سطح سوالات کنکور سراسر ۹۹ چگونه است؟

موسسه حرف آخر

در هریک از سال های برگزاری کنکور سراسری در درسهای ذکر شده، تحول زیادی ایجاد شد و داوطلبانی که با توجه به سطح سوالات این دروس در سال های قبلی خود را برای کنکورشان آماده کرده بودند را با چالشی جدی و جدید روبرو کرد…

دلیل هم کاملا واضح و مشخص است. با تجمع فراوان داوطلبان در رشته ی علوم تجربی و افزایش سال به سال سطح علمی و اطلاعات داوطلبان، به نوعی غربال گری داوطلبان با سوالات روتین سالهای گذشته، امکان پذیر نیست و از طرفی افزایش میزان سطح علمی همه ی درسها نیز با توجه به ثابت بودن زمان کلی آزمون این امر ممکن نیست. در نتیجه سازمان سنجش به صورت رندم هر سال در برخی از درسها دانش آموزان را با سوالاتی جدید وجالبی به چالش می کشد.اما در چند سال اخیر در این ماراتن موسسه حرف آخر توانسته برای دانش آموزان و داوطلبان چراغی روشن و امیدی بزرگ برای رسیدن به اهداف خودشان باشد.

مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

چالش کنکور 94 از نگاه موسسه حرف آخر

برای مثال میگیم کنکورسراسری سال ۹۴ چون جلو افتاده بود و قرار بود  ۲۲ خرداد برگزار بشه پیش بینی همه ی دانش آموزان تقریبا این بود که امسال کنکور اسون تری برگزار میشه! چون به این دلیل که بچه ها زمان کمتری برای مطالعه دارن !

اما وقتی که کنکور برگزار شد بچه ها دیدن که کنکور بسیار سختی هست و سخترین ازمونی بود که به زندگیشون دیدن بچه ها و تقریبا همه غافلگیرشدن با توجه به پیش بینی حالا شانسی و حدسی که خودشون داشتن به همین صورت سال های بعد هم دیدیم که در واقع کنکور خیلی از اون منطقی که مشاوران در واقع پیش بینیش میکنن ؛ پیروی نمیکنه و سطح سوالات میتونن خیلی متغییر و متفاوت باشه و همه رو متعجب کنه !

غرض از این بحث این است که امسال که کنکور خیلی رفته عقب و در این حال یه درصدی از مبحاث حذف شدن از مبحاث کنکور نظام جدید ، اکثر افراد حدسشون اینه که احتمالا ما با یه کنکور خیلی سخت و در واقع پیچیده و مشکل رو به رو باشیم تا مثلا در این زمان طولانی این حجم کمتر رو جبران بکنیم اما باید گفت به این حرفها به چند دلیل نباید اصلا اعتنا کرد و مورد توجه قرار داد.

دلیل هم کاملا مبرهن است. با تجمع گسترده داوطلبان در رشته ی تجربی و افزایش سال به سال سطح علمی داوطلبان، غربال کردن داوطلبان با سوالات روتین سالیان دور، ممکن نیست و از طرفی افزایش سطح علمی همه ی دروس نیز با توجه به ثابت بودن زمان کلی آزمون ممکن نیست. در نتیجه سازمان سنجش به صورت رندم هر سال در برخی دروس دانش آموزان را با سوالاتی جدید و ایده دار به چالش می کشد. ولی جای هیچ نگرانی نیست چون موسسه حرف آخر دانش آموزا را برای این سوالات آماده و سبک چنین سوالاتی را پیش بینی می کند.

پیش بینی سوالات احتمالی توسط موسسه حرف آخر و مشاورین ارشد و رتبه برتری

راه کار های موسسه حرف آخر :


✅ در طول سال از زور آزمایی با سوالات چالشیِ مثبت نترسید.


✅ در دروس اختصاصی حداقل دو نوع منبع تهیه کنید: یک کتاب جامع آموزشی و یک کتاب تستی که سطح بالاتری از سوالات را شامل میشود. حتماً هنگام استفاده از کتاب دوم، خودتان را در مضیقه ی وقت قرار دهید تا سرعت عملتان نیز بهبود یابد.


✅ در ابتدای کار از ناتوانی نگرانی در حل سوالات چالشی ناامید نشوید. رمز موفقیت تلاش و پشتکار و مقاومت است.


✅ از طرفی به سوالات غیر استاندارد که صرفاً بیش از حد وقتگیر و طاقت فراس هستند توجهی نکنید. (برای تعیین مرز سوال چالشیِ مثبت و منفی، دبیر و مشاور با آگاهی زیاد می تواند به شما کمک کند)


✅ دست از ازبر کردن فرمول ها و تیپ سوالات کلیشه ای و کم کاربرد بردارید.


