استرس کنکور دارم

موسسه حرف آخر

امروزه یکی از مشکلات اساسی داوطلبان استرس است به نحوی که حتی می تواند ذهن شان را از خواندن درس تعطیل کند. اما این صرفا یک طرف قضیه است استرس حتی موجب می شود مباحثی را هم که خوانده اید فراموش کنید و این یک مشکل بزرگ برای یک داوطلب کنکوری محسوب می شود. اما چگونه می توان این استرس را کنترل کرد و بر آن غلبه شد تا نتیجه را به نفع خودتان بهاتمام برسانید.امروز بنده نیما افروزی مشاور ارشد حرف آخر در موسسه حرف آخر میخواهم شما را با راه های مبارزه با استرس کنکور آشنا کنم.

استرس می تواند چه عواقبی را به دنبال داشته باشد؟

از جمله مشکلاتی که استرس دارد این است که شما حتی اگر نخواهید مطالعه هم کنید باز هم دچار اضطراب خواهید شد و ذهنتان درگیر این است که چرا مطالعه نمی کنید این درحالی است که حوصله مطالعه هم ندارید و می توان گفت که مغزتان کاملا نا آرام است. این بدترین اتفاقی است که یک داوطلب کنکوری یا یک دانش آموز که می تواند داشته باشد و خیلی بازدهی مطالعه را تحت تاثیر قرار خواهد داد، پس باید با راه های مقابله با استرس کنکور آشنا شده تا بروز این عواقب را به حداقل برسانید.

کاهش استرس یا مشاورین رتبه برتری موسسه حرف آخر

راه و روش های توصیه شده حرف آخر برای کاهش استرس در کنکور پیش رو


تصور کنید که هدف شما از درس خواندن بیشتر، موفقیت در آزمون سراسری و کسب رتبه ای طبق میل تان باشد. با اینکه هدف شما خیلی ارزشمند است، اما چون برای رسیدن به آن باید ماه‌های زیادی تلاش کنید و پاداش سعی تان بزودی داده نمی‌شود، به قول معروف امکان دارد که در نیمه راه کم بیاورید؛ پس ضروری است که اهداف کوتاه مدت و پاداش‌هایی مطابق با اهداف مورد نظر برای خود را پدیا کنید. باید کار را به قطعه های کوچکتر تقسیم و از پاداش‌های آنی تر استفاده کنید؛ برای مثال، اگر علاقه‌مند به بازی های کامپیوتری یا تماشای تلویزیون هستید، در ابتدا برای هر دو ساعت درس خواندن، نیم ساعت از تایم خود را به بازی کامپیوتری یا دیدن تلویزیون مختص کنید. اگر می خواهید که یک فیلم یا سریال را نگاه کنید و نیاز به تایمی بیش از نیم ساعت دارید، بعد از هر دوساعت مطالعه، در برگه‌ای ذکر کنید که نیم ساعت پاداش ذخیره دارید و بعد از مجموع این نیم ساعت ها برای تماشای یک سریال استفاده کنید.

بعضی از داوطلبان در خیلی از شب های درس خواندن بیدار می مانند و شب بیداری می کنند و برای این بیدار ماندن از موادی مثل قهوه، چایی و نوشیدنی هایی که دارای کافیین هستند استفاده می کنند که این کار عملی خیلی اشتباه و غیر علمی است و باعث کاهش قدرت تمرکز و نیز حافظه در اشخاص می شود، بنابر این توصیه می کنیم که هر فرد شبانه حداقل 6 ساعت خواب داشته باشد تا مغز بتواند مباحث خوانده شده را دسته بندی کند و بهتر بتوانید در مواقع لزوم از آن کار بگیرید. بهترین زمان خواب بین ساعات ۱۰ الی ۱۱ شب تا پنج صبح است و افرادی که خوابشان نمی برد می توانند یک یا ۲قطره روغن بنفشه یا روغن بادام شیرین در بینی بچکانند زیرا این کار موجب آرامش و حس خواب آلودگی می شود علاوه برآن برای داشتن خواب راحت در این ایام مصرف کاهو و سکنجبین هم می تواند گزینه ی خوبی باشد.گاهی اوقات نوشیدن شربت سکنجبین و شربت های طبیعی طبع خنک در ایام مطالعه و کنکور توصیه می شود چون به دلیل گرمای هوا و بار سنگین کارهای فکری، کمی مغز گرمتر شده و رو به حرارت و خشکی می رود که در اینجا انجام این اقدامات برای حفظ رطوبت و دمای متعادل مغز گزینه خیلی خوبی است. علاوه بر آن مصرف روزانه یک الی ۲عدد مویز در طول روز به فاصله یکی ۲ساعت در میان ، نوشیدن آب عسل (عسل حل شده در آب ) به همراه کمی آب لیمو نیز برای کنکوری ها خیلی توصیه می شود و از دیگر سو خوردن آلو بخارا یا انجیر خیسانده هم برای جلوگیری از رفع یبوست موثر است. برای کنکوری ها استفاده از غذاهای گیاهی خیلی توصیه می شود خورش کدوی بخار پز شده خیلی مناسب است چون مغز را تقویت کرده و انرژی زیادی برای هضم نیاز ندارد ، علاوه بر آن مصرف خورش آلو ، اسفناج با کمی آویشن برای گرفتن سردی اضافی آن تاثیر خوبی برای بدن دارد. نیز استفاده از گوشت قرمز هم کمتر شود و بیشتر عصاره یا آب آن در خورش میل شود، در ضمن کنکوری ها در این روزهای پایانی نباید در مصرف سردی ها همچون هندوانه، هلو، میوه های فراوان، دوغ، ماست و نظایر آن زیاده روی کنند زیرا سردی زیاد نیز موجب کسالت و خواب آلودگی می شود.توجه داشته باشین که رتبه برتری های حرف آخر خواب و استراخت و تغذیه مناسب را لازمه موفقیت و کنترل استرس می دانند.

