کنکور سال ۹۹ چطور خواهد بود

موسسه حرف آخر

داوطلبان زیادی در این باره از ما مشاوران حرف آخر سوال میپرسن که کنکور 99 به چه صورت برگزار خواهد شد و معدل و تاثیر ان چطوری است با توجه به این که سوالات زیادی در رابطه با نوع تستی و تشریحی ان نیز پرسیده شده است اول می خواهم این موضوع را برایتان روشن کنم و سپس به ادامه ی بحث بپردازیم که کنکور به صورت تستی برگزار خواهد شد چون اگر به صورت تشریحی باشد در سطح کنکور و تصحیح ان فوق العاده سخت بود و ابهامات زیادی به وجود خواهد آمد بنابراین سازمان سنجش برای عدالت اموزشی و بدون هیچگونه ابهامی مجبور به برگزاری به صورت آزمون تستی کرده است در نتیجه در کنکور سراسری سال 99 احتمالا سری سوال ها که سازمان سنجش در قالب یک نظام گفته است در بین شرکت کنندگان توزیع شود و سال 99 به روال گذشته برگزار شود.

مشاور ارشد و رتبه برتری در تاثیر معدل برای کنکور

منبع های جدید و تغییرات کتب درسی برای کنکور سراسری ۹۹ و ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟ 

با توجه به اینکه به فارغ التحصیلان نظام قدیم حق انتخاب کنکور ۹۹ داده شده، عده ی زیادی از این داوطلبان شک دارند که منابع و کتاب های نظام قدیم رو بخوانند یا نظام جدید.در کنکور سال های گذشته از کتاب های درسی دوم و سوم دبیرستان، پیش دانشگاهی و نیز فیزیک اول دبیرستان سوال طرح شده و منابع کنکور ۹۷  و همچنین منابع کنکور ۹۸ نظام قدیم همین کتب بودند. اما در کنکور ۹۸ و ۹۹ و ۱۴۰۰ برای داوطلبان نظام جدید از درس های دهم، یازدهم و دوازدهم دبیرستان سوال طرح میشه. شاید برای داوطلبان نظام قدیم و پشت کنکوری های نظام قدیم که نتوانستند در رشته و دانشگاه دلخواه خود قبول بشن این سوال پیش بیاد که با توجه به انتخابی بودن نظام آموزشی و با توجه به اینکه ممکن است برگزاری دو کنکور جدا برای نظام قدیم و نظام جدید در سال های بعد منتفی بشه و فقط یک کنکور طبق کتاب های درسی نظام جدید برگزار شود، تغییر کتاب های درسی برای کنکور ۹۹ و ۱۴۰۰ چقدره و آیا این افراد با توجه به تغییر منابع میتوانند در کنکور ۹۹ و ۱۴۰۰ یا سال های بعد شرکت کنند و موفق شوند؟با نگاه کلی به تغییر کتب نظام جدید خواهیم دید که تغییرکتب درسی دبیرستان زیاد نبوده و چارچوب اصلی مباحث تقریبا همان مطالب کتاب های درسی نظام قدیم هستند. اما به این معنا نیست که داوطلبان نظام جدید از کتاب های کمک درسی یا فیلم و دی وی دی های کنکور ۹۹ نظام قدیم استفاده کنند زیرا این منابع تغییراتی داشته و بعضی مطالب حذف یا اضافه شده. به طور مثال، در درس زیست مطالبی مثل گوارش، قلب، دفع مواد زائد، گازهای تنفسی و … که در کتاب درسی زیست شناسی سال دوم دبیرستان نظام قدیم وجود داشت با شباهت تقریبی در کتاب درسی زیست شناسی دهم نظام جدید تکرار شده اما بعضی نکته های حذف یا اضافه شدن و بعضی اسم ها فارسی شدن که البته در اکثر موارد معادل لاتین این اصطلاحات هم در کتاب بیان شده. در همه ی درسهای رشته تجربی، ریاضی و انسانی تغییرات تقریبا در همین اندازه بوده اما باز هم مشاوران رتبه برتر موسسه حرف آخر تاکید ممیکنند داوطلبان هر نظام آموزشی از منابع (کتاب یا فیلم آموزشی) ویژه خودشان استفاده کنند و به ویژه داوطلبان نظام جدید صرفا به استفاده از منابع نظام قدیم اکتفا نکنند.

