آیا کنکور ۹۹ به دلیل کرونا لغو می شود؟

موسسه حرف آخر

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، هر ساله در نزدیکی کنکور سراسری شاهد شایعات فراوانی هستیم. از به تعویق افتادن این آزمون گرفته تا حذف آن به طور کامل! از طرفی این شایعات تکراری و بدون ریشه که ثمره ای جز بر هم زدن تفکرات دانش‌آموزان و پشت کنکوری ها ندارد، مسبب آسیب‌های جدی روحی و تغییر زیادی در آینده این افراد خواهد شد. فکرش را بکنید که داوطلبان کنکور بعد از برنامه‌ریزی‌های بلند مدت خود و مطالعات بی وقفه ناگهان خبر حذف یا لغو و یا به تعویق افتادن کنکور را می‌شنوند.در نتیجه تمامی حس و حال یک دانش آموز پشت کنکوری برای تمامی برنامه ریزی هایش از بین می رود.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفتد: هر گونه تغییر در زمان برگزاری کنکور سراسری سال ۹۹ بستگی به تغییر در تقویم آموزشی مدارس را دار.

ابراهیم خدایی در گفت و گو با  ایرنا اظهار داشت: در صورتی که تقویم آموزشی مدارس در سال تحصیلی جاری تغییر کند، هرگونه تصمیم گیری برای به تعویق انداختن و یا لغو زمان برگزاری کنکور سراسری 99 اعلام می شود.

ایشان درباره تغییر زمان آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری سال آینده تاکید کرد: تصور می کنم این آزمون ها با تغییر مواجه خواهد شد چرا که مسأله اصلی این ۲ کنکور در ارتباط با بیماری کرونا می باشد و هیچ ارتباطی به سال تحصیلی ندارد.

افزایش تب کنکور در ارتباط با موسسات کنکوری و میرزاده

میرزاده مؤسسات کنکوری را مسبب افزایش تب کنکور در کشور دانست و اینکه این مؤسسات باعث شده‌اند کنکور برای اکثر اولیای دانش آموزان از سلامتی دانش‌آموزان مهم‌تر باشد. ایشان اضافه کردند: موسساتی که کنکور را به این مرحله رسانده اند که در عرض چند ساعت تلاش ۱۲ سال تحصیل را مورد ارزیابی قرار دهند، بدانند که باید شیوه کنکور تغییر کند. این شیوه مورد تایید نیست که بخواهیم هزاران نفر را در یک سالن جمع کنیم و سپس میزان علم آنان را بسنجیم.

دلیل لغو و یا به تعویق افتادن تاریخ دقیق کنکور 99

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبر گزاری تسنیم ؛ تاریخ و شیوه برگزاری کنکور سراسری سال 99 یکی از مهمترین سؤالات دانش‌آموزان پایه دوازدهم است، دانش‌آموزانی که به دلیل تحمیل تعطیلات کرونایی، فرصت آموزش حضوری مدارس را در یک ماه اسفند از دست داده اند وسوالات پیرامون هر بحث که نیاز به تو ضیح اضافه از جانب معلم را دارد بی بهره بوده اند.

چند روز قبل بود که معاون وزارت آموزش و پرورش، برگزاری کنکور 99 را منوط به شروع امتحانات نهایی پایه 12 و به پایان رسیدن آن دانست.

حرف آخر و کرونا

کوید 19 همون ویروس کرونا ،ویروسی که دنیا را به آشوب انداخته و تمامی معادلات دنیا را تغییر داده ،و کنکور را نیز از این آسیب بی نصیب نکرده است ، در این مقاله از سایت مرکزی حرف آخر قصد داریم در مورد نحوه ی مطالعه برای کنکور در ایامی که همه درگیر پیک کرونا هستیم ، صحبت کنیم.

دسته ای اول آن دسته از دانش آموزانی هستن که طبق برنامه درسی خود پیش رفته و در حال حاضر دچار سردرگمی در پیش بردن درس ها با برنامه ای خود هستن ؛ به این دسته از دانش آموزان توصیه می شود تاریخ امتحان را همان تاریخ قبلی که اعلام شده بود در نظر گرفته و برنامه درسی را بدون توجه به حاشیه های موجود که یک سری از آن ها بدون پایه و اساس نیز می باشند با تمام قدرت پیش ببرند و آگاه باشند که اگر تاریخ امتحان به تاخیر بیفتد چیزی از دست نداده اند جز اینکه از خیلی از رقبای خود که در این روزهای کورنای دلسرد شده اند پیشی می افتید.

دسته ای دوم آن دسته از دانش آموزانی هستن که هنوز شروع نکرده اند یا دیر شروع کرده و به عبارتی تازه از خواب غفلت بیدار شده اند و از الان خودشون رو باخته و تو دل خودشون برای سال بعد برنامه ریزی کرده اند، ولی باید بدونید حتی اگر در تاریخ فعلی نیز کنکور برگزار بشه باز از الان شروع کنیم به صورت کلی بیش از سه ماه فرصت هست و به راحتی میتونید با راهنمایی و مشاوره دقیق و به روز مشاورین خبره و رتبه برتری حرف آخر در جهت مطالعه درست به رشته دلخواه برسید و علاوه بر آن تصور کنیدکه اطلاع رسانی شد که بر فرض مثال آزمون کنکور با تاخیر برگزار می شود در این صورت حسرت روز هایی که به راحتی از دست داده اید رو نخواهید خورد؟!

نکته مهم اینکه در این روز ها که بیماری ناشی از ویروس کرونا زندگی همه اقشار و ارگان های آموزشی رو تحت تاثیر قرار داده و بهترین راه نجات از این بیماری ماندن در محیط خانه است ؛ نگران نباشید و به خود استرس وارد نکنید شما میتوانید با بسته های اساتید موسسه حرف آخر به خصوص پکیج های ۶۰۴۰ کلاس خصوصی بی نظیر ترین اساتید کنکور را به بهترین نحو در محیط خانه خود برگزار کرده و با کمک ۲۰ آزمون حرف آخر شبیه ساز کنکور را در خانه برگزار کنید بدون اینکه نیازی به وجود شما در محیط های آلوده و تجمعات باشد.

آیا در تعطیلات تحمیلی کرونای با افکار حذف کنکور به کمک موسسه حرف آخر می توان به اهداف و برنامه های خود ادامه داد؟

با توجه به وجود محصولات پروژه 6040 که توسط مشاورین و اساتید خبره و رتبه برتری کنکور طراحی شده است به گونه ای می توان گفت این تعطیلات کرونای پنجره زمانی طلایی و فرصت خوبی است که خود را برای آمادگی بهتر و بی عیب و نقض تر برای کنکور99 دست پیدا کرد.

آیا کنکور 99 واقعا حذف و یا با سال 1400ادغام می شود؟

با توجه با جواب های گوناگون رئیس مدیریت بحران که برگزاری کنکور وابسته ب پیک افزایشی و کاهشی بیماری کرونا در جامعه می باشد مطمئنن کنکور در سال 99 برگزار اما زمان آن بسته به امتحانات سال12 بوده که دو هفته بعد از آخرین امتحان سال 12 برگزار میشود.

آیا کنکور 99 در صورت عدم لغو به صورت مجازی برگزار می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت سازمان سنجش به دلیل کلک ها و حک شدن این سایت در صورت برگزاری به صورت مجازی در هیچ حالتی مایل به برگزاری کنکور 99 به صورت مجازی نمی باشد. و فقط به صورت حضوری و با رعایت کردن پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.