بهترین روش مرور دروس برای کنکور چیست

موسسه حرف آخر
بهترین روش مرور درس برای کنکور 1400

داوطلبان گرامی در این مقاله که توسط رتبه برتری های موسسه حرف آخر تهیه شده است می خواهیم موضوعی را بیان بکنیم که برای مرور مطالب خوانده شده و تثبت آن در مغز و ذهن هر فرد لازم و ضروری است، به صورت طییعی در بیشتر افراد و داوطلبان در تعداد زیادی از مواقع پس از گذشت 2 روز از مطالعه هر مطلب و درس مطالب با مرور زمان از یاد می رود و مطالب را از یاد می برند. و به این علت می باشد که پس از مطالعه به مبحث مور مطالب خیلی اهمیت قابل می شویم و به همین دلیل است که پس از گذشت 2 الی 3 روز نیاز به مرور مطالب دارید.داوطلبان گرامی برای مرور کردن درس های مختلف پیشنهاد می کنیم به متن کامل درس ها در کتاب های درسی رجوع نکنید چونکه حجم زیاد مباحث هم از مرور درست درس جلوگیری می کند و هم تایم زیادی را از شما خواهد گرفت و صرفا شما را کلافه خواهد کرد. متن هایی از کتاب درسی که قبلا علامتدار کرده بودید خلاصه هایی که زمان مطالعه از مطلب مورد نظر برداشته اید و یادداشت هایی که هنگام تدریس استاد در کلاس نوشته اید و نکته های بدست آمده از تست زنی هایتان بهترین منابع برای مرور می باشند و نیز در درس های عمومی که شامل درس هایی مثل دین و زندگی، ادبیات فارسی، عربی و زبان انگلیسی هستند هر ساله در کنکور سراسری دارای ساختاری مشابه هستند به این شکل که سوالات ابتدایی درس عربی همیشه به مبحث ترجمه اختصاص داده شده می شد و یا سوال های انتهایی درس ادبیات و زبان فارسی در کنکور سراسری به سوالات قرابت معنایی پرداخته شده اسن از همین رو ما به داوطلبان پیشنهاد می کنیم که برای مرور این درس ها بعد از یادگیری کامل نکته ها و ریزه کاری های حفظی آن ها به تست زنی های مجموعه ای در زمانی محدود بپردازید و سپس به وسیله مطالعه کامل پاسخ نامه به خصوص برای سوالاتی که اشتباه جواب داده اید به مرور مطالب بپردازید.

جمع بندی مباحث برای کنکور چه اهمیت و جایگاهی دارد؟

جمع بندی مباحث به سبک موسسه حرف آخر

داوطلبان و دانش‌آموزان کنکور، کل یک سال تحصیلی را به مطالعه درس های عمومی و تخصصی می‌پردازند. اما معمولا در آخرین روزهای کنکور استرس زیادی دارند. جمع بندی کنکور برای کاهش استرس و عملکرد بهتر دانش‌آموزان نقش خیلی مهمی دارد. جمع بندی کنکور آخرین حرف داوطلبان در کنکور سراسری است. شما می‌توانید با یک جمع بندی درست در یک مسیر اسان را تا قبولی در کنکور طی کنید، و نیز با در ارتباط بودن با رتبه برتری های سال 99 در حرف آخر می توانید بر استرس خود غالب شوید.

چند روش موثرو کلیدی برای جمع بندی کنکور 1400 از زبان رتبه برتری های 99 موسسه حرف اخر

مطالعه خلاصه‌نویسی و نت برداری

یکی از مهم‌ ترین کارهایی که هر داوطلب زمان درس خواندن انجام می‌دهد، نوشتن خلاصه‌نویسی است. این خلاصه‌نویسی‌ها زمان جمع بندی به کمک دانش‌آموزان می‌آیند. شما باید در این مدت زمان کم با دقت خیلی زیادی خلاصه‌نویسی‌ها و نکته های مهم را مطالعه کنید. مطالعه خلاصه‌نویسی باعث می‌شود که دانش‌آموز و داوطلب نکته های مهم را به یاد آورد. شما می‌توانید دو درس عمومی و یک درس تخصصی را انتخاب کنید و خلاصه‌نویسی‌های مربوط به آن را با دقت خیلی زیادی بررسی کنید. این موضوع باعث می‌شود شما در طول یک روز چند درس را با دقت زیادی مطالعه کنید.

