شرایط پشت کنکور ماندن و خدمت سربازی

موسسه حرف آخر

شرایط پشت کنکور ماندن و سربازی از زبان رتبه برتری ها و مشاوران تخصصی موسسه حرف آخر : مخاطبان عزیز ما در این مقاله می خواهیم در مورد شرایط پشت کنکور ماندن و سربازی مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم. پشت کنکوری و مشکلات سربازی همواره ذهن داوطلبان کنکور سراسری را به خود درگیر کرده و سوالات مختلفی در این زمینه می پرسند. ما می خواهیم در این مقاله سوال و پاسخ های پشت کنکوری ها را برای شما قرار دهیم تا شاید این سوال ها و جوابها سوالات شما هم باشد و راهنمایی تان کند.در صورت مواجه با هر نوع سوال در این بخش با همکاران ما در سامانه صدای مشاور در ارتباط باشند.برای اطلاع از جزئیات بیشتر در این خصوص مقاله ما را دنبال کنید. شما عزیزی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این باره هستید می توانید با مطالعه مقاله ما جواب سوالات خود را دریافت کنند.

شرایط پشت کنکور ماندن و خدمت سربازی

مسئله خدمت سربازی برای پسران و داوطلبان پشت کنکوری

کنکور یکی از راه‌های تعیین ‌کننده‌ی مسیر زندگی و آینده‌ی دانش‌آموزان می باشد؛ اما این مسیر برای دختران و پسران فرق دارد ؛ زیرا که برای پسران مسئله‌ای مطرح می‌شود که دختران نیازی نیست بابت آن نگران باشند و آن مسئله‌ی پردغدغه‌ی سربازی می باشد.

این مطلب می‌تواند استرس ناشی از کنکور را برای پسران چندین برابر کند؛ چونکه پسران برخلاف دختران، موقعیت چندین سال پشت کنکور ماندن را ندارند و سربازی عامل اصلی این ممانعت و محدودیت است؛ بنابراین تصمیم‌گیری برای پشت کنکور ماندن برای کنکور ۱۴۰۰ برای همه‌ی پسران انقدر آسان به نظر نمی‌رسد.

طبق قانون، پسرانی که به سن ۱۸ سالگی رسیده‌اند باید برای معرفی خود به خدمت نظام‌ وظیفه اقدام کنند. البته بر اساس قوانین موجود در سربازی پشت ‌کنکوری ‌ها، هم‌اکنون هم دانش آموزان می‌توانند تا سن ۲۰ سالگی از معافیت استفاده کنند.

پسرانی که کنکور ۹۹ اولین کنکورشان بوده است، می‌توانند بدون نگرانی پشت کنکور ۱۴۰۰ بمانند؛ اما آن دسته از پسرانی که قرار است در سال ۱۴۰۰ سومین کنکورشان را پشت سر بگذارند، با محدودیت مواجه می‌شوند که البته راهی برای دور زدن این محدودیت وجود دارد!

این دسته از داوطلبان باید در یک دانشگاه غیر روزانه مثل دانشگاه‌های پیام نور، آزاد و… ثبت‌نام کنند و به‌محض قبولی، دو ترم را مرخصی بگیرند. این عمل از آن‌ جهت کارآمد است که داوطلبان زمان مطالعه برای کنکور ۱۴۰۰ را پیدا کنند و خود را برای این آزمون آماده می‌کنند. پس از شرکت در کنکور ۱۴۰۰ و قبولی در دانشگاه جدید، دانشجویان مذکور باید از دانشگاه غیر روزانه‌ی خود انصراف دهند و جهت ثبت‌نام در دانشگاه جدید اقدام کنند. در این صورت توانایی شرکت در کنکور را برای بار سوم پیدا خواهند کرد.

درست است که چنین راهکاری، قدری هزینه دارد اما برای کسی که قبولی در یک دانشگاه خوب را یک ضرورت می‌داند، ایده‌ای بسیار خوب است و کاملاً ارزشش آن را دارد. و برای راهنمای بیشتر با مشاورین ارشد حرف آخر از طریق شماره های موجود در تماس باشید تا به صورت کامل از موضوع آگاه باشید.

معافیت تحصیلی و پشت کنکور ماندن از نگاه رتبه برتری های حرف آخر

معافیت تحصیلی برای داوطلبان پشت کنکوری ها چگونه می باشد ؟

قبل از رسیدن به جواب سوال معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها باید بدانید یک نوع معافیت سربازی به نام معافیت تحصیلی هم وجود دارد. این نوع معافیت برای افرادی کاربرد دارد که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها را دارند.  بر اساس این نوع معافیت های تحصیلی، متقاضیان میتوانند وارد دانشگاه های کشور شده و با خیال راحت به تحصیل بپردازند.

