روش خواندن زیست یازدهم

موسسه حرف آخر

زیست شناسی جزو دروس اختصاصی رشته تجربی است که خیلی پرضریب است، پر از نکته های ریز است و روش خواندن آن از اهمیت زیادی برخوردار است چون که دارای بیشترین تعداد سوال است و باید در کوتاهترین تایم ممکن به آنها جواب داد . در این مقاله قصد داریم شما را با روش خواندن زیست سال یازدهم برای کنکور آشنا کنیم و روش هایی که افراد موفق در پیش گرفته اند را به کار بریم. درس زیست خیلی فرار و سرشار از لایه های پرنکته می باشد. تجربه ثابت کرده است که مطالعه صرفا یک بار کتاب درسی آن هم به شکل مباحث حفظی راه گشا نمی باشد بلکه باید متن کتاب را بارها و بارها بخوانید، یاد بگیرید و مرور کنید. حجم و تنوع بالای مطالب اهمیت مرور را بیش از پیش آشکار می کند.

نکته مهم در روش مطالعه زیست کنکور این است که بعضی فصل ها خیلی به هم مرتبط هستند و قبل از شروع درس خواندن یک فصل باید توجه داشته باشید که این فصل نیاز به یادگیری مباحث پایه تری دارد یا خیر. یادگیری عمقی را در خواندن درس زیست به کار ببرید تا به نتیجه مورد نظر در کنکور برسید. به یاد داشته باشید که بهترین منبع مطالعه زیست شناسی کنکور کتاب درسی است اگر نیاز به منبع مکملی بود در انتخاب منبع دقت کافی را داشته باشید به روشی که آن منبع مسائل ترکیبی را به خوبی تدریس کند ، منبع جامعی برای تست زنی باشد به شکلی که بتواند خط به خط کتاب درسی را تحلیل کند.

اگر بخواهید شیوه خواندن زیست حرف آخر را پیش بگیرید با متد مطالعاتی ویژه، برنامه مطالعاتی منحصربفرد ( برنامه قطاری: که در مقالات پیشین به تفصیل این برنامه پرداختیم) و الگوهای تست زنی زیست حرف آخر آشنا خواهید شد. که ادامه بیشتر با این اصطلاحات آشنا می شوید.

معرفی درس زیست یازدهم حرف آخر

روش مطالعه درس زیست در رتبه های برتر به سبک حرف آخر؛

امید جلیل، رتبه‌ی 3 تجربی منطقه‌ی 3 درصد زیست: 84 درصد

دور اول سعی می‌کردم خیلی عمیق درس بخوانم و استفاده از کتاب‌های کمک‌ آموزشی برای این بود که اگر احیاناً نکته‌ ای را فراموش کرده یا نخوانده‌ام آن را پیدا کنم؛ مثل نکته هایی که در سال‌های پی در پی در کنکور تکرار شده است. دو ماه قبل از کنکور تقریباً از کتاب کمک ‌آموزشی استفاده نکردم به جز کتاب زرد اختصاصی و بیش‌تر تأکیدم بر کتاب درسی و نکته هایی بود که خودم آن‌ها را تهیه کرده بودم.روش من برای نوشتن نکته ها به این شکل بود که مثلاً می‌نوشتم جنین و کل مباحث مربوط به آن را در سه سال زیست‌شناسی استخراج کرده و به صورت خلاصه نت برداری می‌کردم. همچنین سعی می‌کردم نکات را به شکل ترکیبی بنویسم و سؤال طراحی کنم ، و در کنار همه این منابع به کمک مشاورین موسسه حرف آخر نقاط ضعف خود را جبران می کردم.

نگاهی به تعداد سوال های درس زیست و زمان آن از نگاه حرف آخر:

سوالات زیست در کنکور دارای ۵۰ سوال است که زمان پاسخگویی به آن ها حدود تقریبا ۳۶ دقیقه است یعنی زمان بندی برای هر سال تقریبا ۴۳ ثانیه می باشد پس داوطلب باید با دقت لازم و پاسخگویی سریع به هر سوال به بیشترین عملکرد در این در برسند از کتاب زیست سال دوم ۱۲ تا ۱۴  سوال و کتاب سوم نیز بودجه بندی آن ۱۸ تا ۲۰ سوال است و کتاب زیست پیش ۱ که ۵ فصل اول کتاب سال چهارم را شامل می شود حدود ۵ تا ۷ تست را شامل می شود و کتاب زیست پیش ۲ نیست که دارای فصل ۶ تا ۱۱ در کتاب درسی می باشد را حدود ۱۳ تا ۱۴ می باشد که تعداد زیادی از این تستها در این کتابها ترکیبی است که باید دقت کنید که فصولی که ترکیبی هستند و توسط های آنها به صورت ترکیبی در کنکور می آید را توجه ویژه کنید یعنی یک تست می‌تواند شامل چندین فصل در کتاب باشد مثلاً اگر توجه کرده باشید در تست‌هایی که مربوط به فصلی از کتاب است گزینه ها مربوط به فصل دیگری از کتاب است که در همه تست های کنکور مشهود می باشد، با کمک زیست یازدهم حرف آخر و منابع مشابه در موسسه حرف آخر درس زیست را به شکل کاملا ترکیبی خواند.

