سطح سوالات کنکور سال ۹۹ چگونه است؟

موسسه حرف آخر

مشکل یا راحت بودن سوالات اصولاً بحث چندان مهمی نیست، زیرا کنکور یک مسابقه است. اگر سؤال‌ها مشکل باشد، برای همه مشکل است و اگر راحت باشد، برای همه آسان است. کنکور مانند امتحان مدرسه نیست. در کنکور نمره‌‌ی هر کس فقط در مقایسه با دیگران سنجیده خواهد شد. اگر سؤال‌های یک یا چند درس مشکل باشد، قوی‌ترها لطمه‌ی بیش‌تری خواهند دید. و گواه ای بحث نظر و گفته رتبه برتری های موسسه حرف آخر می باشند

داوطلبان می‌خواهند و عادت کرده‌اند که به تمامی سوالات جواب دهند؛ پس وقت و انرژی زیادی روی هر سؤال خواهند گذاشت و از نظر روانی لطمه‌ی بیش‌تری خواهند دید و حتی امکان دارد زمان جواب دادن به سؤال‌های راحت را نیز از دست بدهند. برای مثال در کنکور سال 89، درس زیست‌شناسی کمی متفاوت با سال‌های پیش مطرح شده بود و با اینکه داوطلبی توانسته بود زیست را بالای 80 بزند، اما باز هم در جلسه از نظر روحی به هم ریخته و کنترل خود را برای درس های فیزیک و شیمی از دست داده بود. او فکر می‌کرد، زیست را خراب کرده و با همین روحیه‌ی داغان، تعداد زیادی از محاسبات فیزیک و شیمی او نیز با بی‌دقتی جواب داد، در حالی که درصد بالای 80 برای زیست سال 89، درصد فوق العاده خوبی بود.

کنکور سال 99 به چه صورت می باشد و تاثیر معدل برای آن چگونه است؟

در کنکور 98 دو سری سوال برای نظام قدیم و جدید با تاثیر معدل 30 درصد فعلا قطعی شده است ولی کاملا تصویب نشده و اینکه ایا در کنکور 99 نیز همین طوری خواهد بود و تاثیر معدل در کنکور 99 احتمالا بیشتر شود و داوطلبان نظام جدید باید اهمیت بیشتری به معدل بدهند تا تاثیری که اعمال می شود را به طور کامل بگیرند.در سایت رسمی تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 به زودی اعلام خواهد شد ، بیشتر برای داوطلبانی که دانش آموز نظام جدید هستند و شروع به برنامه ریزی برای شرکت در کنکور کرده اند باید دقت کنند که معدل نیز اهمیت دارد و می تواند تاثیر مهمی را در رتبه و نتیجه داشته باشد. دقت کنید که تاثیر معدل در کارنامه اولیه کنکور سراسری و نیز در رتبه ی داوطلب موثر است و در انتخاب رشته کنکور تاثیری نخواهد داشت.

کنکور سال 99 با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

کنکور سال 99 با محصولات حرف آخر

حرف آخر برای دانش آموزان سه سال دهم، یازدهم و دوازدهم محصولات کنکوری را با دو هدف آموزش تشریحی و کنکور سراسری آموزش داده است. داوطلبان می توانند با این پکیج ها آرمان های خود را به واقعیت تبدیل کنند که به خصوصیات کلی آن به طور مختصر اشاره خواهیم کرد.

  1. استفاده از تکنیک های برتر آموزشی
  2. ارائه راهکاری حل سریع تست های کنکورسراسری
  3. آموزش مفهومی و شهودی مباحث
  4. زمان بندی مناسب آموزش
  5. ارائه برنامه برای هر درس و مقطع
  6. دارای نقشه راه و برنامه ریزی تصویری
  7. حل تست های کنکوری و تالیفی
  8. حجم مناسب مطالب
  9. آزمون و سوالات احتمالی کنکور با پاسخنامه تصویر
سرنوشت کنکور 99 در کنار برنامه و مشاوره رتبه برتری های موسسه حرف آخر

نحوه طراحی سوالات کنکور سال 99

کتب دوره متوسطه دوم یعنی پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم به عنوان منابع کنکوری سراسری برای داوطلبان نظام جدید در نظر گرفته شده اند، بنابراین همه ی سوالات کنکور با توجه به محتویات آن ها طراحی شده اند. داوطلبان نظام قدیم نیز می توانند با مطالعه کتاب های دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی خود آمادگی برای رقابت با دیگر داوطلبان را به دست آورند.

