چگونه برای کنکور انسانی درس بخوانیم

موسسه حرف آخر

بهترین شیوه مطالعه را می خواهم برایتان بیان کنم یکی از بزرگترین تشویش های ذهنی داوطلبان این است که به چه متدی باید برای کنکور، درس بخوانند. سوالاتی که ایجاد می شوداین است که متاسفانه چون بعضی مراکز پیش دانشگاهی و دبیرستانها و مخصوصا کلاس های کنکور دانش آموزان را به سمت سطحی خواندن و حفظ کردن مباحث سوق می دهند و دانش آموزان به جای اینکه درس ها را تشریحی و دقیق تر یاد بگیرند و نقاط ضعف خود را بالا ببرند، نحوه تستی خواندن و شیوه ی تست زدن را می آموزند.

نحوه درست کنکوری مطالعه کردن با شیوه مطالعه برای مدرسه خیلی متفاوت است و دانش آموزان باید یاد بگیرند که کنکوری به خواننده همه  درس ها را بعد از خواندن تست بزنند خیلی از دانش آموزان می گویند که ما با پکیج جایی که از هر که آخر می گیریم صورت حس می‌کنیم ما بهتر است که  این را بگویند که شیوه تدریس از ما و آزمون و محک زدن از آزمون های آزمایشی دیگر شما می توانید به آسانی شیوه ی تدریس را یاد گرفته و در آزمون های آزمایشی دیگر خودتان را محک بزنید.

یکی از کارهایی که کمک میکند که شما کنکوری به خوانید این است که هر درسی را به شکل مفهومی یاد بگیرید و اگر شما  درس را به شکل مفهومی یاد بگیرید  بیشتر مشکلات را حل کرده و می توانید به آسانی به سوال های مفهومی کنکور پاسخ بدهید و دیگر اینکه بستنی خود را خیلی قوی کرده و تا می توانید تست بزنید و یکی از راهای مهم دیگر که موجب می شود که شما بیشتر موفق شوید این است که تکرار و تمرین زیادی را داشته باشید.

در برنامه قطاری موسسه حرف آخر تعداد جلسات هر درس را می بینید و با توجه به وقتی که دارید می توانید برای خود برنامه ‌ریزی کرده و تعداد جلسات را با زمانی که قرار است برای آن بگذارید به اتمام برسانید .  دوستان عزیز از چه مهم در کنکور این است که در این هنگام تست زنی بی دقتی نکنید و تلاش کنید درس را مفهومی بخوانید و تمرین و تکرار کرده و بعد از آن تست های زیادی را کار کنید.

به تاکید فراوان سازمان سنجش، طراحان سوالات کنکور باید از متن کامل کتب درسی تدریس شده در دبیرستان و پیش دانشگاهی سوال دربیاورند، مخصوصا” در ۲-۳ سال گذشته که از بخش های خیلی ساده ی کتاب ها ( فیزیک ، در کنکور ۸۴ ) چند سوال مفهومی درآورده بودند که نزدیک به ۸۵% دانش آموزان نتوانسته بودند به آن پاسخ دهند یعنی باید درس را به خوبی یادبگیرید بعد سراغ تست ها بروید.

یکی از اصل های مهم بازدهی می باشد که اهمیت فراوانی در شیوه برنامه ریزی و مطالعه ای که ما به شما می دهیم دارد. برای اینکه متوجه این اهمیت ما شوید یک مثال ساده برایتان می زنیم : می دانیم که برای بسیاری از دانش آموزان ساعت مطالعه روزی ۱۰ ساعت چیز زیاد عجیبی نمی باشد. اما این آمار را هم ما برای شما ذکر می کنیم که بازدهی مطالعه خیلی از دانش آموزان چیزی در حدود ۲۰% است!  در نتیجه دانش آموزی که روزی ۱۰ ساعت مطالعه می کند با بازدهی ۲۰% انگاری که روزی ۲ساعت مطالعه کرده است. پس دوستان عزیز وقت را هدر ندهید با مشاورین این سایت مشورت فرمایید.

چگونه برای کنکور انسانی درس بخوانیم

حرف آخر رشته انسانی نظام جدید در کنکور 1400

داوطلبان انسانی در دفترچه شماره ۱ باید به سوالات عمومی جواب دهند. حرف آخر نظام جدید هم برای این داوطلبان آماده شده است. مدرسان موسسه حرف آخر برای اینکه داوطلبان انسانی هم تراز مناسبی برای دروس عمومی به دست آورند، مجموعه ‌های حرف اخر را در اختیار دانش‌آموزان انسانی هم قرار می‌دهند.

محصولات حرف اخر انسانی نظام جدید با توجه به آخرین تغییرات کنکور در اختیار داوطلبان قرار خواهد. این به این معنا است که داوطلبان گروه انسانی، کاملا با محصولات حرف اخر منابع جدید را می خوانند. اما محصولات حرف اخر چه پکیج‌هایی هستند؟ با ما همراه باشید با معرفی محصولات حرف اخر برای داوطلبان گروه انسانی.