راه و روش های کاهش استرس به کمک مشاورین ارشد و رتبه برتری

اولین اقدام برای کاهش حواس پرتی کنار گذاشتن و نداشتن گوشی موبایل می باشد.

مشکل داوطلبان جدید کنکور نسبت به داوطلبان قدیم کنکور سراسری در سال های گذشته گوشی موبایل است. بی شک همه تمایل دارند که در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام ، تلگرام ، واتساپ ، فیسبوک ، توئیتر و … فعالیت کنند . از طرفی هر لحظه و هر چند دقیقه و ساعت یکبار با پیام ها و نوتفیکیشن های مربوط به دریافت پیام همیشه چراغ گوشی روشن خواهد شد و داوطلبان وسوسه شده که گوشی موبایل را چک کند. این کار حواس پرتی داوطلبان را خیلی زیاد میکند. جلوگیری از این کار خیلی سخت است و تا حدودی غیرممکن است. در این زمان بهترین راه حل برای کاهش حواس پرتی یا خاموش کردن گوشی است یا اینکه از دسترس خارج کردن گوشی و خاموش کردن اینترنت است.در غیر این صورت قطعا چند ساعت از وقت شما صرف هدر رفتن با گوشی موبایل میشود،و مشاورین و رتبه برتری های موسسه حرف آخر نیز تنها راه از بین بردن حواس پرتی را همان قطع کردن زنجیره در اختیار بودن گوشی موبایل می باشد.

اولین راهکار برای کاهش استرس

مهمترین و کلیدی ترین راه برای مقابله با استرس کنکور

شما تلاش می‌کنید و مطمئن باشید هیچ تلاشی، تاکید می‌کنم هیچ تلاشی بی نتیجه نخواهد بود و حتی ده دقیقه هم درس بخوانید نتیجه آن را خواهید دید. اما راه مقابله با استرس کنکور که این جا می‌خواهم به شما معرفی کنم شبیه سازی خود فضای کنکور است و چند توصیه به عنوان مشاوران رتبه برتر حرف آخر برای شما دارم که با دقت باید اجرا کنید.

۱-تلاش کنید دو ماه آخر کنکور هر روز ساعت ۵:۳۰ صبح از خواب بیدار شوید؛ این یکی از بزرگترین معضلات من بود که تمرین زود بیدار شدن را انجام نداده بودم و روز کنکور برای اولین بار ساعت ۵:۳۰ از خواب بیدار شدم که شوک خیلی بزرگی به من وارد شد.

۲- سه هفته مانده به کنکور سعی کنید حداقل ۱۰ آزمون جامع کنکور یا آزمون های آزمایشی سال های گذشته را از خود بگیرید اما حتما از تک صندلی استفاده کنید و حتما ساعت را نگه دارید و تست ها را زمان دار بزنید و تصور کنید دفترچه سوالات کنکور جلوی شماست و واقعا سر جلسه هستید و یکی از راه های مقابله با استرس کنکور است که به شدت به شما کمک خواهد کرد.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

من خیلی استرس دارم و واقعا به یک مشاور کار بلد و خبره نیاز دارم که در زمینه ی برنامه ریزی بهم کمک کنه.چجوری باهاتون ارتباط برقرار کنم؟

می توانید با شماره مشاور ارشد اقای نیما افروزی تماس گرفته و از مشاوره هایشان بهره مند شوید. 09128929049

من روزی 13 ساعت درس می خوانم ولی خیلی استرس دارم.به نظرتون چیکار باید بکنم؟

می توانید با مشاور ارشد نیما افروزی تماس گرفته و مشکلات خود را بیان کنید.09128929049

مشکل خواب دارو و اصلا نمی تونم زود از خواب بلند شم.چیکار باید بکنم؟

تمرین زود بیدار شدن کنید و سعی کنید روزانه 5:30 از خواب بلند شید تا روز کنکور با مشکل مواجه نشوید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.