برای کنکور از چه درسی شروع کنیم؟

موسسه حرف آخر

شاید الان که این متن رو میخونی در دورترین نقطه مرزی ایران باشی یا شاید شمال شهر تهران! هیچ فرقی نمیکنه کی هستی و کجا هستی، کنکور ملاک سنجش تو برای ورود به دانشگاه و رقم خوردن آینده تحصیلی توست. از الان باید دنبال راهکارهایی باشی که به عالی ترین وجه ممکن برای این آزمون بزرگ زندگیت آماده شی و یک آغاز قوی برای کنکور داشته باشی.

می خوام در این مقاله یاد بگیری که چجوری یک شروع طوفانی برای کنکور داشته باشی و از شکست هیچ باکی نداشته باشی، دنبال این نیستم که از بَدیهیات بهت بگم، شیوه های درس خوندن و تست زنی و… رو با یه سرچ کوچولو همه جا میتونی پیدا کنی. من میخوام کمکت کنم که تا آخر این مسیر بدون هیچ وقفه ای برای رسیدن به آرزوهات تلاش کنی. پس اگر برای هدف هات ارزش قائل هستی تا آخر این مقاله که توسط رتبه برتری های حرف آخر تهیه و ارائه شده است همراه ما باشید.

برای کنکور از چه درسی شروع کنیم

برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟

این سؤال که برای کنکور از کجا باید شروع کنم؟ را دو دسته از داوطلبان می پرسند. یک دسته اشخاصی که سال گذشته قبول نشده اند و حال میخواهند اشتباهاتشان رو جبران کنند و به دنبال راه حل های بهتری برای موفقیت باشند. یه دسته دیگر هم دانش آموزان پایه دوازدهم هستند که نمی دانند باید برای کنکور چجوری درس بخوانند و سوالشان این است که برای کنکور از چه درسی شروع کنیم؟ به هرحال کمی سردرگمی در ابتدای درس خواندن طبیعی است. پس نگران نباشید ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

هر داوطلبی که سوال برای کنکور از کجا شروع کنم؟ را می پرسد ممکن است فارغ التحصیل هر کدام از گروه های آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، علوم ریاضی، هنر و زبان های خارجی باشد. اینجاست که با توجه به هر کدام از این گروه های آزمایشی جواب این سؤال فرق دارد.از دیگر عواملی که میتواند روی این موضوع که برای کنکور از چه درسی شروع کنیم؟ تاثیر گذار باشد هدف شما است که می تواند خیلی تعیین کننده باشد و برای رسیدن به جواب این سوال مقاله تهیه شده به کمک رتبه برتری های حرف آخر را تا آخر بخوانید.

برنامه مطالعاتی مختص به خودتون رو تنظیم بکنید؛

در سال آخر، شما باید علاوه بر خواندن دروس جدید سال دوازدهم، پایه‌های دهم و یازدهم رو بخوانید.با یک حساب سرانگشتی ساده می فهمید که با حجم زیادی از کتب درسی و کمک درسی و جزوات دبیرهاتون سر و کار دارید.

در نظر داشته باشید که داشتن یک برنامه ریزی دقیق از نون شب هم برای شما واجب تر است. برنامه ریزی خوبی که بر اساس شیوه تدریس دبیرهای مدرسه و نیز بودجه بندی آزمون هایی که در اون شرکت می کنید تنظیم شده باشد، خبر خوب موسسه حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان برنامه مطالعاتی 1000 ساعته حرف آخر است که به شکل قطاری و روز به روز به شما می گوید کدام درس را در کدام زمان بخوانید و سردر گم نشوید.

البته که بهترین آغاز، با یک برنامه ریزی منسجم و واقع بینانه است؛ اما بهتر از برنامه ریزی طولانی مدت و ریز مخصوصا در شروع کار جدا بپرهیزید. بهترین کار استفاده از برنامه آزمون های آزمایشی و پیش رفتن با اون هاست.

