افزایش تراز چگونه است؟

موسسه حرف آخر

در مطالب قبل در رابطه با تراز کنکورسراسری و اینکه اصلا تراز کنکور چیست و چگونه محاسبه میشود صحبت کردیم اگر نمیدانید تراز کنکور چیست میتوانید مطالب قبلی سایت را بخونید. در این مطلب از حرف آخر پیرو سوال داوطلبان درخصوص افزایش تراز کنکورسراسری و اینکه با چه روش و متدهایی و چگونه میتوان تراز کنکور را افزایش داد و بالا برد برایتان نکات مهم و قابل توجهی را ذکر میکنیم. اگر تمایل به افزایش تراز کنکور خود دارید تا انتهای مطلب چند دقیقه ای را در سایت موسسه حرف آخر مهمان ما باشید.

افزایش تراز در کنکور سراسری: چگونه تراز خود را در کنکور پیش رو افزایش بدهم؟

یکی از مواردی که همیشه دانش اموزان پرتلاش و دواطلبان جدی کنکور دنبال آن هستند بالا بردن تراز کنکور می باشد . در این باره تقریبا تمام هفته ها مشاوران برتر موسسه حرف آخر سوالات زیادی را از داوطلبان دریافت می کنند که حرف همه آنها یک چیز است چگونه تراز کنکور را بالا ببریم ؟ برای افزایش تراز کنکور اولین نکته و اولین کاری که لازم است انجام دهید برنامه ریزی و تلاش خودتان است. بسیاری از داوطلبان مناطق محروم طبق بررسی های آماری حتی بعد از قبولی در کنکور و دانشگاه نمیدانستند که تراز کنکور چیست و چگونه است؟ وقتی از آنها می پرسیدید که چگونه در دانشگاه دولتی قبول شدید در حالی که نمیدانستید تراز کنکور چیست؟ پاسخ شان یک جمله بود : یکسال زحمت کشیدم ودرس خواندم.مطمئنا جوابشان ۱۰۰% درست است.

برای افزایش تراز خود با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد حرف آخر در تماس باشید.

با استفاده از روش‌های صحیح تست‌زنی موسسه حرف آخر تراز خود را در کنکور پیش رو افزایش بدهید.

تست‌زنی یکی از مهم ترین کارها برای موفقیت در آزمون‌های آزمایشی موسسات است. بعضی از کنکوری‌ها می ‌گویند که هنوز در قسمتی به تسلط کافی روی مطالب آموزشی نرسیده‌ایم برای همین تست زنی را شروع نمی کنیم.

این کار کاملا اشتباه است، تست زنی باید همراه با حل کردن سوالات تشریحی باشد هر چقدر تعداد تست‌های آموزشی و آزمونی بیشتری برای دروس مختلف حل کنید با نوع تست‌های بیشتری آشنا می‌شوید و بهتر از پس سوالاتی که در آزمونها طرح می شود بر می ایید. در بعضی از درس‌ها مثل دروس محاسباتی درصد بالایی از موفقیت داوطلب به زدن تست های بی‌شمار بستگی دارد.

در اینگونه درسها خواندن جزوه به تنهایی هیچ سودی برای آن ها ندارد. بر عکس در درسی مثل زیست شناسی بیشتر از تست زنی باید به مطالب و مباحث کتاب درسی تسلط کامل داشته باشید و بعد به تست زنی در حجم زیاد اقدام کنید.

مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر برای افزایش تراز

نکات پیرامون افزایش تراز کنکور در موسسه حرف آخر

نکات زیر را با دقت مطالعه فرمایید و بر روی آنها فکر کنید و سپس با تمرکز و تمرین زیاد از آنها استفاده کنید

۱- کاهش یا افزایش تراز کلی کنکور به تعداد داوطلبان کنکورسراسری یا آزمونی که در آن شرکت کرده اید بستگی دارد.

۲- اگر یکی از گروه‌های آزمایشی را انتخاب کرده اید که در آن داوطلبان کمتری وجود دارد:

تراز کنکور شما در آن رشته آزمایشی در سال آزمون کمتر خواهد شد.

۳- هر چقدر سطح علمی رقیبان تان بالاتر برود افزایش تراز کنکور سخت‌تر خواهد شد.

۴- اگر داوطلبان برتر کنکور سراسری در هر گروه امتحانی در انتخاب رشته‌ ، رشته هایی را انتخاب کنند که :جزو رشته های عالی آن گروه آزمایشی نباشند،داوطلبان با تراز پایین‌تر موفق خواهند شد تا در رشته‌های بهتر پذیرفته شوند.

۵- تراز کنکورسراسری با سطح علمی داوطلبان شرکت کننده در آزمون رابطه مستقیم دارد.

۶- در آزمون‌ دانشگاه ها و در رشته‌های مختلف با تغییر ضریب درسها آزمون سخت و ساده میگردد

۷- برای بالابردن ترازکنکور با توان علمی خود به تغییر ضریب درسها بیشتر توجه فرمایید.

۸- نکات بالا به برنامه ریزی و روش امتحان دادن بستگی دارد.

