سه سال پشت سر هم برای کنکور ماندن

موسسه حرف آخر

هر ساله دانش آموزای زیادی در کنکورسراسری به نتیجه دلخواهشون نمیرسن،به دلایل این مسئله کاری نداریم که چرا بچه ها به نتیجه دلخواه و رشته و دانشگاه مورد علاقه شان نمیرسن اما توی این مقاله میخوایم در مورد این موضوع اساسی حرف بزنیم که جزئیات پشت کنکور موندن چیه؟ چطوری هوشمندانه و اصولی پشت کنکور بمونیم؟ قصد داریم همه جنبه های پشت کنکور ماندن یا نماندن شمارو با هم بررسی کنیم،این مقاله هم شامل افرادی میشه که کنکور 99 اولین کنکورشون بود و هم شامل کسایی که فارغ التحصیل دانشگاهی هستند یا برای سومین بار یا بیشتر میخوان در کنکور شرکت کنند.

داوطلبان عزیز امروز می خواهمدر سایت مرکزی موسسه حرف آخر به بررسی منابعی که داوطلبان باید در طول سال بخوانند و بتوانند بهترین نتیجه را از آن بگیرند. عالی ترین منبعی که این سایت معرفی می‌کند این است که اول باید ویژگی‌های آن را و بعد راه کارهایی که این موسسه نشان داده است را خدمت شما دوستان عزیز معرفی کنم تنها کاری که می توان کرد این است که شما باید تحقیق کرده در مورد تمامی موسسه های کنکوری و با تهیه یک بسته از موسسه به بررسی آن پرداخته  تا با دیده گسترده تری  به انتخاب منابع مورد نظر بپردازید.

مشاورین ارشد و رتبه برتری در خصوص مشاوره برای پشت کنکور ماندن

آیا پشت کنکور بمانم موفق خواهم شد؟ جواب از نگاه رتبه برتری های موسسه حرف آخر؛

خیلی از داوطلبان کنکوری بعد از اینکه از جلسه کنکورسراسری خارج میشن یا وقتی که جواب کنکور میاد، در صورتی که نتایج دلخواهشون نباشه این سوال رو از خودشون میپرسن:

 پشت کنکور بمونم یا نه؟

پشت کنکور موندن یا نموندن، تنها به شرایط هر شخص وابسته است. اما در این راه رتبه برتری های حرف آخر به شما پیشنهاداتی می‌کنندکه میتونه در تصمیم گیری نهایی کمک حالتون باشه:

در ابتدا همیشه این مسئله رو به یاد داشته باشید که خود شما قراره در رشته‌ای که قبول میشید تحصیل کنید نه خانوادتون دیگه، پس شما تصمیم آخر رو با توجه به علاقتون میگیرید و نباید اجازه بدید دیگران براتون تصمیم بگیرن و انتخاب رشته بکنند براتون.

در درجه دوم یادتون باشه که شما بعد از تمام کردن دانشگاه تو بازار کاری رشته تحصیلیتون مشغول به کار میشید، بنابراین بدون اینکه ترسی داشته باشید صرفا به رشته‌هایی فکر کنید که به انها علاقه دارید. انجام دادن کاری بدون علاقه، خلاقیت و خوشحال بودن شما رو از بین میبره..

قبل از انتخاب رشته حتما از افراد متخصص مشاوره بگیرید به این دلیل که اگر بعد از انتخاب رشته در دانشگاه سراسری روزانه قبول بشید ولی به دلیل نداشتن علاقه به رشته ی انتخابی و یا هر دلیل دیگه‌ای از درس خواندن دست کشیده ، از شرکت در کنکور سال بعدآن محروم هستید. آقا پسرهای گرامی یادتون باشه که اجازه ندارن دو سال پشت کنکور بمونن و باید تشریف ببرن خدمت مقدس سربازی!

در انتخاب رشته همیشه اولویت با علاقه است.. علاقه به رشته از علاقه به شهر و دانشگاه به قطعا اهمیت بیشتری داره، بنابراین اگر با درصدهایی که به دست آوردین احتمال قبولی در رشته مورد نظرتون کمه میتونید با قطعیت به پشت کنکور موندن فکر کنید.

رشته‌ای که قبول میشید خیلی حیاتیه، چونکه شما قراره چندین سال از عالی ترین سال‌های زندگیتون رو در این رشته بگذرونید و بعدش هم بلافاصله وارد بازار کار بشید.

این موضوع که امسال وقت بیشتری دارم و تایم بیشتری رو برای درس خوندن اختصاص میدم رو از مغزتون دیلیت کنید. تا زمانی که با خودتون خلوت نکنید و دگرگونی رو از درونتون شروع نکنید هیچ چیزی به نسبت سال قبل تغییری نمیکنه.