✅ کیفیت تست زنی را فدای کمیت نکنید (اگرچه هر دوی آن ها برای موفقیت در کنکور واجب است)


✅ یادتان باشد که قرار نیست طراح کنکور به خاطر اینکه شما در مبحثی خاص مشکل دارید، از آن مبحث سوال ندهد. شما باید برای هر نوع سوالی آماده باشید.و نکته قابل توجه این است که فکوس موسسه حرف آخر و نقطه عطف این موسسه نیز بر این روال می باشد.


✅ دقت کنید که هدف شما از تست زنی در طول سال نباید این باشد که “ان شاء الله این سوال عیناً در کنکور بیاید” بلکه شما باید با زورآزمایی با سوالات جدید و ایده دار خلاقیت مغزتان در ارائه سریع تر راه حل این دسته از سوالات در سر جلسه کنکور سراسری را افزایش خواهید داد. سوالاتی که قطعاً شما نیز امسال در کنکور با آن ها مواجه خواهید شد.

مشاور ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

کنکور 99 و چالش آن از نگاه موسسه حرف آخر

کنکور سراسری مانند مسابقه دو، یک ماراتُن بزرگ میباشد و برای موفقیت در این رقابت باید از ابتدا با شروع به موقع از سایر رقبا پیشی گرفت تا در پایان جزء نفرات برتر این مسابقه باشید. تا قبل از سال کنکور ، آغاز سال تحصیلی برای دانش‌ آموزان تداعی کننده اول ماه مهر بود. اما در سال برگزاری کنکور ، سال تحصیلی از اواسط تیرماه آغاز می ‌شود و به همین علت است که مدارس در پایه دوازدهم از تابستان شروع به فعالیت و درس می کنند. دوره تابستان حدود 20 تا 30 درصد از دوران مطالعه و یادگیری برای موفقیت در آزمون سراسری را شامل میشود. پس در این دوران باید با شروع به موقع درس خواندن، موفقیت خودتان را تضمین کنید. اما آیا دانش آموزانی که در راه آمادگی برای کنکور 99 تابستان را از دست داده اند و درسی نخوانده اند ، نمی توانند جزء رتبه های برتر کنکور باشند؟ مسلما این طور نیست. اما این دسته از دانش آموزان باید در ادامه راه، دقت، توجه، تمرکز و تلاش بیشتری داشته باشند تا زمان از دست رفته را به نحو احسنت جبران کنند.

سال تحصیلی 99 – 98 برای داوطلبان کنکور 99 تفاوت های زیادی با سال های گذشته دارد. مسیری که شما برای اولین بار است که آن را تجربه و طی می کنید. بنابراین اتفاقات غیر منتظره ی زیادی در طول مسیر وجود دارد و برایتان اتفاق می افتد. حتی اگر جزء دانش آموزانی هستید که قبلا فارغ التحصیل شده اید و سال های گذشته شرایط مطالعه برای کنکور را تجربه کرده اید، بازهم در مسیر کنکور 99 شرایط پیش بینی نشده ای را تجربه خواهید کرد که اگر برای آن ها آماده نباشید، موفقیت شما را در کنکور به خطر می اندازند. بهترین راهکاری که هر دو دسته از داوطلبان کنکور 99 (دانش آموزان پایه دوازدهم و فارغ التحصیلان نظام قدیم و نظام جدید) می توانند از آن بهره مند شوند این است که به مشاوران باتجربه و متخصص و خبره اعتماد کنند تا آن ها را در راه دستیابی به رتبه دلخواهشان راهنمایی کنند و بتوانند به موفقیت دست یابند.

ارتباط مستقیم و 24 ساغته با مشاورین ارشدو رتبه برتری موسسه حرف آخر

منبع :حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و مشاوره دانش آموزان و داوطلبان کنکوری و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید.

سوالات متداول دانش آموزان و داوطلبان کنکوری؛

آیا من که تابستان را از دست داده ام میتوانم از مهر ماه شروع به درس خواندن کنم؟

بله مطمئنا. با مشورت و مشاوره گرفتن از مشاوران حرف آخر میتوانید به رتبه ی دلخواه خودتون دست پیدا کنید

آیا در تعطیلات نوروز شروع به جمعبندی کنیم یا در بهمن و اسفند؟

مسلما برای هر داوطلبی شیرایط متفاوت است و هرکس بسته به شرایط خودشون شروع به جمعبندی میکنند. ولی بیشتر داوطلبان در دوران نوروز جمعبندی کلی را شروع میکنند.

مشاوران حرف آخر میتوانند در ایام جمعبندی کمک کننده باشند؟

مشاوران حرف آخر همه رتبه برترهای کنکور سراسری هستند که خود این شرایط را تجربه کرده و با تجربه ی عالی که دارند میتوانند بهترین کمک ها را در ایام جمعبندی کنکور به داوطلبان کنند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.