سوالات تخصصی و عمومی هر یک از پنج گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی به صورت جداگانه طراحی می شوند و در قالب دفترچه های مربوطه در اختیار داوطلبان قرار می گیرند.

مسئله ای که ممکن است شرکت کنندگان را با ابهامات زیادی رو به رو سازد، طراحی مفهومی سوالات کنکور سراسری است که آیا داوطلبان فقط با خواندن کتاب های درسی خود می توانند از پس سوال های عمومی و تخصصی برآیند؟ در پاسخ به این سوال باید بگم که با وجود طراحی مفهومی سوالات، پاسخگویی به آن ها کاری دشوار و غیر ممکن نخواهد بود بلکه با خواندن دقیقکتب خود در کنار منبع های حرف آخر و یک برنامه ریزی درسی منسجم و هدفمند می توانید آمادگی لازم را به دست آورید.

البته نمی توان نقش مهم و با اهمیت برنامه ریزی کنکور را در این کار نادیده گرفت. نیز تهیه منبع های کمک آموزشی مناسب و استفاده ازعالی ترین دی وی دی های کنکورسراسری می توانند شما را در طی درک هر چه بهتر مفاهیم درسی کمک کنند . شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور سراسری نیز از جمله کارهایی است که می تواند در شناخت نقاط قوت و ضعف داوطلبان موثر واقع شود و به طور کلی، نحوه کارکرد آن ها را مورد سنجش قرار دهد.

شرایط شرکت در آزمون کنکور سراسری سال 99

از مهمترین شرایط ثبت نام در کنکور سراسری ۹۹ برای شرکت کنندگان نظام قدیم داشتن مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم یا مدرک فوق دیپلم است و یا دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و از مهمترین شرایط ثبت نام شرکت کنندگان نظام جدید دارا بودن مدرک پایه دوازدهم است و البته شرکت کنندگانی که پایه دوازدهم خود را تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۰ به دست آورند نیز می توانند در این کنکور شرکت کنند.

شرایط شرکت در آزمون کنکور سال 99

دانش آموزانی که می‌خواهند پشت کنکور سال 1400 بمانند…

دوست عزیز که داری این مقاله رو مطالعه میکنی من به هیچ وجه از شرایطت با خبر نیستم! از مشکلات و سختی هایی که ممکنه تو زندگیت داشته باشی با خبر نیستم!

اما همین قدر میدونم که انسان هر چیزی رو که با همه ی وجودش بخواد صددرصد به دستش میاره،

همین قدری میدونم که اگر یک چیزی رو با گوشت و خونتون احساس کنید و براش بجنگید حتما به دستش میارید،

همین قدر میدونم که پروردگارمون تمام چیز هایی که تو زندگی ازش بخوایم رو تو بهترین زمان ممکن برامون ممکن میکنه،

همین قدر میدونم که پایان شب سیاه روز روشنه. مطمئن باش این شرایط به اصطلاح مشکل موندگار نیست!

همین قدر میدونم که کائنات با این بزرگی ربرای رسیدن ما به هدف هامون به وجود آمده اند ،

همین قدر می دونم که ما تو این دنیای بزرگ هستیم برای لذت بردن از زندگی،

ما اینجا هستیم تا خودمون رو ثابت کنیم، ما اینجاییم برای هدف هامون ما اینجاییم تا به بالاترین سطح ممکن از عنصر وجودیمون برسیم

منبع :موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و مشاوره دانش آموزان و داوطلبان کنکوری و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان و داوطلبان نظام جدید

کنکور سراسری ۹۹ چگونه برگزار خواهد شد ؟

کنکور ۹۹ برای دو گروه داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید برگزار می شود و دو نوع سوال در این آزمون بین داوطلبان پخش خواهد شد

من داوطلب نظام قدیم هستم می توانم در کنکور سوالات نظام جدید را پاسخ دهم ؟

بله . بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش ، داوطلبان می توانند نظام آموزشی که قصد شرکت در کنکور آن را دارند در زمان ثبت نام کنکور ۹۹ مشخص نمایند .

سلام من دانشجوی روزانه هستم ، می خوام بدونم اگه بخوام در کنکور ۹۹ شرکت کنم کی باید از دانشگاه انصراف بدم؟!! ممنون میشم اگه راهنماییم کنید؟

سلام . طبق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ باید حداکثر تا ۲۵ اسفند از دانشگاه انصراف بدین .

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.