تکنیک های تست زنی سریع

موسسه حرف آخر
تست زنی به روش حرف آخر

راه و روش های تست زنی سریع در کنکور سراسری از مهم ترین مهارت‌هایی می باشد که باید در دوره‌ی آمادگی پشت کنکور برای روز موعود به دست آورید. در کنار علم و دانش و تسلط 100 درصدی شما بر درس‌ها و نکات ریز و درشت ، مهارت‌ها تست زنی نقشی بسیار کلیدی و مهمی در به‌دست‌آوردن رتبه‌های عالی و خوب خواهند داشت. در این مقاله موسسه حرف آخر به کمک رتبه برتری ها و مشاورین ارشد خود به صورت کامل و جامع راه و روش های تست زنی سریع و نکات تست زنی کنکوری را برای‌ دانش آموزان و داوطلبان خواهان موفقیت توضیح داده است.

مشاورین ارشد موسسه حرف آخر

اهداف اصلی روش های تست زنی سریع در کنکور

  • جلوگیری از هدر رفتن زمان و وقت در اختیار : ناگفته پیداست که مدیریت وقت در جلسه‌ی اصلی کنکور در موفقیت دانش آموز و داوطلب نقش اصلی و اساسی را دارد. یکی از مهارت‌های اصلی و پارا متر های کلیدی برای مدیریت زمان و وقت و جلوگیری از به هدر رفتن آن در جلسه کنکور روش های تست زنی سریع می باشد.
  • پپشگیری از فرسایش ذهن و داشته های آن : تکنیک‌های تست‌زنی به دانش آموز و داوطلب کمک خواهد کرد تا بتواند تمرکز ذهنی و انرژی خود را تا پایان جلسه‌ی آزمون و تا رسیدن به بررسی آخرین تست آخرین کتاب همچنان به‌صورت منحصر به فرد آن را نگه دارد.
  • جلوگیری از غالب شدن استرس بر ما : دو مورد قبل را که گفتیم می‌تواند به گونه ای نیز استرس‌زا باشد. دانش آموز با فرا گرفتن روش های تست زنی سریع، علاوه بر اینکه در حل دو مورد قبلی، می‌توانید به صورت کامل اعتمادبه‌نفس بسیار خوبی را نیز در جلسه‌ی پر استرس کنکور به دست بیاورید.
  • کم‌کردن تعداد اشتباه‌های دانش آموز : بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان، با وجود علم و دانش بسیار بالای خوب خود، فقط و فقط به‌دلیل اشتباه‌های زیاد در جلسه کنکور به نتیجه‌ی دلخواه خود نمی‌رسند. اگر شما نیز می‌خواهید نمره‌های منفی و سوالات اشتباه و تست‌های نزده خود را کم کنید، باید در نکات و راه و روش های تست زنی مهارت بسیار بالای داشته باشید.
  • کمک به بالا بردن نمره‌ی کارنامه خود: هر یک از دانش آموزان و داوطلبان احتمال می رود که برای به‌دست‌آوردن رتبه‌ی بالا و دلخواه‌ خود باید به چه نمره ای دست پیدا کند. تکنیک‌های تست‌زنی موسسه حرف آخر که به کمک رتبه برتری ها و نخبه ساز های دپارتمان حرف آخر و اساتید خبره تهیه و آماده شده است، راه رسیدن به نمره‌ی دلخواه را نشان‌تان خواهد داد.
تست زنی به سبک موسه حرف آخر

8 تکنیک تست زنی کارآمد که توسط موسسه حرف آخر ارائه شده است.

1-علامت گذاری سوالات زمان گیر:

سوالات زمان گیر را به ضورت دسته بندی علامت گذاری بکنید،برای مثال در نظر داشته باشید؛برای سوال هایی که آنها را اصلا مطالعه نکرده اید یک علامت ضربدر بگذارید و از کنار آن عبور کنید.اما برای آن دسته از سوالاتی که آن را مطالعه کرده ولی پاسخ آن را به یادتان نمی آید یا بین دو گزینه مشکوک قرار گرفته اید یا سوال برایتان گنگ می باشد علامت ستاره قرار دهید و پس از جواب دادن به دسته از سوالاتی که جواب آن را به صورت مطمئن می دانید به سراغ آن ها بیایید و در آخرین مرحله اگر زمان اضافه آوردید روی سوالاتی که ضربدر گذاشتید فکر بکنید.

2-مدیریت زمان:

تلاش کنید حتما در زمان و وقتی که سازمان سنجش برای هر کدام از درس ها در نظر گرفته به سوالاتش جواب دهید تا برای هیچ کدام از سوالات با کمبود زمان رو به رو نشوید.که حرف آخر با پکیج 10 آزمون شما را برای این بهینه سازی زمان در یک ماه آماده می کند.

