چگونه رتبه ۱ کنکور تجربی شویم؟

موسسه حرف آخر

داوطلبان و دانش‌آموزان برای کنکور سراسری یک هدف بسیار مهم دارند! قبولی در کنکور و کسب یک رتبه برتر و مناسب یکی از آرزوهای مهم داوطلبان است. معمولا مابین رتبه‌های برتر در کنکور و سایر داوطلبان تفاوت زیادی وجود ندارد. این بدین معنی است که داوطلبی ممکن است فقط با چند تست، رتبه برتر کنکور را از دست بدهد. یکی از سوال‌هایی که هر داوطلبی با آن مواجه می‌شود ” چگونه رتبه برتر کنکور تجربی شویم” است. خب به نظر شما چگونه می‌توان به یکی از رتبه‌های برتر در کنکور تبدیل شد؟ چگونه رتبه 1 کنکور تجربی شویم؟ چگونه رتبه زیر صد شویم؟ چگونه رتبه زیر ۱۰۰۰ به دست بیاوریم؟

چگونه رتبه 1 کنکور تجربی شویم؟

سوالات بالا دغدغه بسیاری از داوطلبان کنکور است. ما در این مطلب به طور کامل راه‌هایی را به داوطلبان و دانش‌آموزان معرفی می‌کنیم که به راحتی توسط آن‌ها یک رتبه مناسب در کنکور کسب کنند. با ما همراه باشید.

یک آمار جالب

می خواهیم یک آمار جالب به شما بدهیم. سالانه حدود 14 هزار نفر مجموعا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های آزاد و سراسری در کشور قبول می شوند ولی این 14 هزار نفر، از میان 700 هزار نفر قبول می شوند. یعنی از 700 هزار نفر شرکت کننده رشته تجربی حدودا فقط 14 هزار نفر به این رشته های تاپ می رسند. یعنی 2 درصد!! چگونه میتوانیم جزء آن دو درصد باشیم؟ چگونه می توانیم رتبه دلخواه خودمان را در کنکور تجربی کسب کنیم؟ چگونه می توانیم رتبه برتر کنکور شویم؟

رویا پردازی کنید و باور داشته باشید

قدم اولی که باید برای رتبه برتر شدن در کنکور بردارید این است که رویا پردازی کنید. آیا در ذهن خودتان می توانید تجسم کنید که به این هدف رسیدید یا نه؟ آیا میتوانید باور کنید که من لایق رسیدن به این هدف هستم یا نه؟ بعضی ها اینطور فکر می کنند که من کجا و آن کجا؟ من کجا و رشته حقوق دانشگاه تهران کجا؟ من کجا و روانشناسی دانشگاه بهشتی کجا؟ من کجا و پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه شیراز کجا؟ حتی در ذهن خودش هم نمی تواند تصور کند که به این رشته و دانشگاه رسیده باشد.

کسی که نمی تواند در ذهن خودش تجسم کند احتمالا نمی تواند برای آن تلاش کند. چون معتقد است که من به آن رشته و دانشگاه نمی رسم پس ولش کن و تلاش هم نمی کند و نمی رسد. شما چیزی را در واقعیت لمس می کنید و به دست می آورید که بتوانید در ذهن خودتان به آن برسید. آیا باور دارید که من میتوانم به این هدف برسم یا نه؟ آیا خودتان را لایق رسیدن به این هدف میدانید یا نه؟ اگر خودتان را لایق رتبه برتر شدن در کنکور میدانید به شما تبریک میگویم.

ایجاد باور و رسیدن به هدف

یکی از مهم‌ترین مشترکات بین اکثر رتبه‌های برتر این بود که همگی این باور را در خود پرورش داده بودند که به هدفشان خواهند رسید. یعنی اگر مصاحبه‌های آن‌ها را موردبررسی قرار دهید این مورد حتماً به چشمتان خواهد خورد که من می‌دانستم رتبه‌ام زیر 20 می‌شود. یا این جمله که گرچه در چند آزمون‌های آزمایشی ترازم افت کرد اما من می‌دانستم که رتبه‌ام خوب می‌شود. پس بعد از تعیین هدف، مهم‌ترین کار شما، ایجاد باور رسیدن به هدف است.

رتبه برتر شدن به سبک رتبه برتر های حرف آخر

فورد میگوید چه فکر کنید می توانید چه فکر کنید نمی توانید در هر دو صورت حق با شماست. لطفا به این موضوع فکر کنید که خودتان را لایق چه هدفی می دانید. اگر فکر می کنید لایق آن هدف هستید، اگر فکر می کنید که با درست و هوشمندانه تلاش کردن می توانید به آن هدف برسید بنابراین بهتر است برای رسیدن به آن هدف تلاش خودتان را بکنید. اگر فکر می کنی  چرا باید برای آن هدف تلاش کنی و خودت را در رسیدن به آن هدف ناتوان میدانی پس بیخیال. اما اگر این توانایی را در خودت می بینی، اگر خدا آرزویی را در دل تو کاشته، مطمئن باش که توان رسیدن به آن آرزو را در تو دیده که در دلت انداخته است. پس بهتراست برای رسیدن به آن تلاش کنی.

