسلط کافی نداریم که این اتفاق می افتد.قدم اول برای رفع این مشکل این است که بین بد و بدتر گزینه ی بد را انتخاب کنیم و اصلا آن سوال را جواب ندهیم و نمره ی سوال را نگیریم تا اینکه به سوال جواب داده و نمره ی منفی هم بگیریم. قدم دوم که قبل از آزمون است اینکه باید بر روی مطالب درسی نهایت تسلط را داشته باشیم . اما تسلط چطوری به وجود می آید؟ تسلط داشتن بر روی مطالب درسی صرفا به این معنی نیست که باید ساعت مطالعه ی خود را زیاد کنیم . کار اصلی در اصل افزایش تعداد تست های پاسخ داده شده و تحلیل مو به مو آنها است. با این کار میتوانید تسلط خود را افزایش دهید زیرا که اشتباهات و نقط ضعف خود را شناسایی کرده و میتوانید آنها را بر طرف نمایید و تایم مطالعه را برای آن قسمت های خاص افزایش دهید.

مشاورین ارشد و رتبه برتری حرف آخر برای افزایش تراز در کنار شما

شناسای نقاط قوت و به اوج رساندن این نقاط توسط موسسه حرف آخر

مسلما هر کدام از دانش آموزان در یک سری درس های خاص از سری کتاب های عمومی و اختصاصی نسبت به دیگر درس ها قوی تر هستند.  این دروس باید شناسایی شده و با اختصاص دادن تایم بیشتر به آنها سعی شود که به درصد 80 یا بالاتر برسد اما این به این معنا نیست که از دیگر درس هاغافل شویم و آنها از حد میانگین خود پایین تر بیایند و تبدیل به نقاط ضعف شوند دیگر دروس نیز باید حد نرمال خود را حفظ کنند و برایمان دردسر ساز نشوند.

همان صورت که مشاوران موسسه حرف آخر می گویند و در ادامه مسیر بر روی آن بحث می کنیم یک سری از درس ها هستند که بیشتر دانش آموزان با تراز 7000 آنها را خیلی خوب پاسخ میدهند . شما نیز نباید در جواب دادن به این سوال ها از دیگر دانش آموزان عقب بیفتید مثلا در درس های عمومی درس زبان انگلیسی و معارف اسلامی از درس هایی هستند بیشتر دانش آموزان تراز بالا در این درس ها نمره درصد قابل توجهی به دست می اورند پس باید توجه داشته باشیم که از قافله عقب نمانیم.

شناسای نقاط قوت به کمک حرف آخر و رساندن آنها به اوج

راهکار رتبه برتری های حرف آخر برای افزایش تراز در کنکور 1400

1- کاهش اشتباهات و افزایش تراز کنکور

۲-انتخاب و تهیه منابع مفید و مناسب جهت افزایش تراز

۳-ایجاد اولویت برای دروس و افزایش تراز

۴-مشاهده و نظارت بر پیشرفت اطرافیانتان

بیشتر دانش‌آموزان برای بالا بردن تراز، تایم مطالعه را بالا میبرند و در جلسه‌ی آزمون بی ‌محابا و بی تأمل تست‌ها را پاسخ می‌دهند و ارزش ساعت‌ها مطالعه را در عرض چند ثانیه از بین می‌برند و بعد از دریافت کارنامه با فاصله‌ی کم با جواب های درست روبرو می‌شوند. ساده‌ترین شیوه بالا بردن تراز، افزایش فاصله‌ی بین سؤالات درست و غلط است. این یعنی کاهش دادن اشتباهات.برای کاهش اشتباهات باید در طول هفته روی آن کار شود و در طول هفته رعایت شود. اول سعی کنید در طول هفته با بررسی کارنامه تصمیم بگیرید به چند سؤال در آزمون بعدی جواب دهید. بعد از جواب به چند سؤال مورد نظر، با خیال اسوده تری به پاسخ ‌گویی یک یا چند سؤال دیگر بپردازید. برای کم کردن اشتباهات در جلسه‌ی آزمون باید بتوانید به اسانی از کنار سؤالاتی که بلد نیستید رد شوید و بهترین روش، تکنیک ضربدر و منهاست.اجرای این شیوه در جلسه‌ی امتحان کافی نیست، باید در طول هفته این شیوه را روی تست‌ها اجرا کنید تا بتوانید آن را به شکل خودکار در جلسه‌ی آزمون اجرا کنید. بررسی سؤالات آزمون گذشته یکی از راه‌های دیگر کم کردن اشتباهات است.

 چطوری افزایش تراز داشته باشیم , با توجه به مشابهت ظاهری و مبحثی کنکورهای سال های اخیر، در هنگام برگزاری آزمون با بیشترین تمرکز همه کتاب های درسی را از آغاز تا پایان ورق می زنید و با مرور مباحث در ذهن ضمن بازیابی و مرتب سازی آنها در مغز، بخشی از آنها را قابل دسترس می کنید . پس از آزمون نیز با بررسی وضعیت خود در تک تک دروس و مباحث در مورد خواندن یا حذف مباحث تصمیم می گیرید.

تکرار این شیوه مباحث مختلف را در ذهن شما مرتب و دسترسی آنها را اسان می کند ، در نتیجه مطالبی که بر آنها مسلط نیستید حذف خواهند شد و تمرکز روی نقاط قوت بهترین شرایط علمی را برای شما فراهم می کند.

 چگونه افزایش تراز داشته باشیم ؟ وقتی از نظر علمی وضعیت خوبی داشته باشید آرامش بیشتری خواهید داشت . مدیریت ارتباط شما با دیگران یعنی معاشرت نکردن با افرادی که به شما استرس وارد می کنند و برعکس گفت و گو ارتباط با افرادی که به شما آرامش می دهند وضعیت روحی شما را به شرایط ایده آل نزدیک می کند . توجه به تغذیه ی مناسب و خواب و استراحت منظم و به اندازه ( 6 تا 8 ساعت خواب منظم در شبانه روز و مطابق با روزی که کنکور دارید )شما را از نظر جسمی آماده می کند .

به این ترتیب می توانید در روز کنکور بهترین باشید . تمرین اجرای درست مدیریت زمان در جلسه ی آزمون موجب می شود در جلسه ی کنکور بیشترین بهره برداری آموزشی را از سوالات داشته باشید و بتوانید به بیشترین سوالات جواب درست بدهید و در نتیجه بهترین نتیجه ی ممکن خود را کسب کنید.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

رتبه معادل با هر تراز چقدر است ؟

با استفاده از نرم افزار تبدیل تراز به رتبه می توانید رتبه معادل با هر تراز را کسب کنید.

استفاده از نرم افزار تبدیل تراز به رتبه چه کمکی به داوطلبان کنکور خواهد کرد ؟

بر اساس تراز و رتبه کسب شده در این نرم افزار داوطلبان می توانند برنامه ریزی اصولی برای رشته دلخواه خود انجام دهند .

آیا می توان رتبه را بر اساس تراز تخمین زد ؟

همانطوری که در این مقاله توضیح داده شده است با تحلیل کارنامه های سال های گذشته می توان رتبه را بر اساس تراز تخمین زد .

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.