چگونه زیست را بالای ۹۰ بزنیم فردین جوادی

موسسه حرف آخر

زیست یکی از مهمترین و پایه‌ ترین درس‌های مورد نیاز برای رشته ی تجربی است.واسه داشتن رتبه و تراز بهتر باید به آن تسلط عمیق داشته باشید. یعنی اگر بتوانید تسلط زیادی رو بر روی درس زیست داشته باشید موفقیت شما صدردصد خواهد شد و می‌توانید به رشته ی پزشکی برسید. زیست از دسته درس‌هایی است که دارای موارد مفید و جذابیت‌های خاصی نبست به دیگر درس ها می‌باشد و در این میان برای بسیاری از دآوطلبان راحت و با لذت است. اما، این لذت خود مشکلات و چالش‌هایی را دارد. در این میان شما باید شیوه های خواندن صحیح برای کنکور را بدانید تا به آسانی قادر به پاسخ دادن سوالات این درس در کنکور باشید. بنابراین ممکن است سوالی برای همه ی شما داوطلبین عزیز پزشکی پیش بیاید که زیست را در کنکور ۹۹ چگونه بالای ۹۰ درصد بزنیم؟

درس زیست شاید مهمترین درس در رشته نظری است. چرا که بیشتر داوطلبان شاخه نظری را داوطلبان رشته تجربی تشکیل می دهد و تقریبا بیشتر این بچه ها آرزوی دکتر شدن را در سر دارند. پس درس زیست فوق العاده مهم است. در تحقیقی که گروه آموزشی موسسه حرف آخر درباره راز موفقیت رتبه برترهای رشته تجربی انجام دادند به این نتیجه رسیدند که تکرار اصولی مفاهیم و حفظیات کتاب های زیست درکنار تست زنی زیاد و بررسی آزمون های آزمایشی موجب کسب درصد بالای 90 در این اشخاص شده است. در این مقاله سعی می کینم درباره شیوه ی مطالعه کتاب زیست مبتنی بر انواع تست های کنکور با شما عزیزان حرف بزنیم.

با حرف آخر درصد درس زیست را به بالاتر از 90 ببرید

چگونه در درس زیست درصد بالاتری کسب کنم؟

چگونه زیست را 100 بزنیم : زیست شناسی، درسی که من به آن می‌گویم غول بی شاخ و دم کنکور رشته ی تجربی! غولی که اگر از پس آن بر بیایید قبولی در رشته های دکترای حرفه ای (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) برایتان راحت می شود. زیست شناسی جذابیت های خاصی را دارد و خواندن آن برای بسیاری از داوطلبان با لذت همراه است. لذتی که می‌تواند با چالش مطالعاتی همراه شود. اگر دقیقاً بدانید برای خواندن زیست شناسی چه کاری و چه مقدار تایم لازم است، آن وقت برنامه ریزی درسی‌تان دچار بی نظمی نخواهد شد و از آشفتگی در روش مطالعاتی این درس جلوگیری خواهید کرد. خواندن زیست شناسی برای کسب درصد 100 راه و روش هایی دارد که ما اینجا به شما آموزش م دهیم، اصولی که اگر رعایت نشود شاید در حد میرغضب مظفرالدین شاه هم نتوانید به سوالات این درس در کنکور جواب دهید! با ما باشید تا بدانید چطور می‌توان این درس را مطالعه کرد و درصد بالایی از سوالات را در کنکور جواب بدید.

مهمترین کار برای داشتن درصد بالا در زیست برنامه‌ریزی کنکور به سبک حرف آخر است. با این برنامه‌ریزی است که شما تایم کافی را دارید و هیچ یک از موارد را از یاد نخواهید بود و می‌توانید به بهترین وجه تسلط خود را بر روی درس ها جهت شرکت در آزمون داشته باشید. نکته قابل توجه در هنگام مطالعه زیست این است که شما برای شروع بهتر است از کتب درسی خود استفاده کنید. بعد از مسلط بودن به آنها و مباحت درسی خود بهتر است به سراغ تست زدن و کتب دیگر بروید. همچنین می‌توانید از پکیچ آموزشی زیست حرف آخر توسط استاد شعبانی که با روش ها و شیوه‌های جدید بوده برای درک بهتر و یادگیری بالا بهره ببرید.

برای رسیدن به بهترین رتبه های پزشکی در کنکور ۹۹ اگر پشت کنکوری سال‌های قبل هستید حتما در نظر داشته باشید که تغییرات کتب درسی انجام شده است. شما باید آنها را با دقت بررسی کنید و در نظر داشته باشد این چنین است که شما می‌توانید به جدیدترین سوال‌هارسیده و به آنچه در رویاها خود دارید دست پیدا کنید. نباید به هیچ وجه ناامید شده و خودتان را دست کم بگیرید.

زیست حرف آخر در کنار مشاورین ارشد و رتبه برتری

بهترین منبع مطالعاتی را انتخاب کنید

حتما این سوال در ذهن شما نقش می بندد که بهترین منبع مطالعاتی چیست؟ شاید ذهنتان به سمت موسسه های مختلف برود و کتاب های زیست شناسی آن‌ها مدنظرتان باشد! اما سخت در اشتباهید چرا که بهترین منبع برای خواندن درس زیست شناسی فقط و فقط کتاب درسی خودتان هست. کتاب درسی را مو به مو درس بخوانید به هیچ وجه نزارید نکته‌ای از دید شما پنهان بماند.از هيچ خط كتاب ‌درسی ساده رد نشوید، مطالبی که از نظر شما شاید ساده به نظر بیایند و توجهی به آن نداشته باشید می‌تواند مدنظر طراحان سوالات کنکور باشد.

