کنکور نظام قدیم تا سال ۱۴۰۰

موسسه حرف آخر

کنکور ۱۴۰۰ از آن چه که فکر می کنید به شما نزدیک تر است. کنکور سراسری هر سال در تایم های مشخص با توجه به رشته‌های مختلف برگزار می‌شود. منابع آموزشی برای کنکور، هر سال مشخص می‌شوند و داوطلبان با توجه به منابع، خود را برای آزمون آماده می‌کنند. کنکور ۱۴۰۰ در مقایسه با کنکور‌های چند سال اخیر دچار تغییراتی شده است. منابع درسی در این کنکور بر اساس دروس پایه دهم، یازدهم و دوازدهم برای تمام داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم است. با توجه به اهمیت این کنکور، ما در این مطلب به کمک رتبه برتری های حرف آخر اطلاعات لازم برای شرکت در این آزمون را به شما ارائه می‌دهیم.

تا اینکه رییس سازمان سنجش  کشور رسما اعلام کرد : کنکور ۱۴۰۰ برای نظام قدیم حذف خواهد شد و به شکل تک آزمون  برگزار خواهد شد.

بر طبق آخرین  گفته های خدایی رييس سازمان سنجش كشور ،  کنکور 99 آخرین کنکوری است که به شکل دو آزمون برگزار می شود و پس از آن کنکور به روال گذشته خود که به شکل تک آزمون برگزار می شد بر خواهد گشت.

کنکور نظام قدیم تا سال 1400

کنکور سال 1400 نظام قدیم به چه صورت می باشد

خدایی :بر طبق مصوبه شورای سنجش و پذیرش ، ۲ سال برگزاری کنکور به شکل جداگانه برای نظام قدیم و نظام جدید کافی می باشد و داوطلبان نظام قدیم برای کنکور سال 1400 به بعد ازمون جدا نخواهند داشت

با توجه به تعداد افراد شرکت کننده در کنکور و علاقه آن ها  برای قبولی در رشته های پرمتقاضی و محدود بودن قبولی و پذیرش دانشجو در این رشته ها ، پس باز هم هر ساله تعداد فراوانی از جمعیت صد هزار نفری افراد نظام قدیم پشت کنکور باقی می مانند که همچنان برای قبولی در رشته دلخواهشان  منتظر کنکور سال های بعد باشند

پس از انتشار خبر حذف کنکور 1400 نظام قدیم ، تعدادی از داوطلبان خواستار برگزاری کنکور نظام قدیم تا سال ۱۴۰۰ شدند

این داوطلبان گفتند که : مسلما تعداد زیادی از جمع چند صدهزار نفری داوطلبان نظام قدیم  پس از کنکور ۹۹ پشت کنکور خواهند ماند که باید در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنند ، اگر کنکور 1400 فقط با منابع نظام جدید برگزار شود این گروه عظیم مجبور می شوند دوباره منابع جدید تهیه کنند که با توجه به وضع معیشتی موجود در جامعه  و تغییرات کتاب های درسی این مسأله خیلی سخت است ، پس از مسئولان خواستاریم کنکور نظام قدیم را تا سال 1400 ادامه دهند .

رییس سازمان سنجش در پاسخ این دوطلبان گفت : مصوبه شورای سنجش و پذیرش بر این مناسبت که سال ۹۹ آخرین سال برگزاری کنکور نظام قدیم است، در واقع این موضوع خیلی مورد بحث قرار گرفته و طراحی سؤال برای نظام قدیمی‌ ها یک سال تمدید شده که فقط در سال ۹۹ هم این کار انجام خواهد شد و پس از آن  دیگر قابل تمدید نمی باشد.

باتوجه به این گفته ها داوطلبین نظام قدیم برای کنکور ۱۴۰۰ بايد منابع درسی کنکوری های نظام جديد را تهیه و بخوانند. برای اطلاعات بیشتر از چگونگی برگزاری کنکور سال 1400 برای دانش آموزان نظام قدیم با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر در تماس باشید.

منابع کنکور 1400 شامل کتاب های پایه دهم چاپ سال ۹۸ و پایه یازدهم چاپ ۹۹ و پایه دوازدهم چاپ ۱۴۰۰ خواهد بود .

