وسواس مطالعاتی

موسسه حرف آخر
  • دانش آموز وسواسی پس از درس خواندن دچار تردید خواهد شد که آیا خوب متوجه شده است یا نه؟ پس دوباره و دوباره میخواند.
  • توجه کنید که این دوباره خوانی‌ها کمکی به سواد فرد نمیکند،زیرا تنها راهی است برای برطرف کردن اضطراب و نگرانی حاصل از وسواس!
  • فقط یک راه وجود دارد؛ و آن اینکه با شجاعت یک بار تصمیم بگیرید دوباره مبحث را نخوانید.
  • به جای اینکه دوباره به سراغ مبحث بروید،از خودتان پرسش هایی از متن بپرسید؛ اگر توانستید به درستی جواب دهید جایی برای نگرانی نیست.
  • با این تمرین میتوانید این عادت وسواس  را کنار بگذارید.
  • اجراي يك شیوه مطالعه درست هم به كاهش وسواس مطالعاتي كمك زيادي خواهد کرد.

دوستان عزیز پس بهتر است که شما درسی را که خوانده اید دیگر برای بار دوم سراغ آن نروید که فکر میکنید درست یاد نگرفته اید و به خودتان اعتماد کنید چون به این حالت نشخوار ذهنی گفته می شود که هم چشم خسته می شود و هم ذهن خسته خواهد شد و موجب می‌شود که شما از درس خواندن دلزده شوید و این کار موجب می شود که تایم شما بیش از آن که فکر می‌کنید از دست رود و شما به هیچ کاری نرسید و حتی موجب می شود که وقتتان چند برابر از دست برود و شما دیگر سراغ درس دیگری نمی روید و وقتی درس دیگر را هدر دهید.  یعنی علاوه بر این که تایم خود را برای درس خواندن  درس دیگر از دست می دهید بلکه از آن درس نیز دل زده شده و دیگر حوصله مطالعه ندارید.

بهتر است برای درس خواندن دوباره تایم مشخصی را برای مرور بگذارید و در آن وقت مشخص شما با سوال هایی که از آن درس از خودتان می پرسید نقاط ضعف خودتان را شناسایی کنید و به بررسی آن نقاط ضعف بپردازید تا این که دوباره درس را بخوانید جالب است بدانید رتبه برتری های حرف آخر با مشاوره خود به نوعی شما را بار می آورند که از این کار دست کشیده و با خود به نتیجه برسید که مطلب در زهن شما حک شده و نیاز نیست وقت خود را تلف کنید.

رفع وسواس مطالعاتی با کمک مشاورین ارشد و رتبه برتری حرف آخر

وسواس مطالعه به چه معنی است و چگونه درمان خواهد شد؟

تو کتابخونه مشغول درس خواندن بودم که در باز شد و شخصی وارد سالن مطالعه شد. به شدت مضطرب به نظر می رسید. وسایل زیادی به همراه داشت. کلی کتاب و جزوه روی میز چید. فکر کردم حتما امتحان مهمی داره که باید این همه کتاب و جزوه رو بخونه . اما مگه چند ساعت می خواد این جا باشه؟ چند دقیقه ای توجهم رو به خودش جلب کرده بود. کتاب رو باز کرد و شروع کرد به مطالعه کردن. چند صفحه خوند. چیزی نگذشته بود که کتابش رو بست و دوباره باز کرد و از ابتدا شروع به خوندن کرد. هنگام مطالعه حرکات عجیبی داشت. کلی مداد و خودکار کنارش چیده بود. دوباره کتابش رو بست و رفت سراغ یه کتاب دیگه. هر چند لحظه یکبار چشم هاش رو می بست و زیر لب چیزی می گفت. بعد دوباره شروع به خواندن می کرد.

عضی به یکجا خیره میشد و چند دقیقه ای فکر می کرد و بعد وسایلش رو مرتب می کرد. وسایل و مداد و خودکارهاش رو با نظم عجیبی کنار هم قرار داده بود. کتاب ها رو مرتب روی هم گذاشته بود. چیزی نگذشته بود که باز کتابش رو بست و یک جزوه رو برداشت و شروع به درس خواندن کرد. چند ساعتی که اون جا بود تقریبا به همین شکل گذشت. خیلی دلم می خواست بدونم دلیل این رفتارهای عجیب اون فرد چیه؟ چون همه کساییکه در کتابخونه مشغول درس خواندن بودند، نهایتا دوتا کتاب برای مطالعه همراهشون بود و خبری از این همه وسایل نبود. هوا دیگه تاریک شده بود و همه در حال جمع کردن وسایلشان بودند. او هم وسایلش رو با نظم و ترتیب خاصی جمع کرد و رفت. این شرح حال کوتاهی از رفتارهای وسواس گونه این دانش آموز بود. شاید شما هم درمیان دوستانتون شخصیکه رفتارهای وسواس گونه دارند رو دیده باشید و یا شاید حتی خودتون هم به اون مبتلا باشید اما با حرف زدن با مشاوران ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر به شکل کاملا تخصصی آنچه را که لازم باشد به دانش آموز و داوطلب درمورد وسواس خواهیم گفت و در طول چند جلسه گفتگو این عادت را از بین خواهیم برد.در این مقاله می خواهیم به موضوع وسواس در مطالعه بپردازیم.

