اولویت بندی رشته های پیراپزشکی

موسسه حرف آخر

اولویت بندی رشته های متنوع پیراپزشکی در انتخاب رشته کنکور فوق العاده مهم است.اگر علاقمند به تحصیل در رشته های پیراپزشکی اید، لازم است با رشته های پیراپزشکی مثل موارد زیر آشنایی داشته و اولویت های خود را با توجه به علاقه و رتبه و تراز کسب کرده در کنکور انتخاب نمایید. برای این کار نیاز به اطلاع از موارد زیر خواهید داشت:

  • لیست رشته های پیراپزشکی در سال 99-1400
  • لیست دانشگاه های دارای پذیرش در رشته های پیراپزشکی
  • درآمد و بازار کار هر یک از رشته های پیراپزشکی
  • اطلاع شرایط تحصیل در رشته های پیراپزشکی
  • دانشگاه های دارای رشته پیراپزشکی
  • لیست دانشگاه های دولتی دارای رشته پیراپزشکی
  • شهریه دیگر دانشگاه ها برای پیراپزشکی
  • و…

پیشنهاد ما به داوطلبان کنکور این است که حتما برای مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه موارد ذکر شده از کمک مشاور تحصیلی خبره و آگاه استفاده کنند. مرکز مشاوره تحصیلی موسسه حرف آخر که همه از رتبه برتری های سال های گذشته می باشند را پیشنهاد می می کنیم. برای تماس با این سامانه کافیست با شماره تلفن های مندرج ( 09128929049 – 09128929049 )در همین صفحه تماس بگیرید.

اولویت بندی رشته های پیرا پزشکی از نگاه حرف آخر

اولویت بندی تمامی رشته های پیراپزشکی از نگاه موسسه حرف آخر

رشته های پیراپزشکی در کنکور سال 1400
1- رشته فیزیوتراپی
2- بینایی سنجی
3- پرستاری
4- رادیو لوژی
5- علوم آزمایشگاهی
6- هوشبری
7- اتاق عمل

رشته‌های پیرا‌پزشکی که در دانشگاه‌های برتر دنیا ارائه می شوند ؛

1- فیزیوتراپی
2- بینایی سنجی
3- کارشناسی تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی)
4- کارشناسی تکنولوژی پرتودرمانی (رادیوتراپی)
5- کارشناسی ساخت پروتزهای دندانی
6- شنوایی سنجی
7- علوم آزمایشگاهی
8- هوشبری
9- اتاق عمل
10- اعضای مصنوعی
11- گفتار درمانی
12- کار درمانی

13-فناوری اطلاعات سلامت
14- پرستاری
15- مامایی
16- علوم تغذی

پر درآمد ترین رشته های پیرا پزشکی از نگاه حرف آخر

پیشنهاد ما به داوطلبان کنکور این است که حتما برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه موارد مذکور از کمک مشاور تحصیلی متخصص و آگاه در موسسه حرف آخر استفاده کنند. به شما مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور را پیشنهاد می دهیم. برای تماس با این سامانه کافیست با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید:

مشاوره با رتبه برتری های حرف آخر برای انتخاب رشته پیراپزشکی در کنکور سال 1400

داوطلبان گرامی می توانند برای مشاوره انتخاب ر شته های پیراپزشکی در کنکور 1400 ،کنکور دانشگاه آزاد ،پردیس خودگردان و … با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی صدای مشاور تماس برقرار کنند. مرکز مشاوره تحصیلی حرف آخر اولین مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی در ایران است که با داشتن سال ها سابقه فعالیت در زمینه انتخاب رشته کنکور، بهترین راهنمای شما برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه شما خواهد بود:

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 09128929049

تماس از تلفن ثابت تهران و بدون شماره گیری کد با شماره  09128929049

مشاوره با رتبه برتری های حرف آخر در رابطه با رشته بینای سنجی

معرفی برخی از رشته های پیراپزشکی از نگاه موسسه حرف آخر

پرستاری

این عقیده که پرستاری به معنای مراقبت کردن از بیمار است، تا حدی صحیح است. البته مراقبت فقط شامل تزریق یا پانسمان می شود بلکه با گذشت زمان و با پیشرفت علم و تکنولوژی ، مراقبت پرستاران هم علمی‌تر و پیچیده‌ تر شده است و پرستاری در حال حاضر یک رشته علمی است و متخصص این رشته باید علم های زیادی را یاد بگیرد و کاربرد آنها را در ارتباط با مریض بیاموزد.