برای دریافت معافیت های تحصیلی هم شرایط ویژه ای وجود دارد. که جوانان با رعایت این شرایط و نکته های مهم این نوع معافیت ها، میتوانند از آن ها بهره مند شوند. جوانان پس از تمام کردن دوره متوسطه ی تحصیل خود، باید برای رفتن به دانشگاه اقدام کنند. افرادی که در کنکور شرکت کرده اند از معافیت تحصیلی برای کنکور بهره مند خواهند شد. که در این مقاله از مرکز مشاوره موسسه حرف آخر این نوع معافیت را بررسی خواهیم کرد. سپس شرایط و ضوابط آن را در اختیار متقاضیان عزیز خواهیم گذاشت.

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها همچنین کنکور و قبولی در آن یکی از اصلی ترین مراحل زندگی هر جوانی ایرانی است. چون با قبولی در آن آینده ی شغلی و شرایط زندگی خود را تا حدی زیادی رقم خواهد زد. علاوه بر اهمیت کنکور و قبولی در آن، خدمت سربازی نیز از دیگر واجبات برای افراد ذکور در ایران است. چون جوانان پس از پایان دوره ی متوسطه باید تکلیف خدمت نظام وظیفه خود را مشخص نمایند. چون پایان سن ۱۸ سالگی شروع سن مشمولیت است. به همین دلیل جوانان باید یکی از دو راه موجود در پیش روی خود را انتخاب کنند.

شرایط پشت کنکور ماندن و معافیت تحصیلی

قوانین موجود برای معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها از نگاه رتبه برتری های حرف آخر چطوره؟

از مهم ترین بخش های قوانین نظام وظیفه در مورد معافیت تحصیلی میتوان به این نکته اشاره کرد که رتبه برتری های حرف آخر آن را به خوبی برای شما مورد توجه قرار داده اند ،جوانان میتوانند تا سن ۲۰ سالگی تحصیل خود را در دوره ی متوسطه را تمام کنند. این فرصت به جوانان داده میشود که از این سنوات مجاز بهره مند شده و بعد برای ادامه تحصیل به دانشگاه ها وارد شوند.

اما بر اساس قوانین معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها و کنکوری ها، متقاضیان میتوانند در این یک سال در کنکور شرکت کرده و پس از پذیرش در کنکور برای مرحله های ثبت نام در دانشگاه و دریافت معافیت تحصیلی اقدام کنند. این افرادی که در همین سال در کنکور پذیرفته میشوند خواهند توانست که برای مقطع خود از معافیت بهره مند شوند.

شرایط نظام وظیفه داوطلبان دوازدهم در کنکور سال 99

با اشاره به وضعیت خدمت مشمولانی که امسال کنکوری بودند، اظهار کرد: برابر قانون کسانی که به سن ۲۰ سالگی می‌رسند، ۱۸ سال آنها تمام می‌شود و حداکثر تا ۲۰ سالگی باید وضعیت سربازی خود را معلوم کنند، البته از ۱۸ تا ۲۰ سالگی می‌توانند معافیت تحصیلی بگیرند.

وی افزود: افرادی هستند که به عنوان به مثال امسال خرداد ماه امسال دیپلم می‌گیرند این افراد یک سال تایم دارد تا به خدمت سربازی بیاید یعنی تغییر تاریخ کنکور تغییری در وضعیت اینها ندارد چراکه تا خرداد سال آینده این افراد مهلت دارند تا دانشگاه قبول شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد: بنابراین لفرادی که در خرداد امسال دیپلم گرفتند یک سال زمان و مهلت معرفی دارند که برای خدمت سربازی بیایند. در واقع می‌توانند در کنکور امسال که مردادماه برگزار می‌شود، شرکت کنند.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

هر کس میتواند بدون مشکل سربازی یک سال پشت کنکور بماند؟ 

در واقع اگر کنکور سال ۹۸ اولین کنکور شما بود،بدون مشکل میتوانید کنکور ۹۹ را هم شرکت کنید! پس خیالتان از این بابت راحت.

سقف مجاز سنوات تحصیلی تا چه سالی است؟؟

حداكثر معافیت تحصیلی برای دانش‌آموزان تا سن بیست سال تمام و در هر یك از مقاطع تحصیلی كاردانی دو و نیم سال، كارشناسی ناپیوسته و كارشناسی‌ارشد ناپیوسته سه سال، كارشناسی پیوسته پنج سال و كارشناسی ارشد پیوسته شش سال، دكترای پزشكی پیوسته هشت سال و دكترای تخصصی شش سال است.

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چندبار قابل تمدید است ؟

شرایط پشت کنکور ارشد ماندن و سربازی : معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی در طول مدت تحصیل فقط یك بار قابل تمدید است.سنوات تحصیلی مجاز برای طلاب حوزه های علمیه تشیع چند سال است؟
الف-سطح1:حداكثر 9 سال (معادل كاردانی)
ب-سطح 2:حداکثر 6 سال (معادل كارشناسی)
ج-سطح 3: حداكثر 3 سال (معادل كارشناسی ارشد)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.