روزی چند ساعت باید زیست بخوانیم

موسسه حرف آخر

طبق آمار انتشار یافته از طرف سازمان سنجش کشور در کنکورسراسری سال 94 تنها 8 درصد از شرکت کنندگان درصد بالای 80 کسب کرده اند و این در حالی است که هیچ کدام از شرکت کنندگان به درصد 90 و یا بالاتر دست پیدا نکرده اند.

این آمار بیان کننده ی اهمیت فوق العاده درس زیست در کنکور سراسری است. اگر پرسش های این درس را در 10 سال گذشته مورد بررسی قرار دهیم خواهید فهمید که از سال 92 به بعد نوع تست های درس زیست در کنکور سراسری تفاوت زیادی به نسبت سال های گذشته پیدا کرد. از سال 92 به بعد تست های شمارشی پای ثابت کنکور سراسری است. توجه ویژه به قیدها، مانور زیادتر بر روی مبحث های گیاهی و ژنتیک، تا جایی که سهمیه تست های مسئله های ژنتیک در کنکورسراسری 96 نسبت به 95 از 3 به 5 تست رسیده است.

امروزه درس زیست شناسی بطور کامل یک درس مفهومی تبدیل شده است. شرکت کننده ها برای اینکه در این درس به درصد ها بالا کسب کنند باید دید خود را نسبت به این درس عوض کنند و برطبق با کنکورهای سالهای گذشته ، این درس را یخوانند . ما در این مطلب از سایت موسسه حرف آخر با گفتن نکاتی به شما در این موضوع کمک میکنیم.

برای درس زیست باید برنامه ای معین داشته باشید. مرور و تکرار کردن دردرس زیست اشناسی ز اهمیت زیادی برخوردار است به همین علت است که توصیه می کنیم حداقل روزی 75 دقیقه تا 3 ساعت به خواندن این درس مختص دهید.

بهتر است بعد از مسلط شدن به فصل های مرتبط بهم برای درس زیست به سراغ تست زدن بروید زیرا که در کنکور به ندرت پیش می آید که صورت سوال و گزینه های آن، همگی مربوط به مطالب یک فصل درس زیست باشد.

طراحان سوال درس زیست شناسی کنکور تلاش میکنند با استفاده از جملات طولانی و مبهم شما را خیلی گیج کنند بنابراین سرعت و دقت همرا با دانش می‌تواند در زدن تست‌های زیست به کمک شما بیاید.

دقت کنید که برای درسی مثل درس زیست شناسی کتاب درسی حکم منبع اول و آخر را داراست. اگر تمایل به استفاده از کتاب های فقط آموزشی را دارید حتما از دبیر خود مشاوره بگیرید تا کتابی را تهیه کنید که محتوای علمی اشتباه نداشته باشد. اما به این نکته دقت داشته باشید موسسه حرف آخر به کمک متد های شهودی سازی و الگو سازی همه ی مباحث کتاب را پوشش داده و نقشه راه را برای همه ی فصلها به شما ارائه می دهد.

ازبرکردن و مسلط بودن به همه ی متن های کتاب های درسی زیست همراه با فراگیری درست مفهوم مطالب متنوع کلید موفقیت شما در این درس است.

همیشه خودتان را به جای طراح سوالات قرتر دهید و تلاش کنید همه ی پاراگراف های یک فصل از درس زیست را به مطالب دیگر از دیگر فصلهای این درس مرتبط کنید.

روزی چند ساعت زیست را مطالعه بکنیم

مزایای زیست شناسی موسسه حرف آخر نسبت به سایر منابع آموزشی

۱-کلیه فصل های زیست شناسی از نوع انیمیشن های فوق حرفه ای و درچه یک منتشر شده است.
۲- بررسی و جواب دادن به حداقل ۳۰ عبارت درست و نادرست که فوق العاده شبیه به عبارتهای کنکور های سال های گذشته است.
۳-حدود ۷۰۰ تست شبیه ساز کنکور سراسری در این پکیج جای داده شده که به تست زنی دانش آموزان بسیار کمک کننده است زیرا مدرسین این تست ها را بررسی کرده و طریقه ی ترکیب و بررسی را آموزش میدهند.
۴-همه ی تصویرهای کتاب با کیفیت عالی بررسی و نکته سنجی شده است.
۵-در عرصه دیجیتال کشور در درس زیست هیچ پکیجی حتی یکی از خصوصیات بالا را ندارد زیرا ساخت و تهیه این مباحث نیاز به سالها تلاش بی وقفه شبانه روزی و تیمی بسیار خلاق که از انواعی از علمها مانند روان شناسی یادگیری و گرافیک استفاده کنند مورد نیاز است..
۶- به همه مفاهیم اصلی که برای فراگیری این علم نیاز است دست پیدا می کنید.آن هم با صرف کمترین تایم با سفری شگفت انگیز به درون بدن انسان.
۷- پس از تدریس هر مطلب از کتاب درسی با ارئه تست های متنوع تلاش در تثبیت مبحث و یادگیری متد تست زدن درس زیست شناسی به شیوه ی حرف آخر را دارد.

مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر برای درس زیست

مقدار مطالعه زیست از نگاه رتبه برتری حرف آخر

در جواب به این پرسش باید بگم که عدد معینی وجود ندارد بلکه وابسته به وضعیت خود داوطلب دارد. اگر شما یک فارغ التحصیل رشته ریاضی فیزیک هستید و در نظر دارید در کنکور تجربی شرکت کنید مسلما باید تایم بیشتری را برای خواندن درس زیست شناسی اختصاص دهید حتی باید تا ۴۰ درصد ساعات درس خواندن خودتان را به خواندن درس زیست شناسی اختصاص دهید.

ولی اگر داوطلب رشته تجربی هستید و از پایه زیست خوب و نیز معلمان زیست خوب داشتید و فیلم‌های آموزشی موسسه حرف آخررا مورد استفاده قرار دادید، حتما با روزی بصورت میانگین نیم ساعت هم می‌توانید در درس زیست موفق باشید.

پاسخ به این سوال و سوالات مشابه به این که مثلا روزی چند ساعت فیزیک، ریاضیی و …. مطالعه کنید؟، خیلی راحت است ؛ شما باید آزمون آزمایشی شرکت کنید تا از وضعیت درسی خود اطلاع کسب کنید. مثلا اگر شما درس ریاضی ۱۰ درصد و درس زیست ۷۰ درصد می‌زنید، باید بین این دو درس، یک تعادل ایجاد کنید تا تراز شما در حالت بهینه قرار بگیرد؛ مثلا اگر درس زیست را ۶۰ درصد و درس ریاضی را ۴۰ درصد بزنید حتما رتبه و تراز بهتری به نسبت حالت اولبه دست میاورید. در کل باید خود شما جواب این پرسش را بررسی کنید که ساعات خواندن زیست را افزایش دهید یا خیر؟ یا باید از مشاور درسی خودتان کمک بگیرید.

در کل بایدیاد آوری کنم که، در یک روز تعطیل شما ۸ ساعت درس بخوانید، ۱ الی ۲ ساعت برای خواندن زیست در تناسب با اهمیتش رضایت دارند .درس زیست در زیر گروه ۱ اهمیت فراوانی دارد( که دارای ضریب ۴ است و در عدد ۳ که ضریب اختصاصی است ضرب می‌شود).ولی ضریب درس زبان انگلیسی  ۲، درس زبان عربی ۲، درس ادبیات فارسی ۴،درس دین و زندگی ۳ است. در نتیجه باید به ضریب های درس ها در زیر گروه ها دقت کنیم.درسهایی که دارای ضریب زیادی هستند مثل درسهای زیست شناسی یا شیمی مسلما باید تایم بیشتری برای درس خواندن آنها اختصاص دهیم .

مطالعه زیست به سبک خرف آخر و مشاورین ارشد و رتبه برتری

روند صحیح و استاندارد مطالعه فصلی در زیست شناسی به سبک حرف آخر

خواندن درست درس زیست شناسی به شیوه ی موسسه حرف آخر به صورت زیر میباشد و دارای مراحلی است :

اول روزنامه وار آن فصل را در مدتی بین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بخوانید تا کلیه ی مباحث را متوجه شوید .

هر بند و پاراگراف را بطور عمقی بخوانید و زیر نکته های مهم و به نوعی دام دار خط بکشید .

تلاش کنید پاراگراف مطالعه شده را به عنوان یک معلم برای خودتان شرح دهید.

از طرح پرسش در هر پاراگراف غافل نشید. طرح سوال ذهن شما را فعال تر میکند و موجب میشود مبحث ماندگاری بیشتری نسبت به حالت عادی داشته باشد .

بند ها و پاراگراف هایی که امکان ترکیب شدن با سایر فصول و بخش ها را دارند مورد شناسایی قرار داده و ارتباط آنها را مشخص کنید.

با استفاده از روند بالا درس خواندنی درست در درس زیست خواهید داشت .

این درس کمی با سایر درسها تفاوت دارد و طرح انواع تست ها از فصول متنوع به اسانی امکان پذیر است ، پس برای اینکه آمادگی دیدن هر سوالی را داشته باشید.

باید از پیش ذهن خودتان را برای تست های ترکیبی آماده کنید که در بالا به آن اشاره شده است،پس بصورت معین با توجه به نقاط ضعف و قدرت خود حداقل یک ساعت باید برای درس زیست در طول روز تایم بگذارید، حتی اگر در این درس خیلی قوی هستید و همیشه درصد های خوبی بدست می اورید باز هم یک ساعت تایم را برای مرور ، رفع اشکال ، تکرار و … نیز بگذارید .

منبع :حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و مشاوره دانش آموزان و داوطلبان کنکوری و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه خرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان و داوطلبان نظام جدید

ارزش درس زیست در کنکور سراسری چقدر است؟

با توجه به ضریب بالای این درس در کنکور سراسری اگر درصد بالایی کسب کنید میتوانید رتبه ای قابل قبول را به دست آورید.

در طول روز چه تعداد تست باید برای درس زیست کار شود؟

نباید کمتر از 50 تست در طول ساعات مطالعه ی زیست کار شود.

برای آمادگی در کنکور سراسری پاسخ دادن به سوالات تشریحی نیز میتواند کمک کننده باشد؟

خیلی کاربردی است و میتوانید برای تثبیت مباحث خوانده شده سوالات تشریحی کار کنید و خیلی کمک کننده و موثر است.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.