سخت ترین رشته مهندسی

موسسه حرف آخر

از نگاه حرف آخر رشته های فنی و مهندسی از گذشته از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار بوده است. در اولویت بندی رشته های فنی مهندسی شاخص های زیادی در نظر گرفته شده است تا از هر نوع اعمال نظر سلیقه ای جلوگیری به عمل اید. شاخص هایی مانند میزان اقبال رتبه های برتر کنکور به رشته ها، نوع بازار کار، جایگاه رشته در ایران، جایگاه رشته در دنیا، کیفیت اموزش رشته ها در دانشگاه، پذیرش و یا عدم پذیرش دانشگاههای معتبر، فراگیری رشته، میزان فارغ التحصیلان بیکار در رشته مربوطه و غیره در نظر گرفته شده است.
در این پژوهش تلاش شده است از نظر سنجی میدانی از گروهی از دانشجویان جامعه هدف نیز استفاده شود…

سخت ترین رشته مهندسی در ایران

رشته های فنی مهندسی به ترتیب اولویت درجه سختی از نگاه حرف آخر : 

1- مهندسی برق 

گرایش قدرت
گرایش الکترونیک 
گرایش کنترل و ابزار دقیق
گرایش مخابرات
گرایش مهندسی پزشکی (بیوالکتریک) 


۲– مهندسی مکانیک   

گرایش طراحی جامدات
گرایش حرارت و سیالات
 

۳– مهندسی عمران   

گرایش عمران
گرایش نقشه برداری
گرایش آب

۴- مهندسی صنایع  

گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها
گرایش تولید صنعتی
گرایش تکنولوژی صنعتی
گرایش ایمنی صنعتی

۵- مهندسی شیمی  

گرایش صنایع پتروشیمی
گرایش طراحی فرایندهای نفت
گرایش صنایع پالایش
گرایش صنایع گاز
گرایش صنایع غذایی

۶- مهندسی کامپیوتر  

گرایش نرم افزار
گرایش سخت افزار

۷- مهندسی مواد  

گرایش متالورژی صنعتی
گرایش متالورژی استخراجی
گرایش سرامیک

۸- مهندسی هوافضا
۹- مهندسی معماری
۱۰- مهندسی فناوری اطلاعات (IT)

برسی جامع رشته مهندسی عمران از نگاه موسسه حرف آخر

سخت ترین رشته فنی مهندسی آنلاین در ایران

مهندسی عمران

رتبه برتری های موسسه حرف آخر با توجه با تفحصات انجام شده به شکل میدانی به این نتیجه رسیده اند،در بین رشته‌های مهندسی که می‌توان به صورت آنلاین مدرک آن‌ها را دریافت نمود، مهندسی عمران جزو سخت ‌ترین‌ها قرار گرفته است. این رشته به دلیل درگیر بودن با علوم متنوع مانند فیزیک، شیمی، هندسه، ریاضی و بیولوژی خیلی پیچیده است. این رشته با امتیاز ۳/۳ در رتبه سوم رشته‌های تحصیلی مشکل قرار می‌گیرد. میزان بیکاری برای فارغ‌التحصیلان این رشته ۵/۴ درصد میباشد.

مهندسی مکانیک

قرار گرفتن رشته مهندسی مکانیک در بین سخت‌ ترین رشته ‌های دانشگاهی نباید عجیب باشد. این رشته از مهم‌ ترین رشته‌های شاخه مهندسی می باشد. ارتباط نزدیکی که رشته‌هایی مانند طراحی، فیزیک و مهارت‌های تولیدات با مهندسی مکانیک دارند، آن را به یکی از مشکلترین رشته‌های تحصیلی آنلاین تبدیل کرده است. برای وارد شدن به مشاغل سطح بالا، داشتن مدارک کارشناسی ارشد و دکترا برای این رشته الزامی می باشد. به همین علت بعد از گرفتن مدرک کارشناسی در این رشته، بهتر است به فکر ادامه تحصیل باشید. امتیاز اختصاص داده شده به این رشته رقم پایین ۳/۳ بوده و نرخ بیکاری برای فارغ ‌التحصیلان آن ۸/۳ درصد می باشد.

علوم کامپیوتر

برای بسیاری از افراد خصوصا آنهایی که کمتر با تکنولوژی آشنا هستند، رشته علوم کامپیوتر خیلی سخت است. امتیاز این رشته در رتبه‌بندی رشته‌های آسان خیلی پایین است. علوم کامپیوتر در رتبه دومین رشته سخت قرار دارد. اشخاصی که در این رشته تحصیل کرده‌اند، عموما دستمزدهای بالایی برای کار دریافت می‌کنند. امتیاز این رشته ۲/۳ و نرخ بیکاری برای فارغ‌التحصیلان آن ۶/۵ درصد است.

سخت ترین رشته فنی مهندسی آنلاین

چند گرایش برتر رشته‌ی ریاضی و فیزیک در ایران از نگاه حرف آخر

مهندسی برق

اولین وپر طرفدارترین رشته‌ی ریاضی فیزیک، رشته‌ی برق است که دارای چهار زیر مجموعه‌ی برق قدرت، الکتریک، مخابرات و کنترل است. هرکدام از این زیر مجموعه‌ها دارای درس ها و واحدهای مرتبط هستند. این رشته به همان صورت که از نامش پیداست با برق و مدارهای الکتریکی سر و کار دارد.

انهایی که به این رشته علاقه مند اند، باید بدانند که این رشته هوش بالای ریاضی و پایه‌ی قوی در درس ریاضی را می‌طلبد. این رشته به مهارت‌های ریاضی و مهارت‌های عملی طراحی مدارهای الکتریکی مربوط است. علاوه بر ریاضیات عالی باید در درس فیزیک نیز مهارت زیادی داشته باشید.

مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک نیز یکی دیگر از رشته‌های محبوب دانشگاهی است است که مشاوران ارشد حرف آخر آن را برای داوطلبان پیشنهاد می دهند. این رشته دارای زیر شاخه‌های مکانیک طراحی جامدات، مکانیک حرارت، سیالات و ساخت و تولید است. این رشته کارهای عملی و هم تئوری را در بردارد یعنی اضافه بر این‌ که باید هوش و استعداد کافی در زمینه ریاضی و فیزیک داشته باشید، باید از لحاظ علمی و تئوری نیز پایه علمی قوی ای داشته باشید، داشتن قدرت تجسم و خلاقیت از دیگر استعدادهای لازم در این رشته است.

دانشجویان این رشته می توانند در هر کارخانه و شرکتی مشغول به کار طراحی و اجرای ماشین‌آلات مربوطه شوند، اما باید دقت کنید که این رشته بیشتر برای اشخاصی که آمادگی جسمانی و روحی کار در کارخانجات و صنایع را دارند مناسب می باشد.

مهندسی عمران

مهندسی عمران سومین رشته‌ی پرطرفدار در بین دانشجویان ریاضی میباشد. این رشته همان ‌طور که از نامش پیداست به کار عمران و ساخت و ساز بناها، سد، فرودگاه، راه آهن و هر آنچه در ساخت و ساز و عمران و آبادی یک منطقه نیاز است، مربوط است.

این رشته نیز مثل همه رشته‌های ریاضی  پایه‌ی قوی از درس ریاضی و فیزیک را لازم دارد.دانشجویان این رشته اضافه بر هوش بالا باید قابلیت برقراری ارتباط و مهارت کار گروهی را نیز داشته باشند. مهندسین عمران در ساخت و سازهای خود کنار دیگر مهندسین و تکنسین‌ها با انجام یک کار گروهی و دسته جمعی پروژه‌ها را به اتمام می‌رسانند که این امر نیازمند بیان قوی، هوش بالا در تجزیه و تحلیل مسایل ریاضی مربوط به سازه‌ها دارد.

علاوه بر موارد بالا که از اصلی‌ترین قابلیت های یک مهندس عمران است، توانایی کار با کامپیوتر و آشنایی با برنامه‌های نقشه‌کشی نیز فوق العاده مهم است و موفقیت یک مهندس عمران را بالا می‌برد.

مهندسی معماری

چهارمین رشته‌ی معروف ریاضی فیزیک، رشته‌ی مهندسی معماری است. مهندسی معماری در رشته‌ی ریاضی و هم در رشته‌ی هنر با نام معماری برای دانش آموزان ارایه شده است. دانشجویان این رشته با کار ساخت و ساز و نقشه کشی ساختمان‌ها و در کنار آن کارهای هنری نیز سر و کار دارند.

یک مهندس معمار علاوه بر کار محاسبه و تهیه نقشه باید با هنر و خلاقیت خود بتواند یک بنا را هم از لحاظ ظاهری و هم داخلی با بیشترین بازده طراحی و اجرا کند. با این تفصیلات معلوم می‌شود که دانشجویان این رشته علاوه بر درس های ریاضی و فیزیک باید پایه‌ی طراحی و تجسم قوی نیز داشته باشند.

در این رشته  دانشجویان با کارهای گروهی و دسته جمعی مواجه خواهند شد. مهم ترین وجه تمایز یک معمار موفق با بقیه‌ی معماران قدرت هنری و خلاقیت او برای طراحی در هر زمینه با توجه به ویژگی ها و امکانات موجود است. دانشجویان این رشته می‌توانند در آینده به رشته‌های هنر و کارهای هنری بپردازند. در حالت کلی باید گفت این رشته تلفیقی از هنر و ریاضی است.

مهندسی صنایع

رشته‌ی مهندسی صنایع یک رشته‌ی خیلی پرکاربرد در صنایع و از رشته‌های پرانتخاب داوطلبان است که مشاوران تخصصی رشته ریاضی فیزیک موسسه حرف آخر نیز آن را تایید می کنند. یک مهندس صنایع مدیریت پروژه‌ها را برعهد دارد، او باید با مدیریت خود بتواند با کمترین هزینه با کیفیت ترین محصول را ارایه دهد. یک مهندس صنایع می‌تواند در شاخه های مدیریت پروژه، مدیریت مهندسی، مهندسی مالی، مدیریت تولید و مهندسی سیستم های بهره وری در بازار کار حضور یابد.

این رشته نیز مثل سایر رشته‌های مهندسی علاوه بر پایه ریاضی و فیزیک هوش و استعداد در زمینه آمار را نیز می‌طلبد. دانشجویان این رشته باید دارای توان مدیریتی و خلاقیت بالا برای تجزیه و تحلیل همه نقاط درگیر در یک پروژه را داشته باشند. امروزه کارهای مربوط این رشته توسط نرم افزار های متنوع  انجام می‌پذیرد، پس علاوه بر استعداد های بالا، باید با نرم افزار و برنامه‌های مربوط به این رشته نیز آشنایی داشته باشند.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

ظرفیت پذیرش رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های برتر کشور چقدر است؟

ظرفیت دوره کارشناسی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی – تهران: روزانه 70 نفر
ظرفیت دوره کارشناسی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران : روزانه 60 نفر – زن و مرد

کمترین رتبه برای قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر چند است؟

می توان تا حدودا 115 هزار برای قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر امیدوار بود.

گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر کدامند؟

گرایشات دوره کارشناسی رشته مهندسی کامپیوتر عبارتند از؛
مهندسی کامپیوتر – نرم افزار
مهندسی کامپیوتر – سخت افزار
مهندسی کامپیوتر – فناوری اطلاعات

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.