درصد های لازم برای تراز ۷۰۰۰ قلم چی

درصد های لازم برای تراز 7000 قلم چی

رتبه برتری‌های حرف آخر می‌گویند با شروع جدی کنکور و سال تحصیلی آزمون‌های آزمایشی نقش مهمی دارند و یکی از بزرگترین اهداف دانش آموزان در این آزمون‌ها بالا بردن تراز و درصد شون است، در واقع درصد های لازم برای تراز 7000 قلم چی به شما کمک می‌کند تا به کسب بهترین رتبه دست یابید. ابتدا می‌خواهم بگم که لطفا به جای اینکه افزایش تراز را هدف اصلی خودتان قرار دهید موفقیت در کنکور را هدف خود قرار دهید، باور کنید اگر صرفا هدف ما بالا بردن تراز باشد می‌توانیم با خرید سوالات و بالا زدن دروسی مانند زمین شناسی این کار را بکنیم اما ما می‌خواهیم تراز خود را بالاتر ببریم زیرا قصد و هدف ما موفقیت در آزمون‌های آزمایشی است.

درصدهای لازم برای به دست آوردن تراز 7000 در کنکور

در ادامه این مقاله که توسط رتبه برتری های موسسه حرف آخر تهیه شده است، درصدهای لازم برای 7000 و اینکه در صورت کسب تراز 7000 در چه رشته های قبول می‌شوید، اطلاعاتی را دراختیار شما قرار می‌دهیم.

تراز ۷۰۰۰ قلم چی رشته علوم تجربی

45%

زبان عربی

85%

ادبیات فارسی

40%

زبان انگلیسی

85%

دین و زندگی

80%

شیمی

90%

فیزیک

85%

زیست شناسی

90%

ریاضیات

10%

زمین شناسی

7300

تراز کل

درصد‌های لازم برای تراز ۷۰۰۰ قلم چی تجربی

خیلی از مواقع دانش آموزانی را می‌بینم که موفقیت در کنکور را فراموش کرده اند و اصل را موفقیت در آزمون آزمایشی می‌دانند، اما آزمون‌های آزمایشی صرفا یک امتحان برای مشخص کردن ایراد‌ها و مشکلات هست و نه همه چیز! پس به آن‌ها به دیده رقابت نگاه نکنید بلکه به دیده جایی بنگرید که مشکلات و مسائل شما مشخص میشوند و شما می‌توانید آن‌ها را رفع کنید

درصد‌های لازم برای تراز ۷۰۰۰ قلم چی تجربی

تراز ۷۰۰۰  یک استعاره از رسیدن به نتیجه عالی در آزمون‌های آزمایشی است، یعنی هدف من در این مقاله این است که شما را آماده بکنم تا بهترین ترازها و درصد‌ها را در هر آزمونی به دست آورید،صحیح است تراز ۷۰۰۰ بیشتر برای آزمون‌هایی مثل قلمچی به کار میرود اما تمام دانش آموزان و داوطلبان در هر آزمونی می‌توانند از این آموزش‌ها استفاده بکنند و درصد و تراز خود را به سقف بچسبانند!

در جدول زیر نیز سعی نموده‌ایم داده‌هایی دقیق را در اختیارتان قرار دهیم تا بهترین رشته و تراز را در کنکور سراسری کسب کنید.

درصد های لازم برای تراز ۷۰۰۰ قلم چی تجربی

80%

زبان عربی

50%

ادبیات فارسی

35%

زبان انگلیسی

90%

دین و زندگی

85%

شیمی

70%

فیزیک

75%

زیست شناسی

90%

ریاضیات

0

زمین شناسی

6900

تراز کل

 چگونه تراز 7000 را کسب کنیم؟ راه‌های افزایش تراز در کنکور

درصدهای لازم برای تراز 7000 از نگاه رتبه برتری‌های حرف آخر

1- بلافاصله پس از رسیدن از مدرسه  به منزل به مرورو مطالعه دروس همان روز بپردازید.

2- مثال‌هایی که معلم حل کرده با دقت تمام حل کنید.

3- همه تکالیف را به صورت کامل حل کنید و بعضی از تکالیف درس‌ها را برای امتحان نگه دارید و همیشه خوانده‌های خود را مرور کنید.

نکته خیلی مهم برای کنکور : دقت داشته باشید همه سوالات کنکور و المپیاد همه و همه از کتاب درسی است، پس در درجه اول تسلط بر کتاب مهم ترین موضوع برای به دست آوردن تراز بالای 7000 است.

