پشت کنکوری های ۹۹

موسسه حرف آخر

پشت کنکور ماندن برای کنکور 1400 یا رفتن به دانشگاه؟ از نگاه رتبه برتری های حرف آخر ؛

هنگام اعلام نتايج کنکور ، يکي از مهم‌ترين استرسهای داوطلبانی که رتبه خوبی به دست نیاورده اند، اين است که آيا با توجه به رتبه خود ، انتخاب رشته کنند يا برای سال 1400 پشت کنکور بمانند.

انتخاب هر يک از اين راه‌ها به نوبه خود درست است؛ اما مهم اين است که با تامل و بررسي جوانب متنوع، انتخاب رشته شود تا داوطلب پس از يک سال، احساس ندامت نکند و تایم، انرژي و سرمايه‌اش به هدر نرود. به همین علت می خواهیم یک سری از نکات را در مورد پشت کنکور ماندن و یا انتخاب رشته و رفتن دانشگاه بگوییم پس تا انتهای این مقاله همراهمان باشید.

پشت کنکوری های 99

آیا پشت کنکور ماندن برای سال 1400 سخت می باشد ؟

هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان، بعد از تعطيلات نوروزي تصميم مي‌گيرند که براي کنکور سال بعد خود را آماده کنند و اعتقاد دارند که سال دوازدهم، به علت حضور در مدرسه، تایم کافي را براي مطالعۀ درس های پايه و سال چهارم به شکل تستي نداشته‌اند، اما سال بعد مي‌توانند تمامِ تایم و همّ و غمّ خود را براي کنکور بگذارند. اين داوطلبان، ماه هاي آخر کنکور خوب مطالعه نمی کنند و مي‌گويند بعد از برگزاري کنکور، شروع به درس خواندن خواهند کرد و يک سال زمان براي مطالعه داررند عده‌اي نيز بعد از اعلام نتايج کنکور 99 به اين نتيجه خواهند رسید که سال گذشته خوب درس نخوانده اند و به علت نداشتن تجربۀ کافي، شيطنت های نوجواني يا هر علت ديگري، در حد توانايي‌هاي خود ظاهر نشده‌اند. آنها مي‌گويند وقتي در خانه هستيم و استرس امتحان‌هاي مدرسه را نداريم، مي‌توانيم تایم بيشتري را صرف مطالعه کنيم و با مرور مرتب مباحث درسي و رفع نقاط ضعف خود، براي آزمون سراسري سال آينده به صورت کامل آماده شويم.

داوطلباني که چنين نظری دارند، اکثر در گروه آزمايشي علوم تجربي هستند؛ زيرا در دیگرگروه‌ها داوطلبان مي‌توانند اگر رتبۀ مناسبي کسب نکردند، رشتۀ مورد نظر خود را در دانشگاه پيام‌نور، دانشگاه آزاد يا دانشگاه‌هاي غيرانتفاعيبخوانند؛ اما در رشته‌هاي پزشکي و پيراپزشکي، حتي در دانشگاه آزاد يا در پرديس‌هاي خودگردان دانشگاه‌هاي دولتي، داوطلب بايد رتبۀ قابل قبولي داشته باشد تا بتواند در اين قبيل از رشته‌ها ادامۀ تحصيل دهد.به همین علت است موسسه حرف آخر در کنار محصولات و پکیج های خود مشاوره حرف آخر را که به کمک مشاوران ارشد و تبه برتری برای جلو گیری از منحرف شدن داوطلب در طول سال پشت کنکور از مسیر اصلی خود و برنامه ریزی مداوم و در حال تغییر را برای دانش آموزان در نظر گرفته است.

نکته اينجاست داوطلبي که در حال حاضر رتبه‌اش در سهميه 30 هزار يا بيشتر شده است و مي‌خواهد به اميد قبولي در رشته‌هاي پزشکي در آزمون سراسري سال آينده درس بخواند، چقدر بايد مطالعه کند تا رتبۀ خود را 10 يا 15 برابر کاهش دهد؟! آيا داوطلبي که به اميد کنکور سال آينده مانده است، مي‌داند که با چه رقابت سنگين و فشرده اي روبرو است؟!

هنری که باید برای کنکور سال 1400 یاد بگیری؛

کنکور میدون جنگه و جنگیدن هنر میخواد!

هنر یک کنکوری موفق اینه که:

شیوه درس خواندن درست هر درس رو بلد باشه.

بتونه برای خودش یک برنامه ریزی منسجم روزانه و هفتگی بنویسه .

با انواع شیوه های تست زنی و حل سوال آشنا باشه.

انضباط شخصی و مدیریت زمان رو به نحو احسن بلد باشه.

از خودش آزمون‌های هفتگی بگیره تا خودش رو امتحان کنه و نقاط ضعف رو خودش مشخص کنه.

ساعت مطالعه خودش رو ثبت کنه و هر روز کمی به زمان درس خوندن خودش اضافه کنه.

