دسته‌بندی نشده

رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته خلبانی

هوانوردی یکی از رشته های زیر گروه ریاضی بوده است که به دلیل داشتن سه گرایش مراقبت پرواز ، ناوبری هوایی و خلبانی جایگاه خاص و ویژه ای در میان علاقه مندان و دانش آموزان و داوطلبان به کنکور ریاضی پیدا کرده است . اگر شما جزو داوطلبان کنکور ریاضی 99 بوده اید و به قبولی در این رشته فکر می کنید به خوبی باید بدانید برای رسیدن به این هدف می بایست برنامه ریزی کنکور 99 را هوشمندانه و دقیق انجام بدهید . به علاوه در این مسیر پر فراز و نشیب ، بررسی آمار قبولی انتخاب رشته 98 نیز می تواند بسیار تاثیرگذار و مهم باشد که از آن کمک بگیرید . از این رو حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم برای قبولی در رشته هوانوردی در دانشگاه دولتی روزانه را در اختیار شما قرار می دهد . با تکیه بر این اطلاعات می توانید انتخاب رشته99 را دقیق و حساب شده انجام دهید و گام بزرگی برای موفقیت و قبولی خود در کنکور سراسری 99 بردارید .

انتخاب رشته هوانوردی-خلبانی توسط مشاورین حرف آخر

داوطلبان کنکور سراسری برای انتخاب رشته خود نیاز دارند تا اطلاعات کامل و دقیقی درباره رشته های مختلف اللخصوص خلبانی که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری درج شده است داشته باشند و یکی از این رشته ها ، رشته هوانوردی – خلبانی می باشد . داوطلبان  و دانش آموزان باید پیش از هر انتخابی با ارزیابی ویژگی های این رشته و مطابقت با توانمندی ها و علایق و ارزش های خود تصمیم بگیرند که آیا توانمندی آن را دارند در رشته هوانوردی – خلبانی موفق باشند و خوش بدرخشند؟ آیا این رشته همان رشته مورد علاقه آن ها می باشد؟ این ارزیابی ها و اطلاعات کامل شامل آشنایی با کلیت رشته هوانوردی – خلبانی ، توانمندی های لازم برای قبولی و تحصیل در  رشته هوانوردی – خلبانی و همچنین بازار کار رشته هوانوردی – خلبانی پس از فارغ التحصیلی می باشد که می تواند راهنمای خوب و ارزش مندی برای انتخاب رشته کنکور سراسری 99 و انتخاب رشته دانشگاه آزاد باشد . به همین دلیل در ادامه این مقاله به معرفی رشته هوانوردی – خلبانی و بازار کار آن خواهیم پرداخت. و به کمک مشاورین موسسه حرف آخر مطمئنن تمامی آنچه برای قبولی در این رشته نیاز باشد را در اختیار دانش آموز و دواوطلبانی که به خلبانی علاقه مند اند می گزارد .

شرایط لازم برای قبولی در رشته خلبانی

شاخه‌ خلبانی‌ و هوانوردی تنها شاخه‌ خلبانی‌ که‌ از طریق‌ آزمون‌ سراسری‌ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ دانشجو می‌پذیرد، شاخه‌ خلبانی‌ نظامی‌ بوده است‌ که‌ دانشجویان‌ و داوطلبان آن‌ در دانشگاه‌ علوم و فنون هوایی شهید ستاری‌ آموزش‌ می‌بینند و دوره می گذرانند. و مهمترین هدف‌ از پذیرش‌ دانشجوی‌ هوانوردی‌ (خلبانی‌) در دانشگاه‌ هوایی‌ شهید ستاری‌، تربیت‌ خلبان‌های‌ مورد نیاز نیروی‌ هوایی‌ جمهوری‌ اسلامی می باشد. که نیروی‌ هوایی‌ تعیین‌ خواهد کرد دانشجویان‌ و داوطلبان خلبانی‌ در کدام‌ رشته‌ تخصصی‌ (خلبان‌ جنگی‌ ، آموزشی‌ یا مسافربری‌) آموزش‌ ببینند. آنچه‌ در این میان مهم‌ است‌ این ‌بوده ‌ که‌ رشته‌ هوانوردی‌ (خلبانی‌) دانشگاه‌ علوم و فنون هوایی‌ شهید ستاری‌ وابسته‌ به‌ نیروی‌ هوایی‌ ارتش‌ جمهوری‌ اسلامی‌ می باشد‌ و دانشجویان‌ این‌ دانشگاه‌ از بدو ورود به‌ دانشگاه‌ یک‌ دانشجوی‌ نظامی‌ خواهند بود و در نهایت‌ به‌ عنوان‌ یک‌ افسر مهندس‌ یا کارشناس‌ فارغ‌التحصیل‌ خواهند شد.

