شباهت سنجش با کنکور

موسسه حرف آخر

ممکن است بخاطر نام این موسسه شما هم دچار تباهی شوید که خود سازمان سنجش طراح این سؤالات است اما اصلا اینطوری نیست و در این مقاله که توسط موسسه حرف آخر ارائه شده است خواهید فهمید که این موسسه هیچگونه ارتباطی با سازمان سنجش ندارد.

آزمون های سنجش تا چند سال پیش تشبیه زیادی با سؤالات کنکور داشت.مثلا تا چند سال پیش سؤالات ترجمه ی عربی همیشه با عنوان ” عین الصحیح ” مطرح میشد. اما دقیقا در آزمون های سنجش در چند سال پیش اولین بار سؤالات ترجمه ی عربی با عنوان ” عین الخطا ” در اولین آزمون جامع سنجش طرح شد و اتفاقا در همان سال هم سؤالات ترجمه ی کنکور با این عنوان آورده شد. اما متاسفانه در سال ۹۷ و آزمون های جامع سطح سؤالات واقعا بد بود به طوری که در درس ریاضی از مطالب مشتق ضمنی و قانون احتمال کل که برای نظام جدید حذف شده است سؤال طرح میشد.اما بازهم در آزمون های جامع بیشتر ش رکت کننده ها به سمت آزمون های سنجش گرایش دارند.

شباهت سنجش با کنکور

بهترین آزمون های آزمایشی در ایران برای آمادگی در کنکورسراسری :

در سطح کشور آزمون های آزمایشی زیادی برگزار میشود اما انتخاب بهترین آزمون آزمایشی کار سختی است و بیشتر داوطلبان نیز فقط از روی جامعه ی آماری یا به عبارت دیگر مُد ، حس میکنند بهترین آزمون آزمایشی را انتخاب کرده اند در حالی که راه را اشتباه رفته اند. انتخاب بهترین آزمون آزمایشی کنکور بر اساس یک سری سنجش ها باید انجام شود که در ادامه به معرفی جداگانه ی هر یک و معیار های آنها میپردازیم و همه ی این گفته های براساس تجربه ی چند ساله به عنوان دانش آموز ، رتبه برتر و مشاور تحصیلی است. با دقت به گفته ها گوش دهید و در صورت ایجاد سؤال از راه ارتباطی 09128929049 و 09128929049 با من در ارتباط باشید.

با محبوب ترین و بهترین آزمون های آزمایشی کنکور آشنایی یافتید و درک کلی از شیوه ی برگزاری آزمون و ویژگی های آنها پیدا کردید. الان موقع آن است که بهترین آزمون آزمایشی کنکور سراسری را انتخاب کنید که نیازمند معیارهای زیر است.

سؤالات قلمچی و گاج دشوارترین سؤالات هستند و شخصی که بتواند به این نوع سؤالات جواب دهد در کنکور سراسری به آسانی میتواند از پس سؤالات بر آید. ولی درمقایسه ی آزمون های آزمایشی آزمون های گاج و آزمون های قلمچی را در یک رده و آزمون های سنجش و آزمون های گزینه دو را در رده ی دوم قرار میدهیم.

در مقایسه ی آزمون های آزمایشی گزینه ی دو و آزمون های سنجش سطح سؤالات آزمونهای گزینه دو بیشتر به کنکورشبیه تر است.

ولی در آزمون های جامع بیشتر داوطلبان در آزمون های سنجش نام نویسی میکنند و بهتر است شماهم این کار را انجام دهید.

معیار دوم در مقایسه ی آزمون های آزمایشی زمان برگزاری آزمون ها است.

آزمون های گزینه دو و سنجش هر سه هفته یکبار برگزار میشود و آزمونهای قلمچی و گاج هر دو هفته یکبار. برای داوطلبان کند خوان آزمونهای سنجش و گزینه ۲ و برای داوطلبانی که سرعت و زمان مطالعه ی بالایی دارند آزمون های قلمچی و آزمون های گاج را به شما توصیه می کنیم.

دوستان خوبم امیدوارم از این مطلب راضی بوده باشید و درصورت وجود سوال یا اطلاع از راز و رمز هایی که بدون این آزمونها شما را به موفقیت میرساند میتوانید از طریق حرف آخر و شماره های 09128929049 و 09128929049 با ما در ارتباط باشید.

بهترین آزمون آزمایشی از نگاه حرف آخر

چرا همه دانش آموزان و داوطلبان به اشتباه آزمون میدهند؟

به عنوان یک رتبه برتر کنکور و فردی که خود نیز در ابتدا راه را اشتباه میرفت میتوانم بگویم که هدف داوطلبان از آزمون دادن تراز بالای ۶ هزار است. بارها با این وضعیت روبرو شده ایم که حتی خانواده فقط به تراز بالای ۶ هزار اهمیت میدهند و اگر داوطلب موفق به به دست آوردن این تراز نشود سرکوب میشود و بارها از جمله خودم با دیگر دوستانم که تراز بالاتری داشتند مقایسه شده ام که نمیتوان این حس بد مقایسه شدن را توصیف کرد. در حالی که من نیما افروزی با تراز کم به رتبه ی ۸۴۰ زیر گروه یک دست یافتم و همان افرادی که با آنها مقایسه میشدم و تراز خیلی بالاتری از من داشتند تا به امروز پشت کنکور مانده اند. پیشنهاد می‌کنم مقاله افزایش درصد کنکور را نیز از همین سایت (HARFEAKHR.ORG)مطالعه کنید تا دگرگون شوید.

