خبر حذف کنکور ۹۹

موسسه حرف آخر

داوطلبان زیادی در این باره از رتبه برتری های حرف آخر سوال میپرسن که کنکور 99 به چه شکل برگزار می شود و معدل و تاثیر آن چگونه است با توجه به این که سوال های زیادی در رابطه با نوع تستی و تشریحی ان هم پرسیده شده است ابتدا می خواهم این موضوع را روشن کرده بعد به ادامه ی بحث بپردازیم که کنکور به شکل تستی برگزار می شود چون اگر به شکل تشریحی باشد در سطح کنکور و تصحیح ان خیلی سخت بود و ابهامات زیادی به وجود می اید بنابراین سازمان سنجش برای عدالت اموزشی و بدون هیچ ابهامی مجبور به برگزاری به شکل تستی است در نتیجه در کنکور سراسری سال 99 احتمالا سری سوال ها که سازمان سنجش در قالب یک نظام گفته است در بین شرکت کنندگان توزیع می شود و سال 99 به روال سابق برگزار خواهد شد.

خبر حذف کنکور را از مشاورین حرف آخر جویا شوید

کنکور سراسری از پنجره نگاه دانش آموزان و داوطلبان

به دلیل کرونا، کنکورهای سراسری سال 99 در کشور چند بار تغییر تاریخ دادند و به عقب افتاد که این تعویق به مذاق عده‌ای خوش‌آمد و به مذاق عده‌ای ناخوش. بستگی دارد به تعویق افتادن کنکور را چه کسی و از چه زاویه‌ای ببیند، چون بسته به زاویه نگاه و اغراض هر فرد، برداشت‌ها و نتیجه‌گیری‌ها نیز متفاوت است.

مثلا سید امیرحسین قاضی ‌زاده‌هاشمی که دخترش امسال کنکوری است در صفحه توئیتری اش نوشته این تعویق برای خانواده او استرس زا بوده. او حتی وضعیت خانوادگی خود را به دیگران نیز تعمیم داده و اعلام کرده تعویق کنکور به بهانه سلامت افراد، اتفاقا برای سلامت روح و روان جوانان خیلی خطرناک است.

از کنجی که او نشسته و به موضوع نگاه می‌کند عقب افتادن کنکور موجب افزایش سرسام آور تقاضا نیز خواهد شد که این در نهایت به نفع مافیای کنکور  و به ضرر متقاضیان می باشد.

همچنین طبق تحلیل او عده‌ای از افرادی که برای به عقب افتادن کنکور دامن می‌زنند، همان‌هایی هستند که در فضای مجازی اکانت‌های فیک می‌سازند و به اسم داوطلبان واقعی، تعویق کنکور را سازماندهی می‌کنند. ‌با فاصله از کنجی که این نماینده مجلس در آن نشسته و قضایا را تحلیل می‌کند، اما داوطلبان واقعی حضور دارند که هر کدام به شیوه خود به ماجرای کنکور و تبعات کرونا بر آن نگاه می‌کنند. خلاصه نظرات آنها که ما توانسته‌ایم جمع بندی اش کنیم، این است:

در شرایطی که برگزاری تجمعات عقلاً و منطقا قابل قبول نیست، این موضوع برای برگزاری کنکور هم صدق می‌کند و ممکن است جان جوانان را به خطر بیندازد.

تعویق‌های پی در پی، برنامه‌ریزی‌های شخصی و درسی اشخاص را به هم می‌ریزد و تاثیر منفی بر عملکرد آنها خواهد گذاشت. پس بهتر بود تاریخ کنکور از ابتدا دستکاری نمی‌شد.

از نگاه موسسه حرف آخر و رتبه برتری های آن در این باره می گویند که جابه‌جا شدن زمان برگزاری کنکور در یکی دو مرحله اول قابل درک بود اما ادامه آن، استرس زیادی را به همراه دارد و فردی که از ابتدای مهر درس خواندن را شروع کرده و در کنار آن استرس کنکور را داشته یکباره وقتی آزمون چندین بار به تعویق می‌افتد، زندگی اش تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

هنگامیکه برای اولین بار کنکور به عقب افتاد، خوشحال بودم، چون می‌توانستم تایم بیشتری برای درس خواندن داشته باشم تا نقاط ضعف خود را جبران کنم. الان هم هر چه می‌گذرد و کنکور به تعویق می‌افتد هنوز باز هم برای من خوشحال کننده است، چون می توانم بیشتر مطالعه کنم.

با توجه به این که در اسفندماه به کرونا مبتلا شدم و به گفته پزشک اگر بار دیگر مبتلا شوم، وضعیت ریه‌هایم بدتر می‌شود، از برگزاری کنکور نگران ام. تصور این که برای آزمون باید چندین ساعت را در فضایی سربسته بگذرانم، استرس زیادی به من وارد می‌کند. خوب می شد اگر کنکور در فضای باز برگزار می‌شد.

 اگر کنکور با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود، مشکلی ندارم به شرط این که فاصله‌ای که وزیر بهداشت و نماینده مجلس در جلسه مشترک خود با هم داشتند برای داوطلبان هم فراهم شود، یعنی چیزی حدود چهار متر.

