روش خواندن عربی از صفر برای کنکور

موسسه حرف آخر

عربی مهم ترین درس عمومی می باشد با اینکه ضریب آن از ادبیات هم کمتر است. به آمار زیر دقت کنید تا بهتر متوجه شوید.

هر تست ادبیات که ضریب ۴ دارد رتبه ی داوطلب را از ۱ تا ۱۸۶ رقم جابجا میکند در حالی که هر تست عربی رتبه ی فرد را از ۱ تا ۸۰۰ رقم جابجا میکند. دلیل این امر هم به خاطر وجود انحراف معیار در درس عربی میباشد. انحراف معیار به نحوه ی پاسخگویی داوطلبان به سؤالات کنکور هر درس بستگی دارد.

روش خواندن عربی از صفر برای کنکور

درس عربی با داشتن ضریب ۲ در تمامی گروههای آزمایشی تاثیر قابل توجهی در کنکور داشته از این رو یک مطالعه ی اصولی ودقیق میتواند در صد شما را در این درس به بهترین شکل ممکن رقم بزند .

عربی در کنکور از ۲۵ تست برخوردار است که مربوط می شود به سه قسمت ترجمه و تعریب، مفهوم و درک مطلب و سوالات مرتبط و قواعد تقسیم می شود و هر کدام از این بحث ها به ترتیب ۸ و ۹ و ۸ تست دارند . کنکوری ها از گذشته رابطه ی خوبی با عربی نداشته اند. البته حق دارند چون درس عربی فوق العاده دارای کلمات فرار و سخت و دشواری می باشد و اگر به سبک تخصصی خوانده نشود دانش آموزان نمی توانند آن را فرا بگیرند.به طور تقریبی تمامی دانش آموزان از درس عربی فراری اند اما دلیل اصلی این مشکل چی میتواند باشد؟

آیا مشکل در نحوه تدریس و فراگیری آن توسط داوطلبان می باشد یا نحوه مطالعه و منابع مورد استفاده، پاسخگوی مناسبی برای حل تست ها را نمی باشد؟ دیگر نگران نباشید….موسسه حرف آخر و اساتید آن تمام تلاش خود را کرده اند تا مشکلات دانش آموزان در درس عربی و سایر دروس را به نحو احسنت رفع کرده و در کسب بهترین نتیجه و بالاترین درصد در تست زنی آنها را یاری کرده اند. در دی وی دی های آموزشی عربی حرف آخر تمامی مطالب برای دانش آموز به طور کاملا استادانه و علمی تحلیل شده است و با روش هایی مناسب برای یادگیری آسان و ماندگاری بالا مطالب ارائه شده اند.

تماس با مشاوران ارشد حرف آخر
تماس با مشاوران ارشد حرف آخر

یکی از دروسی که داوطلب را با توجه به اینکه حجم کمی دارد ولی همواره با چالش مواجه می‌کند درس عربی است که واقعا رسیدن به درصد بالا در این درس سخت است. شما را با عربی حرف آخر شاهکاری از استاد محمد واعظی آشنا می‌کنیم که با استفاده از آن تست های ترجمه ثانیه ای و کل قواعد را نیز با الگو سازی های بی‌نظیر استاد واعظی آموزش خواهید دید و پرونده تست و آموزش عربی را فقط در 25 ساعت خواهید بست.عربی حرف آخر  با تدریس استاد واعظی برای هر دو نظام قدیم و جدید موجود است.

عربی جامع نظام جدید حرف آخر

عربی نظام جدید حرف آخر برای سه پایه دهم ،یازدهم ودوازدهم نظام جدید به صورت ترکیبی ونقشه راه توسط استاد واعظی تدریس شده است .ویژگی بارز عربی جامع نظام جدید حرف آخر برای دوره نظام جدید ترکیبی بودن آن در حجم بسیار کم است.درانش آموزان و داوطلبان کنکور نظام جدید می توانند با عربی نظام جدید حرف آخر سه پایه را به صورت آموزشی وکنکوری مطالعه کنند و درصد بالایی در عربی کنکور کسب کنند.

ویژگی عربی جامع حرف آخر :

استاد واعظی، عربی حرف آخر را به صورت کاملا مفهومی و شهودی بر اساس نقشه راه تدریس کرده است که ترتیب وچینش مطالب بر حسب اهمیت و رعایت پیش نیاز آنها باعث انسجام فکری داوطلبان هنگام مطالعه عربی کنکور شده است .