سرنوشت کنکور سال 1400 از نگاه مشاورین حرف آخر

کنکور سال ۱۴۰۰ با منابع نظام آموزشی ۳-۳-۶ و کاملا به صورت نظام جدید؛

کنکور ۱۴۰۰ بر اساس منابع نظام آموزشی ۳-۳-۶ برگزار می‌شود. داوطلبان باید درس های پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را مطالعه کنند. نظام آموزشی ۳-۳-۶ به شش سال دوره تحصیل ابتدایی، سه سال دوره تحصیلی راهنمایی یا متوسطه اول و سه سال دوره تحصیلی متوسطه یا متوسطه دوم گفته می‌شود.

شرایط کنکور در سال ۱۴۰۰ تغییر کرده است و داوطلبان صرفا منابع نظام جدید را باید بخوانند. کنکور سال ۹۹ به دانش‌آموزان و داوطلبان این امکان را می‌دهد که به سوال های نظام جدید یا نظام قدیم بر اساس علاقه خود جواب دهند. اما در سال ۱۴۰۰ این امکان‌پذیر نخواهد بود. “دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ باید از منابع نظام جدید برای شرکت در کنکور استفاده کنند.”

سازمان سنجش تمدید نشدن کنکور سراسری نظام قدیم را به همه داوطلبان و دانش آموزان اطلاع رسانی کرده بود؛

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس مجلس تأکید کرد: بنابراین همه داوطلبان نسبت به برگزار نشدن کنکور نظام قدیم در سال‌‌های بعد مطلع بودند.

کریمی فیروزجایی افزود: عدم برگزاری کنکور نظام قدیم، تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو بود و مجلس و کمیسیون آموزش نیز تصمیم بر این گرفت که تغییری در این تصمیم ایجاد نکند و این مصوبه شورای سنجش و پذیرش به قوت خود پابرجا ماند. بنابراین کنکور نظام قدیم از سال 1400 حذف می‌شود،برای مشورت و گرفتن اطلاعات بیشتتر از چگونگی برگزاری کنکور سال 1400 با مشاورین ارشد و تخصصی موسسه حرف آخر از طریق شماره های ( 09128929049 و 09128929049 ) در تماس باشید.

برای کنکور سال 1400 از کی و کجا شروع کنم

سازمان سنجش برای تمدید دباره کنکور نظام قدیم تمکین می‌کند و آن را مورد نیاز داوطلبان بلاتکلیف نظام قدیم می داند؛

نادری در ادامه ضمن ارزیابی خود درباره سرانجام پیگیری‌های تمدید کنکور نظام قدیم تا سال ۱۴۰۰ بیان کرد: نظر من این است که حتما سازمان سنجش نسبت به این موضوع تمکین خواهد کرد چونکه حدود ۶۰۰ هزار داوطلب برای کنکور نظام قدیم در کشور داریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش یادآور شد: موضوع بعدی که در جلسه امروز کمیسیون مورد گفتگو و بررسی قرار گرفت «افزایش سن فرهنگیان»‌ بود که مورد بحث مفصل قرار گرفت و همکاران بنده اعلام کردند که این موضوع به آئین‌نامه داخلی مربوط می‌شود که قرار شد طی نامه نگاری با وزارت آموزش و پرورش نظرمان را اعلام کنیم و به تفاهم برسیم، برای اطلاع از این موضوع با رتبه برتری های حرف آخر رشته انسانی موجود در دپارتمان حرف آخر در تماس باشید .

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان و داوطلبان نظام جدید

منابع کنکور سال ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

کنکور ۱۴۰۰ شامل منابع نظام جدید خواهد بود. داوطلبان و دانش‌آموزان باید منابع درس های پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را بخوانند.

آیا با مدرک نظام قدیم می توان در کنکور 1400 شرکت کرد؟

بله می توان با همان مدرک اخذ شده نظام قدیم در کنکور 1400 نظام جدید شرکت کرد و نیازی به اخذ مدرک جدید نیست.

شرایط شرکت در کنکور ۱۴۰۰ برای داوطلبان نظام قدیم چگونه است؟

داوطلبان با مدرک نظام قدیم به اسانی می‌توانند در کنکور شرکت کنند.

آیا در سال 1400 برای داوطلبان نظام قدیم کنکور جداگانه ای برگزار خواهد شد؟

با توجه با آخرین اطلاعات تا لحظه انتشار این مطلب،خیر در کنکور 1400 ،آزمون جداگانه ای در نظر گرفته نمی شود.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.