شرکت در آزمون های آزمایشی یعنی عبور از مرحله خطا و اشتباهات تستی در جلسه کنکور؛

به خاطر همین ما پیشنهاد میکنیم که در تابستون که هم توی تابستون که هم وقت بیشتره داوطلبا معمولا آزادتر هستن و هنوز رقبا به طور جدی مطالعه کردن رو شروع نکردن ؛ شما توی تابستون آزمون دادن رو شروع کنید که مرحله ی آزمون خطا رو بگذرونید که دیگه اول مهر که همه ی داوطلبان معمولا به طور رسمی درس خوندنشون رو واسه کنکور شروع میکنن شما به اون مهارت آزمون دادن رسیده باشید.

گذشته از این مسئله ها ما میخواییم ببینیم به غیر از این توی تابستون شرکت کردن توی آزمون به ما چه کمکی میکنه یکی از مهمترین کمک های که آزمون دادن به ما میکنه اینه که ما سرعت گیرهای آزمون رو میشناسیم یعنی چه سرعتیه ببینید هر کسی بسته به نوع شخصیتش و توانایی هاش سه آزمون یه جاهایی رو خوب قویتره یه جاهایش ضعیف تره.

معمولا وقتشو سر آزمون تلف میکینه تایم بیشتری روش تلف میکنه موجب میشه عقب بیفته و یه جایی قویتره میتونه این جا رو سریعتر پاسخ بده و وقت ذخیره کنه شما زمانیکه آزمون بدید خواهید فهمید که کجاها ایراد دارید تایم بیشتری نیاز دارید صرفش کنید کجاها قویتر هستند و خب اونجاهایی که مشکل دارین رو میایین براش برنامه ریزی میکنید تایم بیشتری روش صرف میکنید که تلاش میکنید مشکل رو حل کنید یا اینکه میایین رو اونجاهایی که قویتر هستن سرمایه گذاری میکنید که بتونین از اینها تایم از ذخیره به عنوان مثال من زمانیکه آزمون میدم متوجه میشم که قسمت درک مطلب زبان انگلیسی تایم زیادی ازم میگیره و نیاز دارم که بیشتر از حد طبیعی تایم بزارم پس میام برای درک مطلب هام برنامه ریزی میکنم کار بیشتری روشون میزارم که مسلط بشم روشون و همینطور سعی میکنم قسمتهای دیگه رو زودتر جواب بدم که بزارم وقت ذخیره کنم براش.

بهترین آزمون آزمایشی کنکور تجربی از نگاه حرف آخر

معایب و مزایای موسسات برگذار کننده آزمون های آزمایشی:

1-برنامه ریزی غیر اصولی، درسته که برنامه خوبی را دارن ولی به آجرای آن فکر نکرده اند، مثلا امروز صبح از ساعت ۷:۳۰!!! تا ۹ فصل ۲ شیمی ۲ رو بخونید.این چند تا مشکل دارد.

2- گزینه دو بیشتر رتبه محور است یعنی بیشتر به رتبه داوطلب اهمیت می دهد تا به جنبه آموزشی.
3-به دلیل برنامه ریزی غلطی که برای داوطلبانش انجام می دهد خیلی از آن ها افت می کنند و جامعه آماری آزمون های آن خیلی پایین می آید.
4-آخرین آزمون گزینه دو 3 هفته به کنکور مانده بر گذار خواهد شد و بعد از آن هیچ برنامه ای برای برگذاری آزمون ندارد که این یک کار غلط است. در طول این 3 هفته هزار اتفاق خواهد افتاد، اما در قلمچی یک هفته به کنکور هم باز یک آزمون از دانش آموزانش می گیرد.
5-نکته مثبت آزمون های گزینه دو استاندارد بودن آن ها است و تعداد زیادی از سوالات آن شبیه به سوالات کنکوری است.
6-آزمون ها سنجش در کل 8 عدد است که خیلی کم است به این علت که بین آزمون های آن فاصله زیادی است و باعث سنگین شدن مطالب می شود و از طرف دیگر نیز تایم بیشتری برای تلف کردن در اختیار دارید، رتبه برتری های حرف آخر برای رسیدن شما به هدف خود آزمون های آزمایشی را پیشنهاد می دهند که همه ی نقاط ضعف داوطلب را پوشش بدهد،که این نتیجه گیری به وسیله خود داوطلب امکان پذیر است البته حرف آخر به وسیله مشاوره حرف آخر در اختیار دانش آموزان برای کمک به تصمیم گیری می باشد.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان و داوطلبان نظام جدید

ایا مشاوران حرف آخر علاوه بر مشاوره برنامه ریزی هم می کنند؟

بله.تا روز کنکور همراه شما خواهند بود.

آیا موسسه حرف اخر آزمون برگذار می کند؟

خیر . حرف اخر آزمون برگذار نمی کند ولی پک هایی شامل سوالات احتمالی کنکور هر ساله در ایام نزدیک به کنکور در اختیار دانش آموزانش قرار می دهد.

به نظرتون اگه بخوایم پشت کنکوری بمونیم باید بلافاصله از تابستان شروع به درس خواندن کنیم یا از مهر ماه؟

بلافاصله بعد ازکنکور .چون در اون تایم بیشتر داوطلبان کنکور ایام را به بطالت می گذرانند و میتونید خیلی جلو بیوفتید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.