شروع طوفانی کنکور 1400 با محصولات حرف آخر

برای یک شروع خوب نیاز به هدف گذاری دارید،پس هدفتان را مشخص کنید؛

این موضوع را به هیچ وجه بی اهمیت جلوه ندید و فکر نکنید ما انسان ها به دنبال هدف هایمان حرکت می کنیم و مسیر و سرعت حرکتمان هم بر همین اساس تعیین خواهد شد.به همین علت، اگر هدفتان قبولی در رشته پزشکی است از مشاوره تحصیلی برای کنکور پزشکی غافل نشید.چون به همان صورت که می دانید در سال های گذشته روز به روز رقابت بیشتر و سخت تر می شود. 

باور داشته باشید که می توانید به هدفهاتون برسید و فکر نکنید کسانی که به اهدافشان رسیده اند از کره ای دیگر آمده اند و یا اینکه ویژگی هایی عحیب و غریبی داشته اند.همینکه بدانید برای کنکور از کجا شروع کنم؟ خودش می تواند بهترین آغاز باشد. هر روز این را با خودتان تکرار کنید که من می توانم به اهدافم برسم و این را در برگه ای بنویسید و واقعاً برای رسیدن به آن کوشش کنید، همانطور که هدف رتبه برتری های موسسه حرف آخر دندان پزشکی و پزشکی بود و با منابع حرف آخر و مشاوره حرف آخر و یک برنامه ریزی مشخص و هدف گذاری شده به هدف خود رسیدند.

برای شروع کنکور 1400 از چه درسی شروع کنیم؟

جواب این سوال به دو موضوع خیلی ربط دارد. یکی این که شما چقدر تا زمان برگزاری کنکور فرصت دارید. دوم اینکه شما داوطلب کدام کنکور محسوب می شوید؟ یا دانش آموز هستید و به تازگی می خواهید در کنکور شرکت کنید و تجربه قبلی در این رابطه ندارید؟اگر داوطلب کنکور هستید و تایم زیادی تا کنکور دارید در رابطه با این که برای کنکور از چه درسی شروع کنیم؟ پیشنهاد می کنیم که از درس هایی شروع کنید که تسلط زیادی به آن ها ندارید و نتوانستید درصد بالایی در آن ها کسب کنید. حتی اگر به آن درس علاقه ای هم ندارید هیچ مسئله ای نیست. سعی کنید در روز تنها چند ساعت را برای خواندن آن در نظر بگیرید.

من به درس های عمومی علاقه ای ندارم و به همین علت اشکالی نداره درس نخونم؟

اهمیت درس های عمومی و درس های تخصصی برای کنکور یکسان هست و هیچ وقت تصور نکنید که بدون مطالعه درس های عمومی میتونید موفق باشید. شما نمی تونید شرایط کنکور رو پیش بینی کنید چون شرایط کنکور برای هیچ داوطلبی قابل شناخت نیست. ممکنه درس های تخصصی شما به اندازه ای مشکل باشه که حتی نتونید 30 درصد در هر درسجواب بدید. همچنین برای رتبه بندی کنکور و محاسبه تراز درس های عمومی و اختصاصی رو با هم محاسبه می کنن.

چه مدت زمان برای هر درس باید اختصاص بدم؟

بعد از اینکه فهمیدید که برای کنکور 99 از کجا شروع کنم؟ به کیفیت مطالعه خیلی توجه و دقت داشته باشید. گاهی لازمه شما برای یک صفحه شاید حدود یک ساعت تایم بگذارید. بنابراین اینکه چطور درس ها رو بخوانید خیلی با اهمیت هست و همین موضوع میتونه موفقیت شما رو تضمین کنه.

