برنامه دو ماهه کنکور رایگان

موسسه حرف آخر

احتمالا زمانی که در حال خواندن این بخش هستید زمان زیادی تا کنکور باقی نمانده است و دچار استرس و اضطراب شده اید. به این علت که نتوانسته اید آنطور که دلتان می خواسته درس بخوانید. نتوانستید به مرور و جمع بندی دروس برسید. به این فکر می کنید که این دو ماه باقی مانده به کنکور را چیکار کنم؟چه درس هایی بخوانم؟ اگر نتوانم جمع بندی بکنم چی؟! و…

اما راه حل کسانی که برای کنکور دیر شروع کردند چیست؟ آیا برنامه ریزی برای دو ماه مانده به کنکور نتیجه ای می دهد؟ ممکن است عده ای برای کنکور دیر شروع کرده باشند، تا الان تلاش خاصی نکرده باشند و با خودشان بگویند 6 یا 7 ماه را از دست دادیم پس در یکی دو ماه مانده به کنکور اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

آیا واقعا ماه های پایانی مانده به کنکور می شود معجزه کرد؟ آیا کسانی که برای کنکور دیر شروع کرده اند شانسی برای موفقیت نسبی در کنکور دارند؟ قبل از اینکه نا امید شوید و از درس خواندن و تلاش کردن دست بردارید، لطفا صبر کنید. این قسمت را مطالعه کنید سپس تصمیم بگیرید! میخواهم چند توصیه به شما بکنم که با استفاده از این توصیه ها دو ماه مانده به کنکور را با خیال جمع تری پیش ببرید و در نهایت به هدف دلخواه خودتان دست پیدا کنید.

به جزئیات زیاد گیر ندهید

اولین توصیه ما در دو ماه مانده به کنکور این است که لطفا به جزئیات گیر ندهید. بعضی از دانش آموزان در ماه آخر می گویند که پاورقی ها را بخوانیم؟! حاشیه ها را چیکار کنیم؟! فلان فرمول شیمی چی بود؟! بیشتر سوالات در کنکور از متن اصلی کتاب است، نه حاشیه ها و پاورقی و بیشتر بدانید. یعنی 80 درصد سوالات کنکور متمرکز بر متن اصلی کتاب است. بنابراین از اصل ها و تنه کتاب سوال می دهند نه از شاخ و برگ ها.

در دو ماه باقی مانده تا کنکور به جزئیات گیر ندهید. قسمت های اصلی کتاب را بخوانید. بعضی اوقات بچه ها میگویند: “سر جلسه کنکور فرمول های اصلی فیزیک رو فراموش کردیم.” بنابراین بیایید آن فرمول های اصلی را چند دفعه مرور کنید. در ماه آخر جزئیات هیچ کمکی به شما نمی کنند. پس لطفا روی این موضوع وسواس نداشته باشید.

فقط سوالات کنکوری و مطابق با کنکور حل کنید

دومین اقدام برای نتیجه گرفتن در دو ماه مانده به کنکور، انتخاب هوشمندانه و مهندسی شده منابع آموزشی است. در آخرین ماه های مانده به کنکور باید سوالات مباحثی را انتخاب کنید که مشابه سوالات کنکورهای گذشته باشد. همچنین مباحث کم حجم تر و درسنامه های خلاصه شده تری را مطالعه کنید. یعنی مباحثی که در زمان کم بتوانید آنها را سریع یاد بگیرید و تست های مهم آن را حل کنید.

برای نتیجه گرفتن در دو ماه مانده به کنکور لطفا سوالات تالیفی را کنار بگذارید. فقط روی سوالات کنکور تمرکز داشته باشید. منابعی را انتخاب کنید که تست های سراسری بیشتری دارد. منبعی را انتخاب نکنید که تست های تالیفی آن بیشتر است. تست های تالیفی به درد کسانی که برای کنکور دیر شروع کرده اند، نمی خورد، زیرا تست های تالیفی معمولا سخت تر و فراتر از کتاب درسی هستند و تنها 20 یا 30 درصد از آنها در کنکور می آید، 70 تا 80 درصد سوالات کنکور از اصل مطالب می آید.