۹- قانون آخر اینکه هرچه بیشتر درس بخوانید افزایش ترازکنکور تان بیشتر خواهد شد.

۱۰- برای افزایش ترازکنکور آگاهانه و با برنامه درس بخوانید و خرخوانی نکنید.دقیقا از نکات اصلی مشاورین ارشد و رتبه برترهای موسسه حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان می باشد.

افزایش تراز با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

تراز کنکور سراسری و مفهوم آن را خوبی بفهمید و درک بکنید.

اما برای قبولی در دانشگاه های عالی در چند سال اخیر لازم است که داوطلبان حتما با ترازهای کنکور و نحوه افزایش تراز کنکور سراسری و بالابردن آن آشنا باشند. بدون شک با دانستن نکات لازم درخصوص افزایش ترازکنکور کارتان به مراتب راحت تر خواهد شد. چند راه ساده برای افزایش تراز وجود دارد. ابتدا به شما مباحث و دروسی را معرفی خواهیم کرد که خیلی راحتر میتوانید ترازتان را بالا ببرید. این دروس را مدنظرتان داشته باشید. شما باید از نکاتی که با شما میگوییم استفاده کنید و سعی کنید تا تراز کنکورتان را افزایش دهید. زیرا دروس و سوالاتی وجود دارد که به علت اینکه تعداد کمی از داوطلبان به انها سوالات پاسخ میدهند بنابراین همانطور که در مفهوم تراز کنکور به شما گفتیم این سوالات تاثیر بسیار زیادی روی افزایش ترازکنکورسراسری شما خواهد داشت.

برای یادگیری سریع نمودار ھا و شکل ھا و جداول به سبک حرف آخر عمل کنید تا تراز شما بالا برود؛

۱- روی شکل ھای درسی تمرکز یژه ای کنید. خوب آن را ببینید، بعد چشمانتان را ببندید. شکل را در ذھن خود مجسم کنید و سعی کنید ھر چه بیش تر و دقیق تر جزئیات آن را به خاطر بیاورید. در انتھا تصویر ذھنی خود را با کتاب مقایسه کنید. این کاررا چند بار تکرار کنید . تا به نتیجه ی دلخواه خودتان برسید .

۲- تجسم رنگ شکل ھا ، جدول ھا و نوشته ھا در افزایش دقت اھمیت زیادی دارند.
این کار مغزشما را فعال می کند . با چشمان بسته رنگ آن ھا را در ذھن خود مجسم کنید و سپس آن را با کتاب مقایسه کنید . این تمرین را تا جایی که اشتباھاتتان برطرف شود ، ادامه دھید.

۳- در شکل ھای ھندسی ابتدا شکل ھای کلی آن را در ذھن تصور کنید ، سپس به جزئیات داخل شکل توجه کنید. به عنوان مثال در مورد شکل مقابل بگویید: دایره هایی داریم که در آن دومثلث بزرگ شبیه به هم وجود دارد.

۴- برای جداول ، ابتدا به اطلاعات سرستون ھا و ردیف ھا توجه ویژه ای کنید.
ببینید آن ھا مربوط به چه چیزی ھستند. بعد به سایر داده ھای داخل جدول توجه کنید. چشمان خود را ببندید و سعی کنید آن ھا در ذھن خودتون مجسم کنید. سپس این تصویر ذھنی را با کتاب مقایسه کنید.

۵- در مورد نمودارھا ، ابتدا به مشتق ھا و تابع آن ھا توجه زیادی کنید. بعد روند تغییر و وضعیت نمودار را به ذهن بسپارید، سپس به استثنا ھای موجود در نمودارتوجه فراوان کنید. و در انتھا تصویر ذھنی خودتان را با کتاب مقایسه کنید.

۶- ھنگام مطالعه ، برای کنترل حرکت چشم و تمرکز روی واژه ھا ، از یک راھنمامانند انگشت دست یا یک قلم استفاده کنید تا از سرگردانی چشم روی کلمات جلو گیری کنید. به این ترتیب تمرکز تان روی کلمات بیش تر می شود. البته این تمرین برای دراز مدت مناسب نمیباشد.

تماس 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر حتی در روز های تعطیل

منبع :حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و مشاوره دانش آموزان و داوطلبان کنکوری و تهیه محصولات و پکیج های مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 تماس بگیرید.

سوالات متداول

هرچه بیشتر درس بخوانیم میتوانیم تراز خوبی کسب کنیم؟

با خواندن آگاهانه و هوشمند و با برنامه ریزی میتوانید به تراز بالایی دست پیدا کنید.

هرچه تعداد داوطلبان رشته ی مد نظر بیشتر باشد تراز کمتر است یا بیشتر ؟

هرچه تعداد بیشتر باشد تراز بالاتر میرود و رقابت سخت تر خواهد شد.

برای جمعبندی تست کار کنیم یا فقط کتاب ها را مرو کنیم؟

باید هردو را به درستی انجام دهید و هیچکدام را نباید نصف نیمه رها کنید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.