وسواس مطالعاتی به چه معنی است

اگر احساس کردیم مطلبی را باید برای بار دوم بخوانیم چه ترفندی را باید به کار ببریم؟

باید خود را مقید کنیم که با یکبار خواندن رد میشوم،یا مطلب را یاد گرفته ام یا خیر،و این مساله را در مرحله ی تست زنی متوجه خواهیم.اگر در هنگام تست زدن با مشکلی رو به رو نشدم به معنی یادگیری صحیح مطلب است و میتوانیم به سراغ مطلب بعدی برویم.اما اگر با بخش هایی مشکل داشتم دوباره همان بخش های خاص را مطالعه میکنم.

روش هایی کلیدی و اصولی حرف آخر برای رهای یافتن از وسواس در مطالعه

نکته اصلی و کلیدی که رتبه برتری های حرف آخر نیز آن را هایلایت می کنند این است که دانش آموز و داو طلب باید نقاط قوت خودشان را تشخیص بدن و نکته هایی را که به عنوان نکته برداری یادداشت می کند یک بار دیگر مرور کند تا ببینید آیا در آن درس ضعیف است یا نه.

 هیچ وقت زمانیکه درس می خوانید برگشتن داشته باشید چون هر درسی مرور خاص خود را دارد و شما مرور آن درس را در تایم مشخصی انجام دهید.

 دانش آموزانی موفقند که زمانیکه درس میخوانند نکات را نت برداری کرده بعد تا زیر نکته هایی که مهم است و فکر می‌کنند که فراموش می‌کنند زیر است خط کشیده و بعدا ان را مرور کنند  و یا با ماژیک  هایلایت  را  برجسته کنند تا بعدا آن را دوباره بخوانید.

 خلاصه برداری یکی دیگر از نکته های مهم رهایی از وسواس مطالعه است که از آن به عنوان نکته برداری یاد می شود که شما می توانید توسط آن از دوباره خواندن  الکی جلوگیری کنید.

 به خودتان اعتماد داشته باشید و با جرئت به خودتان بگویید که من این مطلب را یاد گرفتم و دیگر نیازی به دوباره خواندن آن نیست و اگر خیلی شک دارید می توانید سوال هایی را مطرح کنید در مورد موضوع و اگر به آن جواب دادید پس وسواس در مطالعه دارید.

روش های غالب شدن بر وسواس هنگام مطالعه با مشاوره،مشاورین ارشد حرف آخر

دانش آموزان و داوطلبانی که وسواس دارند باید دو نکته زیر را حتما رعایت بکنند:

  • این افراد نباید مطالب درس را حجمی و کلی بخوانند بلکه باید مطالب را به بخش های کوچکی تقسیم و هر بخش را با چند تست چک کنند و همینطور بخش ها مطالعاتی را ادمه دهند، که دقیقا محصولات موسسه حرف آخر به شکل نکته محوری این اصول را در همه ی منابع و محصولات خود به کار برده است.
  • همچنین افراد وسواسی نباید برای یک درس در یک روز ساعت مطالعاتی مداوم و بالایی در نظر بگیرند،باید آن درس را در چند قسمت تقسیم و در ساعت های مختلف روز مطالعه کنند که امید به مرور سریع مطالب خوانده شده بتوانند درس را نیمه کاره رها کنند و به سراغ درس دیگر بروند

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

من مشکل وسواس دارم مشاوران حرف اخر می توانند کمکم کنند؟

با مشاور ارشد نیما افروزی تماس گرفته و مشکل خود را مطرح کنید. 090109411276

من اگه یه مطلبو می خونم بعد یکی دو روز احساس می کنم به کلی یادم رفته و دوباره مرور می کنم.چیکار کنم خسته شدم؟

شما دچار وسواس مطالعه اید و باید مشکل خودتون رو با یه مشاور کار بلد در میان بذارید

برای خرید محصولات حرف آخر چیکار باید بکنیم؟

با شماره ی مشاور ارشد نیما افروزی تماس گرفته و پکیج مورد نظرتان را سفارش دهید.09128929049

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.