یک شروع خوب با مشاورین ارشد و رتبه برتری حرف آخر

برای شروع نیاز به نقشه راه دارید،آنهم نقشه راه به سبک حرف آخر؛

نقشه راه بیشتر داوطلبان تو سال کنکور مشخص هست و ما برای اینکه به ذهنتون ترتیب بدیم و بدونید قرار تو چه بازه زمانی چه کاری رو انجام بدید به صورت خلاصه وار اشاره کردیم:

تابستان کنکور پیش رو

تابستون، نه تنها فرصت خیلی خوبی برای خوندن کلی دروس پایه، بلکه یه فرصت فوق العاده برای به دست آوردن قلق و شیوه درس خوندن و برنامه ریزی خودتونه.به درس های تخصصی توجه ویژه‌ای داشته باشید و زمان زیادی رو به خوندنشون مختص بدید.برای دروس مهارتی مانند ریاضی، فیزیک، مسائل محاسباتی، زبان فارسی، قواعد عربی تو تابستون باید تایم بیشتری بذارید.

موارد دیگه‌ای که تو تابستون باید بهش اهمیت بدید:

  • توجه بیشتری به درس های پایه و مطالعه کامل سال‌های دهم و یازدهم در تابستان
  • اهمیت دادن به بعضی از مباحث مهم دوازدهم در تابستان
  • تلاش برای افزایش تایم مطالعاتی
  • آشنایی با تکنیک‌های تست زنی در منزل و در سر جلسه آزمون های آزمایشی
  • آشنایی با شیوه های مطالعاتی و پیدا کردن شیوه مخصوص به خودتون

پاییز کنکور پیش رو

شروع مطالعه جدی درس های پیش دانشگاهی از مهر ماه، هماهنگ با برنامه تدریس دبیر های مدرسه

مطالعه یکی از پایه ها همراه با درس های دوازدهم

دی ماه کنکور پیش رو

در دی ماه هم تایم به برگزاری امتحانات نیم سال اول، بهترین کار مرور و جمع بندی درس های دوازدهم هست

اواسط بهمن ماه تا انتهای اسفند

شروع مطالعه نیم دوم درس های دوزادهم

مطالعه یکی دیگر از پایه ها هم زمان با مطالعه درس های دوازدهم

تلاش برای خواندن ببیشتر درس های دوزادهم تا قبل از تعطیلات عید و شروع سال جدید

دوران طلایی عید (از 26 یا 27 اسفند تا 20 فروردین)

مرور و جمع بندی مجدد درس های نیم اول دوزادهم

مرور و جمع بندی اون پایه‌ای که در پاییز همراه درس های دوازدهم خوانده اید

اواسط فروردین تا 20 اردیبهشت

مطالعه ادامه مطالب نیم دوم دوزادهم

سعی برای مطالعه هر چه سریع تر درس ها و داشتن تایم بیشتر برای جمع بندی

مطالعه ادامه مطالب درس های پایه‌ای که از بهمن ماه با دوزادهم مطالعه اون رو شروع کردید.

از 20 اردیبهشت تا روز کنکور

جمع بندی همه ی درس ها به وسیله شیوه سه روز یکبار

فرصت مطالعه کامل دو تا از کتب درسی

تورق سریع کتب درسی در هفته آخر

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان و داوطلبان نظام جدید

می خوام دوباره کنکور شرکت کنم و پشت کنکوری بمونم.به نظرتون بلافاصله بعد از کنکور شروع کنم یا از اول مهر؟

بلافاصله بعد از کنکور که نه،یه تایم استراحتی به خودتون بدید و بعد از اون آهسته آهسته شروع کنید و خودتون رو خیلی خیلی تو تابستون اذیت نکنید.

من رشته م انسانیه حرف اخر پک هایی برای رشته ی من داره؟

بله می توانید پک های عمومی حرف اخر را تهیه کنید.یعنی چهار درس ادبیات،عربی،دینی و زبان

به نظرتون تو تابستان چه درس هایی بخونیم؟

تو تابستون بیشتر درس هایی که درشان مشکل دارید را بخوانید و تا اول مهر کامل اشکالاتتون رو در اون دروس رفع کنید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.