روش های تست زنی سریع زیست

موسسه حرف آخر

داوطلبان کنکور برای رسیدن به موفقیت و رتبه ای عالی باید از شیوه های مختلفی مانند سعی در افزایش سرعت تست زنی سریع باید به کمک راهکارهایی انجام شود.. در نتیجه، یادگرفتن این راهکارها برای افزایش سرعت تست زدن در درس های متنوع ضروری است.به عنوان مثال، یک دانش آموز و یا داوطلب علوم تجربی به دلیل اهمیت زیست باید با شیوه های تست زنی سریع زیست شناسی آشنا شود.. افزایش سرعت تست زنی درس زیست شناسی می تواند به داوطلب تجربی در داشتن درصد بالایی در این درس مهم از درس ها ی گروه آزمایشی گروه تجربی کمک کند،که موسسه حرف آخر در بسته ها و محصولات زیست حرف آخر همه ی شیوه ها و نکته های سریع تست زنی زیست را به شما یاد می دهد.

روش های تست زنی به سبک موسسه خرف آخر

استفاده از تکنیک های تست زنی حرف آخر برای افزایش سرعت تست زنی در درس زیست کنکور

زمانی که در منزل تست های کنکورهای سال های قبل را می زنید و یا مدتی که در سر جلسه آزمون آزمایشی حضور میابید همه ی تلاش خود را برای جواب دادن به سوال های هر درس در تایمی کمتر از تایم در نظر گرفته شده به هدر دهید.به این ترتیب در پایان جواب دادن به سوالات دو دفترچه اختصاصی و عمومی تایم اضافی دارید تا بر روی سوالاتی که نتوانسته اید از عهده جواب دادن به آن ها بربیایید تمرکز کنید.این طوری ، دیگر وقتتان را پای سوالات جواب داده نشده به صرف نمیشود.برای انجام این کار یادگرفتن و استفاده از تکنیک زمان نقصانی می تواند کمک شایانی به شما باشد. به اضافه، در طول تایم جواب دادن به سوال ها هر کدام از دفترچه ها در کنار سوالات وقت گیر علامت ضرب یزنید تا در فرصتی دیگر به آن ها رجوع کنید. و این است متدی فوق العاده حرف آخر برای داوطلبان کنکور.

مناسب ترین منابع برای تست زنی زیست شناسی در کنکور از نگاه حرف آخر :

مهم ترین مرحله شیوه ی خواندن زیست کنکور تست زنی است. به همین دلیل میگیم حتی از مرحله ی دو بزنید و به مرحله ی ۳ بدید. زمانیکه تست می زنید اولا منبعتان باید مناسب باشه، مثلا داوطلبی برای بار اول تست زنی کتاب الگو رو انتخاب می کنه. کتاب الگو کتاب خوبیه یازدهم و پیش یکش خوبه ولی نکات عجیب غریب هم زیاد داره. دانش آموزی که تازه هفته ی اول کارشه کتاب الگو رو شروع به خوندن میکنه مثلا ۱۰ تا تست رو غلط زده و از اون ۱۰ تا غلط ۷ تا غلط رو خودِ کتاب اشتباه نوشته. پس شما باید منابع مناسبی را انتخاب کنید،و در این قسمت می توان به اهمیت موسسه حرف آخر در ارائه منبع های مورد تایید خود از طرف رتبه برتری ها و دبیران نخبه ساز درس زیست شناسی حرف زد.

مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

مهارت لازم برای تبدیل شدن به یک داوطلب کنکوری حرفه‌ای

مطمئنا برای شما هم در دوران تحصیلتون پیش اومده که شب‌های قبل از امتحان سراغ سوالات امتحانی سال‌های گذشته برید تا نسبت به سوالات و همینطور مباحثی که بیشتر مورد توجه دبیران بوده، آشنایی بیشتری پیدا کنید، این کار باعث میشه تا از سوالات احتمالی که امکان طرح شدنشون وجود داشته، آشنایی بیشتری پیدا کنید. تست‌زنی در سال کنکور هم از این قاعده جدا نیست. شما به عنوان یک داوطلب کنکور باید بدونی که در هر مبحث امکان طرح شدن چه تیپ تست هایی وجود داره و حتما برای هر کدوم از تیپ تست ها، سوالات زیادی رو در طول سال مورد بررسی قرار دهید . این مباحث علاوه بر آموزش و یادگیری، برای کم شدن استرستان هم میتواند کمک کننده باشد، چرا كه شما از امتحان و آزمونی كه قرار است در آن شركت کنید اطلاعات بیشتری به دست میارید.

تصورغلطی که بعضی از کنکوری‌ها دارن این هست که تست زنی رو جدای از درس خواندن میدونن، این در صورتی است که تست زدن از مهم ترین مراحل درس خواندن محسوب میشه و اگر این حلقه از درس خواندن به خوبی تکمیل نشه، بی شک با مشکل مواجه میشوید. همان طور که اشاره کردیم تست زنی، مثل حل مثال و تمرین جزئی مهم از یادگیری است و نمیتونید اون رو به بعد از عید محول کنید. لازم به یادآوری است كه تایم بعد از عید، ویژه دوره، مرور و تكمیل مطالعه دروس است و توان فراگیری افراد به اندازه قبل از عید نیست و تصور اینكه شما بتونید تمام فعالیت‌های یادگیری از تست‌ها رو به بعد از عید موکول کنید، تصور غلطی است که قابلیت اجرا نداره.