چگونه رتبه برتر کنکور تجربی شویم؟

بدون شک هر داوطلب و دانش‌آموزی از روش‌های خاصی برای مطالعه درس‌های عمومی و تخصصی استفاده می‌کند. اما اگر می‌خواهید به یکی از داوطلبانی تبدیل شوید که رتبه‌های تک رقمی، زیر 100 و زیر 1000 در کنکور سراسری دارند باید از روش‌های خاصی استفاده کنید. چگونه رتبه برتر شویم، سوالی است که پاسخ‌های زیادی دارد. اما ما در این مطلب، مهم‌ترین روش‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. چگونه رتبه برتر و رتبه 1 کنکور تجربی شویم؟ با رعایت اصول و قوانین زیر:

۱) مطالعه کتاب درسی

یکی از نکاتی که  همه داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند، مطالعه کتاب درسی است. کتاب درسی، مهم‌ترین منبع مطالعاتی برای کنکور است. چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟ شما می‌توانید با مطالعه کتاب درسی، بهترین عملکرد را در کنکور داشته باشید. طراحان سوالات کنکور به طور حتم برای طراحی سوالات به سراغ کتاب‌های درسی می‌روند. مطالعه کتاب درسی اولین و مهم‌ترین روش برای رتبه برتر شدن است. اگر می‌خواهید رتبه مناسبی در کنکور کسب کنید، مطالعه کتاب درسی را در اولویت اول خود قرار دهید.

۲) برنامه‌ریزی مناسب

اگر می‌خواهید رتبه برتر کنکور شوید باید با یک برنامه‌ریزی دقیق و اصولی حرکت کنید. برنامه‌ریزی دقیق و صحیح به داوطلب کمک می‌کند در یک مسیر مشخص حرکت کند. مطالعه برای کنکور یک مسیر طولانی و دشوار است. بسیاری از داوطلبان در نیمه راه خسته می‌شوند و دیگر علاقه‌ای به ادامه مسیر ندارند. برنامه‌ریزی مناسب کمک می‌کند داوطلب در یک مسیر مشخص حرکت کند و به ادامه راه امیدوار باشد. چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟ چگونه رتبه 1 کنکور تجربی شویم؟ پاسخ این سوال‌ها بسیار ساده است. یک برنامه‌ریزی منظم و دقیق داشته باشید. این موضوع کمک می‌کند تا آخر مسیر بهترین برنامه را داشته باشید. در خصوص مشاوره و برنامه ریزی رایگان به سبک حرف آخر میتوانید با مشاورین همین سایت مرکزی موسسه حرف آخر در ارتباط باشید.

۳) استفاده از منابع مناسب

بیشتر داوطلبانی که در کنکور رتبه زیر ۱۰۰ دارند از منابع آموزشی مناسب استفاده می‌کنند. اولین قدم مهم برای کسب یک رتبه مناسب، مطالعه کتاب درسی است. دومین مرحله، استفاده از منابع آموزشی مناسب است. منابع آموزشی باید بتوانند داوطلب را به بهترین شکل برای کنکور آماده کنند.

چگونه رتبه 1 کنکور تجربی شویم؟ شما باید در کنار مطالعه کتاب درسی از بهترین منابع برای مطالعه کنکور استفاده کنید. منابع بسیار زیادی وجود دارند و شما می‌توانید با تحقیق و مطالعه یک منبع مناسب برای خود انتخاب کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که منبع مناسب، مکمل کتاب درسی است. در خصوص معرفی بهترین منابع کنکوری برای رتبه برتر شدن میتوانید با مشاورین ارشد موسسه حرف آخر از طریق همین سایت در تماس باشید تا بیشتر راهنمایی شوید.

۴) بهبود مهارت تست زنی

این موضوع را به راحتی می‌توان اشاره کرد که یکی از راه‌های رتبه برتر کنکور شدن، بهبود مهارت تست زنی است. چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟ چگونه رتبه 1 کنکور تجربی شویم؟ مهارت تست زنی خود را افزایش بدهید. بسیاری از داوطلبان تنها به خاطر کمبود وقت در کنکور رتبه‌های زیر ۱۰۰ را از دست می‌دهند.در حالی همه این مشکلات با استفاده از منابع خوب و روش های تست زنی نوین قابل حل شدن میباشد فقط کافیست با مشاورین سایت حرف آخر تماس بگیرید.