سه سال پشت سر هم برای کنکور و مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

ویژگی های یک منبع خوب برای پشت کنکور ماندن برای 3 سال

بهترین منابع منابعی می باشد که در بر گیرنده ی تمامی نکات ریز و درشت کتب درسی و همچنین بهترین نتیجه را در تدریس و یادگیری داشته باشد سوال اینجا پیش می آید که چه منبعی گویای نکات درسی و مفهومی از کنکور است ما در این بحث تلاش داریم شما را با این خصوصیات آشنا کنیم وداوطلبان را به این نتیجه برسانیم موسسه حرف آخر اولین و آخرین منابع جامع و با دقت برای رتبه برتر شدن است.  یک منبع عالی باید خصوصیات مهمی که داشته باشد این باشد کهوقتی شما آن را مطالعه میکنید ماندگاری زیادی را در مغزتان داشته باشد تا از یاد نرود زیرا اگر دقت کرده باشید می دانید که زمانیکه که درس را امروز می خوانید فردا پس فردا فراموشش میکنید پس لازم است منابع مورد نظر باید این خصوصیات را داشته باشند و شما با مطالعه ی آنها درس را از یاد نبرید.

  دوما خصوصیت مهم دیگری که باید هر منبعی دارا باشد این است که  منابع مورد نظر باید همه ی مباحث دروس را به طور مفهومی و دقیق و ذکر همهی نکات همه مباحث درس ها را  بیان کرده باشد.  سومین خصوصیت حائز اهمیتی که فوق العاده حیاتیاست این است که داوطلبان باید به این خصوصیات منابع دقت کافی داشته باشند که کسل کننده نباشد و تایم آن کمتر باشد و شما به اسانی بتوانید عالی ترین نتیجه را از آن منابع در تایم کم بگیرید. پس دوستان عزیز این ها ویژگی‌هایی بود که من برای  بهترین منبع بیان کردم.

تیم رتبه برتری و اساتید نخبه ساز موسسه حرف آخر با بهترین منابع آموزشی

مزایا و معایب پشت کنکور ماندن از نگاه موسسه حرف آخر

معایب؛

  • قبول شدن رفیقاتون در دانشگاه و این مطلب که شما بازم قراره با تست و کنکور سرو کله داشته باشید ، ممکنه روی روحیه شما تاثیر منفی داشته باشه.
  • مقایسه شدن در بین خانواده و فامیل یکی از معضلات زجر آور پشت کنکور ماندن هست!
  • از بین رفتن انرژی ، نتمام شدن مدرسه و ترک ان محل و رفت و امد نکردن با دوستان هم سن و سال خودتون میتونه شما رو ازبحث شیرین کنکور خارج کنه.
  • تصور در دست داشتن تایم زیاد، امروز و فردا کردن و سست کاری‌ شما رو از مطالعه کردن یقینا دور میکنه.
  • عدم وجود حس رقابت با دوستان در مدرسه از دیگر اشکالات پشت کنکور ماندن هست.

مزایا؛

  • مهم ترین مزیت پشت کنکور ماندن این هست که تایم بیشتری در دست دارید و دیگه مانند سال چهارم نیاز نیست 7 تا 8 ساعت از روز رو در مدرسه سپری کنید. البته این ساعت‌های اضافی برای افرادی خوب هست که واقعا تصمیم مصمم برای درس خوندن گرفته باشن.
  • پشت کنکور بودن مزیت دیگه ای هم داره. شما دروس رو سال قبل یک بار خوانده اید و با همه ی مباحث آشنایی دارید، به همین دلیل امسال فقط روی مرور و تسلط بیشتر تمرکز می‌کنید،که با وجود حرف آخر بیشتر وقت خود را به تست زنی مشغول هستید.
  • امسال از اشتباهات سال گذشته تان درس گرفتید و میدونید تو هر تایمی از سال بهترین تصمیم و بهترین کار چه چیزیه. در واقع تجربه لازم برای موفق شدن تو کنکور رو به دست آوردید.
  • به این دلیل که یک بار فضای کنکور رو از نزدیک دیدید دلهره ی کمتری دارید و با آرامش بیشتری کارهاتون رو به پیش میبرید.
ارتباط مستقیم و 24 ساعته با مشاورین ارشد و رتبه برتری موسسه حرف آخر

منبع : حرف آخر برترین و بهترین مرجع برای برنامه ریزی و مشاوره داوطلبان کنکوری و تهیه محصولات مطابق با به روز ترین ابزار های دنیا.برای اطلاعات بیشتر و تماس با رتبه برتری ها و مشاورین ارشد با شماره  09128929049  و 09128929049 در تماس باشید.

سوالات متداول دانش آموزان و داوطلبان

من دوازدهمم و میخواهم پشت کنکور بمونم.نظرتونو میخوام بدونم؟

سال دوازدهمی وباید امسال نهایت تلاشتو بکنی و نباید همه رو بزاری برای سال آینده.امسال تلاشتو بکن مطمئنم موفق میشی.

من در خواندن منابع بخصوص برای درس زیست وسواس دارم و باید چندین منبع رو باهم بخونم.بنظرتون کار خوبی میکنم؟

خیر کار خوبی نمیکنید.پراکندگی منابع باعث آشفته شدن ذهن و پراکندگی مطالب میشه.از یک منبع جامع و کاربردی در کنار کتاب درسی استفاده کن.

من رشته م تجربیه و به رشته ی دانشگاهی خاصی علاقه ندارم.میشه راهنماییم کنید ببینم چیکار باید بکنم؟

میتوانید با مشاور رتبه برتر موسسه حرف آخر آقای نیما افروزی تماس گرفته و مشاوره بگیرید 09128929049

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.