چند درصد سوالات شیمی کنکور حفظی است

موسسه حرف آخر

درس شیمی کنکور سراسری علاوه بر اینکه به سه پایه دهم و یازدهم و دوازدهم تقسیم می‌شود، تقسیم بندی دیگری هم دارد که تقریبا همه از آن بی خبر هستند. متاسفانه افراد زیادی شیمی را به طور پایه ای می‌خوانند و یکی از  علل درصد نامطلوب داوطلبان در این درس نیز همین است. باید بدانید دسته بندی درست شیمی برای خواندن تقسیم بندی آن به دو قسمت مفاهیم شیمی کنکور و مسائل شیمی کنکور است که مفاهیم شیمی ۱۸ سوال و مسائل شیمی کنکور حدودا ۱۷ سوال را مختص خود میکنند.. متاسفانه منبع های بسیار کمی در کنکور شیمی را با این دسته بندی آموزش می دهند.

اما امروز به شما شیمی حرف آخر با آموزش استاد شیروانی را نیزبه شما می شناسانیم که اشخاصی مانند سروین سلیمان پور، سجاد علیزاد درصد ۹۰، حسام مراد بیگی و محمدرضا پادویی درصد ۸۲ و عده زیاد دیگری به درصد های بالای ۹۰ به وسیله ی آن کسب کرده اند. جالب است بدانید در آموزش استاد شیروانی تمام مسائل شیمی را صرفا در سه ساعت و فقط با ۳ الگو بدون هیچ فرمولی یاد خواهید گرفت.

مباحث حفظی شیمی در کنار مشاوره و برنامه ریزی رتبه برتری های حرف آخر

مباحث حفظی شیمی برای کنکور سراسری

در کتاب شیمی؛ نظریه ها، رنگ ها و خواص مواد، خواص عنصر ها، جایگاه اتم ها در جدول و گروه ها، جزو مبحث های حفظی است.

از هر فصل کتاب درسی شیمی یک الی دو سوال حفظی و مفهومی طرح می‌شود.

برای داوطلبان گروه تجربی:

بعد از درس زیست شناسی،درس شیمی از مهم ترین دروسی است که خواندن درست آن ، میتواند تاثیر زیادی در ارتقای رتبه داوطلبان گروه علوم تجربی بگذارد.

برای داوطلبان گروه ریاضی:

داوطلبان کنکور گروه ریاضی و فیزیک، دقت کمتری نسبت به درس شیمی دارند. در اصل ضریب درس شیمی در کنکور ریاضی نسبت به کنکور تجربی کمتر است و همین امر باعث توجه کمتر داوطلبان گروه ریاضی به خواندن درس شیمی است.

طبق این موضوع، در کنکور ریاضی، دانش آموزانی که با خواندن فصول حفظی درس شیمی کنکور، درصد بیشتری از سوالات شیمی را جواب می‌دهند، رتبه و تراز بهتری به دست می آورند.

نکته:

دانستن بودجه بندی کنکور سراسری تجربی در شیمی، به شما این امکان را می‌دهد که در برنامه ریزی درسی خود، مباحث را اولویت بندی کنید. بر اساس درصد حفظیات شیمی در کنکور و درصد سوالات از هر درس، درس شیمی کنکور تجربی را بالای ۶۰ درصد بزنید،و در این راه موسسه حرف آخر به کمک رتبه برتری های خود همه ی مباحث حفظی درس شیمی را در قالب مشاوره حرف آخر در دست داوطلبان عزیز قرار می دهد.

۳۵ تست از کل تست های کنکور تجربی، به درس شیمی تعلق دارد. یعنی در طی خواندن سه کتاب شیمی دوره دبیرستان نظام قدیم و متوسطه دوم، اگر به فصول حفظی شیمی کنکور دقت کنید، به آسانی می‌توانید رتبه و تراز خود را ارتقا دهید.

مسلما می‌دانید که:

شیمی سال دهم از اهمیت بیشتری برخوردار است و تعداد سوالات بیشتری از ۳۵ سوال شیمی کنکور را به خود اختصاص می‌دهد. نکته مورد توجه این است که بیشتر مطالب شیمی دهم ، حفظی و مفهومی است 《فصل اول و فصل سوم》، پس درصد سوالات طرح شده از فصول حفظی شیمی دهم بیشتر است.