3حذف کردن گزینه های غلط:

گزینه هایی که به ذهنتان می رسد اشتباه هستند را حذف کرده و خط بکشید. برای این تکنیک تست زنی دانش آموزان و داوطلبان باید آزمون های کنکور های چند سال اخیر را به خوبی برسی و تجزیه تحلیل کرده باشند تا به محض دیدن گزینه های غلط و اشنباه آنها را شناسایی و حذف بکنند.

تست زنی با مشاورین ارشد مو.سسه حرف آخر

4تایین هدف گذاری:

قبل از حضور پیدا کردن در جلسه آزمون اصلی کنکور هدف گذاری کنید،تعداد زیادی از داوطلبان و دانش آموزان بنا به دلایل شخصی خود نتوانسته اند ربه طور کامل بر روی همه ی مباحث مطالع دقیق داشته باشند،بهتر است دانش آموز قبل از آزمون هدف گذاری کرده و با توجه به شرایط خود و میزان مطالعه خود در مباحث مورد نظر به چند سوال از 10 سوال در یک مبحث پاسخ بدهد.

5روش آمدن از ساده به دشوار:

تلاش کنید آغاز پاسخگویی شما به سوالات هر مطلبی از درس از سوالات ساده آن مبحث شروع شده باشد،تا مقداری از استرس و خستگی ذهنتان کم بشود و همینطور ذهنتان آماده فعالیت روی مباحث پیچیده تر آن مطلب باشد.

6-تشابه جواب های هر مطلب:

اگر در یک سوال دو گزینه ی کاملا متناقض پیدا کردیم، می توان به جرعت گفت که در اکثر موارد جواب صحیح یکی از این دو مورد است که به صورت متناقض می باشند،پس در پاسخ ها هم دقت لازم را بکنید تا این تکنیک خارق العاده تست زنی برای شما نیز پاسخ گو باشد.

7-وجود اصل تساوی :

در کنکور های چند ساله گذشته دیده شده است که طراح ها می خواهند درست بودن یک جواب را در چهار گزینه داده شده (فرمول) بررسی کنید و شما را به شک بیندازند.در این نوع سوالات هیچوخت به دنبال حل کامل آن تا رسیدن به جواب صحیح عددی نباشید.فقط کافی بوده دانش آموز یک تساوی بین جواب بدست آمده و فرمول برقرار بکند اگر تساوی برقرار شد گزینه درست همان گزینه می باشد.

8-دقت بالا در مضمون:

در خواندن متن سوال خیلی دقت وتوجه بکنید چرا که قانونی وجود دارد که می گوید همیشه نیمی از جواب در متن سوال وجود دارد. به همین خاطر متن سوال را با دقت بالا و به صورت کامل مطالعه بکنید و به فعل هایی مانند : نیست،باشد،نباشد،هست و… توجه دقیق داشته باشید.

توجه توجه

برای مشاوره تلفنی مشاورین ارشد موسسه حرف آخر و برنامه ریزی تحصیلی روز به روز رتبه برتری های کنکور ، و همچنین اطلاع از جدیدترین حذفیات کنکور سال 99 ،جدیدترین بودجه بندی برای کنکور سراسری 99 ، خرید پکیج های حرف آخر و همچنین اطلاع از دیگر تکنیک های تست زنی کنکور 99-1400 و… با کادر مجرب و رتبه برتری و نخبه ساز موسسه حرف آخر تماس بگیرید.مشاوران ما تا روز کنکور با شما خواهند بود و قبولی شما را به حرف آخر تضمین میکنند. شماره های تماس : 09128929049 و 09128929049

مشاورین ارشد موسسه حرف آخر

آیا مهارت تست زنی حرف آخر به درد بخور می باشد؟

از انجایی که روش های تست زنی موسسه حرف آخر به کمک رتبه برتری ها و نخبه ساز های دپارتمان حرف آخر تهیه و تولیید شده است بهترین منبع برای فرا گرفتن تکنیک های تست زنی بوده و البته همراه با ارتباط با مشاورین ارشد موسسه.

آیا یادگیری تکنیک های تست زنی برای دانش آموزان لازم می باشد؟

در پاسخ باید گفت بسیاری از دانش آموزان بر مطلب و موضوع درس غالب هستند ولی چون تکنیک های تست زنی را بلد نیستند در جلسه کنکور نمی توانند به خواسته خود برسند.

چجوری تکنیک های تست زنی را به طور دقیق یاد بگیریم؟

برای یادگیری سریع نیاز است با مشاورین موسسه حرف آخر که شماره اون ها در سایت است در تماس باشین تا تمامی تنکنیک های لازم را به طور کامل و با دلیل به شما آموزش بدهند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.