حل تست‌های کنکور سال‌های اخیر

اولین مرحله، مطالعه خلاصه‌نویسی و نت‌برداری است. دومین مرحله، حل تست‌های کنکور می باشد. شما می‌توانید پس از مطالعه هر فصل به سراغ تست‌های آن در کنکور سراسری بروید. این موضوع باعث می‌شود شما با تمرکز بیشتری تست‌ها را حل کنید. هنگامیکه تست‌ها را حل‌ می‌کنید از قسمت‌های مهم آن نت ‌برداری کنید. این موضوع باعث می‌شود که در مرحله‌های بعدی علاوه بر مرور خلاصه‌نویسی درس‌ها، تست‌های آن درس و نکات مهم را هم مطالعه کنید.

شرکت در آزمون‌های مشابه کنکور

جمع بندی کنکور ۹۹ اهمیت خیلی زیادی برای دانش‌آموزان دارد. اگر دانش‌آموزان بتوانند تا قبل از آزمون جمع بندی‌های نهایی را انجام بدهند تراز و رتبه مناسبی را به دست آورد . یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید برای جمع بندی کنکور تجربی و ریاضی انجام داد، شرکت در آزمون‌های مشابه کنکور است. شاید در شرایط فعلی شرکت در آزمون‌های مشابه کار راحتی نباشد. اما حرف آخر آزمون‌های جامع خیلی زیادی دارد که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید در آزمون‌های مشابه کنکور شرکت کنید. این آزمون‌ها نه تنها استرس داوطلبان را کم می کند بلکه آن‌ها را برای کنکور هم آماده می‌کنند.

بررسی مباحث مهم

داوطلبان کل یک سال تحصیلی را با دقت زیادی برنامه ریزی می‌کنند تا عملکرد خوبی در کنکور داشته باشند. اما یک نکته مهم وجود دارد که تمام دانش‌آموزان از آن غافل هستند. جمع‌بندی کنکور یک ماه قبل از شروع کنکور اهمیت خیلی زیادی دارد. یکی از نکاتی که حتما باید به آن توجه داشته باشید، بررسی مطالب مهم است.

شما باید در جمع بندی همه درس ها، مطالب مهم را دوباره مرور کنید. این موضوع باعث می‌شود تمرکز بیشتری بر روی این درس ها داشته باشید. بررسی مطالب مهم و حل تست‌های مربوط به آن درس ها باعث می‌شود رتبه نهایی به صورت چشمگیری ارتقا پیدا کند.

تحلیل آزمون های سراسری

یکی دیگر از نکته های مهم که در جمع بندی ،رتبه برتری های موسسه حرف آخر تاکید دارند که باید به آن توجه داشته باشید، تحلیل آزمون‌های سراسری در سال‌های گذشته است. باید تست‌های کنکور سال‌های گذشته را با دقت بررسی کنید. هر سوال را به شکل مفهومی مطالعه کنید و جواب را به خوبی تحلیل کنید. این موضوع چگونه می‌تواند به دانش‌آموز کمک کند؟

دانش‌آموز با تحلیل همه سوال‌های کنکور یک دید کلی نسبت به سوالات به دست می‌آورد. هر درسی تیپ سوالات خاصی دارد و این سوالات معمولا هر ساله تکرار می‌شوند. بنابراین دانش‌آموزان با مطالعه این نوع سوالات به بهترین شکل با سوالات آشنا می‌شوند.

