رتبه قبولی پزشکی در تهران و سایر شهرها ۱۴۰۱ + حداقل درصد لازم

رتبه قبولی پزشکی در تهران و سایر شهرها ۱۴۰۱

توجه به رتبه قبولی پزشکی در تهران و سایر شهرها ۱۴۰۱ از اهمیت بالایی برخوردار است و باید برای رسیدن به رتبه مورد نظر، برنامه های دقیقی تنظیم شود که حرف آخر به شما برای رسیدن به اهداف بلندمدتتان کمک زیادی می‌کند. در واقع کسانی که علاقه دارند تا رتبه قبولی پزشکی در تهران و سایر شهرها را به دست آوردند، باید آخرین رتبه پزشکی پذیرفته شدگان سال های گذشته را بررسی کرده و بر اساس آن برنامه ریزی انجام دهند.

در اصل دانستن آخرین رتبه قبولی پزشکی روزانه داشنگاه تهران در سال ۱۴۰۰ به علاقه‌مندان کمک می کند تا راهنمای مناسبی جهت اولویت بندی رشته های مد نظر خود داشته باشند.

رتبه قبولی پزشکی در تهران و سایر شهرها

بسیاری از افراد می پرسند که تا رتبه چند پزشکی قبول میشه ۱۴۰۱ و راه رسیدن به این هدف پر پیچ و خم چیست؟ در واقع باید گفت که رشته پزشکی یکی از رشته‌هایی است که متقاضیان زیادی برای قبولی در این رشته در حال تلاش هستند. در واقع سال قبل دانشگاه علوم پزشکی تهران در نیمسال اول و دوم بیش از ۲۰۸ دانشجو پذیرفت که نیمی از این پذیرفته‌شدگان اقا و نیمی دیگر خانم بودند.

نزدیک‌ترین کنکور به امسال، کنکور سال گذشته است که دانستن آخرین رتبه قبولی در رشته پزشکی سال ۱۴۰۰ به شما کمک می کند تا بتوانید برنامه ریزی دقیقی برای قبولی خود انجام دهید. برای به دست آوردن رتبه لازم جهت قبولی پزشکی روزانه دانشگاه علوم پزشکی تهران در منطقه یک درصد‌های لازم در جدول زیر ذکر شده‌اند.

آخرین رتبه لازم برای قبولی رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران ۱۴۰۱

ادبیات فارسی

60 70 70 70 70

عربی

70 80 80 70 60

معارف

90 80 80 80 80

زبان

10 10 40 10 30

زمین شناسی

10 10 40 10 30

ریاضیات

90 100 90 90 100

زیست شناسی

90 90 90 90 90

فیزیک

100 100 90 90 90

شیمی

90 90 90 90 90

رتبه در منطقه ۱

83 70 69 67 57

رتبه کشوری

213 187 180 178 156

شهر محل سکونت

تبریز تهران مشهد اصفهان تبریز

در واقع در نظر داشته باشید که درصد های ذکر شده به صورت تقریبی هستند چرا‌که هر ساله ظرفیت پذیرش رشته پزشکی در تهران بهتر از سال قبل می‌شود. در واقع قبولی در رشته پزشکی سایر شهر‌ها آسان تر خواهد بود.

رتبه لازم برای قبولی پزشکی در تهران

داوطلبانی که امیدی به قبولی در آزمون پزشکی تهران و سایر شهر ها ندارند، قطعا با بن بست رو‌به رو خواهند شد اما اگر بدانید که در سال‌های قبل چقدر هر دانشگاه پذیرش داشته است، قطعا افراد عزم خود را جزم کرده و بهترین رتبه را نیز کسب خواهند کرد. در نظر داشته باشید که قبولی در رشته پزشکی برای دانشگاه آزاد نیز همانند دانشگاه سراسری است و همه بر سر این دانشگاه ها در حال رقابت هستند.

پس تمامی داوطلبان باید رتبه و تراز قبولی در دانشگاه‌های سراسری و آزاد را در نظر داشته باشند تا به هدف خود برسند. در واقع اساتید خبره حرف آخر نیز با به کارگیری آموزش های جامع، به شما کمک می کنند تا در دروس خود حرفه‌ای شوید و بهترین رتبه برای قبولی پزشکی در تهران را کسب کنید.

در اصل باید برای قبولی در پزشکی دانشگاه آزاد تهران نیز باید رتبه بهتری نسبت به رتبه دانشگاه آزاد اهواز به دست بیاورید چرا که با اطلاع دقیق از رتبه و تراز آخرین نفراتی که در هر منطقه قبول شده اند، می‌توانید برنامه ریزی حرفه ای برای خود در نظر بگیرید.

جدول افزایش ظرفیت رشته پزشکی در دانشگاه‌های دولتی

پذیرش پزشکی

تعداد پذیرش

پذیرش پزشکی کنکور ۱۴۰۰

۸۰۰۰ نفر

افزایش ظرفیت پزشکی کنکور ۱۴۰۱

۹۶۰۰ نفر

افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی کنکور ۱۴۰۲

۱۱۵۲۰ نفر

افزایش پذیرش پزشکی کنکور ۱۴۰۳

۱۳۸۲۴ نفر

افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی کنکور ۱۴۰۴

۱۶۵۸۸ نفر

جان کلام

قبول شدن در رشته پزشکی به تلاش و اراده‌ای قوی نیازمند است و باید از جان و دل برای به دست آوردن بهترین رتبه تلاش کنید. حرف آخر به کمک اساتید حرفه ای در این زمینه به شما کمک می‌کند تا دروس تخصصی و عمومی خود را از بر شوید. جهت دریافت پکیج های حرف آخر می‌توانید از طریق سایت اقدام به خرید پکیج های درسی پزشکی نمائید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.