4- دانش آموزانی که می‌خواهند، رتبه ی زیر 5000 منطقه تو کنکور بیارنباید از 1 ساعت تا 2 ساعت وقت بزارن و کتاب درسی رو بخونن و اگه تایم باقی بود برن سراغ تست زدن.

5- دانش آموزانی که به کسب تراز 5000 تا 10000 منطقه امید دارند نیم ساعت تا یک ساعت تایم میزارن برای مطالعه.

6-رتبه‌های بالای 10000 منطقه هم تا نیم ساعت یا کمتر تایم بگذارند.

 

چگونه تراز 7000 را کسب کنیم

چگونه ترازمان در آزمون را افزایش بدهیم؟

بیشتر داوطلبان جهت بالا بردن تراز، ساعت مطالعه را افزایش می‌دهند و در جلسه‌ی آزمون بی محابا و بی فکر تست‌ها را پاسخ می‌دهند و ارزش ساعت‌ها مطالعه را در عرض چند ثانیه از بین خواهند برد و بعد از دریافت کارنامه با فاصله کم با جواب‌های درست روبرو می‌شوند. آسانترین شیوه بالا بردن تراز، افزایش فاصله‌ی بین سؤالات درست و غلط است. این یعنی کاهش دادن اشتباهات. برای کاهش اشتباهات باید در طول هفته روی آن کار شود و در طول هفته رعایت شود. اول سعی کنید در طول هفته با بررسی کارنامه تصمیم بگیرید به چند سؤال در آزمون بعدی جواب دهید. بعد از جواب به چند سؤال مورد نظر، با خیال آاسوده تری به جواب دادن یک یا چند سؤال دیگر بپردازید.

برای کم کردن اشتباهات در جلسه‌ی آزمون باید بتوانید به آسانی از کنار سؤالاتی که بلد نیستید رد شوید و بهترین شیوه، تکنیک ضربدر و منها است. اجرای این روش در جلسه‌ی امتحان کافی نمی‌باشد، باید در طول هفته این شیوه را روی تست‌ها اجرا کنید تا بتوانید آن را به شکل خودکار در جلسه‌ی آزمون اجرا کنید. تحلیل سؤالات آزمون گذشته یکی از راه‌های دیگر کم کردن اشتباهات است.

چگونه ترازمان در آزمون را افزایش بدهیم؟
انتخاب مناسب منابع می‌تواند نقش مهمی در پیشرفت و به دست آوردن نتیجه‌ی مناسب داشته باشد. شما باید منابع کمک ‌درسی خود را مهندسی کنید؛ به شیوه ای که این کتاب‌ها شامل سؤالات کنکور سال‌های گذشته باشد. سعی کنید برای هر درس یک یا دو کتاب را مطالعه کنید. تعدد منابع تنها سبب افزایش دلهره و سردرگمی خواهد شد. اولویت‌بندی کنید و به بودجه‌بندی دقت کنید: اگر نمی‌رسید تمام درس‌ها را خوب بخوانید اولویت‌بندی کنید. مطالبی را بیش‌تر بخوانید که سوالات بیش‌تری در کنکور دارند، اساسی‌ترند یا راحت ترند. این مطالب را البته خوب بخوانید و یاد بگیرید.

در مورد روش‌های مطالعه حرفه ای توصیه‌هایی به هنگامه کردیم تا بتونه علیرغم زمان کمی که داشت با خوندن نکات مهم تر بیشترین نتیجه مثبت رو دریافت کند. فقط کمیت مطالعه کارساز نیست، کمیت با کیفیت باید همیشه همراه باشد که این نکته بسیار حائز اهمیت است و باید آنرا در نظر بگیرید که برای موفقیت و کسب رتبه برتر باید آنرا در نظر بگیرید.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج‌های مطابق با به روز ترین ابزار‌های دنیا است.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری‌ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

 

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

 درصد های قبولی کنکور سراسری 1400 مثل کنکور99 خواهد بود ؟

خیر ، بر اساس عواملی مانند جامعه آماری شرکت کننده و ظرفیت پذیرش ، رتبه و تراز اکتسابی داوطلبان دستخوش تغییرات خواهد شد ، اما منبع مناسبی برای داوطلبان کنکور 1400 است که در این مقاله درصد های قبولی داوطلبان ارائه شده است .

کمترین درصد های قبولی در چه زمانی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ؟

داوطلبان می توانند اطلاعات این کارنامه ها را با نمره های خود در آزمون های آزمایشی مقایسه کنند و شانس قبولی خود را به طور تقریبی تخمین بزنند .

درصد های قبولی کنکور سراسری 99 چه کمکی به داوطلبان خواهد کرد ؟

موجب می شود داوطلبان از محدوده میزان درصد قبولی در هر درس اطلاع یابند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.