اهمیت پایه دهم در کنکور

موسسه حرف آخر

داوطلبان عزیز در این پست از سری پست های کنکوری در رابطه با چگونه مطالعه کردن و تقویت حافظه سخن به میان می آوریم، در ادامه مباحث و نکات را خدمت شما عزیزان ذکر می کنیم. در ابتدا زمان های درس خواندن خود را بخش بندی کنید، بعضی افراد صبح ها موثر ترین و مفید ترین تایم درس خواندن را دارند و بعضی عصر ها و بعضی دیگر شب ها تنظیم تایم مطالعه در راستای ویژگی های شخصی شما است. نکته ای بسیار اساسی و با اهمیت است یعنی چه وقت شما در عالی ترین وضعیت هستید. اگر مشکل شما پیدا کردن تایم مطالعه است احتمالاً شما عادت به انجام کارهایی دارید که شما را از درس خواندن باز می دارد. محل باید ساکت باشد و شخص در آن به هیچ وجه دچار حواس پرتی نخواهد شد.

دوستان گرامی در مورد دروس و پاراگراف ها هم قبل از شروع درس خواندن با تندخوا نی، اصل مطلب هر درس یا پاراگراف را بگیرید و بعد شروع به مطالعه ی عمیق کنید. این به شما کمک خواهد کرد که مباحث را به طور سازمان یافته یاد بگیرید و در هنگام یاد آ وری خیلی سریع سراغ همان قسمتی بروید که لازمش دارید.داشتن یک تصویر کلی از هر کتاب، درس و پاراگراف قبل از مطالعه ی عمقی: وقتی بدانید که چه می خواهید یاد بگیرید ذهن شما آمادگی بسیار بیشتری برای جذب مباحث دارد پس برای فراگیری می توانید از پک های موسسه حرف آخر استفاده کنید.

آن محل باید تنها با مطالعه کردن تداعی شود . بسیاری از داوطلبان علی رغم نیت خوبی که دارند ولی مرتکب این خطا می شوند که محل خواب را به عنوان محل خاص مطالعه خود انتخاب می کنند. متاسفانه این داوطلبان خیلی زود در می یابند که این محل تنها چیزی را که نصیب آنها می کند چرت زدن و فرو رفتن در خواب است . لباس راحتی بپوشید، چای داغی بنوشید، زمان خاصی به مطالعه اختصاص دهید. ترفندی که به شما کمک می کند تغییر دهید احساساتی را که نسبت به مطالعه کردن دارید. اگر این طور، عمل کنید زمان مطالعه می توانید زمانی لذت بخش و مولد باشد. چرا وقتی می توانید به موفقیت نایل شوید، شکست می خورید؟ دانش آموزان شکست می خورند چون نمی دانند چطوری درس بخوانند یا نمی دانند منظور از مطالعه کردن چه چیزی است؟ بهترین پندی که می توان ارائه داد تا بتوانید به پیشرفت تحصیلی در خور توجه دست یابید ایجاد مهارت های مطالعاتی درست است . ابتدا، محیط مطالعه خوب، میز مناسب، صندلی راحت، نور خوب، دمای مناسب اتاق، و یک جو ساکت فراهم کنید.

اهمیت پایه دهم در کنکور سراسری

اهمیت و جایگاه سال دهم برای دانش آموزان

در بین همه ی مقاطع تحصیلی بعضی از مقاطع تحصیلی هستند که از اهمیت زیادی برخوردارند. برای گذر از این مقاطع نیاز به راهنمایی و مشاوره هایی می باشد تا بتوانید تصمیم گیری صحیحی انجام دهید. یکی از این مقاطع، پایه دهم است. اهمیت پایه دهم بر هیچ کس پنهان نیست. چرا؟ بیایید به بررسی دلایل آن بپردازیم.

پایه نهم به علت عبور از مقطع راهنمایی و رسیدن به دبیرستان، شاید حال و هوایی مقطع راهنمایی را داشته باشد. ولی پایه دهم اینطور نیست. اهمیت پایه دهم بیشتر به علت تصمیم گیری های مهمی است که باید انجام شود.

چه رشته ای باید انتخاب کنم؟ این سوالی است که پایه دهمی ها می پرسند. چه رشته ای؟ چگونه ؟ چرا؟ سوالاتی از این نوع، نیاز به یک مشاور حرفه ای و با تجربه دارد. از یاد نبرید که قرار است آینده خود را رقم بزنید. با توصیه خاله و عمو این انتخاب مفید نیست. موسسه حرف آخر برای شما دهمی ها برنامه های مشاوره ای ویژه دارد تا بتوانید یک انتخاب آگاهانه داشته باشید. به عبارتی بتوانید آینده ای را انتخاب کنید که در آن موفق تر هستید.