مخصوصا سوالات کنکور ده سال اخیر، هر سال 20 الی 25 درصد سوالات از سوالات کنکور های سال های قبل است و تشابه زیادی دارند. باید ببینید که در ده سال اخیر چه سوالاتی دادند، آن سوالات را مرور کنید و در قالب آزمون از خودتان بگیرید. نکات آن را استخراج کنید. اگر جایی هم به مشکل خوردید و بلد نبودید، آن ها را پیدا کنید و یاد بگیرید

برنامه ریزی دو ماهه رایگان حرف آخر

مهم ترین پیش نیاز موفقیت در دو ماه مانده به کنکور، برنامه ریزی درسی حرفه ای و اصولی است. برنامه ریزی درسی برای ماه های آخر باید به گونه ای باشد تا از بیشترین ساعت ممکن برای مطالعه استفاده کنید. نباید مثل قبل بیرون رفتن ها، گشتن در شبکه های اجتماعی، تلوزیون دیدن و.. تکرار شود! کسانی که برای کنکور دیر شروع کرده اند دیگر فرصتی بجز دو سه ماه مانده به کنکور برای جبران ندارند. پس باید در دو سه ماه آخر از زمان تان بیشترین استفاده را کنید.

روزی 13 تا 14 ساعت مطالعه را در برنامه ریزی درسی تان قرار دهید. باید مطالعه مباحث درسی را در برنامه، درست و اصولی تقسیم بندی کنید. همچنین به تعداد لازم مرور درس ها و حل تست های آزمون سراسری انجام شود. برای کمک گرفتن از مشاور تحصیلی جهت برنامه ریزی برای دو ماه مانده به کنکور، می توانید با موسسه حرف آخر تماس بگیرید. امیدواریم بتوانید از ماه های منتهی به کنکور به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. یادتان باشد ماه های آخر فرصتی طلایی برای جبران است پس شروع کنید و نا امید نباشید.

حفظ کردن روحیه در دو ماه پایانی

توصیه آخر من به شما این است که لطفا روحیه خودتان را حفظ کنید. شما یا درس ها را خوانده اید یا نخوانده اید. از این دو حالت خارج نیست. اگر خواندید ماه آخر مرور کنید، از مشاورتون کمک بگیرید، آزمون ها رو دوباره بررسی کنید، به تسلط برسید، روی مدیریت استرس خودتون کار کنید.

اما اگر درس ها را نخواندید در ماه آخر ببینید چه مباحثی را می توانید بخوانید. با وقت کمی که دارید بیشترین نتیجه را بگیرید. از آن مباحثی که پر سوال است. در نهایت حرص خوردن و استرس ندارد. کسی که خوانده آرامش خودش رو حفظ کنه چون با استرس نتیجه بهتر نمی گیرد. آرامش خودش را حفظ کند، درس هایش را مرور کند و سر جلسه آزمون بهترین نتیجه را میگیرد.کسی که تا الان هم نخوانده میتواند 20 الی 30 درصد روی درصدهایش بگذارد. می تواند خودش را از صفر به 20،25 برساند. ماکسیمم نتیجه ای که میتواند بگیرد و اشکالی هم ندارد. طبیعی است تا الان نخوانده اما این یک ماه آخر را هم هدر ندهد.

شب کنکور

دو ماه مانده به کنکور شب کنکور است. حتما یادتون میاد ما ممکن بود یک درسی را نخوانیم و شب امتحان دو روزه آن درس را می خواندیم و می بستیم. نمره 16 و 17 میگرفتیم و بعضی اوقات بالاتر. این دو ماه مانده به کنکور نیز به همین شکل است. 20،30 درصد بالاخره بهتر از 0 درصد است. نگوییم از سال بعد. حتی اگر سال بعد بخواهی پشت کنکور بمانی، باز از الان شروع کنید بهتر است. یک ماه جلوتری. نگویید:” در یک ماه چیزی نمیشود و اتفاقی نمی افتد.”. اگر کسی از دو ماه باقی مانده به کنکور استفاده نکند، از اون یک سال هم استفاده نمی کند. بنابراین قدر این وقت رو بدونید، از زمان خودتون استفاده کنید و از صمیم قلب براتون آرزو می کنم که بهترین ها برای شما اتفاق بیفتد.

این برنامه دو ماهه برای چه کسانی مناسب است؟

برای کسانی که هنوز شروع جدی نداشته اند و می خواهند در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف خود از کنکور دست پیدا کنند.

آیا با برنامه دو ماهه می شود به رتبه قابل قبولی رسید؟

هیچ جیز غیرممکن نیست، با راهنمایی های ما و تلاش خودتان قطعا به هدفتان خواهید رسید.

با برنامه دو ماهه، چند ساعت در روز باید مطالعه کرد؟

شما با یه برنامه اصولی و استاندارد که توسط بهترین مشاوران طراحی شده باید13 الی14 ساعت در روز مطالعه داشته باشید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.