برنامه ریزی کنکور سراسری

موسسه حرف آخر

برنامه ریزی از دو جهت با اهمیت است یکی اینکه چه زمانی برای دروس و دومی کی به برنامه بیاورد.

اگر دقت کنید میفهمید که بحث تعادل در این برنامه بسیار مناسب رعایت شده است یعنی اینکه همه ی درسها رو به موازات هم پیش میروند و زمان بندیها خیلی خوب رعایت شده است و نسبت به ضرایب درسها در کنکور امورد اهمیت قرار گرفته شده است و مرورهای روزانه و مرورهای هفتگی و جمع بندی نقاط ضعف و قوت و تست های تثبیتی مورد توجه قرار گرفته شده است. و در انتها شما خواهید دید که دو تایم در هفته برای درس ریاضی پیش قرار داده شده یا مثلا برای زیست پایه پنج تایم در دو هفته لحاظ شده یعنی اینکه دانش آموز در این پنج زمان کتب درسی که داره شروع به خوندن زیست پایه می کنند.مسیری که دانش آموز باید طی بکند تا در آزمون بتواند سوال هارو به جواب برسونند ۳ تا مرحله اساسی دارد:

  1. آموزش دیدن خوب
  2. زدند تست های آموزشی
  3. تست های تثبیتی و مهم

یعنی اینکه اگر دانش آموز صرفا به نحو مطلوب آموزش ببیند نمی تواند در آزمون نتیجه ی مطلوبی کسب کنند چون شاید خودش احساس میکند خوب آموزش دیده است و روی تست های زیادی کار نکرده است.و حتی اگر تست های آموزشی هم کنار آموزش خوبش باشد شاید نتواند نتیجه ی مطلوب را بگیرد چرا؟! چون ممکن است از نظر تایم در آزمون به مشکل بخورد،اما ایمان به نوع آموزش و تدریس به شیوه حرف آخر می توان به شما اطمینان بدهد که منبع آموزشی قدرتمند و خوبی دارید.

پس باید این سه مرحله طی شود. حالا که دانش آموز می خواهد این پنج زمان درس زیست شناسی پایه اش را بخواند مهم ترین کار برای او خواندن کتاب درسی و آموزش از او است و بهتر است در سه زمان یعنی هفته ی اول آموزش آن کامل شود و در هفته ی بعد تست آموزشی زمان دارکارکند.
و بهتر است تست های کنکور سراسری تو برنامه ریزی لحظ شود و اگر جایی به مشکل خورد دوباره خلاصه نویسی های نوشته شده و اون قسمتی که مشکل داره را بخواند، تا فرایند آموزشی او تکمیل شود.
همین طور که دقت کردید روی زمان درسهای مطالعاتی حساسیت آنچنانی نداشتیم چونکه بعضی از مطالب سنگین تر یا سبک تر است و یا دانش آموز علاقه مند به مبحث خاصی شده و دوست داره بیش تر بخوند و بیشتر رو اون قسمت کار کنه….
در برنامه دوتا ردینگ و شعر است که زمانهای فراغتشون می توانند فقط شعر و ردینگ بخوانند و یا لغت های که نوشتند را مرور کنند و در قسمت های مرور برنامه قبل از خواندن هر جلسه یک مرور نیم ساعتی از جلسه قبل داشته باشند و یک مرور هفتگی هم در برنامه در روز جمعه و پنجشنبه قبل آزمون هست که دانش آموزان از روی خلاصه برداریشون و نکاتی که نوشتند میتوانند سریع جمع بندی کنند و استرس نگیرند.

مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

بهترین برنامه ریزی برای کنکور1400 به سبک حرف آخر

بهترین برنامه ریزی برای کنکور 1400 که توسط خیلی از رتبه برترهای کنکور در موسسه حرف آخر بر ان تاکید موکد شده است یکنواخت بودن و قابل اجرا بودن آن است ؛ دانش آموزان زیادی هستن که به طور پیوسته نمیتوانند مطالعه داشته باشند به صورتی که یک روز بیش از ۱۴ ساعت رادرس میخوانند و روز بعد را با ۴ ساعت تمام میکنند؛ یکنواخت بودن و تعادل در خواندن هر درس خیلی مهم و قابل اهمیت است .

