هزینه ترمیم معدل چقدر است؟

هزینه ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۲

برای پاسخ به این سوال پر‌تکرار که هزینه ترمیم معدل چقدر است باید بگوئیم که تقریبا هر‌ساله بخش‌نامه ای جدید در این راستا ارائه می‌شود. در سال ۱۴۰۲ آزمون سراسری با تغییرات بالایی همراه است که یکی از این تغییرات تاثیر معدل بر رتبه کنکور است. پس در نظر داشته باشید که در سال ۱۴۰۲ معدل تاثیر زیادی بر رتبه داوطلبان خواهد داشت که بسیاری از داوطلبان به سمت ترمیم معدل می‌روند که روند هر ساله ترمیم معدل را در سال‌های متوالی بیان کرده‌ایم.

 شاید بعضی دانش آموزان نگران معدلشان باشند و در راستای جبران پایین بودن آن در تلاش اند. اگر دنبال راهکاری برای جبران پایین بودن معدل خود هستید ، می‌توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی موسسه حرف آخر از این راهکار‌ها مطلع شوید. تاثیر قطعی معدل نیز به آن معنی ست که در هر دو حال، یعنی در صورت بهتر شدن تراز یا بدتر شدن تراز با تاثیر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ، این معدل را در آمار قبولی‌ها در نظر می‌گیرند که در این شکل به ضرر داوطلب خواهد بود. خوشبختانه به احتمال بسیار زیاد شاهد تاثیر مثبت معدل در کنکور 98 خواهیم بود.

هزینه ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۲

تمامی دانش آموزانی که امسال می‌خواهند در کنکور سراسری شرکت کنند و معدل پایینی دارند، امکانی با هدف بهبود سوابق تحصیلی برایشان مهیا شده است که داوطلبان معدل پاین می‌توانند در امتحانات ترمیم معدل شرکت کرده و معدل خود را ارتقاء دهند. در واقع جهت ترمیم معدل باید در ماه‌های خرداد، شهریور، دی دروسی که نمراتی پایین دارند را انتخاب کرده و دانش آموز مجدد امتحان بدهد. در واقع نمرات کسب شده جدید وارد پرونده سوابق تحصیلی شده و در کارنامه اصلی درج نمی‌گردد. همچنین با برنامه ۱۰۰۰ ساعته حرف آخر می‌توانید خود را به برترین رتبه‌های کنکور برسانید.

هزینه ترمیم معدل برای کنکور ۱۴۰۲

تاثیر ترمیم معدل در سال ۱۴۰۲

در سال ۱۴۰۲ شاهد اعمال قطعی سوابق تحصیلی در کنکور خواهیم بود. البته در نظر داشته باشید که این سوابق تحصیلی سبب عقب افتادن داوطلب با معدل پایین نخواهد بود و در صورتی که سبب بهبود شود، اعمال خواهد شد. پس اگر داوطلب رتبه خوبی کسب کرد، معدل پایین و سوابق تحصیلی نمره کنکور را پایین نخواهند آورد. در جدول زیر میزان تاثیر معدل بر نتایج کنکور ۱۴۰۲ را شرح داده‌ایم:

سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳

فقط پایه دوازدهم به میزان ۴۰ درصد با تاثیر قطعی

سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴

فقط پایه دوازدهم به میزان ۵۰ درصد با تاثیر قطعی

سال تحصیلی ۱۴۰۴ – ۱۴۰۵

فقط پایه یازدهم و دوازدهم به میزان ۶۰ درصد با تاثیر قطعی

سال تحصیلی ۱۴۰۵ – ۱۴۰۶ و بعد از آن

پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم به میزان ۶۰ درصد با تاثیر قطعی در نمره کل نهایی