کنکور سال 99 از نگاه دانش آموزان و مشاورین ارشد حرف آخر

راهی پیشنهادی برای حذف کنکور سراسری؟

حذف کنکور و نبود موسسات و آموزشگاه‌های کنکور، قصه‌ای طولانی است که داوطلبان زیادی به آن گوش دادند اما هیچ‌گاه طعم آن را نچشیدند. محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یکی از کسانی بود که در مرداد ٩٨ در بحبوبه بحث‌های بودن یا نبودن موسسات و آموزشگاه‌های کنکور واکنش نشان داد: «مجلس در حال آماده کردن طرحی برای حذف کنکور می باشد، زیرا تا زمانی که بساط کنکور جمع نشود، بساط موسسات و آموزشگاه‌های کنکور هم جمع نخواهد شد.»

خسرو ساکی، رئیس مرکز سنجش آموزش‌وپرورش هم بر همین باور است و می‌گوید که اخیرا هیچ‌ تصمیمی‌ در این‌ خصوص گرفته نشده است. او تایم برگزاری کنکور را منوط به اعلام تاریخ امتحانات نهایی می‌داند. «در مورد اعلام تاریخ امتحانات نهایی هم وضع شفاف نیست و نمی‌توان صراحتا اعلام کرد چه تایمی مدارس فعالیت‌شان را شروع خواهند کرد؛ حتی تعیین تاریخ شروع کار مدارس هم پیش‌بینی‌پذیر نیست. چه کسی می‌تواند در مورد تایم اتمام واگیری کرونا اظهار نظر کند؟ اما با وجود این جلسات زیادی برگزار شده ولی نباید از نظر دور داشت که در این شرایط، نمی‌توان تصمیم قطعی گرفت.»

سوالات احتمالی کنکور سراسری سال 99 و خبر حذف آن

کنکور سراسری سال 99 چگونه برگزار خواهد شد؟

کنکور طی سال های گذشته فقط یک نوع سوال هایی که در کتاب های درسی نظام قدیم بوده مورد سنجش قرار گرفته بود و با تحولاتی در نظام آموزشی کشور و تبدیل مقطع پیش دانشگاهی به سال دوازدهم شرایط را برای داوطلبان نظام قدیم تغییر داد و روش سازمان سنجش برای دو گروه از داوطبان نظام قدیم و نظام جدید متفاوت از سال های اخیر است و تا زمان  کنکور 99 دو تیپ سوال برای داوطلبان هردو گروه برگزار می شود زیرا دانش آموزان پشت کنکوری هر سال درصد بالایی از داوطلبان کنکور را مختص خود کرده اند تا قبل از کنکور ۹۹ به شکل نظام قدیم و نظام جدید خواهد بود و کنکور ۹۹ چطوری برگزار می شود؟ برای آن دسته از پشت کنکور یهایی که سال ۹۹ کنکور می دهند فقط یه تیپ سوال برگزار می شود و به دلیل اینکه آمار داوطلبان نظام قدیم کمتر از نظام جدید است و کنکور۹۹ و  سال های بعد به صورت مشترک برگزار می شود و از این طریق تاثیر معدل نظام جدید نیز مشترک هر دو نظام قدیم و نظام جدید خواهد بود.البته احتمال اینکه دو کنکور باشد وجود دارد!!!!!اما کنکور 99 برای آن دسته از دانش آموزان نظام جدیدی که برای اولین بار کنکور می دهند هیچ فرقی با کنکور های سال های گذشته ندارد و منابع اصلی کتاب های جدید و دوره آموزش متوسطه خواهد بود و دقیقا کنکور به شکل آزمون جامع و کامل که در چندین سال مورد سنجش قرار گرفته و دقیقا همه رشته های نظری را شامل می شود و منابعی که از کنکور های نظام قدیم تا به امروز مورد توجه طراحان کنکوری بوده تفاوت زیادی خواهد کرد،  تیپ سوالات  کنکور 99 چگونه خواه بود؟ در این صورت آزمون کنکور 99 به طوری که دوره جدید آموزشی کشور مختص بوده و کاملا تیپ سوالات جدید خواهد بودموضوع کنکور 99 به چه صورت خواهد شد را توضیح دادیم ولی خب باز هم احتمال تغییر هست.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

من برای کنکور کاملا آماده بودم ولی الان که کنکور به تعویق افتاد استرس گرفتم و دستم به درس نمیره. نمی دونم چیکار کنم؟

با اعتماد به نفس و توکل بر خدا درس های قبلی رو مرور و تست زیادی کار کن.

کنکور 1400 هم مثل 99 دو تیپ سوال برای هر دو نظام طرح می شود؟

خیر. در کنکور 1400 فقط کنکور نظام جدید برگزار می شود.

امکان داره بازم کنکور به تعویق بیوفته؟

هیچی معلوم نیست شاید بازم به تعویق افتاد و در مهر ماه برگزار شد و یا شایدم در موعد اعلام شده برگزار بشه.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.