محصولات موسسه حرف آخر برای رشته انسانی

حرف آخر رشته انسانی برای درس‌های ادبیات فارسی، دین و زندگی، عربی و زبان انگلیسی در دسترس است. داوطلبان گروه انسانی می‌توانند با استفاده از پکیج‌های حرف آخر رشته انسانی تراز بالایی در دروس عمومی به دست آورند. داوطلبان گروه انسانی نباید نگران دروس عمومی باشند. آن‌ها هم مانند دیگر داوطلبان گروه ریاضی و تجربی می‌توانند از پکیج‌های عمومی حرف اخر استفاده نمایند.

محصولات موسسه حرف آخر برای رشته انسانی

شروع طوفانی برای کنکور رشته انسانی نظام جدید به سبک حرف آخر

ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است اما ازآنجایی که ما عادت داریم برای شروع کارهای مهم خود یک تایم سرراست را انتخاب نماییم ، در هر تایمی که این مقاله را می خوانید طبق عادت همیشگی می توانید صبر پیشه کنید تا ابتدای هفته بعد، شنبه یا ماه بعد! موافقید؟

آخر همین هفته یا شنبه شروع می کنم. بذار حالا این دو سه روز هم بگذره، از اول ماه بعد شروع می کنم . . . 

امیدوارم با این دو پیشنهاد خودتون به خودتون مخالفت کنید. زیرا همین امروز هم که به دنبال شروع برای کنکور هستید، به اندازه کافی دیر شده است.

فریب هیچکس را نخورید؛ حتی خودتان

درست است که ماهی را هروقت از آب بگیرید تازه است اما دانش آموزانی که با صبر کردن تا رُند شدن روز و هفته و ماه، موافقت کند اصلا با نیت ماهیگیری به دریا نیامده است.

او در حال قدم زدن و هواخوری در ساحل است و نیم نگاهی هم به آنهایی دارد که از جدیت خود در ماهیگیری لذت می برند و گاهی هم دوست دارد حس آن ها را تجربه کند.

اما نهایت اراده و خواستنش فقط در همین حد است و بس: می خواهم از هفته بعد جدی شروع کنم و این راز موفقیت رتبه برتری های موسسه حرف آخر بوده است.

دروس اختصاصی و عمومی کنکور رشته انسانی

دروس اختصاصی و عمومی کنکور رشته انسانی

درس های کنکور انسانی به دو دسته درس های عمومی و تخصصی تقسیم می شود. درس های عمومی در کنکور انسانی شامل عربی، زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی و فرهنگ و معارف اسلامی می گردد. ضریب درس های عمومی دارای ضریب ۲ برای عربی، ضریب ۴ برای زبان و ادبیات فارسی، ضریب ۳ برای فرهنگ و معارف اسلامی و ضریب ۲ برای زبان انگلیسی است. مدت زمان جواب دادن به تعداد ۱۰۰ سوال عمومی ۷۵ دقیقه است.

دروس تخصصی کنکور انسانی شامل درس های ریاضی، اقتصاد، ادبیات فارسی، عربی، تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و روانشناسی می باشد، که داوطلبان باید در مدت زمان ۱۶۵ دقیقه به تعداد ۱۸۰ سوال دفترچه اختصاصی جواب دهند. ضریب درس های اختصاصی با توجه به رشته های زیر گروه متفاوت می باشد. تعداد سوالات درس ریاضی ۲۰ سوال (۲۵ دقیقه)، اقتصاد ۱۵ سوال (۱۰ دقیقه)، ادبیات فارسی ۳۰ سوال (۳۰ دقیقه)، عربی ۲۰ سوال (۲۰ دقیقه)، تاریخ و جغرافی ۳۰ سوال (۲۵ دقیقه)، علوم اجتماعی ۲۰ سوال (۱۵ دقیقه)، فلسفه و منطق ۲۵ سوال (۲۵ دقیقه) و روانشناسی ۲۰ سوال (۱۵ دقیقه) است.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

با رتبه ی 2000 یا 3000 در رشته ی انسانی احتمال قبولی در رشته ی حقوق در چه دانشگاهی وجود دارد؟

به شرطی که به صورت درستی انتخاب رشته بکنید احتمال قبول شدن در دانشگاه‌های دولتي، آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور برایتان میسر است.

در زیرگروه ها و رشته های مهم علوم انسانی مانند رشته ی حقوق، فلسفه، علوم قضایی و ادبیات، ضریب کدام دروس تأثیرگذارتر است؟

عربی و ادبیات اختصاصی ـ فلسفه و منطق

اگه کنکور منحصرا زبان شرکت نکنم از طریق علوم انسانی می تونم در دانشگاه زبان بخونم؟

بله رشته های زبان خارجی را می توانید از طریق شرکت در کنکور علوم انسانی هم بخوانید

میشه بهترین رشته های دانشگاهی انسانی رو معرفی کنید؟

حقوق و روانشناسی و اقتصاد از پر طرفدارترین رشته های گروه علوم انسانی هستند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.