تماس با مشاوران ارشد موسسه حرف آخر
تماس با مشاوران ارشد موسسه حرف آخر

اگر می‌خواهید یکی از رتبه‌های برتر در کنکور باشید در خانه با توجه به زمان، تست‌ها را حل کنید. این موضوع موجب می‌شود در کنکور عملکرد بهتری داشته باشید. داوطلبانی که رتبه‌های دو رقمی یا سه رقمی دارند در زمان بسیار کم، تست‌های کنکور را حل می‌کنند. حل تست در زمان کم یک فاکتور مهم برای قبولی در کنکور است.

۵) شرکت در آزمون‌های جامع

رتبه برتر کنکور شدن یکی از مهم‌ترین آرزوهای داوطلبان است. اما هر موفقیتی نیاز به تلاش دارد. بسیاری از داوطلبان در جلسه کنکور دچار استرس می‌شوند. این استرس موجب می‌شود که آن‌ها نتوانند در کنکور به سوالات پاسخ دهند. خب برای فرار از این استرس باید چه کاری انجام داد؟ مهم‌ترین راه برای فرار از استرس کنکور و قرار گرفتن در شرایط آن، شرکت در آزمون‌های جامع کنکور است. آزمون‌های جامع کنکور با سوالات تالیفی بهترین گزینه برای داوطلبان هستند. آزمون‌های شبیه ساز کنکور می‌توانند داوطلب را نه تنها برای کنکور آماده کنند بلکه استرس آن‌ها را نیز کاهش دهند.

شما دوستان کنکوری با دریافت آزمون های شبیه ساز کنکور حرف آخر میتوانید روز به روز پیشرفت کنید و از استرس و اضطراب خود کم کنید.

۶) مشورت با مشاوران تحصیلی

سوال چگونه رتبه برتر کنکور شویم نباید شما را نگران کند. اگر داوطلبان قبل از شما توانسته‌اند با روش‌های این مطلب بهترین رتبه را کسب کنند، این موضوع برای شما نیز امکان‌پذیر است. یکی دیگر از روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید رتبه برتر کنکور شوید، مشورت با مشاور است.

مشاوران تحصیلی بهترین راهنمای شما در این مسیر هستند. سعی کنید از مشاورانی کمک بگیرید که خودشان از رتبه‌های برتر کنکور بوده‌اند. این موضوع موجب می‌شود آن‌ها واقعی‌ترین مشاوره را در اختیار شما قرار دهند. مشاوران می‌توانند با نشان دادن مسیر شما را تا رسیدن به موفقیت بیشتر کمک کنند. در سایت مرکزی حرف آخر این فرصت را در اختیار شما قرار داده ایم تا با مشاوران رتبه برتر در ارتباط باشید و شما را در مسیر درست راهنمایی کنند.

۷) حل تست‌های کنکور

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید آن را حتما انجام دهید، حل تست‌های کنکور در سال‌های اخیر است. بسیاری از رتبه‌های برتر، تست‌های کنکور سال‌های اخیر را حل می‌کنند. این موضوع موجب می‌شود آن‌ها با انواع سوالات آشنا شوند. چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟ تست‌های کنکور در سال‌های اخیر را حل کنید و نکات مهم آن را یادداشت کنید. در پکیج های موسسه حرف آخر تمام سوالات کنکوری و شبیه ساز کنکور پوشش داده شده است.

۸) مطالعه خلاصه‌نویسی

چگونه رتبه برتر شویم؟ چگونه رتبه زیر ۱۰۰ بیاوریم؟ چگونه رتبه 1 کنکور تجربی شویم؟ آیا این موضوع امکان‌پذیر است؟ بله رتبه برتر شدن در کنکور یک رویای دست یافتنی است. یکی دیگر از روش‌هایی که تقریبا تمامی داوطلبان از آن استفاده می‌کنند، خلاصه‌نویسی است. شما باید بعد از مطالعه هر درس، نکته‌های مهم را یادداشت کنید. مطالعه خلاصه‌نویسی در طول هفته و در روزهای مانده تا کنکور بسیار اهمیت دارد. مطالعه خلاصه‌نویسی موجب می‌شود شما تمامی نکاتی را که قبلا یادداشت نموده‌اید را مطالعه نماید.