از دیگر سو باید دقت داشت که وظیفه یک پرستار صرفا مراقبت از بیمار در بیمارستان نیست بلکه یک پرستار با مراقبت از اشخاص در تمام مراحل زندگی آنها از پیشگیری از بیماری‌ها گرفته تا مراقبت در هنگام بیماری و توانبخشی پس از بیماری سروکار دارد. زیرا بسیاری از بیماری‌ها ریشه در عادت های اشتباه و شیوه غلط زندگی دارد. برای نمونه زمینه خیلی از سکته‌های قلبی از مدت ها قبل فراهم می‌شود و دلیل آن هم نوع غذای فرد، وزن او و مقدار فعالیت بدنیش است. حال این پرستار است که با آموزش های لازم در مورد نوع غذا، شیوه و مقدار فعالیت بدنی و روش جلوگیری از فشار خون و افزایش چربی تلاش می‌کند تا از بیماری پیشگیری کند یا افراد را با علایم و اختلالات بیماری آشنا کند تا بیمار به موقع و پیش از پیشرفت بیماری به دکتر مراجعه کند. پرستار یک عضو مهم در تیم مراقبت بهداشتی است و دارای نقش های زیادی از جمله نقش مراقبتی، حمایتی، درمانی، هماهنگی، مشورتی، مدیریتی و تحقیقاتی می‌باشد.

مامایی

رشته‌های علوم پزشکی مخصوصا سه رشته پزشکی، پرستاری و مامایی نیاز به علاقه و احساس مسئولیت پذیری فراوانی دارد . برای نمونه یک ماما بی عشق و علاقه لازم نمی ‌تواند فریادهای ناشی از درد یک زائو را تحمل و پاسخ گوی نیازهای وی باشد. رشته مامایی عشق و علاقه و صبر و حوصله بالا می‌خواهد چون یک خانم در حال زایمان، شرایط خیلی حساسی دارد و خیلی از حرف ها یا حرکاتش در اختیار خودش نیست و یک ماما باید در حد امکان با صبر و حوصله زیاد به او آرامش و قوت قلب بدهد و در نظر داشته باشد که مسئولیت جان دونفر یعنی مادر و جنین او را بر عهده دارد.یک ماما باید خیلی باهوش و نکته ‌سنج باشد و از مقابل مسائل هرچند کوچک به سادگی عبور نکند، زیرا بسیاری از مسائل یا علائم کوچکی که در زمان بارداری یا زایمان ظاهرمی‌شود، در صورت عدم توجه می‌تواند خطرهای جانی برای نوزاد یا مادر داشته باشد.دانشجوی این رشته باید تحمل خون و خونریزی، شب‌ کاری و در کل کار در محیط بیمارستان را داشته و به کار عملی هم علاقه‌مند باشد زیرا درس های این رشته بیشتر عملی است و کمتر جنبه تئوری دارد. در سال های اخیر دانشجویان مستعد و خوبی وارد رشته مامایی می‌شوند، اما متاسفانه بسیاری از دانشجویان شناخت دقیقی از این رشته ندارند. برای مثال نمی‌دانند که در ترم‌ های اول باید در بیمارستان‌ کارها و خدمات ابتدایی پرستاری را انجام دهند و حتی گاهی اوقات به همین دلیل سرخورده می ‌شوند و انصراف خواهند داد ، در حالی که اگر با علاقه و عشق لازم وارد این رشته شوند، متوجه می‌شوند که مامایی رشته با ارزش و پراهمیتی است که از نظر معنوی می‌تواند انسان را به معنای واقعی کلمه راضی نگهدارد .

بینایی‌ سنجی

شرح کلی شغل
تشخیص، مدیریت،‌ درمان حالات و بیماری‌های چشم و سیستم بینایی افراد؛ معاینه چشم و سیستم بینایی، تشخیص مشکلات و اختلالات، تجویز لنزهای تصحیح کننده بینایی و رایه درمان. ممکن است شامل تجویز دارو برای درمان وضعیت خاص چشمی هم باشد.

وظایف
تهیه و تنظیم عینک، لنز و دیگر ابزار کمکی بینایی.
آموزش و مشاوره با بیماران درباره مراقبت از لنز، بهداشت چشم، تنظیم نور و عوامل ایمنی.
تبادل‌نظر با چشم پزشکان و ارجاع بیماران به چشم پزشک یا دیگر پزشکان مراقبت درمانی اگر درمان پزشکی بیشتر نیاز باشد

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

رتبه لازم برای قبولی در رشته فیزیو تراپی منطقه 3 چقدر است؟

باید رتبه ای زیر 2 هزار را کسب کرد.

فیزیوتراپی برای دختران هم می تواند مفید باشد؟

هیچ رشته ای به غیر از مامایی دارای تفکیک جنسیتی نیست و هم دختر و هم پسر می توانند به بهترین شیوه این رشته را بخوانند به اتمام برسانند.

من به پرستاری خیلی علاقه دارم ولی اشباع شده و می ترسم آینده خوبی نداشته باشه.به نظرتون چیکار کنم؟

به دنبال علاقه خودت برو و رشته ای نیست که هیچ کاری نتونی انجام بدی و بیکار بمونی.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.