زیست یازدهم از نگاه رتبه برتری های حرف آخر

بودجه بندی درس زیست شناسی سال یازدهم

یکی دیگر از پایه ‌هایی که داوطلبان برای زیست کنکور باید بخوانند زیست شناسی پایه یازدهم است. زیست شناسی پایه یازدهم با توجه به بودجه بندی کنکور اخیر از ۱۷ سوال تشکیل شده است. این به این معنا است که داوطلبان با پاسخ دادن به این سوالات می‌توانند ۳۴ درصد از سوالات زیست شناسی کنکور را پاسخ دهند. زیست شناسی پایه یازدهم از ۹ فصل تشکیل شده است. بودجه بندی زیست شناسی پایه یازدهم به شکل زیر است:

 • فصل اول تنظیم عصبی: ۳ سوال
 • فصل دوم حواس: ۳ سوال 
 • فصل سوم دستگاه حرکتی: ۲ سوال
 • فصل چهارم تنظیم شیمیایی: سوال ترکیبی
 • فصل پنجم ایمنی: ۳ سوال 
 • فصل ششم تقسیم یاخته: سوال ترکیبی
 • فصل هفتم تولید مثل: ۳ سوال
 • فصل هشتم تولید مثل نهاندانگان: ۲ سوال
 • فصل نهم پاسخ گیاهان به محرک‌ها: ۱ سوال

زیست سال یازدهم موسسه حرف آخر مناسب برای چه کسانی می باشد؟

داوطلبانی که در نظام جدید هستند چه در پایه دهم چه در پایه یازدهم و چه در پایه دوازدهم برایشان این گزینه مطلوب خواهد بود حتی اشخاصی که در کنکور نظام قدیم شرکت کرده اند و قصد دارند امسال نظام جدید شرکت کنند هم می توانند از این محصول استفاده کنند و این پکیج در نهایت کاری به پایه شما ندارد چه ضعیف باشید چه قوی زیرا که از صفر تا صد زیست دهم در آن گفته شده است. مخصوصا اگر تغییر رشته داده اید و برای اولین بار است که زیست شناسی می خوانید زیست شناسی پایه یازدهم موسسه حرف آخر بهترین منبع برای شما می باشد.

زیست یازدهم حرف آخر مناسب چه دانش آموزانی است

مزایای اصلی و کلیدی درس زیست شناسی یازدهم موسسه حرف آخر؛

 • تمام فصل های زیست شناسی یازدهم در قالب انیمیشن‌های فوق حرفه‌ای و عالی آموزش داده شده است.
 •  تحلیل و پاسخ دادن به تعداد زیادی عبارت درست و نادرست که خیلی شبیه عبارات کنکور‌های سال‌های اخیر هستند.
 • تعداد زیادی تست شبیه ساز کنکور در این محصول جای داده شده که به تست زنی دانش‌آموز خیلی کمک می‌کند چون مدرسان این تست‌ها را تحلیل کرده و راه و روش ترکیب و تحلیل را تعلیم می‌دهند.
 • همه تصاویر کتاب با کیفیت فوق‌العاده بالا تحلیل و نکته بینی شده است.
 • در عرصه دیجیتال کشور در درس زیست شناسی هیچ محصولی حتی یکی از ویژگی‌های فوق را ندارد زیرا ساخت و تهیه این موارد نیاز به سال‌ها کار بی وقفه شبانه‌روزی و تیمی فوق‌العاده خلاق که از انواعی از علوم مثل روان ‌شناسی یادگیری و گرافیک بهره ببرند لازم است.
 •  به همه مفاهیم اصلی که برای یادگیری این علم نیازمند هستید دست پیدا می‌کنید. آن هم با صرف کمترین تایم با سفری شگفت‌انگیز به درون بدن.
 • پس از تدریس هر مبحث از کتاب درسی با ارئه تست‌های مختلف سعی در تثبیت مبحث و آموختن روش تست زنی زیست شناسی دارد.

چرا درس زیست یازدهم موسسه حرف آخر را باید بخریم؟

آموزش در این پکیج جامع و کامل است و داوطلبی که این محصول را تهیه می کند لازم نیست برای تکمیل این منبع به دنبال منبعی دیگر برود و هزینه اضافی انجام دهد. هر دو استاد زیست را به صورت روان و ساده تدریس می کنند و این برای یک داوطلبی که سال ها از کنکور فاصله داشته یا داوطلبی که از رشته ریاضی یا انسانی آمده و قصد دارد تا کنکور تجربی دهد یک ویژگی خاص محسوب می شود. روش های سریع تست زنی را هم در این محصول به خوب یاد خواهید گرفت پس خیالتان از بابت همه چی اسوده باشد.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

از محصولات حرف آخر می توان در امتحانات مدرسه هم استفاده کرد؟

بله،با توجه به اینکه دی وی دی های حرف آخر آموزش کنکوری می باشد یعنی در ابتدا، دی وی دی کاملا به صورت معلم مدرسه و البته هزاران بار با کیفیت تر مطالب آموزش داده می شوند و بعد کنکوری آن مبحث با دانش آموز کار می شود،میتوان از دی وی دی ها در امتحانات تشریحی مدرسه استفاده کرد.

مشاور حرف آخر هزینه دارد؟

خیر،خدمات مشاوره ای موسسات آموزشی حرف اخر به صورت رایگان است و هزینه ای ندارد.

امکان خرید اقساطی پکیج زیست سال یازدهم وجود دارد؟

بله،برای خرید پکیج زیست سال یازدهم میتوانید مبلغ را در یک یا دو،یا سه قسط واریز کنید. و شامل تخفیف ویژه هم می شوید برای اطلاه با این شماره 09128929049 تماس بگیرید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.