در کنار انگیزه و خود برنامه ریزی برای خود منابع تایید شده از طرف رتبه برتری ها،مثل موسسه حرف آخر در اختیار داشته باشد.

بهترین منابع برای کنکور سال 1400

چگونه برای کنکور سال ۱۴۰۰ می توان پشت کنکور ماند و موفقیت را به دست آورد؟

هر چند که ما معتقديم پشت کنکور ماندن و در رقابتي تنگاتنگ با داوطلباني با انگيزه شرکت کردن، کار خیلی سختی است، اما در عمل مي‌بينيم که تعدادي از داوطلبان مي‌توانند از پسِ اين مهم برآيند؛ افرادي که براي يک سال با يک برنامه‌ريزي منسجم درس میخوانند، و اگر در آزمون‌هاي آزمايشي رتبۀ خوبي به دست نیاورند، نااميد نمي‌شوند؛ افرادي که در اين يک سال، سراغ تلفن همراه، کامپيوتر، تفريح با دوستان و گشت و گذارهاي بدون برنامه نمي‌روند، و اگر استراحت يا تفريحي نيز دارند، کاملاً حساب شده است. اين دسته از داوطلبان، درس خواندنشان ريتم دقیق و منضبطی دارد؛ نه اينکه شهريور و مهر را «بکوب» مطالعه کنند و بهمن ماه خسته و دلزده باشند و بعضي از روزها يا هفته‌ها نيز نيم نگاهي نيز به کتاب‌هاي درسي خود نيندازند که لازمه ای این برنامه ریزی بودن مشاوران ارشد و کارکشته و رتبه برتری حرف آخر در کنار شما می باشد.

بيشتر اين داوطلبان، هنگامیکه سال چهارم بودند، با مشکلي ناخواسته روبرو شدند و رتبه‌شان، برخلاف انتظار والدين يا دبیرانشان، چهار رقمي شده است، و امسال با رفع مشکل مورد نظر، يا کنار آمدن و پذيرفتن آن، با تلاش مضاعفیمطالعه می کنند، و در نهايت نيز رتبه‌اي مطابق ميل خود کسب مي‌کنند. عده‌اي نيز روش درس خواندنشان اشتباه بوده است و اکنون با کسب تجربه‌اي يکساله، مي‌دانند که چگونه بايد مطالعه کنند و نگاه دقيق‌تري به ضعف‌هاي علمي و ناتوانايي‌هاي خود دارند.

موفقیت در کنکور سال 1400 با محصولات و پکیج های حرف آخر

نکات مهم و کلیدی برای دانش آموزان و داوطلبانی که می خواهند برای کنکور سال 1400 پشت کنکور بمانند: 

1- خودت رو بخاطر سال اول کنکور و این حرفا سرزنش نکن،مهم از اینجا به بعدشه پس به خودت ایمان داشته باش.

2- انتظارات والدین ازتون بیشتر میشه و تو بعضی جاها به علت درک نادرست شما امکانش هست که بهتون تیکه بندازن و به قول معروف باید پوست کلفت باشید که این حرفا روتون تاثیر چندانی نداشته باشه.

3- سعی کن تو برنامه ریزیت ویرایشی اصولی داشته باشی و اشتباهات سال اول کنکور رو دیگه تکرار نکنی.

4- خستگی و نا امیدی نسبت و یا افکار عجیب و غریب میاد سراغتون که باید خیلی روحیه قوی و جنگنده ای داشته باشید.

5- از همون مرداد ماه دوباره شروع کن به درس خوندن و سعی کن حمایت خونواده رو هم کسب کنی.

6- تلاشت رو چند برابر کن و همیشه به خودت انگیزه  و روحیه بده در این راه پر فراز ونشیب،هیچوقت خسته نشو یادت نره که بخاطر چه چیزی پشت کنکوری هستی.

7- روی نقاط ضعفت و اشکالات درسی ات به نحو احسن کار کن.

8- اینم یادتون نره همیشه به دنبال علاقه تون باشید حالا هر رشته ای باشه ،مهم نیست که بقیه چی میگن ،مهم اینه که شما تصمیم گرفتید آدم موفقی بشید.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

آیا حرف آخر برای کنکور 1400 هم پکیج های جدید را اماده کرده است یا همان قبلی ها است؟

حرف اخر هر ساله برای کنکورهای پیش رو پک ها و جزوه های جدیدی را ارائه می دهد.

مشاوران حرف آخر برای دانش آموزانشان برنامه ریزی هم می کنند یا فقط مشاوره می دهند؟

مشاوران رتبه برتر حرف اخر تا روز کنکور همراه با دانش آموزانشان هستند و برنامه ریزی هایی اصولی و منسجم را برایشان انحام می دهند.

من از اسفند ماه شروع به خواندن کردم به نظرتون می تونم رتبه ی خوبی کسب کنم؟

قطعا با مشاوران رتبه برتر موسسه حرف اخر می توانید به رتبه ی دلخواهتون برسید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.