ادامه تحصیل در رشته فوریت های پزشکی

موسسه حرف آخر

با سلام، دوستان عزیز در این قسمت از معرفی رشته ها توسط رتبه برتری های موسسه حرف آخر به معرفی رشته هیجانی فوریت های پزشکی می پردازیم. در این رابطه باید بیان کنیم که موقعیت های جغرافیایی و آسیب های طبیعی و شهری روستایی گواه خوبی است بر ضرورت تأسیس این رشته که کارشناسانش می توانند در دادن خدمات امداد و کمک های اولیه به بیماران و مصدومان حوادث متنوع تا رسیدن به مراکز درمانی کمک کنند. تقریبا درهر خانواده ای دانسته های این رشته ضروری است . زیرا این رشته برای اولین بار در کشور تأسیس می شود می تواند از بازار کار مطلوبی برخوردار باشد. این رشته صرفا داوطلب مرد را می پذیرد. زمان دوره این رشته ۲ سال است و از شرایط مختص این رشته داشتن سلامت کامل و استانداردهای فیزیکی است. برای انجام استانداردهای این حرفه، صداقت و پایبندی به اصول اخلاقی ضرورت دارد. یک تکنولوژیست اتاق عمل شایسته باید نگرشی مراقبتی نسبت به بیمار و دیگر اعضای تیم های جراحی و محیط داشته باشد. او بعنوان عضوی ازتیم اتاق عمل، باید توانایی داشته باشد که با سرعت و با دقت به جزئیات کارکند. قادربه اولویت بندی مسایل درشرایط اورژانس و پراسترس باشد، بنابراین نیازبه افرادی است که احساس مسئولیت و شخصیت با ثبات داشته، صبور و علاقمند به کمک به افراد بوده و به نیازهای بیمار و دیگر اعضای تیم جراحی حساس باشند.

ادامه تحصیل در رشته فوریت های پزشکی

وظایف اصلی و کلیدی متخصص فوریت های پزشکی از نگاه حرف آخر؛

 • معاینه و ارزیابی کلی وضعیت بیمار
 • برقراری ارتباط با مرکز اورژانس و پزشک مشاور و دریافت راهنمایی و دستورات او
 • استفاده از شیوه تجهیزات پیشرفته برای رفع مشکلات حاد بیمار مانند تنگی نفس، ایست قلبی و …
 • انجام شیوه های جراحی اولیه مانند قراردادن لوله تنفسی
 • استفاده از دارو و انجام تزریقات در صورت لزوم
 • پانسمان کردن و مراقبت از اعضای شکسته شده
 • کنترل مداوم علائم حیاتی بیمار از جمله نبض، تنفس، فشارخون و غیره
 • تعیین سطح هوشیاری بیمار
 • حضور همیشه در کنار بیمار در آمبولانس
 • رساندن بیمار به بیمارستان و مراکز درمانی در صورت نیاز
 • دادن اطلاعات کامل از وضعیت بیمار به بیمارستان یا مرکز درمانی
 • کنترل موجودی تجهیزات و دارو های موردنیاز در آمبولانس ها
 • تهیه گزارشات کاری روزانه

استخدام و حقوق و مزایای فوریت های پزشکی در ایران و دنیا در سال 1400

استخدام تکنسین فوریت های پزشکی در مراکز و واحدهای درمانی، اورژانس بیمارستان و مراکز خصوصی و… انجام می شود. جذب و استخدام نیروی فوریت پزشکی در کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا ، انگلیس و … انجام می شود.

حقوق فوریت های پزشکی در ایران و دنیا 1.500.000 تومان الی 4.000.000 تومان می باشد. افرادی که در اورژانس و دیگر بخش های دولتی کار می کنند مطابق با وزارت کار حقوق دریافت می کنند. میزان حقوق تکنسین هایی که در بیمارستان و مراکز خصوصی استخدام شده اند، متفاوت است.

در آمریکا، استخدام این شغل تا سال 2020 رشد 33 درصدی خواهد داشت. متوسط رشد مشاغل حدود 14 درصد است. فوریت های پزشکی در آمریکا جذب و استخدام زیادی دارد.

در استرالیا میزان درخواست برای استخدام فوریت های پزشکی تا 50.5 درصد افزایش داشته است. پیش بینی می شود این رشد در آینده بیشتر شود.

  درآمد تکنسین فوریت های پزشکی در کشورهای دیگر

درآمد تکنسین فوریت های پزشکی در آمریکا: حدود متوسط درآمد سالانه در آمریکا برای این نیروها در حد مشاغل متوسط است.

درآمد تکنسین فوریت های پزشکی در انگلستان: در انگلیس، متوسط درآمد سالانه این شغل برای افراد تازه کار حدود و با تجربه و سرپرستان تیم اورژانس و مدیران بخش متفاوت است. به ترتیب این مشاغل افزایش حقوق دارند.

پیشنهاد رتبه برتری های موسسه حرف آخر برای شما این است که برای اطلاع از میزان درآمد فوریت های پزشکی در سایر کشورهای جهان و میزان درآمد آن در سال 2020 و آینده شغلی این رشته ، با شماره تلفن های موجود ( 09128929049 و 09128929049 )در همین صفحه تماس حاصل فرمایید.

معرفی رشته فوریت های پزشکی از نگاه موسسه حرف آخر

شرایط تحصیل در رشته پرطرف دار فوریت های پزشکی در ایران به چه صورتی می باشد؟

 رشته فوریت‌های پزشکی فقط مختص به داوطلبان مرد بوده که در سال 99 در دفترچه انتخاب رشته برای جنسیت مرد نیز دانشجو می پذیرد و در آزمون سراسری به شکل نیمه متمرکز برگزار می‌شود ، داوطلبان بعد از قبولی در  آزمون سراسری از لحاظ توانایی‌های روحی و جسمی مانند عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن و صعب‌العلاج همچون فشار خون، آسم و بیماری‌های قلبی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

دانشجویان این رشته باید از قدرت بینایی خوب، انجام کار تیمی،‌ مهارت‌های بدنی و روانی کلام بررسی  و از حداقل قد 170 سانتی‌متر برخوردار باشند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رشته فوریت های پزشکی و سوالات متداول در خصوص چگونگی برگزاری مصاحبه آن با شماره های موجود در سایت با مشاورین ارشد و رتبه برتری حرف آخر در تماس باشید.

واحد‌های درسی در مقطع کاردانی برای رشته فوریت های پزشکی

درس های پایه: تشریح، فیزیولوژی، میکروب‌شناسی، انگل‌شناسی، بهداشت عمومی، زبان تخصصی
درس های اصلی: داروشناسی، اخلاق و مقررات حرفه‌ای، آشنایی با سازمان‌های امدادی، اصول و فنون، مراقبت‌ها
درس های تخصصی: فرایند عملیات و اطلاعات فنی، نشانه‌شناشی و معاینات بدنی، جابجایی و حمل بیماری، بهداشت روان و فوریت‌های روانپزشکی، احیای قلبی ریوی پایه، احیای قلبی ریوی پیشرفته (نظری_عملی)، فوریت‌های داخلی 1 و 2، ترومای 1 و 2 ، فوریت‌های پزشکی در گروه‌های خاص، فوریت‌های پزشکی در شرایط خاص، فوریت‌های پزشکی در بلایا، فوریت‌های محیطی.

موقعیت شغلی و واحد های درسی و مزایای رشته فوریت های پزشکی در ایران

شخصیت های مناسب برای شغل فوریت های پزشکی

رتبه برتری های حرف آخر می گویند در یک انتخاب شغل منطقی و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل خصوصیات شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی می باشد. البته هر فردی خصوصیات منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به شکل کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی متنوع در تمام شغل ها هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که شکل گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

آخرین رتبه قبولی های فوریت های پزشکی کنکور 99 چقدر بوده ؟ 

محدوده آخرین رتبه قبولی های فوریت های پزشکی در سهمیه مناطق مختلف فرق دارد.می توانید با توجه به سهمیه منطقه خود آخرین رتبه قبولی فوریت های پزشکی سراسری 99 را در این مقاله مشاهده کنید.

برای اطلاع از محدوده قبولی فوریت های پزشکی روزانه در کنکور 99 چه پیشنهای دارید ؟   

مشاهده کارنامه واقعی پذیرفته شدگان رشته فوریت های پزشکی روزانه سال گذشته می تواند محدوده قبولی کنکور 99 را به شما نشان دهد ، که ما در این مقاله اطلاعات آخرین رتبه قبولی فوریت های پزشکی در دوره روزانه را در اختیار متقاضیان تحصیل در این رشته قرار داده ایم .

اطلاع از آخرین رتبه قبولی فوریت های پزشکی سراسری 99 فقط در زمان انتخاب رشته مفید است ؟   

خیر ، شما می توانید از زمان برنامه ریزی برای کنکور 99 که جزئیات آن به تفصیل در این مقاله ارائه شده است از این اطلاعات استفاده نمایید تا از محدوده قبولی در این رشته آگاه شوید .

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.