شرایط ترمیم معدل در سال ۹۸ از نگاه موسسه حرف آخر

توجه شود برای کنکور 98 با توجه به مثبت بودن تاثیر معدل هیچ نیازی برای ترمیم معدل نیست و این کار فقط وقت تلف کردن است ولی لازم به ذکر است علاقمندان می‌توانند برای کنکور 98 هم ترمیم معدل انجام دهند. معمولا سوالاتی برای داوطلبان در این شرایط پیش خواهد آمد که به آنها می‌پردازیم. آیا باید نمره خاصی داشت تا بشود در طرح ترمیم معدل شرکت کرد؟خیر. حتی اگر در درسی نمره کتبی نهایی شما ۱۹٫۷۵ یا ۱۰ یا…باشد هم محدودیتی برای شرکت در طرح ندارید، در چند درس می‌توان ترمیم نمره نهایی انجام داد؟هیچ محدودیتی وجود ندارد.شما می‌تواند در یک درس یا همه درس‌های امتحان مجدد بدهید، هزینه شرکت در طرح ترمیم معدل چقدر است؟

شهریه ثابت ۵۰ هزار تومانی+بابت هر درس ۱۵ الی ۲۰ هزار تومن(برای هر شهر می‌تواند متغیر باشد) برای ثبت نام در طرح ترمیم معدل چه کار کنیم؟کجا برویم؟! محل ثبت نام این طرح مدارس بزرگسالان شهر شماست.می‌توانید محل این مدرسه را از آموزش و پرورش شهرتان بپرسید، زمان ثبت نام در طرح ترمیم معدل؟۴۵ الی ۳۰ روز قبل از امتحانات هر نوبت(شهریور-دی-خرداد) اگر در خرداد ماه یک درس را افتاده باشم آیا میتوانم در این طرح شرکت کنم؟خیر.شرکت در این طرح منوط به داشتن مدرک دیپلم است و باید همه دروس را پاس کنید تا مدرک خود را بگیرید. اگر در طرح ترمیم معدل شرکت کنم و نمره ی پایین تری از نمره قبلی خود بگیرم کدام نمره در نظر گرفته می شود؟ نمره بالاتر. من میخواهم در یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور اپلای کنم.به من گفته اند باید معدل دیپلم بالایی داشته باشم.آیا شرکت در این طرح به من کمک می کند؟خیر.

شرایط ترمیم معدل

شرایط جدید برای ترمیم معدل در کنکور 98 از نگاه حرف آخر

 با توجه به نکته های رتبه برتری‌های حرف آخر از شرایط دیگر طرح ترمیم معدل داشتن دیپلم است و اینکه کسی که دیپلم ندارد و در درسی در سال دهم و یازدهم پاس نشده است نمی‌توانید در این طرح شرکت کند و صرفا به شرط قبولی میتواند نمره‌‌های خود را ترمیم کند.و اینکه این نمرات در دیپلم شما تاثیری ندارند.
طرح ترمیم معدل در مجلس به ثبت رسیده و هر ساله سه بار برگزار میشود و حتما حتما در کنکور ۹۸ هم شاهد ازمون‌های ترمیم معدل امتحان نهایی خواهیم بود. و زمان برگزاری آزمون‌های ترمیم معدل هم در خرداد ، شهریور و دی ماه هر سال برگزار می‌شود.برای مشاهده برنامه امتحانات نهایی کلیک کنید.

یک سوال دیگر که ذهن خیلی هاتون رو در گیر کرده این است که یک داوطلب میتواند در چند درس ترمیم بزند دوستان توجه داشته باشید یک دانش اموز میتواند در همه درس‌های نهایی خود این آزمون‌های ترمیم معدل را بدهد و اینکه هیچ گونه محدودیتی ندارد.
دانش آموزان عزیز خیلی‌هاتون دغدغه این رو دارین که اگر در این طرح شرکت کنیم و نمره ای کم تر از نمره قبلیمان بگیریم کدام رو برامون در نظر میگیرین توجه داشته باشین که از بین این ۲ نمره، نمره ای که بالاتر است به سازمان سنجش داده میشود پست خیالتان از این بابت آسوده باشه.

شرایط لازم برای شرکت در ترمیم معدل از زبان رتبه برتری های حرف آخر

در این بخش از توضیحات از رتبه برتری‌های موسسه حرف آخر به ارائه ی شرایط شرکت در طرح ترمیم معدل در کنکور 98 می‌پردازیم.