اهمیت پایه دهم در کنکور از نگاه حرف آخر

اهمیت و جایگاه برنامه ریزی درسی برای پایه دهم در کنکور از نگاه حرف آخر

همان طور که گفته شد، درس های مقطع دهم از جمله منابع کنکور سراسری هستند و اگر داوطلب برای مطالعه این درس ها برنامه ریزی نکند و آن ها را به خوبی فرا نگیرد ممکن است در تایم مطالعه برای کنکور در فهم مفاهیم دچار مشکل شود پس چقدر موثر تر خواهد بود اگر از همین امروز برای آینده ای درخشان برنامه ریزی کنیم.یکی از مواردی که داوطلبان در برنامه های درسی خود به آن بی توجه هستند، گنجاندن تایم استراحت و تفریح در برنامه ریزی است.برنامه ریزی درسی به هیچ عنوان نباید خسته کننده باشد و لازم نیست داوطلب همه ی روز را مطالعه کند؛ در برنامه ریزی اصولی حتما ساعاتی هم به تفریح مختص دهید؛ به همین علت بهتر است برنامه ریزی های درسی را تحت نظر مشاوران حرف آخر انجام دهید تا درس خواند برای شما لذت بخش شده و خسته کننده نباشد.

 معرفی درس های دهم تجربی

زیست شناسی و آزمایشگاه1

آرمایشگاه علوم تجربی

شیمی1

ریاضی1

فیزیک1

 دین و زندگی 1

عربی، زبان قرآن1

زبان خارجه1

فارسی1

جغرافیای ایران

آمادگی دفاعی

کارگاه کارآفرینی و تولید

تفکر و سواد رسانه ای

کارگاه کارآفرینی و تولید

تعلیمات ادیان الهی و اخلاق (ویژه اقلیت های دینی)

پکیج کامل سال دهم در موسسه حرف آخر در کنار مشاورین ارشد و رتبه برتری

در پایه دهم چه منابعی را باید مورد استفاده قرار بدهیم؟

دانش آموزان راههای مختلفی را برای کسب موفقیت و تقویت تست زنی خود مورد آزمایش قرار می دهند. کلاس های آموزشی و کلاس های کنکور ، مدرسه های غیر انتفاعی ، کتب کمک آموزشی، استفاده از معلم خصوصی و … از جمله امکاناتی هستند که تعداد زیادی از داوطلبان به آنها متوصل میشوند. اما من بهترین و ارزانترین منبع آموزشی را به شما پیشنهاد میکنم. استفاده از دی وی دی های آموزشی حرف آخر که در چند سال قبل بعنوان بهترین منبع مطالعاتی برای داوطلبان بوده است.

واقعا چرا؟

چرا که با کمترین هزینه ، بهترین معلم کشور را به خانه خود می آورید و بدون نیاز به خارج شدن از منزل با برنامه ریزی دقیق و راهبردی برای خود با دبیر برتر کشور کلاس تشکیل میدهید. پیشنهاد من به شما موسسه آموزشی حرف آخر است که اولین و برترین موسسه کنکوری آموزشی کشور می باشد و بهترین اساتید را در اختیار دارد. با استفاده از منابع آموزشی حرف آخر برای پایه دهم و دیگر پایه های تحصیلی به شما مشاوره حرف آخر و برنامه ریزی رایگان نیز ارائه خواهد شد که این موضوع برای شما عزیزان بسیار مهم و قابل اهمیت است.

منبع : موسسه حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و همچنین مشاوره حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری به صورت رایگان و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا می باشد.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید، و با لیست قیمت محصولات حرف آخر آشنا شوید.

ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

سوالات متداول دانش آموزان نظام جدید

چطوری می توان با برنامه ریزی موسسه ی حرف اخر پیش رفت؟

با تماس گرفتن با مشاور ارشد حرف آخر نیما افروزی می توانید برنامه ی درسی را متناسب با سطح خود دریافت کنید.09128929049

سلام من چیکار کنم همیشه برای درس خوندن وقت کم میارم چه از صبح شروع کنم چه از شب شروع کنم اگه میشه جوابم رو بدید ممنون میشم؟

برای دریافت پاسخ سوالتون می تاونید با شماره ی مشاور ارشد نیما افروزی تماس گرفته و سوال خود را مطرح کنید.09128929049

میخوام برم دهم رشته تجربی الان میخوام پیش خوانی کنم کدوم درس از همه سخت تره و بهتره که چند درس رو بخونم؟؟؟؟

با شمارهی مشاور ارشد نیما افروزی تماس گرفته و سوالات خود را طرح کنید. 09128929049

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.