۹) ساعت مطالعه زیاد

اگر می‌خواهید جزو نفرات برتر در کنکور باشید باید ساعات زیادی را مطالعه کنید. مطالعه دروس عمومی و تخصصی به صورت موازی و در ساعات طولانی به داوطلبان کمک می‌کند تا نتیجه بهتری بگیرند. ساعات مطالعه خود را در روز افزایش دهید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

۱۰) استراحت کافی

قبولی در کنکور و پذیرش در دانشگاه یکی از مهم‌ترین آرزوهای داوطلبان است. اما یک نکته قابل تامل وجود دارد. سلامتی مهم‌ترین داشته شما در زندگی است. شما باید در کنار مطالعه، استراحت کافی نیز داشته باشید. شما می‌توانید با یک برنامه‌ریزی دقیق نه تنها ساعات مطالعه خود را افزایش دهید بلکه از استراحت کافی نیز برخوردار باشید. در برنامه قطاری حرف آخر هم میتوانید ساعت مطالعه خوبی داشته باشید و همینکه استراحت کافی در طول شبانه روز انجام دهید.

۱۱) دوری از فضای مجازی

داوطلبان و کنکوری‌های عزیز لطفا تا قبولی در دانشگاه از فضای مجازی دوری کنید. استفاده بیش از حد از اینترنت و فضای مجازی شما را از رسیدن به اهدافتان دور می‌کند. اگر می‌توانید با یک برنامه مشخص فقط ساعاتی از روز را برای فضای مجازی اختصاص دهید.

۱۲) جمع بندی کنکور

آخرین مرحله برای قبولی در کنکور، جمع‌ بندی نهایی است. داوطلب باید چند روز مانده به کنکور تمامی مباحث درسی را جمع‌ بندی کند. بهتر است در این شرایط از خلاصه‌نویسی‌های خود استفاده کنید. این موضوع موجب می‌شود تمامی نقاط قوت و ضعف خود را پوشش دهید.

چگونه رتبه برتر شویم؟

در موسسه حرف آخر از طریق کتاب کار هایی که همراه منابع در اختیار شما قرار خواهد گرفت دیگر نگرانی بابت جمع بندی نخواهید داشت چون هر آنچه نکته و اشکالات دارید در طول آموزش در کتاب کار خود یادداشت کرده اید.

 ۱۳) تمرکز و انگیزه بالا

چگونه رتبه برتر شویم؟ چگونه رتبه 1 کنکور تجربی شویم؟ این سوالات به هیچ عنوان نگران کننده نیستند. شما می‌توانید با انجام ۱۲ اصل بالا به راحتی رتبه‌های مناسبی کسب کنید. اما هنوز یک نکته مهم باقی مانده است. تمرکز خود را افزایش دهید و با انگیزه به مسیر ادامه دهید. هیچ چیزی غیر ممکن نیست …

برای حفظ و تقویت انگیزه در مسیر کنکور میتوانید از مشاورین انگیزشی همین سایت مرکزی موسسه حرف آخر کمک بگیرید که کاملا هم رایگان می باشد. کافی است فقط تماس بگیرید.

منبع :حرف آخر برترین و بهترین انتشارات برای برنامه ریزی و مشاوره دانش آموزان و داوطلبان کنکوری و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین روش های آموزشی دنیا.

برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برترها و مشاورین ارشد با شماره های  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید.

سوالات متداول

چگونه رتبه برتر کنکور تجربی شویم؟

این سوال اکثر داوطلبان کنکوری هست که میخواهند به رتبه های برتر کنکور برسند. ما در موسسه حرف با فراهم کردن برنامه ریزی و منابع خوب شما را در مسیر درست رتبه برتر شدن قرار خواهیم داد.

آیا رسیدن به رتبه های تک رقمی دور از دسترس می باشد؟

پاسخ منفی است. هر داوطلبی میتواند به رتبه های برتر برسد به شرطی که ابزار لازم و خوبی در اختیار داشته باشد و مهمتر از این ها نیز باید خود داوطلب تلاش قابل تحسینی داشته باشد و اینکه خودش را باور داشته باشد که موفق خواهد شد.

چگونه میتوانیم به رتبه برترهای کنکور دسترسی پیدا کنیم تا از تجربیاتشان استفاده کنیم؟

شما دوستان عزیز کنکوری برای ارتباط با رتبه برتر های سال های قبل موسسه حرف آخر که با استفاده از منابع و برنامه های همین موسسه به موفقیت رسیدند و همچنین راهنمایی مشاوران ارشد، میتوانید با مشاوران تماس بگیرید یا به قسمت قبولی های حرف آخر مراجعه کنید.

آیا موسسه حرف آخر تاکنون رتبه برترهایی تولید کرده است؟

بله موسسه حرف آخر از بدو شروع به فعالیت تا کنون رتبه برتر های زیادی را به موفقیت رسانده که شما میتوانید از طریق همین سایت مرکزی به این آمار و ارقام دسترسی پیدا کنید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.