 1. چه کسانی می‌توانند در طرح ترمیم معدل در کنکور 98 شرکت نمایند؟ همه دانش آموزان امکان شرکت در طرح ترمیم معدل را دارند به طور مثال کسی که در درس عربی نمره 19.75 کسب کرده باشد و یا کسی که نمره 10 کسب میتواند در این طرح شرکت کند.
 2. طرح ترمیم معدل در کنکور 98 اجرا می‌شود؟ بلی طرح ترمیم در کنکور سراسری 98 نیز اجرا می‌شود.
 3. زمان ثبت نام برای طرح ترمیم معدل؟ هر دانش آموز می‌تواند در دی ماه ، خرداد و یا شهریور در ترمیم معدل شرکت کند.
 4. آیا امکان شرکت در ترمیم معدل برای همه درس‌ها وجود دارد؟ بلی هر دانش آموز می‌تواند در تمام دروس شرکت کند.
 5. چه کسانی نمیتوانند در طرح ترمیم معدل شرکت کند؟ همه کسانی که دیپلم خود را در قبل از سال 84 دریافت نموده اند نیازی به شرکت در طرح ترمیم معدل ندارند. 
 6. آیا علاوه بر شرکت در طرح ترمیم معدل سوم دبیرستان میتوانیم در طرح ترمیم معدل پیش دانشگاهی نیز شرکت کنیم؟ بله در طرح ترمیم معدل امکان ترمیم نمرات سوم و پیش دانشگاهی فراهم شده است.
 7. آیا کسانی که بعضی از نمرات سال سوم خود را پاس نکرده اند می‌توانند در این طرح شرکت کند؟ کسانی که قصد شرکت در طرح ترمیم معدل کنکور 97 را دارند باید دیپلم خود را دریافت کرده باشند.
 8. اگر در ترمیم معدل نمره ای پایین تر از نمره ی قبلی خود بدست آوریم کدام نمره ملاک قرار می‌گیرد؟ در بین دو نمره ای که شما کسب کرده اید هر کدام بیشتر باشد برای سازمان سنجش ارسال می‌گردد.
 9. هزینه شرکت در ترمیم معدل چقدر است؟ برای هر درس حدود 20 هزار تومان دریافت می شود که ممکن است بر حسب منطقه این مبلغ ممکن است اندکی کم یا زیاد شود.
 10. من در شهری غیر از شهری که در آن در امتحانات سال سوم شرکت کرده ام زندگی می‌کنم آیا می‌توانم در شهر جدید در ترمیم معدل شرکت کنم؟ به طور مثال دانش آموزی که در شهری زندگی می‌کرده که منطقه دو محسوب می‌شده و در امتحانات نهایی شرکت کند برای شرکت در ترمیم معدل باید در شهر دیگر نیز که منطقه دو محسوب می‌شود در این طرح شرکت کند و در شهرهای منطقه سه یا یک نمیتواند شرکت کند.
 11. آیا برای داوطلبان نظام قدیم از کتاب‌های نظام قدیم سوال طرح می‌شود؟ با توجه به اینکه امتحانات نهایی نظام جدید در پایه دوازدهم برگزار می‌شود همه دانش آموزان نظام قدیم باید از این فرصت استفاده کنند و در خرداد یا شهریور و یا دی تا قبل از کنکور 98 در طرح ترمیم معدل شرکت نمایند چون هنوز مشخص نیس بعد از برگزاری امتحانات نهایی دوازدهم آیا برای داوطلبان نظام قدیم سوالات مجزا طرح خواهد شد یا خیر

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری است که و پکیج‌ های حرف آخر مطابق با به روز ترین ابزار‌های دنیا است. برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری‌ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

شرایط لازم برای شرکت در ترمیم معدل

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

هر دانش آموز چند بار حق شرکت در ترمیم معدل را دارد ؟

هر دانش آموز فقط یک بار حق شرکت در ترمیم معدل را دارد . 

محل ثبت نام در طرح ترمیم معدل ؟

هر یک از دنش آموزان یک ماه قبل از شروع امتحانات دی ، خرداد و یا شهریور به یکی از مدرسه های بزرگسالان منطقه خود مراجعه کنند.

آیا نمرات جدید ترمیم معدل در دیپلم ثبت می شود؟

خیر نمرات ترمیم معدل صرفا برای تاثیر در کنکور سراسری می باشد .

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.