اما به دلیل کم بودن تایم برای جواب دادن به هر سوال تستی (ریاضی ۹۰ ثانیه- شیمی ۶۰- فیزیک ۷۵- زیست شناسی ۴۲- ادبیات ۴۳- معارف ۴۱- زبان ۴۸) و با توجه به مفهومی بودن سوال ها، باید سرعت عمل خوبی برای هر درس داشته باشید.
به دلیل اهمیت زیادی که تست زدن در موفقیت شما در سال کنکور دارد و همینطور این مطلب که بیشتر کنکوری ها حتی با توجه به کیفیت مطالعاتی بالایی که دارن، اما همیشه در تست زدن با مشکل رو به رو میشن، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب انواع و اقسام روش ها و مدل‌ها تست زنی را که رتبه برتری های حرف آخر با آن به هدف خود رسیده اند برای شما دقیق توضیح دهیم.

اصول لازم برای رتبه برتری شدن با روش های تست زنی حرف آخر

تکرار و تمرین زیاد در جهت افزایش سرعت تست زنی در کنکور پیش رو از نگاه حرف آخر

همه ی مشاوران از همان ابتدای سال به داوطلبان یادآوری می کنند که از زدن تست های آموزشی برای یادگرفتن مفاهیم هر درس و تست های آزمونی برای محک اطلاعات خود غافل نشود.دلیل انجام تست های آزمونی این است که فرد خود را در شرایط کنکور قرار می دهد تا در روز کنکور مشکلی نداشته باشند. هر کدام از درس ها را که می خوانید حتماً بعد از مطالعه درس ها برای زدن تست های تألیفی و آموزشی اقدام بکنید.در این صورت با تکرار و تمرین فراوان می توانید به افزایش سرعت تست زنی خود کمک کنید.

استفاده از کورنومتر در زمان تست زنی

یکی دیگر از راه های افزایش سرعت تست زنی کنکور استفاده از کورنومتر در زمان تست زنی است. استفاده از این روش فواید زیادی برای شما دارد.بعلاوه، به این وسیله می تواند تمرکز خود را نیز بالا ببرید. از همه مهم تر باعث توجه بیشتر شما به تایم می شود.

در حل تست‌های آموزشی نياز به گرفتن تایم و درصد نيست. صرفاً اين نوع از تست زدن برای فراگیری هرچه خوبتر مفاهیم درسی کاربرد داره. بنابراین هدف شما از تست زدن آموزشی، درگیر شدن با تست های متنوع است، برای اینکه این کار به شما کمک میکنه که درک درستی از هدف طراح آن تست به دست بیارید.

تست های کنکور های سال های گذشته میتونه بهترین منبع برای تست زنی آموزشی باشه. بنابراين بايد در این مرحله از يادگيری، از تست‌های كنكور سراسری سال‌های قبل استفاده کنید و بعد از اینکه تست های کنکورهای سراسری رو به طرز قابل قبولی و به طور کامل بمورد بررسی قرار دادید، میتونید به سراغ تست های تالیفی استاندارد بروید.

در درسهای اختصاصی با شروع مطالعه ‌ی هر مطلب جديد بايد مثال‌ها و تمرینات جزوات و کتب درسی رو حتما مورد بررسی قرار دهید و پس از ان، تعدادی از مجموعه تست‌های همون فصل رو از كتاب كمک آموزشي جواب بدید؛ مثلاً اگر فصل مدنظر شما ۱۵۰ تا تست داره، ۳۰ تای اون رو در مرحله‌ی اول (برای تست‌های اوليه، پس از پاسخ به هر سؤال جواب خودتون رو با پاسخ‌نامه تطبيق بدید) بزنيد و بقيه‌ی تست‌ها رو برای روزهای بعدی تقسيم كنيد.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم با مشاورین ارشد و رتبه برتری به صورت 24 ساعته

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

به نظرتون در یک ماه پایانی بیشتر کتاب درسی رو مرور کنم یا تست بزنم؟

هردو.هم باید کتاب را مرور کنید و هم تست های جمعبندی را کار کنید.

در مورد یادگیری تکنیک سریع تست زنی میتونید کمکم کنید؟

میتوانید جهت مشاوره ی بیشتر در این مورد با مشاور رتبه برتر موسسه حرف اخر اقای نیما افروزی تماس گرفته و از راهنمایی هایشان بهره مند شوید. 09128929049

بیشتر تست های آموزشی کار کنیم یا کنکورهای سال های قبل؟

هردو باید کار شود ولی سعی کنید تمام ابهامات و سوالتتان را در مورد سوالات کنکور سال های قبل حل منید و بعد به سراغ تست های اموزشی برید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.