نکات طلایی کنکور

موسسه حرف آخر

از نگاه رتبه برتری های حرف آخر دانش اموزانی که برای مطالعه و درس خواندن کنکوری استارت می زنند چند دسته هستند افرادی که از اول با ثبت نام در یک آزمون آزمایشی از تابستان به صورت منظم و منسجم با برنامه آزمون ها به جلو حرکت می کنند. خیلی از این افراد در وسط های راه از نتیجه کسب شده ناراحت می شود و به علت هایی مدتی از مطالعه دور می شود و خیلی برایشان هضم این موضوع که وقت از دست رفته باز نمی گردد مشکل است و در اثر عذاب وجدان از دست دادن فرصت دیگر تمایل به درس خواندن ندارند. عده ای دیگر افرادی هستند که به علت های مختلف دیر شروع به درس خواندن می کنند و استارت جدی خود را برای موفقیت در کنکور دیر می زنند. و تایم بسیار زیادی را از دست می دهند. اما برای این افراد سوالاتی پیش می آید که در ادامه به آن سوالات می پردازیم. آیا موفق می شویم؟ مگه میشه؟ چطور دوتا پایه و دو تا پیش رو تو این تایم کم که خیلی از رقبا درس خواندن را شروع کرده اند بخوانیم و به بودجه بندی کامل کنکور برسی کنیم. این ها سوالاتی هستش که برا شما پیش می آید.
اما جواب این نوع سوالات را چطوری می توان داد؟ در ادامه به این ها می پردازیم.
اولا که بزرگترین اشتباه این است که بخواهیم خود را با دیگران مقایسه کنیم مثلا ساعات مطالعه و تعداد تست هایی که برای درس های اختصاصی و عمومی میزنیم را با دیگران مقایسه کنیم. بهترین مقایسه افراد مقایسه هر شخص با خودش است. همین که هفته ای ۲۰ تست بر تعداد تست ها و یا مثلا ۱ ساعت بر تایم مطالعاتی هفته گذشته خود بیافزایید بهترین نوع مقایسه است. دوما در نظر داشته باشید که هیچ وقت دیر نیست تایم خوبی تا کنکور باقی است.
برای موفقیت در کنکور باید عزم راسخ داشته باشید و اشتیاق زیادی به موفق شدن و ایمان به خود که این عوامل از مهم ترین ارکان موفقیت در کنکور سراسری است. باور کنید که اصلا دیر نشده است اگر از همین حالا درس خواندن را به صورت جدی و با برنامه آغاز کنید موفقیت شما حتمی خواهد بود. دیر شروع کردن برای کنکور نباید انگیزه شما را از بین ببرد. اطمینان داشته باشید با داشتن یک برنامه منظیم و دقیق به آسانی هم درس های پایه (سال دوم و سوم دبیرستان) و هم درس های پیش دانشگاهی را به آسانی یاد میگیرید. در سال کنکور در ماه هایی از سال اشخاص به صورت موقتی شل می شوند و برای چند هفته درس خواندن را رها می کنند این اتفاق در ماه هایی مانند بهمن ماه و اردیبهشت خیلی شایع است.

نکات طلای کنکوری در موسسه حرف آخر و از زبان رتبه برتری ها

فضای درس خواندن را جذاب و نشاط آور بکنید؛

محیطی که در آن درس می خوانید را جذاب کنید، با تزئین رنگ های گرم مطالعه را در فضای با نشاط لذت بخش تر کنید. عکس هایی از رشته و دانشگاهی که دوست دارید قبول شوید به در و دیوار بچسبانید. از لوازم تحریر جذاب و رنگارنگ استفاده کنید!
بعضی درس ها وجود دارند که ممکن است بعد از قبولی در دانشگاه دیگر رنگ و رویش را نبینید اما برای اینکه نتیجه خوبی کسب کنید باید آن ها را بخوانید. پس به جای اینکه غر بزنید که من عربی نمی خوانم یا من از ریاضی متنفرم با یک برنامه ریزی درست درس هایی که علاقه چندانی به آن ها ندارید را بخوانید یا برای چنین درس های از منابعی که آموزش آن ها بر پایه ای الگو و انیمیشن سازی است مثل موسسه حرف آخر به راحتی با عوض کردن شیوه آموزش و البته سبک آموزش راحت و پر بازده با آن علاقه مند می شوید، تصورتان این باشد که این درس ها چقدر در آینده شما تاثیر گذار است و درصد بالای آن ها می تواند مسیر زندگیتان را تغییر دهید.
تفریحاتی را انجام دهید که انرژیتان برای مطالعه بیشتر کند و نه اینکه همان انرژی نصفه نیمه را هم بگیرد. چرخیدن در شبکه های اجتماعی متنوع و بازی کردن با موبایل اسمش تفریح نیست. ساعت‌ها گشتن در شبکه های اجتماعی چیزی جز خسته کردن مغز و چشمانتان برای شما باقی نخواهد گذاشت و فقط زمان را از دست می دهید و هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت.