توانای های فیزیکی دواطلب باید چگونه باشد؟

حداکثر سن داوطلب و دانشجو باید‌ 20 سال‌ تمام‌ (حتی‌ اگر خدمت‌ سربازی‌ را نیز تمام کرده باشد نباید بیشتر از 20 سال‌ سن داشته‌ باشد)، حداقل‌ قد داوطلب 165 سانتی‌متر، داشتن‌ وزنی‌ متعارف‌ متناسب با قد و همچنین باید از سلامت‌ جسمانی‌ کامل برخوردار باشد‌. مثلاً باید کوررنگی‌ نداشته‌ باشد به‌ همین‌ دلیل‌ چشم‌ داوطلب‌ در سه‌ مرحله‌ معاینه‌ خواهد شد همچنین‌ حلق و گوش و بینی داوطلب و قلب‌ یک‌ داوطلب‌ در سه‌ مرحله‌ معاینه‌ خواهد شد و نهایتاً نوار مغزی‌ از او گرفته می شود و دندان‌هایش‌ معاینه‌ خواهد شد. چون‌ برای‌ مثال‌ اگر داوطلبی‌ چند عدد از دندان‌های‌ جلو را نداشته‌ باشد در فشار جوّ بالا دچار حالت‌ تهوع‌ خواهد شد یا اگر بیش‌ از 3 یا 4 دندان او‌ ترمیم‌ شده‌ باشد، در زمان‌ پرواز مشکل‌ پیدا می کند‌ در نهایت‌ در صورت‌ سلامت‌ جسمانی‌ کامل‌، از داوطلب‌ مصاحبه‌ عقیدتی‌ سیاسی و حفاظتی‌ می‌شود. یک‌ دانشجوی‌ خلبانی‌ باید شجاع‌ ، جسور و نترس‌ باشد و همچنین‌ لازم‌ است‌ که‌ با عاشق‌ جذب این‌ رشته‌ شود و نیز فردی‌ منضبط‌ و منظم‌ باشد.

دروس مورد مطالعه رشته ی خلبانی در طول تحصیل:

اصول ایمنی پرواز، سیستم های الکتریکی و الکترونیکی هواپیما، ناوبری هوائی ، هواشناس ی، فیزیولوژی هوائ یالکترونیک عمومی ، آئرودینامیک عمومی ، اصول هوانوردی ، موتورهای هواپیما، قوانین و مقررات هوانوردی.ریاضی، فیزیک پایه ، آمار و احتمالات ، معادلات دیفرانسیل و دروس اصلی:کامپیوتر و برنامه نویسی، ارتعاشات عمومی ، استاتیک ، مبانی مهندسی برق ، دینامیک عمومی ،

منبع : موسسه ی حرف آخر بهترین و بی نظیر ترین مرجع مشاوره دانش اموزان و داوطلبان عزیز و تهیه ی محصولات و پکیج های کنکوری لازم برای تمامی رشته ها اللخصوص خلبانی در رشته ریاضی-فیزیک می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با شماره ی 09106437445  و 09109411276 تماس بگیرید تا علاوه بر برنامه ریزی و مشاوره تخصصی در رابطه با رشته خلبانی تمامی مشکلات و سختی ها و لذت های این رشته را با معایب و مزایای آن توسط مشاورین رتبه برتری موسسه حرف آخر در اختیار شما قرار بگیرد.

آیا رشته خلبانی برای تمامی رشته ها پزیرش دارد؟

در جواب باید گفت رشته خلبانی فقط برای دانش آموزان و داوطلبان رشته ریاضی فیزیک پزیرش دارد.

آیا به کمک موسسه حرف آخر می توان مشاوره های مرتبط با رشته خلبانی را جویا شد؟

در دپارتمان موسسه حرف آخر تمامی رتبه برتری های تمامی رشته ها اللخصوص رشته ریاضی فیزیک وجود دارد که می تواند پاسخ گوی سوالات داوطلبان در رابطه با رشته خلبانی باشند.

آیا رشته خلبانی بازار کار خوبی دارد؟

در پاسخ باید گفت رشته خلبانی زیر نظر ارتش جمهوری اسلامی می باشد که تمامی داوطلبانی که از تمامی مراحل ورودی عبور کنند ب صورت بورسیه شده در نظام جمهوری اسلامی در رشته های مختلف خلبانی مشغول به کار خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *