موفقیت در کنکور در سه ماه

موسسه حرف آخر

داوطلبان در آخرین سال تحصیلی تنها به قبولی در کنکور فکر می‌کنند. تعداد زیادی از آن‌ها از یک سال قبل با برنامه ‌ریزی خیلی دقیق خود را برای کنکور آماده کرده‌اند. بعضی از دانش‌آموزان نیز تایم کمتری برای مطالعه دارند و بنابراین دچار استرس می‌شوند.اما استرس و نگرانی بی مورد است. دانش‌آموزانی که از یک سال قبل برای کنکور برنامه‌ریزی کرده‌اند در مقایسه با دیگر دانش‌آموزان شانس بیشتری برای موفقیت دارند اما آیا قبولی کنکور در سه ماه برای دیگر دانش‌آموزان نیز امکان‌پذیر است؟ بله امکا‌ن‌پذیر است! دانش‌آموزان و داوطلبان در ۳ ماه می‌توانند مباحث و مفاهیم درسی را به خوبی مطالعه کنند و رتبه مناسبی در کنکور به دست اورند.

با توجه به اهمیت این موضوع برای خیلی از دانش‌آموزان، ما در این مطلب نکته های کلیدی و مهم برای مطالعه کنکور در ۳ ماه را برایتان توضیح می‌دهیم سپس بهترین منابع برای قبولی کنکور در ۳ ماه را معرفی می‌کنیم.

موفقیت در کنکور در سه ماه به کمک حرف آخر

تحلیل و برسی امکان موفق شدن در کنکور،در مدت زمان باقی مانده؛

آیا شدنی می باشد که دز زمان باقی مانده به موفقیت در کنکور رسید؟به کمک حرف آخر با قطعیت می توان گفت که شدنی است من باور دارم میتونید در این تایم باقی مونده نتیجه شگفت آوری بگیری و معجزه ساز شوید… باید ثابت کنی که لایق بهترین ها می باشید… فقط به شرطی که کوتاهی های گذشته رو فراموش کنید و با تلاش مضاعف گام بردارید و به سمت آینده ای که آرزوشو دارید گام بردارید. اگر صادقانه فکر کنید می بینید که این مسئله خیلی مهم است و ارزش این رو داره که همه تلاش خودتونو بکنید که بتونید موفق بشوید.
یه وقتایی امیدت رو از دست میدی
یه وقتایی فکر میکنی دیگه نمیشه… ادامه دادن فایده نداره
یه وقتایی تمام آرزوهات یادت میره و خودت رو تو هیاهوی کنکور گم میکنی…
از خودت و بقیه میپرسی: واقعا میشه؟ اگه تلاش کنم میرسم؟ میتونم موفق شم؟
با قاطعیت بهت میگم میتونی، تو میتونی طعم شیرین رسیدن به هدفت رو حس کنی…
فقط باید خودت رو باور کنی!
خودت رو باور کن دوست من…تو فوق العاده ای.
تموم آرزوهات واقعی میشن اگر بخوای!
اگه تسلیم شدی، اگه تلاش نمیکنی و اگر جا زدی یعنی تو هدفت رو نمیخوای…نمیخوای یه زندگی خوب داشته باشی! نمیخوای تحصیل تو یه رشته و دانشگاه خوب رو تجربه کنی!
با همه وجود بجنگ! حتی اگر نتیجه دلخواهت رو نگیری، حسرت نمیخوری…سرت رو بالا میاری و با خودت میگی هرکاری که لازم بود انجام دادم اما خدا صلاحم رو بهتر از خودم میدونه.
باور کن خستگی و بی خوابی این روزا یادت میره تنها چیزی که میمونه نتیجه کنکور هست که یک عمر زندگیت رو تحت تاثیر قرار میده!

موفقیت در سه ماه به کمک برنامه سه ماه حرف آخر

سه ماه مانده به کنکور سراسری و هنوز هیچی نخوندم! بهترین راه کار چیست؟

احتمالا هنگامیکه در حال خواندن این بخش هستید تایم زیادی تا کنکور نمانده است و دچار استرس و اضطراب شده اید.به این دلیل که نتوانسته اید آنطور که دلتان می خواسته درس بخوانید. نتوانستید به مرور و جمع بندی درس ها برسید. به این فکر می کنید که این یک ماه باقی مانده به کنکور را چیکار کنم؟چه درس هایی بخوانم؟ اگر نتوانم جمع بندی بکنم چی؟! و…

اما راه حل کسانی که برای کنکور دیر شروع کردند چیست؟ آیا برنامه ریزی برای یک ماه مانده به کنکور نتیجه ای خواهید رسید؟ ممکن است عده ای برای کنکور دیر شروع کرده باشند. تا الان تلاش خاصی نکرده باشند و با خودشان بگویند 6 یا 7 ماه را از دست دادیم. در یکی دو ماه مانده به کنکور اتفاق خاصی نخواهد افتاد،اما باید گفت که موسسه حرف آخر به کمک برنامه 3 ماه خود این مشکل را برای دانش آموزان حل کرده است.

نکات بی نظیر و طلای برای قبولی کنکور سراسری در سه ماه به کمک حرف آخر

دانش‌آموزان و داوطلبانی که برای کنکور سه ماه فرصت دارند باید یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند. این برنامه‌ ریزی دقیق کمک می‌کند تا دانش آموز در یک مسیر درست حرکت کند. بنابراین اولین قدم در این راه، برنامه‌ریزی اصولی می باشد. ما در این بخش به کمک رتبه برتری های موسسه حرف آخر بعضی از نکته های کلیدی که در این مسیر خیلی مهم هستند را معرفی می‌کنیم:

 • برنامه‌ریزی دقیق
 • مدیریت زمان
 • خلاصه‌نویسی
 • مطالعه بودجه‌بندی کنکور
 • سوالات کنکور سال‌های گذشته
 • بررسی رتبه‌های قبولی در دانشگاه‌ها
 • مطالعه مطالب و مفاهیم مهم
 • شرکت در آزمون‌های مشابه کنکور
 • خواندن کلیات درس
 • تقویت حافظه و تست زنی
 • استفاده از بهترین منابع

۱) برنامه‌ریزی دقیق برای قبولی کنکور در سه ماه

برنامه‌ریزی اصولی یکی از مهم‌ترین نکته های قبولی کنکور در ۳ ماه است. داوطلبان زیادی از تایم خود به خوبی استفاده نکرده‌اند و تنها ۳ ماه تا کنکور تایم دارند. اولین کاری که باید انجام دهید نوشتن یک برنامه منظم است.

این برنامه به شما راه را نشان می‌دهد و موارد کلیدی را مشخص می‌کند. برنامه‌ریزی با توجه به توانایی ‌های هر فردی متفاوت است. بنابراین هر داوطلبی باید با توجه به معیارها و امکانات خود برنامه‌ریزی داشته باشد. نکته های کلیدی زیر را در برنامه‌ریزی رعایت کنید:

 1. ایجاد اهداف کوتاه‌مدت
 2. انعطاف‌پذیری در برنامه
 3. تعیین زمان مشخص برای حل تمرین
 4. تعیین تایم معین برای استراحت
 5. تایم های مشخص برای مرور و خلاصه‌نویسی
 6. تهیه چک لیست به شکل روزانه
 7. اولویت ‌بندی
مشاوره رایگان رتبه برتری های حرف آخر برای داوطلبانی که 3 ماه زمان برای کنکور دارند

2) مدیریت زمان 

دانش‌آموزانی که برای قبولی کنکور در ۳ ماه تلاش می‌کنند باید به مدیریت زمان توجه بیشتری داشته باشند.این دانش‌آموزان باید از هر ساعت خود بهترین استفاده را داشته باشند.برنامه‌ریزی منظم و مدیریت زمان می‌تواند دانش‌آموز را در یک راه درست قرار دهد. شما می‌توانید در مدیریت زمان به نکته های زیر توجه کنید:

 • درس ‌های مهم را در اولویت اول قرار دهید
 • یک برنامه روزانه مشخص کنید
 • برنامه خود را در پایان هر روز بررسی کنید
 • نکات کلیدی هر درس را ساعات اولیه روز مطالعه کنید

۳) خلاصه‌نویسی برای قبولی کنکور در سه ماه

خلاصه‌نویسی یکی از مهم‌ترین نکته هایی است که دانش‌آموزان باید به آن دقت کنند. اگر می‌خواهید قبولی کنکور در سه ماه رخ دهد باید مباحث مهم هر درس را خلاصه‌نویسی کنید. مرور روزانه خلاصه‌نویسی کمک می‌کند تا مباحث به شکل بلندمدت در حافظه دانش‌آموز باقی بماند. خلاصه‌نویسی را فراموش نکنید و نکته های هر درس را به شکل روزانه یادداشت و مطالعه کنید.

۴) مطالعه بودجه‌بندی کنکور

مطالعه بودجه‌بندی کنکور نقش خیلی مهمی در موفقیت دانش‌آموزان دارد. دانش‌آموزانی که تایم کمی تا کنکور فاصله دارند باید بودجه ‌بندی سال‌های گذشته را با دقت مشاهده کنند.

بودجه ‌بندی به دانش‌آموز در تعیین فصل‌های مهم هر درس کمک می‌کند. این بدین معنا است که دانش‌آموزان و داوطلبان در تایم کمی که دارند فقط فصول مهم را بخوانند.

۵) سوالات کنکور سال‌های گذشته

دانش‌آموزانی که به فکر قبولی کنکور در سه ماه هستند صرفا باید تست‌های کنکور سال‌های گذشته را مطالعه کنند. اگر تایم کافی برای شرکت در آزمون‌های شبیه‌ساز کنکور را ندارید بهتر است تنها سوالات کنکور سال‌های گذشته را حل کنید.

هر تست را با دقت زیادی بخوانید و نکته های مهم آن را یادداشت کنید. شما می‌توانید با این شیوه برای هر سال کنکور، نکته های مهم را دسته‌بندی کنید و فرمول‌های زیادی را یاد بگیرید.

۶) بررسی رتبه‌های قبولی در دانشگاه‌ها

قبولی کنکور در سه ماه شاید سخت باشد ولی امکان‌پذیر است. یکی دیگر از کارهایی که دانش‌آموزان باید در این سه ماه انجام دهند بررسی رتبه‌های قبولی در هر رشته و دانشگاه است.

شما می‌توانید با بررسی رشته‌ها و رتبه‌های لازم برای قبولی، یک برنامه هدفمند داشته باشید. این موضوع کمک می‌کند تا دانش‌آموز اطلاعات دقیقی در مورد رشته مورد علاقه خود داشته باشد. هنگامیکه دانش‌آموز می‌داند کدام رشته را در کدام دانشگاه می‌خواهد بر روی دروس خاص تمرکز بیشتری می‌کند.

۷) مطالعه مباحث و مفاهیم مهم

یکی دیگر از نکته هایی که باید به آن خیلی توجه کنید خواندن مفاهیم مهم است. اگر تایم کمی تا کنکور دارید صرفا بر روی مباحث مهم هر درس تمرکز کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا در یک مدت زمان کوتاه، مهم‌ترین مفاهیم را مطالعه کنید.

۸) شرکت در آزمون‌های مشابه کنکور

شرکت در آزمون‌های شبیه‌ساز کنکور بهترین شیوه برای آمادگی در کنکور است. داوطلبان با استفاده از این آزمون‌ها می‌توانند با تست‌های کنکور آشنا شوند. شما می‌توانید با شرکت در این آزمون‌ها نتیجه بهتری در کنکور کسب کنید.

۹) استفاده از بهترین منابع برای قبولی کنکور در سه ماه

مهم‌ترین نکته قبولی کنکور در سه ماه، استفاده از بهترین منابع می باشد. دانش‌آموزان باید از منابعی استفاده کنند که در مدت زمان کم بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. حرف آخر برای این مشکل دانش‌آموزان راه‌حلی ارائه می‌دهد.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

امکان داره تو سه ماه رتبه مد نظرمو کسب بکنم؟

همه چیز به اراده خودتون بستگی داره با برنامه سه ماهه حرف آخر قطعا می تونید.

تو سه ماه پایانی کنکور می تونیم منبع درسیمونو عوض کنیم؟

در این سه ماه باید از بهترین منابع درسی جهت بالا بردن درصداتون استفاده کنید.

آیا مطالعه بودجه‌بندی کنکور نقشی در موفقیت دانش‌آموزان و داوطلبان دارد؟

داوطلبانی که زمان کمی تا کنکور فاصله دارند باید بودجه ‌بندی سال‌های گذشته را به صورت دقیق مشاهده بکنند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.