سرنوشت کنکور99 از زبان رتبه برتری ها و مشاورین ارشد

کنکور 99 چگونه خواهد شد و تاثیر معدل چگونه خواهد بود؟

در کنکورسراسری 98 دو نوع سوال برای نظام قدیم و جدید با تاثیر معدل 30 درصد فعلا قطعی شده بود ولی کامل تصویب نشده بود و اینکه ایا در کنکور 99 نیز همین طوری خواهد بود و تاثیر معدل در کنکور 99 شاید بیشتر شود و دانش اموزان نظام جدید باید اهمیت بیشتری به معدل بدهند تا تاثیری که اعمال می شود را به طور کامل بگیرند.در سایت رسمی تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 به زودی اعلام خواهد شد و متعاقبا سایت حرف آخر نیز اعلام میکنند، بیشتر برای داوطلبانی که دانش آموز نظام جدید هستند و شروع به برنامه ریزی برای شرکت در کنکورسراسری کرده اند باید دقت کنند که معدل نیز دارای اهمیت می باشد و می تواند تاثیر زیادی را در رتبه و نتیجه داشته باشد. توجه کنید که تاثیر معدل در کارنامه اولیه کنکور سراسری و هم چنین در رتبه ی داوطلب تاثیر دارد و در انتخاب رشته کنکور سراسری تاثیر چندانی ندارد.

کنکور سراسری سال 99 چگونه برگزار می شود؟

کنکور طی سال های گذشته فقط یک نوع سوال هایی که در کتاب های درسی نظام قدیم بوده مورد سوال قرار گرفته بود و با دگرگونی در نظام آموزشی کشور و تبدیل شدن مقطع پیش دانشگاهی به سال دوازدهم موقعیت را برای داوطلبان نظام قدیم تغییر داد و روش سازمان سنجش برای دو گروه از داوطبان نظام قدیم و نظام جدید متفاوت از سال های اخیر است و تا زمان  کنکور 99 دو تیپ سوال برای داوطلبان هردو گروه برگزار خواهد شد چون داوطلبان پشت کنکوری هر سال درصد بالایی از داوطلبان کنکور را به خود اختصاص میدهند تا قبل از کنکور ۹۹ به طور نظام قدیم و نظام جدید خواهد بود و کنکور ۹۹ چگونه برگزارخواهد شد؟ برای آن دسته از پشت کنکوری هایی که سال ۹۹ در کنکور شرکت میکنند فقط یک نوع سوال برگزار می شود و به دلیل اینکه آمار داوطلبان نظام قدیم کمتر از نظام جدید است و کنکور۹۹ و  سال های بعد به صورت مشترک برگزار خواهد شد و از این طریق تاثیر معدل نظام جدید نیز مشترک هر دو نظام قدیم و نظام جدید خواهد بود.

آخرین اخبار کنکور 99 را از مشاورن ارشد و رتبه برتری موسسه خرف اخر جویا شوید

اما کنکور 99 برای آن عده ازداوطلبان نظام جدیدی که برای بار اول در کنکور شرکت میکنند هیچ تفاوتی با کنکور های سال های پیشی ندارد و منابع اصلی کتاب های جدید و دوره آموزش متوسطه است و دقیقا کنکور به طور آزمون جامع و کامل که در چند سال مورد آزمون قرار گرفته و دقیقا تمامی رشته های نظری را شامل می شود و منابعی که از کنکور های نظام قدیم تا به امروز مورد توجه طراحان کنکوری بوده فرق زیادی خواهد کرد،  تیپ سوالات  کنکور 99 چطوری خواهد بود؟ در این صورت کنکور 99 به صورتیکه که دوره جدید آموزشی کشور مختص بوده و کاملا تیپ سوالات جدید خواهد بود

آیا ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۹ و ۱۴۰۰ به نسبت سالهای قبل کمتر است؟

حرفهای زیادی درباره اینکه ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۸ و ۹۹ فقط ۲۰ یا ۳۰ درصد خواهد بود به گوش همه ما رسید اما خوشبختانه با مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش مهر باطل بر همه ی این حرفها زده شد. طبق مصوبه این جلسه، ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در کنکور ۹۸ بین دو نظام قدیم و جدید درصدی بندی نخواهد شد و حالت رقابتی خواهد داشت که این عادلانه ترین شیوه ی ممکن است. بنابرین رتبه ۱ کنکور ممکنه داوطلب نظام جدید یا نظام قدیم باشه، در اصل ممکنه همه قبولی های یک رشته در یک دانشگاه خاص داوطلبان نظام قدیم یا همگی نظام جدید یا ترکیبی از این دو گروه باشند و هیچ درصد بندی برای ظرفیت پذیرش مطرح نیست.

منبع :موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و مشاوره دانش آموزان و داوطلبان کنکوری و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید.

ارتباط 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان و داوطلبان

برگزاری کنکور 99 چگونه خواهد بود؟

برای نظام قدیم ها و نظام جدید ها بطور جداگانه برگزار خواهد شد و سوالات باهم فرق دارند.

من دانشجوی دانشگاه سراسری هستم.میتوانم دوباره در طول تحصیلم در کنکور شرکت کنم؟

بله میتونید ولی باید در بهمن همان سال از دانشگاه انصراف داده باشید.

معدل سال دوازدهم تاثیرش در کنکور چقدر است؟

در کنکور سراسری ملاک فقط معدل کتبی نهایی است

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.