گرفتن تصمیمات مهم در زندگی ، شباهت زیادی با “بدن سازی” دارد !
روزهای اولی که تمرین و حرکات سخت ورزشی را شروع می کنی ، تمام عضلاتت درد می گیرد ، زود خسته می شی و شب ها به سختی و فلاکت می خوابی ، اما بعد از مدتی هم عادت می کنی ، هم برات خیلی لذت بخش است …
اولاش واقعا سخت است ، اما ارزشش را دارد …
بعضی تصمیم ها ، کنار گذاشتن ها ، انصراف دادن ها ؛
هم سخت است ، هم زجرآور و فلاکت بار !
تا مدتی آدم را بی خواب و سرگردان می کند ، گاهی از شدت درماندگی ، دلت می خواهد بیخیال شوی و زیر همه چیز بزنی و برگردی به اول ، اما اگر تحملش کنی و شانه خالی نکنی ، به آرامش عجیبی دست پیدا خواهی کرد ، آن وقت است که می توانی با خیال راحت “خود خودت” باشی !
وابسته شدن به دیگران ، درست مانند عادت به “بی تحرکی” ضرر دارد !
گاهی باید درد بی کسی و تنهایی را به تمام وجود به جون بخرید ، گاهی باید طاقت آورد …
باور کن ارزشش را دارد و میتوانی انجام بدهی !

برنامه ریزی و مشاوره با رتبه برتری های موسسه حرف آخر

برنامه ریزی کنکور 1400 تجربی و ریاضی رتبه برتری های حرف آخر

برنامه ریزی کردن برای کنکور 1400 تجربی و ریاضی از نظر موسسه حرف آخر باید دارای چه ویژگی هایی باشد ؟ فقط داشتن یک برنامه ریزی درسی به صورتی که مشخص شده باشد که امروز از چه درسی شروع کنیم و چقدر برای آن درس زمان بگزاریم به مظرت.ن کافیه؟ در اصل برنامه های بی کیفیت و بدون بازدهی به سه صورت انجام میگیرد:

۱- برنامه ریزی بی کیفیت و بدون هدف: برطبق علاقه هر درسی که خواستیم را بخوانید؛ در این نوع برنامه ریزی که تایم خواندن هیچ اهمیتی ندارد به صورتی که مثلا در یک روز ۵ ساعت فقط درس زیست را بخوانید .

۲- برنامه ریزی حجمی ؛ بدون زمانبندی: در این نوع برنامه ریزی حجم درس هایی که قرار است مطالعه شود مشخص است اما تایمی برای آن در نظر گرفته نشده است ؛ این نوع برنامه ریزی کاملا غلط میباشد زیرا درس هایی که در طول یک روز مشخص کرده اید که مطالعه نمایید نمیتوانید کامل پیش ببرید و چند درس هایی جا میماند.

۳- برنامه ریزی زمانی ؛ بدون حجم مشخص:در این نوع برنامه ریزی صرفا زمان اختصاص داده شده به هر درس مشخص می شود و حجم خواندن هر درس معنایی پیدا نمیکند به صورتی که دانش آموزان بر حسب حوصله درس را پیش میبرند و هر کجا احساس کسالت کردند به سراغ درس دیگر میروند.

ارتباط با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر به صورت 24 ساعته

منبع :حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و مشاوره دانش آموزان و داوطلبان کنکوری و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید.

سوالات متداول دانش آموزان و داوطلبان

برنامه ریزی میتواند در رتبه برتر شدن دخیل باشد؟

تمام رتبه برتر ها به دلیل برنامه ریزی است که رتبه برتر شدن وگرنه بدون برنامه ریزی که نمیشه کاری رو به جلو برد.

روزی 10 ساعت درس خواندن تایم کمی است؟

بسته به تیپ دانش آموزان است.بعضی ها نیاز به تایم مطالعاتی بیشتر و بعضی هم به روزی 8 ساعت کفایت میکند.

بین هر درس چقدر باید استراحت قرار بدیم؟

هر 45 دقیقه 10 دقیقه استراحت.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.