برنامه‌ ریزی دقیق و بدون عیب دقیق مانند برنامه مطالعاتی 1000 ساعته حرف آخر

موفقیت در هر کار و شرایطی، به یک برنامه‎‌ریزی دقیق نیاز دارد دقیق مثل برنامه مطالعاتی یا برنامه قطاری حرف آخر . برنامه‌ریزی دقیق و منظم برای داوطلبان کنکوری خیلی مهم است. داوطلبان با یک برنامه منظم یک مسیر کلی برای هدف هایشان مشخص می‌کنند. دانش‌آموزانی که خود را برای کنکور آماده می‌کنند باید از برنامه‌ریزی‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت استفاده کنند. برنامه‌ریزی دقیق، باعث مدیریت زمان و استفاده مناسب از تایم می‌شود.

دانش‌آموزانی که تایم خود را به نحو مطلوب کنترل می‌کنند شانس بیشتری برای موفقیت در کنکور تجربی دارند. اگر می‌خواهید شانس بیشتری برای موفقیت در کنکور داشته باشید باید به طور هفتگی برنامه‌ریزی کنید. دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور برای قبولی در رشته پزشکی نیاز به یک برنامه مطالعاتی منسجم دارند.

نکات طلایی برای موفقیت در کنکور در موسسه حرف آخر

تعیین اهداف خارج از خیال برای رسیدن به موفقیت در کنکور پیش رو

دانش‌آموزانی که به دنبال موفقیت در کنکور تجربی هستند باید هدف های خود را به طور صحیح مشخص کنند. تعیین اهداف به دانش‌آموزان انگیزه می‌دهد و مسیر را برای آن‌ها مشخص می‌کند. دانش‌آموزان گروه تجربی هدف خود را به نحو صحیحی مشخص کنید. شما به دنبال قبولی در کدام رشته هستید؟ رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و بهترین رتبه را با برنامه‌ریزی منظم و مطالعه کسب کنید.

خواندن مفاهیم به روش درست و سبک حرف آخر

تعداد زیادی از دانش‌آموزان مباحث درسی را به شیوه درست نمی خوانند. منظور از شیوه صحیح از نگاه موسسه حرف آخر چیست؟ شیوه درست مطالعه درس های کنکور برای هر درسی فرق می کند. به عنوان مثال، دانش‌آموزان باید در درس فیزیک بعضی از فرمول‌ها را یاد بگیرند و بعضی از بخش ها را حفظ کنند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که حرف آخر به آن توجه ویژه‌ای دارد یادگیری مفاهیم به شکل بلندمدت می باشد. موسسه حرف آخر برای مطالعه مفاهیم به شیوه درست، مطالب را به شکل انیمیشن‌سازی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. یادگیری مسئله ها به شکل پویانمایی و انیمیشن‌سازی به دانش‌آموزان برای موفقیت در کنکور تجربی خیلی کمک می‌کند. دانش‌آموزان با استفاده از این شیوه ها می‌توانند مباحث را به شکل بلندمدت در حافظه خود نگه دارند.

نکات طلای برای موفقیت در کنکور به سبک حرف آخر

خلاصه‌ نویسی در قالب جزوه دست نویس

یکی از مهم‌ترین راه‌های موفقیت در کنکور تجربی، خلاصه‌نویسی است. همه دانش‌آموزان باید مهم‌ترین قسمت‌های هر فصل درس را یادداشت برداری کنند. خلاصه‌نویسی یا نت برداری باید به شکل منظم، منسجم و به شکل روزانه باشد. اگر می‌خواهید مباحث به شکل بلندمدت در حافظه شما باقی بمانند باید هر روز یادداشت های خود را بخوانید.قبل از شروع هر فصل جدید، خلاصه‌نویسی‌ها را بخوانید . این کار به شما کمک می‌کند مفاهیم را بهتر یاد بگیرید.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

سلام.یکی از مشکلات من هنگام درس خواندن این است که خوابم میگیره.میشه راهنماییم کنید؟

این مشکل چندین جنبه دارد یکی اینکه شاید اتاق مطالعه تون از نور کافی بهره مند نیست یا اینکه مشکل از سیستم بدنتونه که به نظرم با یه دکتر مشورت کنید.

من برای شروع به درس خوندن به یه مشاور کاربلد نیاز دارم،پیشنهاد شما چه شخصیه؟

می توانید با مشاور ارشد رتبه برتر آقای نیما افروزی تماس گرفته و درخواست برنامه ریزی کنید.

شیوه ی آموزش حرف آخر در پکیج هایش چگونه است؟

موسسه حرف آخر برای مطالعه مفاهیم به شیوه درست، مطالب را به شکل انیمیشن‌سازی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. یادگیری مسئله ها به شکل پویانمایی و انیمیشن‌سازی به دانش‌آموزان برای موفقیت در کنکور تجربی خیلی کمک می‌کند. دانش‌آموزان با استفاده از این شیوه ها می‌توانند مباحث را به شکل بلندمدت در حافظه خود نگه دارند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.