پس از آن، بیشترین درصد حفظیات شیمی در کنکور مربوط به فصل اول و ابتدای فصل دوم شیمی دهم است که طبق بررسی درصد های شرکت کنندگان در کنکور های سال های قبل ، مطالب آسان درس شیمی کنکور مربوط به این دو فصل میباشد.همه ی مطالب دو فصل اول و دوم شیمی، حفظی است و در عین آسان بودن، از اهمیت قابل توجه ای در کنکور تجربی و ریاضی برخوردار است.

و اما درس شیمی دوازدهم، که فصل اول آن، دارای مطالب حفظی است، و حدود دو الی سه سوال از این فصل طرح خواهد. از آنجایی که تعداد سوالات کنکور، بیشتر از درس های سال دوازدهم طرح می‌شود، بهتر است شیمی سال دوازدهم را با دقت بیشتری بخوانید،و حرف آخر نیز در بسته ها و محصولات خود بیشتر بر روی مطالب سال دوازدهم درس شیمی کار کرده است.

مباحث حفظی شیمی در کنار فصل های پر تست برای کنکور

مباحث آسان درس شیمی برای ماه پایانی از نگاه حرف آخر

بدترین حالت ممکن برای یک داوطلب تایمی است که حدود یک ماه تا کنکور تایم دارد و نتوانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد اما اصلا جای هیچ گونه نگرانی نیست ما امروز به شما مطالب راحت شیمی کنکور را که در ماه پایانی کنکور هم می‌توانید با وقت گذاشتن برای آن ها به یک درصد ایده آل را کسب کنید به شما معرفی خواهیم کرد تا حداکثر بازدهی را به دست آورید.

  • فصل یک شیمی دهم ساختار لوییس با دو تست در بودجه بندی شیمی کنکور
  • جدول تناوبی و روند ها، مواد، خواص مواد، دسته بندی و رفتار عناصر در فصل یک شیمی یازدهم یازدهم با بودجه بندی دو تست
  • انرژی، دما و ظرفیت گرمایی + سنتیک و مسایل سنتیک در فصل دو شیمی یازدهم با بودجه بندی چهار تست
  • مسائل استوکیومتری در فصل یک شیمی یازدهم با میانگین شش تست از بودجه بندی شیمی

دوستان خوبم با مطالب راحت درس شیمی کنکور سراسری که در بالا آنها را ذکر کردیم شما در تایم کوتاه می‌توانید برروی ۴۰ درصد از بودجه بندی سوالات شیمی کنکور تسلط کامل را پیدا کنید، که در پروژه 6040 موسسه حرف آخر نیز بر روی این مباحث مهم و کلیدی تاکید بیشتری شده است.

مهمترین فصل های شیمی در کنار مشاوره رتبه برتری های حرف آخر

فصل های مرتبط و ترکیبی درس شیمی کنکور تجربی

در فصل یک و دو شیمی سال دهم مطالب ساختار لوییس شکل هندسی از فصول مرتبط می‌باشند.  در فصل دو موازنه، روابط مولی و در فصل سه ترکیبات مولی پایه و اساس استوکیومتری و مسئله ها هستند.

در فصل سه سال دهم محلول ها غلظت و مسائل آن را می‌توان با استوکیومتری در فصل ۱ شیمی سال یازدهم و اسید و باز در فصل یک شیمی دوازدهم بهم مرتبط کرد و یکی ازفصول مرتبط شیمی کنکور با سوالات سنگین هم می‎باشد.

.مسئله های استوکیومتری در فصل یک شیمی کنکور سال یازدهم از مهمترین فصول و مباحث شیمی کنکور است و ارتباط بین فصول شیمی را به طور گسترده در برمی‌گیرد به صورتیکه در همه ی مسائل شیمی کنکور می‎‌توان استوکیومتری را به هم ارتباط داد.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین و رتبه برتری های موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

درس شیمی در کنکور چند سوال است و چقدر تایم دارد؟

شیمی در کنکور شامل 35 تست با 35 دقیقه تایم است.

ضریب شیمی در کنکور تجربی زیر گروه 1 چقدر است؟

شیمی در زیر گروه 1 دارای ضریب 3 است که از پر اهمیت ترین در سهای کنکورتجربی می باشد.

فقط با خواندن مباحث آسان و حفظی کنکور چند درصد می توان زد؟

فقط با خواندن این مباحث به راحتی می توانید درصد 40 را در ککور سراسری کسب کنید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.