مدیریت زمان

دانش‌آموزان و داوطلبان در زمان جمع بندی مباحث باید به زمان و مدیریت آن توجه خاصی داشته باشند. برای هر درس که تستی را حل می‌کنید تایم بگیرید. این مطلب باعث می‌شود که برای حل هر تست یک تایم تقریبی داشته باشید. این موضوع خیلی اهمیت دارد که شما قبل از کنکور، زمان تست زنی خود را بهبود دهید.

جمع بندی دروس اختصاصی با تکنیک های موسسه حرف آخر

عالی ترین روش مطالعه کنکور در کمترین زمان ممکن

بعضی از دانش‌آموزان و داوطلبان بنا به دلیل های بسیاری تایم کمی تا کنکور دارند. آن‌ها نتوانسته‌اند در مدت زمان مشخص همه درس ها را مطالعه کنند و استرس زیادی دارند. تیم حرف آخر برای این دانش‌آموزان یک راه حل مناسب ارائه می‌دهد. برنامه ۱۰۰۰ ساعته حرف آخر به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در یک مدت زمان کوتاه خود را برای رشته‌های دانشگاهی آماده کنند. این برنامه ۴ ماهه حرف آخر به دانش‌آموزان نشان می‌دهد که هیچ وقت برای تلاش دیر نیست. ناامید نباشید و با استفاده از این برنامه‌ها آینده خود را بسازید. ناامید نشوید و همیشه تلاش کنید. شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و برنامه‌های حرف آخر در کانال تلگرام حرف آخر عضو شوید.

نکات تکمیلی و نهای برای مطالعه موثرتر از نگاه حرف آخر

هنگام خواب آلودگی مطالعه نکنید

کتاب خواندن زمان خواب، اتلاف وقت است. یک وقت خواب سریع 15 دقیقه ای بگذارید تا ذهن خود را برای مطالعه شارژ کنید.

حواس پرتی ها را به حداقل برسانید

سعی کنید در ساکت ترین و آرام ترین قسمت منزل مطالعه کنید. جایی که از سر و صدای تلویزیونی که در اتاق وجود دارد، رها شوید و دچار حواس پرتی نشوید. شما میتوانید جدول زمان خود را برای مطالعه در اوایل صبح یا اواخر شب وقتی همه افراد ساکت هستند، تنظیم کنید.

استراحت های کوچک انجام دهید

استراحت حین مطالعه از مهم ترین کار هایی است که حتما باید انجام دهید.  اگر به یکباره زیاد مطالعه کنید ، ممکن است از درس خواندن زده شوید.  اگر صبح درس می خوانید، بهتر است که آن را تا اخر شب ادامه ندهید و برای خودتان هم ساعاتی را در نظر بگیرید و بازی یا کار های دیگر انجام دهید.

مطالعه در ساعات اولیه روز

موضوعات سخت را می توان در ساعت های اولیه روز بخوانید. بنابراین باید شب را خوب خوابیده باشید تا در ابتدای صبح و هنگام مطالعه احساس خستگی نکنید. شما که میخواهید برای امتحان کنکور آماده شوید، باید خواب مناسبی داشته باشید، این کار به شما کمک میکند که در درازمدت مطالب زیادی را به خاطر داشته باشید.

رژیم غذایی مناسب

خیلی از شما به رژیم غذایی توجه نمی کنید و فکر می کنید در تاثیری در مطالعه شما و امتحانات ندارد.اما برخلاف تصور همگان باید این را به شما صادقانه بگویم یکی از موادی که خیلی اهمیت دارد همین رژیم غذایی مطلوب است. منظور از رژیم غذایی مناسب، خوردن مقدار کافی پروتئین، چربی و مقدار کمی کربوهیدرات است. به مقدار کافی آب بنوشید و سبزیجات را در هر وعده غذایی فراموش نکنید.