عربی دارای قواعد و مطالب بسیار زیادی است که خیلی هم فرار و قابل فراموش شدن هستند .اما استاد واعظی با الگوهای طلایی و نقشه راه به صورت بسیار جذاب و با انرژی بسیار عالی تدریس کرده و هر جلسه دارای چمع بندب به صورت کنکوری است که نکات مهم کنکوری و در پایان مجددا تدریس ویاد اوری می شود.

استاد واعظی مدرس عربی کنکور

بودجه بندی عربی برای کنکور

ترجمه (5 تست )

مفهوم (1 تست )

تعریب (2 تست )

درک مطلب (4 تست)

اعراب گذاری (2 تست)

تحلیل صرفی (3 تست )

قواعد (8 تست )

بررسی و تحلیل بخش های عربی برای کنکور

بخش ترجمه

راحت ترین بخش عربی درکنکور ،بخش ترجمه است سوالات ترجمه عربی در کنکور زیاد سخت و مشکل نیست دانش آموزانی که تست های اختصاص داده شده به ترجمه را جواب دهند به راحتی می توانند 25 تا 30 درصد عربی کنکور کسب کنند .

بخش مفهوم

از این بخش عموما یک تست می اید و بعضا بسیار سخت و بعضی سالها راحت طرح می گردد .

بخش درک مطلب

این بخش در جلسه کنکور بسیار زمان بر است و این باعث می شود داوطلبانی که تست کمتری دارند خیلی خوب نتوانند تست های درک مطلب را بزنند بنابراین باید برای زدن تست های این بخش به اندازه کافی امادگی داشته باشید تا مدیریت زمان از دست شما خارج نشود .

بخش اعراب گذاری

برای این بخش 2 تست طاحی می شود که نسبتا اسان است و با کمی تمرین می توانید پاسخ صحیح بدهید .

بخش تحلیل صرفی

این بخش نیز دارای یک سری نکات مهم و ریز است که با دانستن این نکات می توانید به تست های ان پاسخ درست بدهید حتما روی این قسمت زمان کافی بگذارید.

بخش قواعد

قواعد مهم ترین بخش در عربی کنکور است برای زدن تست های ان لازم است که روی درسنامه به اندازه کافی کار کرده باشید و به تسلط رسیده باشید.

تماس با مشاورین ارشد موسسه حرف آخر
تماس با مشاورین ارشد موسسه حرف آخر

شما داوطلبان عزیز جهت آشنایی بیشتر با این سبک آموزشی و مطالعه عربی برای کنکور و رسیدن به درصدهای بالا برای رتبه برتر شدن، میتوانید با مشاورین ارشد موسسه حرف آخر از طریق همین سایت مرکزی با شماره های 09128929049 در ارتباط باشید تا بیشتر راهنمایی شوید ودر مورد تهیه منابع و برنامه ریزی برای درس عربی درست تصمیم گیری کنید.

مشخصات بارز پکیج عربی حرف آخر چه چیزهایی می باشد ؟

آموزش مفهومی و شهودی
تدریس کامل تمام بخش های عربی نظام جدید و قدیم
حل تست های کنکوری و تالیفی
استفاده از نقشه راه برای انسجام بخشیدن به مباحث از حیث اهمیت و پیش نیاز بودن
زمان تدریس کم و متناسب با برنامه دانش اموزان و داوطلبان کنکور

چرا دانش آموزان عربی حرف اخر را انتخاب می کنند ؟

عربی حرف آخر به دلیل ویژگی‌های زیر بسیار مورد توجه دانش‌آموزان و داوطلبان قرار می‌گیرد:
آموزش عربی به سبک تخصصی و خاص توسط استاد محمد واعظی به منظور یادگیری بدون فراموشی کلمات سخت
یادگیری آسان عربی با ماندگاری بالا در ذهن به وسیله شهودی‌سازی مطالب
کالبدشکافی کامل عربی کنکور توسط استاد محمد واعظی و تدریس با استفاده از نقشه راه
مرور مطالب تدریس شده در حین تدریس مطالب جدید
آموزش پرانرژی و با شوق و ذوق استاد محمد واعظی
تدریس کل عربی حرف اخر در ۲۲ ساعت و ۱۵ جلسه

ویژیگی های استاد واعظی چه می باشد؟

استاد محمد واعظی یکی از بی نظیرترین استادان عربی ایران هستند که آوازه ی نامش در همه جا پیچیده و اکثر دانش آموزان او را می شناسند درس عربی را کالبد شکافی کرده اند و با استفاده از نقشه راه، الگوسازی و انیمیشن سازی درس را تدریس کرده و در حین تدریس چندین بار این درس را مرور کرده اند در واقعا دانش اموزان فقط با یک بار دیدن تدریس یک درس از عربی بقیه ی درس های عربی را هم مرور کرده اند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.