زیست شناسی را عمیق و مفهومی بخوانید

طبیعی است داوطلبی که متن کتاب درسی را عمقی نمی‌خواند و به درک عمیق مفاهیم درسی توجهی نمی کنند در انتخاب گزینه صحیح سوالات آزمون مشکل داشته باشد. برای اینکه در این درس به موفقیت برسید حتماً کتاب درسی را به طور دقیق و مفهومی مطالعه کنید. مفهومی خواندن یعنی هر جمله را با دقت بخوانید و کلمات کلیدی را پیدا کنید و معنی دقیق آن‌ها را روشن کنید. مباحث را به یکدیگر ربط دهید. تفاوت‌ها و تشابه‌ها را مشخص کنید و نکته های یک موضوع را دسته‌بندی کنید. اگر مطلبی را عمقی بفهمید و یاد بگیرید، می‌توانید آن را به زبان خودتان بیان کنید و به پرسش‌های آن جواب دهید. با مفهومی و عمیق خواندن به اسانی می توانید مطالب را تجزیه و تحلیل کنید.

برای داشتن رتبه برتر در زیست باید یک سری موارد را رعایت کنید و به طور دقیق و کلی مطالعه خود را انجام دهید تا زمان گرانبهای خود را به خاطر ندانم کاری‌های مختلف از دست ندهید. اینگونه به موفقیت رسیده و بعدا با احساس گناه روبه رو نشوید.

  1. باید مطلب را یاد بگیرید و نه اینکه آنها را طوطی وار حفظ کنید. از هیچ جای و مطلب کتاب نگذرید و مطالب مهم را با خودکار تعیین کنید. مثلا می‌توانید زیر آنها را خط بکشید.
  2. از تصاویر و زیر نویس آنها غافل نشید و این را بدانید که برای فهم عمیقتر مباحث خیلی مناسب است.
آموزش زیست در دایره به سبک موسسه حرف آخر
  1. اسامی جانداران مختلف را از گیاه تا جانور و قارچ را به خوبی فرا بگیرید.
  2. از نام دانشمدان و نتیجه تحقیقات آنها غافل نشوید و به خوبی در ذهن بسپارید.
  3. به یاد داشته باشید که اول از کتب درسی خود استفاده کنید و بعد به تهیه ی جزوات حرف آخر و تست‌های آموزشی پرداخته و در آخر نیز از سوالات کنکورهای سراسری سال‌های گذشته استفاده کنید.
  4. از منابع اصلی و جامع استفاده کنید و مطمئن شوید که در وسط راه و نیمه سال پشیمان نخواهید شد. چرا که بعضی از منابع هستند حجم زیادی دارند و با دیدنشان وحشت می‌کنید. بعضی نیز خیلی مزخرف هستند که آدم به خوبی متوجه مبحث نمی‌شود و مفهوم به نوعی گنگ است. منبع شما باید طوری باشد که به طور یک راست سر اصل مطلب برود و زمان شما را هدر ندهد.
  5. حتما مباحث را چند بار بخوانید و به یک بار اکتفا نکنید که به نتیجه خوبی دست پیدا کنید. به طوریکه بعد از خواندن یک درس کمی استراحت به مغز خود بدهید و مطالب خوانده شده را دوباره بازبینی کنید. همچنین می‌توانید بعد از شروع فصل جدید فصل قبلی را نیز مرور کنید تا فراموش نشود.( خواندن باید مفهومی و دقیق باشد)
  6. کلمات کلیدی را پیدا و معنی دقیق آنها را در مغز داشته باشید. نکات را طبقه بندی و تفاوت و تشابه‌ها را تشخیص دهید.
  7. خود را به جای طراح سوال در نظر بگیرید تا بدانید کدام موارد مهم هستند. به این صورت است که می‌دانید کتاب را به خوبی بررسی کرده و می‌دانید سوالات را به خوبی استخراج کنید.
  8. زیست در کنکور دارای ضریب ۱۲ است. پس بهتر است با برنامه‌ریزی و زمانبندی مناسب ساعات مطالعه این درس را بهتر مشخص کنید. برای مثال؛ شما می‌توانید روزانه ۲ ساعت را به مطالعه این کتاب اختصاص دهید.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر به صورت 24 ساعته

تعداد سوالات درس زیست در کنکور چقدر است؟

50 سوال از درس زیست در کنکور طرح می شود.

برای موفقیت و افزایش درصد در درس های تخصصی چه کاریی باید انجام بدیم؟

سعی کنید در درس های تخصصی حتماً سوالات کنکور ۱۰سال اخیر کنکور را با دقت بررسی کرده و همه ی گزینه‌ها را بررسی کنید و نیز در هنگام حل سوالات با چینش و تعداد سوالات هر مبحث آشنا شوید و بعداً دوباره همان مباحث را دوره کنید. حتماً سوالات کنکور ۴ سال اخیر را دو سه بار بررسی کنید.

ضریب درس زیست در زیر گروه 1 چقدر است؟

زیست در زیر گروه 1 دارای ضریب 12 است.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.