ورزش کنید

در برنامه خود ورزش را فراموش نکنید. ورزش موجب میشود تا ذهن شما کارایی بالایی داشته باشد. یک ماه قبل از امتحان، باید حتماً حداقل 45 دقیقه ورزش را چهار تا پنج بار در هفته انجام دهید. این استرس بدن شما را آزاد نگه می دارد و به شما کمک می کند سریع و راحت آماده امتحان شوید.

از رفت و آمد های بی مورد اجتناب کنید

بیش از حد در مهمانی ها شرکت نکنید.تایمی که میخواهید در مهمانی های بی مورد صرف کنید، صرف مطالعه کنید. وقتی که برای امتحان آماده می شوید، هر دقیقه از وقت شما خیلی مهم است زیرا موجب میشود رتبه شما افزایش پیدا کند و دانشگاه بهتری نصیبتان خواهد شد. منظور ما این نسیت که در این مدت نباید هیچ رفت آمدی کنید و خود را در قرنطینه کامل قرار دهید. منظور که کمی خودخواه باشید و به خودتان توجه کنید. از همه مهمتر، امتحانات بسیار سنگین و مهم هستند و شما باید بیشتر وقت خود را به مطالعه کتاب های خود بپردازید.

درس های سخت را پشت سرهم نخوانید

یکی از بدترین کارهایی که می توانید در زمان آماده شدن برای کنکور انجام دهید مطالعه یکی از درس های سخت بعد از دیگری است. اگر شما قبلا این کار را انجام داده اید،مطمئنا در طول امتحان مطالب زیادی را فراموش خواهید کرد. اگر در هنگام مطالعه زبان انگلیسی، فیزیک و ریاضی هستید، حتماً با ریاضی شروع کنید و بعد به انگلیسی بروید و در آخر فیزیک را بخوانید. همه اینها واقعاً می تواند به شما در آماده سازی کمک کند.

تلفن خود را خاموش کنید

نکته مهم دیگری که شما باید انجام دهید این است که زمان تحصیل تلفن خود را خاموش کنید. همچنین تا جایی که میتوانید خود را از شبکه های اجتماعی دور نگه دارید. مطالعه با تمرکز بالا و حواس جمعی کمک خیلی به یادگیری شما میکند. نیازی نیست که هر پیامی را چک کنید، یا ببینید چه اتفاقاتی در اینستاگرام یا تلگرام زمان مطالعه می افتد. همه اینها فقط می تواند وقت شما را تلف کرده و شما را از مطالعه کردن باز بکشد.

در مطالعه کردن جدی باشید

اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی مطالعه می کنید. خودتان را از درس منحرف نکنید و کاملاً درگیر مطالعه شوید. اگر واقعاً دوست دارید رتبه خوبی در امتحان بیاورید، جدی بودن در مطالعه خیلی مهم است.بهانه اوردن را کنار بگذارید. این واقعاً می تواند به شما خیلی کمک کند. حتما در روز حداقل 6 تا 7 ساعت را صرف مطالعه کنید و برای تک تک دقیقه های خود ارزش قائل شوید.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

 بهترین هنگام برای جمع بندی کنکور چه زمانی است؟

این موضوع کاملا بستگی به نوع مطالعه داوطلبان دارد. اما ایده‌آل‌ترین تایم برای جمع بندی یک ماه تا شروع آزمون سراسری است.

چه نکته هایی در جمع بندی کنکور اهمیت دارند؟

بررسی خلاصه ‌نویسی‌ها، نت‌برداری‌ها، بررسی مطالب مهم، بررسی مطالب آسان، مدیریت زمان و … در جمع بندی اهمیت خیلی زیادی دارند.

 چرا باید برای همه در س های جمع بندی داشت؟

جمع بندی همه درس های عمومی و تخصصی می‌تواند آخرین قدم برای قبولی در آزمون سراسری باشد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.